Sušení sena

Louky a pole
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Jana P. »

Obětina, pravda, co já porazím tedy? 🤔
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1302
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od andre.marek »

pamijo: Gratuluji, myslel jsem na vás. Já dnes akorát seno ze zahrady dával na sušák, posekal jsem jen nejnutnější. A bylo to pořád dost vlhké. Navíc zítra mělo pršet...
Hlína pořád vlhká. :otraveny:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Dalších 30 balíčků doma. Jinak dvakrát otočení. Jednou skuleno a položený další hektar.
Už mi z toho hrabe :otraveny: :vytlem: .
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
kosta
Příspěvky: 758
Registrován: 18 pro 2018 19:12
Dal poděkování: 356 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od kosta »

Pokud se Vám nezdají divoké sny a nebudíte se ze spaní tak to je dobrý. Mě vždy bolela hlava a byla jsem
z toho blbá.Letos se mě seno netýká jsem ve výslužbě užila jsem si toho za 35let dost.
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Jamarov »

Teď nevím přesně ale od čtvrtka u nás nepršelo. A dneska věřím že taky nebude takže balíky dopadnou. :hura:
Janinko trávu můžete přivézt k nám, tady jsme na kopci a větrné hurce :vytlem:
Nevím kolikrát to bylo otoceny :otraveny: asi to bude dost rozmlaceny ale na něčem se to musí muž naučit. A myslím si že ho to i s mým bráchou bavilo. Tak jsem ráda že to hospodaření ho třeba začne jednou bavit :))
DSC_0033.JPG
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Jana P. »

Jamarov děkuji .
Dnes to prevozim na kolecku na dvůr, hrůza, tam to bude do stredy, pokud to nezmokne, manžel to ve středu hodí na mlat, a pak to po neděli vyvezeme někam na hnůj . Takhle černé to , bohužel, vidím dle předpovědi .
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
pamijo
Příspěvky: 308
Registrován: 06 črc 2019 22:23
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od pamijo »

Jamarov, my letos taky používáme techniku :vytlem: jelikož to jinak nejde, kvalita se mi moc nelíbí :blazen: ale ruce a záda neprotestují :))
Uživatelský avatar
irčan
Příspěvky: 2771
Registrován: 28 črc 2019 14:43
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 401 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od irčan »

Jana P. píše: 16 čer 2020 07:50 Jamarov děkuji .
Dnes to prevozim na kolecku na dvůr, hrůza, tam to bude do stredy, pokud to nezmokne, manžel to ve středu hodí na mlat, a pak to po neděli vyvezeme někam na hnůj . Takhle černé to , bohužel, vidím dle předpovědi .
Tento způsob sušení známale eště to furt NENÍ prohraný. :usmev: Asi v 88 roce sem bydlel a byl zaměěstnané v Brně,z vesničky rodné veřejnó dopravó asi hodina a půl do fabriky.Rodičové si vodjeli na asi desetidenní dovolenó a já sem se na ten čas měl starat vo králíky,slepice a než vodjeli tak posekli asi 500 metrů zahrady ať to usuším. :vytlem: Jasnačka že denně aspoň trochu zapršelo a negdy fest.Vstával sem ráno mírně po štvrté,vobstarat zvířata a podle výhledu počasí rozházet seno.Vo pěti na vlak do hokny.Doma vo pěti odpo,obstaraat zvířata a co ze senem?Bude pršet,nebude?Votočit,do kopek nebo kopky dyž byly tak rozházet a za tři hodiny je zas udělat prtože prší. :prekvapeni: :hrabeti: Tak to po těch desti dnech šlo do hnoja :otraveny:
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Jana P. »

O jéje :smutek: no někdy to jinak nejde prostě :ruzicka:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Profesor1 »

Já měl letos zamluvený balíkovač na velké balíky s jelenem. Když jsem minulou neděli volal že si pro něj jedu, tak mě pán oznámil, že měl strach mě zavolat, protože jej před pár dny prodal :plac:
Tak to vypadá že buď koupím narychlo od pšonka, zajíce v pytli, nebo budu věřit, že místní konkurence si na mně udělá čas :nevim:
Tak že jsem v podstatě rád, že díky počasí se sena zatím odkládají.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Hhippie »

To je tedy jednání! :nene: :nesouhlas:
Tak držím palce :mrk:

Tady semtam někdo menší výměry posekl a udělal senáže. Do sena nikdo nešel. Od zítřka zas hlásí 4 dny deště... :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
pamijo
Příspěvky: 308
Registrován: 06 črc 2019 22:23
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od pamijo »

My máme doma další tři balíky ale s kapkama v zádech. Nastávajícího zeťáka s lisem musím chválit kudy budu chodit :vytlem: to bude chtít nějaký slavnostní oběd na neděli :usmev:
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od arus »

Podle předpovědi, dnes u nás neprší. Ještě v poledne jsem koukala na předpověď v televizi a podle radaru má pršet na jihu čech, u nás nééé. Pak jsem koukla z okna a ono prší, drobně ale celkem vytrvale. Samozřejmě máme posekanou část louky. Shodili jsme to na základě předpovědi, že u nás bude pršet až ve čtvrtek. :nene:
:arus:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Kouťák »

Arus a na jihu neprší.Ráno posekli louku pod oknem,nyní už obrátili a pršet na jihu opravdu nebude jak předpovídají.Jsem rád,že jsem na tom už jako Kosta. Užil jsem si sušení sena až až a letos jsem rád,že o zahradu sousedka nemá zájem a stejně bych to musel zase sušit sám.Pouze nechápu,když vidím,že její koně mají výběh jako mlat,že nemá zájem sušit a raději si seno kupuje.Nabízel jsem jí,že je může přivést alespoň napást,ale argumentuje,že soused má nahoře na plotě ostnatý drát a že by se mohl kůň zranit.Je to možná pravda,ale myslím si,že ten kůň je chytřejší než ona.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Hhippie »

Kouťáku: ono se dá na všechno koukat z vícero stran. Nepopírám, že nechat koně napást, je nejjednodušší způsob krmení přes léto. Každopádně pokud to znamená tam nejdřív nějak přizpůsobit plochu (ohradník, aby nešli, kam nemají a buď se nezranili, nebo něco nepoškodili) a každý den je vést tam a večer zpět, tak pro někoho je prostě snazší, nechat je na seně.
O sušení vlastního nemluvě! Času mraky a dřiny ještě víc. Seno se blbě skladuje, mnoho koňáků na to není vybaveno. Navíc volné seno rádo plesniví, přestože jde z louky jak troud... takže si dokáži představit, že si radši bez práce koupí pár balíků, než vyrábět vlastní - byť od hodného pána, zadarmo :promin: :stydim:

Já bych tu letos mohla dělat seno z minimálně hektaru, které by mi uživilo stádečko na půl zimy. Přesto je to tolik starostí, že to nejspíš na podzim sekneme jako nedopasky a budeme doufat, že se to prostě spase...
Nebo se hecnu a objednám zas techniku...ale nejsem si tím jistá... :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
irčan
Příspěvky: 2771
Registrován: 28 črc 2019 14:43
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 401 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od irčan »

Taky letos nesuším,původně sem to sem psat nechtěl abych nebyl provokatérale gdyž už jenás víc. :mrk: :kamosi:
A sušiičům přeju ať se jim daří. :usmev:
Dokonca aji těm kerém sem se znelíbil pár dní po tem co sem se začal na tomhle skvělým fóru verbálně projevovat. :vtipalek:
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Kouťák »

Verčo,je to pravda,ale je škoda,že takovou pěknou trávu ze zahrady rozmetám traktůrkem a není z toho žádný užitek.Na kopci si sice nechávám květinovou louku,ale na podzim to stejně poseču.Už jsem zde někde psal,že mám nové sousedy,kteří koupili vedle chalupu a sousedím zhradou s nima.Minulý týden byla očuchávací návštěva a chtějí chovat ovce a jak jsem zjistil,tak o ovcích toho vím z malochovu víc jak oni.Musím je ukecat na nějaké krásné ovečky a budu je krmit přes plot.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Profesor1 »

Hlavně jim nedávejte odkaz na MLCHov, aby si na plot náhodou nepověsil cedulku - NEKRMIT! :))
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Kouťák »

Profesore bez obav.U koňů jsou cedulky nekrmit a já když mám někde hezkou trávu,kam nemohu traktůrkem,tak to poseču kosou a jak koníkům chutná.Sousedka ví,že zvířatům rozumím víc jak lidem a samozřejmně s jejím souhlasem já krmit mohu.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Hhippie »

Zdeňku, jsem opravdu ze srdce ráda, že máš takovéhle sousedy. Se kterými je domluva a vypadají normální!
Tak snad Ti budou dělat ovečky radost! :souhlas:
Mě je často té trávy také líto. Ale co člověk nadělá... :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů