Vlci, medvědi a jiné šelmy.

chov ovcí a koz...
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Jan »

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/pol ... .seznam.cz

jednalo se o zabiti člověka psem
sice to zdánlivě nesouvisí , ale věta :

Případ kriminalisté odložili, protože se nepodařilo prokázat, který pes na ženu zaútočil. .......
Bez toho, aby policie měla přesně určeného psa, nemůže zahájit ani trestní stíhání jeho majitele. Kriminalisté našli na jednom psovi ženinu krev, to ale podle policie ještě neprokazuje, že za útok může on.

se vztaženo k vlku ......
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

to je zajímavé,že je neberou hromadňe jako smečku,ale každého zvlášť. :udiv: ten petr zacharda z abertam,co má mastini ze špaňelska mluví na čt24 v pořadu návrat vlkú z 18.6.říká,že od té dobi,co si poříďil psi,nebil vlčí utok.a to mňel púvodňe jen 4psi.ovcí má ťisíc a pase v nepřehledném terénu,samá strž. teď má psú 9
honzauta
Příspěvky: 124
Registrován: 02 kvě 2019 23:32
Dostal poděkování: 228 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od honzauta »

Mojím cílem je vychovat psa, který bude žít se zvířaty a respektovat ohradník, Krásný příklad vidím v Hajnici, kde dva trhači leží společne s jehňaty za 3 drátovým ohradníkem, do ohrady bych se v žádném případě neodhodlal.

Okolo baráku nemáme klasický plot, jen živý, přes to jsme dokázali naučit předchozího psa - erdelterier i současného vestaje, že to respektuje jako hranice jejich území, nikam neutíká a nikoho za ním nenapadá.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Jan »

Živý plot, otázka spíš zní, protáhne se jim ten kangal, nebo ne? Je zivej z ptačího zobu, nebo jak jsem tu dával odkaz na hedge laying? Oni ty psy jsou spíš že samot. Koukal jsem, jak si někdo v Rusku dovezl středoasijata a tam nejsou vesnice jak u nás. A říkal, jak štěňata rostla , nejdřív zmizely toulavý psy 1 km kolem domu, pak lidí 1km kolem domu, pak toulavý psy v okruhu 5 km a pak se musel přestěhovat.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

živím plotem se kangal protáhne.já zkoušim kombinaci živího plotu a pleťiva.voňi toťiž ten žive plot zase žerou ovce,jsou schopné uplňe oholit kúru a uďelat ze živého plotu mrtvej plot :otraveny: tagže do velkího víbjehu zaťim psi nepoušťim,ale jinak v menšî ohraďe vedle sebe přebívaj v míru
jupik
Příspěvky: 847
Registrován: 16 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 81 poděkování
Dostal poděkování: 751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od jupik »

Taková hypotetická otázečka, jak řešit pastevce a ovčáka? Když se stádem potřebujete manipulovat v rámci hospodářské krajiny a zároveň ho potřebujete chránit proti predátorům? Borderka pro něj bude taky asi predátor ne?
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

musí si zviknout.petr zacharda říká,že má obojí,neboť pase v nepřehledném terénu.om má skrz pastvinu dokonce turistickou stezku.proto zvolil špaňelského mastina,kterej je ve špaňelsku zviklej procházet vesňicema.já choďil taki s objema.fena no prováďela manipulaci a kangal choďil kolem a dával pozor.jenže pak se začal procházet pn traťi,nechťel sem riskovat,že ho přejede vlak.přivoláňí má opravdu slabí.a taki se chťel seznámit se sousedama,ale v jednom sousedovi to vzbuzovalo zuřivost.tak choďím jen s no.dagmar cestrová píše,že šarplaňinci choďej v kosovu samostatňe po vesňici,to samí prej mastinové ve špaňelsku
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Jan »

Profesor1 píše: 18 říj 2020 19:49 Záznam z veřejného prostranství se smí uchovávat pouze tři dny. Totální kravina, protože někdy zjistíte že se něco stalo, nebo ztratilo třeba až po týdnu :zed:
veškeré nahrávky je možné legálně uchovávat 3 dny. Déle pouze při schválení úřadem pro ochranu osobních údajů.
více info tady https://www.uoou.cz/kamerove-systemy-ka ... 23/p1=2623

David : pochopitelně ani se souhlasem státu (bez souhlasu majitele) by nikdo neměl umístnit fotopast na cizí pozemek (protože třeba lesní zákon a stavební hovoří pouze o umístnění stavby pro myslivost a to kamera určitě neni) . Kromtoho by , pokud to chápu správně tato fotopast měla mít kolem místa, kde nahrává takový ty nálepky s kamerou třeba
Obrázek

protože by jste jako občan měli vědět, že třeba na záchod tady ne ...... A nevěřím, že to ti majitelé fotopastí po 3 dnech vymažou.

