Sušení sena

Louky a pole
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Jestli se nepletu tak jezdil s touhle kombinací poprvé a možná se bojí přidat na rychlosti. V řidině kterou vidím posekanou by měl jezdit min. rychlou trojkou a poloviční výkon traktoru by stačil. Z auta není zvylej na kodrcání traktoru :)) :souhlas:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Dopršelo a tak jsem cvičně seknul skoro půlhektar :souhlas: než jsem skončil v díře a při dolování stroje ven mi ruply řidítka. Jdu to svařit ať to zítra ráno můžu dodělat, ať je to ve čtvrtek pod střechou a můžu na dovču :souhlas:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Vedra
Příspěvky: 285
Registrován: 05 led 2020 19:19
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 518 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Vedra »

Já se jednou rukou držím volantu a druhou zábrany proti převrácení na blatníku abych nevyletěl. Fendt má "odpruženou" sedačku pomocí gumového špalíku tvaru a tuhosti cvičného granátu. :vytlem:

Zítra na to taky vletím má být pár dnů jak takž krom čtvrtku.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Hhippie »

Jste sikulkove! Ja jsem uhanela pana, co mi sekal loni, ale zatim nic :nevim:

Krom toho, ze se mi nechce susit rucne, tak me nejvic stve, ze ikdyz mam presuseno, ze se lame veskere steblo, je mi to na paletach pod strechou v otevrenem pristresku stejne schopne splesnivet, ze by clovek brecel. Takze dokud mi ti nekdo nesbalikuje, tak na to kaslu :nesouhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od arus »

Hhippie, asi to nebude hned, ale balíkovač se jistě najde. :souhlas:
Přestalo pršet, zítra půjdeme sekat, aspoň po kouskách a pak ručně sušit. Když to půjde dobře, do soboty by mohla být konečně první várka pod střechou. Kéééž by! :usmev:
:arus:
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Jana P. »

Blahořečím předkům, kteří stavěli naše hospodářské stavení, je dokonale rozvrženo, stodola je největší prostor z celého domu, a hůra vede dál ještě nad skládkem,maštalí. Jsem ze srdce vděčná, obzvláště letos.
Skladujeme seno na parně, ale tam nepatří, pokud byly suché roky, v pohodě. Ale lépe by mu bylo na hůře, valník z kterého se házelo seno na hůru nemáme, takže už pokukujeme po senometu.
Včera posekané dvatisíce metrů zkrápěl vydatně déšt celou noc a skoro celý den, úterý středa má být bez deště, zítra se tomu budeme věnovat, ale ve středu jsme oba v práci, snad se manželovi alespon skopit povede, čtvrtek má pršet. A pak by se to mohlo dosušit. :usmev:
A nakonec 2500m. Sena bude, když počasí dovolí, nakonec dosti.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Vedra - copak si nemůžeš koupit lepší sedačku :usmev: :souhlas: , jen aby to nezvedlo cenu traktoru o 100 % :vytlem:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4929 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od PavelIV »

Tak včera rozhozeno, dnes to otočím asi dvakrát, uvidím podle situace.
Sežral mi za tu seč + 2x 8 km cesta, půl nádrže - 40 litrů.
Jo, sekal jsem poprvé, je to rozrytý od divočáků mnoho let, dlouho to nikdo nesekal a hlavně je to v rezervaci a nedovolili mi to srovnat. Dva roky před tím jsem to dělal službou, pokaždý jinej, oba říkali, že jestli to nesrovnám, tak to příště neudělají. Asi ty největší díry v zimě zavezu.
A samozřejmě nechci nic zničit. Jezdil jsem nejčastěji na dvojku, tak 60 %, na trojku 10 a 30 na jedničku, do toho pár ostrůvků. Rozhozeno bylo za ani ne dvě hodiny.
Jo a želva nefunguje, pořád zajíc :))
:PavelIV:
Vedra
Příspěvky: 285
Registrován: 05 led 2020 19:19
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 518 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Vedra »

To dřív začne v pekle mrznout než budu mít čas na takové nedůležité věci jako sedačka. Už tak jsem to vylepšil návratem k originál stavu, předtím tam byla deska a na ní kus polstru z gauče. :souhlas:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Hhippie »

Když člověk vidí současný design traktorů, je to pomalu napůl obytňák, jak je to pohodlné. :vytlem:
A když to pak srovná, s čím se stále ve většině případů jezdí... :)) ale člověk je rád, když ho má a je funkční! Nebo když ho má alespoň soused! Já už jsem zase v pozici ukecávače a prosiče, aby mi někdo přijel.... :nevim:
Kéž se mi zas podaří ustájit nějaké koňáky... :stydim: alespoň by se využila jízdárna, měl by kdo spásat a byla by nějaká koruna na opravy výběhů... :usmev:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1302
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 859 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od andre.marek »

Já posekal v sobotu kousek kolem příkop, v neděli dal na vozík a schoval v průjezdu, včera celý den déšť, zítra to dám snad do balíků. :vytlem:
Dnes jsem ráno vstal dříve a před odchodem do práce posekal aspoň kousek, dost v bahně :vztek: sousedi museli mít radost :ajeje: :ajeje: , startoval jsem stroje kolem půl šesté...
Zítra to dám na ten uvolněný vozík a zase schovám, protože ve čtvrtek má opět pršet :krik: :krik:
Letos je to opravdu veselé sušení, zatím nemám žádné velké plochy, na to jsem si ještě netroufl. Tráva naštěstí vypadá docela slušně, nehnije, jenom je přerostlá.
pamijo
Příspěvky: 308
Registrován: 06 črc 2019 22:23
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od pamijo »

Tak my dneska s dcerou vynosily z močálu který se udělal na louce tu nejvíc zabahněnou trávu a zbytek snad zitra doschne a svezeme to. Sušení v gumákach je super :blazen:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Já to sem snad nebudu ani psát :smutek: když čtu jak si čvachtáte .
Včera jsem posekl, dnes jednou obrátil,
když ten nahoře dá tak zítra před polednem nařádkuju, po obědě zabalím a do večera je uklizeno :souhlas: . Na sušení zbude necelá 1000 a to je jak prd :souhlas: (snad).
Porost je přezrálý a schne před očima.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Jana P. »

Dvoutisícovka, kterou ted sušíme, není valné kvality. Přezrálá a podrostlá. Sekalo se v neděli, pak na to lilo do včera po polední. Odpolko jsme nechali, dnes jsme to dvakrát přehrabali, zítra jsme oba pryč. Škoda, dosušili bychom to. Takto jsme dnes večer skopili, zakryli, dosušovat budeme dle počasí. No jo, jak říkám, každý rok není posvícení.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Hhippie »

Mno, Dade...prostě jak kde...
Mě to právě nedalo a než sem vypustím bubáky, tak jsem si řekla, že je to už tak husté, že to stejně nemají šanci požrat, tak že toho alespoň tu hustší půlku poseču holt růčo. Tak by bylo super, kdyby se to podařilo usušit. Ale je to tak husté, že není kam rozhazovat. Tak jsem zvědavá, až to trochu proschne, jak se to bude tvářit... :nevim:
Pamijo: no...to je tedy nářez :nesouhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
ivan613
Příspěvky: 994
Registrován: 26 led 2019 16:11
Dal poděkování: 355 poděkování
Dostal poděkování: 517 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od ivan613 »

Tak ja som včera pokosil ručne kosou aspoň malí kúsok cca.1500m.Dúfam že sa mi to podarí usušiť.Tráva už je moc veľká a od spodku miestami zahníva.
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od arus »

Taky máme kousek pokoseno. Zkusím, co mi koleno dovolí. Naštěstí budu mít pomocníka. Zeťě. Tak, krásný den všem a ať se nám všem seno krásně suší! :souhlas:
:arus:
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1302
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 859 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od andre.marek »

Davide: Jak to děláš že to balíš tak brzy?
Já teda kdybych balíkoval seno za 2 dny, tak mi zplesniví docela jistě. :smutek: S otavou to někdy jde, ale jinak fakt nee.
A to i plochy, které jsou na slunci celý den. Prostě to úplně nevyschne i kdybych to obracel 10x...
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Sám nevím :nevim: , ne všude to takhle jde, ale na těch stavebních parcelách je to všechno J a JV svah, žádný stín a jak jsem psal tráva byla suchá už na stojáka a začínala podrůstat. Venku je sluníčko, teplota přes 30 a mírný vánek.
Normálně otáčím cca 4x a hlavně všechno nářadí tlačím před sebou tak si po ničem nešlapu :souhlas:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Profesor1 »

Já otáčím jednou. Když musím dvakrát, tak už jsem naštvaný . Jednak práce, nafta navíc a pak hlavně strojově do toho pořád mlátit snižuje děsně kvalitu.
Balit třetí den od posečení, to se podaří jen když opravdu je nad 30°C. Ale i tak jsou ty balíky o poznání těžší.
Většinou jeden den poseču, druhý den nechám, třetí den rozhodím, čtvrtý den balím.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host