Přemýšlel jsem o tom a v případě podezření - fotopast by měla být odhalitelná v zimě pomocí infrakamery , nebo, ale to nemám vyzkoušeno pomocí spektrálního analyzátoru, buď na frekvencích GSM/LTE , pokud je bez připojení k internetu, tak musí něco , mimo tepla určitě vyzařovat taky.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

kukačko,já doufám,že až zdokonalim plot,abi se nedostali ven psi,tak už se nedostanou dovňitřaňi narušitelé.letos už mi aspoň neuťíkali ovce.začînal jsem zde před 5ťi rokama zcela bez plotú,na pozemku u traťi.zvířata uvázaná na kolíku,tak sem rád,že jsem se ňekam posunul,ačkoliv je ješťe hodňe práce před námi. :ruzicka: :otraveny: u ťech fotopasťí a kamer mam pocit,že pokud zachiťí soukromá fotopasť zloďeje,tak to prúkaznej materijál neňi :nevim:
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Jan »

no je to už trochu mimo - ale pokud se to do 3 dnů stihne dát policii / nebo se do té doby požádá ten úřad pro povolení v tom jednom případě tak je. Ale v praxi to může být jinak. Vím o případu, kdy někdo vykradl prodejnu a mimo jiné ukradli kameru - tedy foto přes celý záběr v detailu a policie se pouze zeptala - víte kdo to je ?
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

kamarádovi v centru prahi pod kamerama ukradli kolo.nebilo k čemu ho zamknout,tak ho zamknul,abi nešlo odjet.pár minut bil prič,vráťil se,kolo ňigde.a ochranka,že ňic neví.gdo ví,zda ho neukradli oňi! :otraveny: jane,a co tvá kao.skoušíš ji ňegdi nechávat u ovcí?neuťíká?náš kangal je v tomhle ohledu lepší než šarplaňinka.ta gdiž proklouzla ven,tak okamžiťe bježela s nosem u zemňe kamsi...sice se vždi vráťila tak do pul hoďki,ale prosťe triskem odbíhá.kangal takoví úťeki neďelá,gdiž jsme bilia na volno na louce,obcházel stádo a kontroloval krajinu celkem rozváźňe.ten kao,co ho mňeli ve vedlejší vesňici,ten nepřelejzal aňi pomňerňe ňízkej plot(gdiž se postavil na zadňí,mňel packi položené přes horňí hranu).utek jen gdiž zapomňeli zavřít,a pak se pomalu procházel po vsi a kolemdoucí nenapadal.ono se to teda stalo jen vijímečňe.jinak na fakebóku pod heslem petr zacharda popisuje krušnohoľka šťepánka kadlecová setkáňí s mastinama střežícíma stádo ovcí na turistické stezce.mňela s sebou ďeťi a psi na voďítku
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Jan »

Kao a ovce..... To bych jim neudělal.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

ta kao bi si jisťe zasloužila více duvjeri!
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

nebuť ťi pjesťeňí psú až ze všech posledňích prací:richlá šťeňata spartská a moloské ohaře líté tučnou žínčicí krm,vždiť dokud hlídají oňi,neboj se útokú vlčích ňi nočňích zloďejú v stájích,hiberú útočních neboj,již tajňe se odzadu plíží...zpjevi rolňické,vergilius(70-19př.kr)
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

vipadá to,že slováci budou muset stavjet hradbi,tak jako musíme mi
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

ve zpravodaji psali o ťech novejch standardech.odškodné za utok velkejch šelem dostane jen ten,kterejej bude mít oploceno aspoň podle standardu
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Profesor1 »

Hradby proti vlkům? No koho to živí tak zainvestuje. Já bych se na to vykašlal, protože u mně to ani nejde. Pasu na pronajatém. Tak že bych si nechal čtyři pět kousků a ty bych zavíral.
Každopádně neregulace vlka povede k "samodomobraně". A ochranáři dosáhnou akorát toho, že se budou nejenom vlci , ale i jiná zvířata trápit v různých pastích a nástrahách.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

u nás je HRADBA víraz pro plot obecňe.každej tu má kolem zahradi hradbu.voňi asi budou chťít ňejakí unijňí standarti,si mislim.jenže v ňemecku asi budou mít víc finančňích prostředkú k realizaci
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

neňí to tak,že zhruba od 17.stoleťí se začalo s pjestováňím lesa na ukor salašňického zpusobu chovu dobitka?ta hospodářská politika je pořád stejná-chov dobitka ve stáji a na kopcích les.a lesu škoďí zvjeř.už sem tu vipočítával,že počátečňí investice na ochranu je asi 30ťis.na ha.vlk zvjeř reguluje
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Profesor1 »

A čemu u vás říkáte zvjeř?
Ovcim?
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů