Vlci, medvědi a jiné šelmy.

chov ovcí a koz...
Profesor1
Příspěvky: 8382
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Profesor1 »

Možnost už to tu někdo dal . . . .
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/noci ... 2011010520

Tihle se tím živí.
Hafíci (čtyři) je stojí jen na žrádle měsíčně 12 tisíc. Dobře, kdyby jen šest. Plus náklady na jejich pořízení, plus náklady na "kvalitní" ohradu (stejně proti vlkům nekvalitní), plus dvakrát - třikrát za noc jízda autem po pozemku. ....... Když se to sečte, zprůměruje na měsíc . . . . . . Nevěřím, že tihle lidi si vlka někdy oblíbí. Za ty prachy vyzbrojim myslivce samonaváděcí kulovnicí a snížím stavy zvěře na celém Broumovsku do půl roku :vytlem:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

hippie,ďík za visvjetleňí.tak jak je misliveckej spolek nastavenej teď,mi opravdu nepřipadá,že bi moh efektivňe omezovat zvjeř.řikal mi šéf na dendrologické zahraďe v pruhoňicích,jak je obťížné sehnat ňekoho,gdo bi mu vistřílel zvjeř ve zbírkove zahraďe okrasnejch dřevin.taki má příbuzné za klatovama smňerem na šumavu a prej to tam ňigdo nechce ďelat,žádná mladá generace.a bodejť bi jo,každej se musí ňejak živit,a ne zadarmo lítat po lesích.a cena masa je v dobje dotovanejch potravin mizerná.profesore,krmit se dá ruzňe.vi taki mužete jîst kavijár a zapíjet ho šampaňskím a nebo jíst chleba a zapíjet ho kefírem.petra vávrová vipočîtává,kolik stojí krmeňí psú a musim říct,že mňe to vichází stejňe.50kg pes za mňesíc prožere v granulích asi 700kč,ale granule mu zalejvám sirovátkou.kupuju granule versele laga,mislím že slušná kvalita za rozumnou cenu.fena sežere míň.mňe přijdou 4 psi na 2ťisíce.mam kangala,šarplaňinku a 2fenki no.taki snad má ten chovatel občas šťeňata a ňeco z nákladú se mu vráťí,ne?
Profesor1
Příspěvky: 8382
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Profesor1 »

No vidíte to, oni píší 12, chtěl jsem být při zemi tak jsem napsal 6 a u vás to jsou 2 :vytlem: Tak budeme realisti a i s odčervování a pod. Necháme 4 :souhlas:
Každopádně kdyby se ty náklady sečetly celkem, včetně vyplacených náhrad, tak mě stále vychází že vlk je prostě přepych. Jak vy píšete , je to takový kaviárek těch obhajovatelů.
Ale já nejsem pro, vlka zase vymýtit. Ale reálně zjistit kde má podmínky a tam udržovat jeho početní stav. V ČR možná dvě, oblasti. Broumovsko určitě jo. Tam si ho zaslouží! :))
Ale ti ochranáři můžou u za tu přemnoženou veškerou zvěř. Jestliže je něco přemnožené, tak prostě musí nastoupit redukce. Hájení , nehájení. Pro slabší povahy třeba odchytem. Pořád by to bylo levnější, než ty následky - škody.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

vono v ťech chráňenejch oblastech bi bilo nejlevňejší nepást,ale zalesňit.jenže se tam chráňí ňejaká vzácná kitka!to je tak kurva drahá kitka,gdiž o její existenci pečujou ovce ohrožené vlkem.vísledek je ten,že veřejnost má pocit,že ovčáci jsou otravní,tolik dostávaj peňez,a furt málo.ta petra vávrová to tam rozepisuje,kolik to stojí.ochranáři se tváří že je to gdoví kolik 17ťis./ha-vipásáňí,ale gdiž je to kilometri v lese,a ješťe je tam vlk,tak na uživeňí jen tak tak..a velkí firmi určiťe nestojej o vipásáňí malé plochi daleko uprostřed lesa
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Františka. »

Mladí myslivce nejsou jen líní a neschopní. Znám jednoho, který je toho opakem, on se zase nemůže nikdy shodnout s těmi papalášovitými staršími, kterým nejde o to, aby les prospíval, ale aby měli pohodlí oni sami. Má rád přírodu, ale nemá rád myslivecké "akce". Jenže kolik jich takových je? Pomáhal mi se stahováním a vyvržením kozy a já jsem koukala, jak pěkně to jde udělat po myslivecku jen s malou kudlou a bez sekáče. Čistší práce než od řezníka :usmev: . Prostě ani u těch myslivců nezáleží na věku, ale vztahu k lesu.
Nerozumím tomu, jak je tedy možné, když by myslivec za ulovené prase měl dostat odměnu, ale dostane ji spolek, že nejsou členové proti takové spolkové politice. Nebo nehlasují o vedení a stanovách? I když kdo ví, jeden z nich mi zakázal chodit na pozemek, který jsem měla vypást, protože prý si za velký prachy koupil na něj právo. Ne právo vlastnické ani nájemní, ale asi nějaké právo lovu a já jsem mu tam vadila. Ale bylo to jen zarostlé pole a majitel chtěl trochu omezit nálety. Řval na mě částku, ale už nevím přesně, asi 100.000. Tak tomu už vůbec nerozumím, co si vlastně od koho koupil, když za to nic majiteli pozemku neposkytuje.
Profesor1
Příspěvky: 8382
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Profesor1 »

Čoba, a kde ty přirozené louky brát? Bez přihnojování a bez jednodruhových travin?
Některá veřejnost má zase pocit že kdejaká kytka je kurwa drahá . . . . . . . :vytlem: Ale na některou tu kytku je zase vázaný kurwa drahý motýl , a proto to musí spásat ovce, případně provádět pozdní seč, a ten chov ovcí se prodražuje, protože je ohrožuje kurwa drahý vlk! :usmev:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

franťiško,ten mislivec se vás určiťe pokoušel zastrašit.to oňi ďelaj ráďi.profesore,máte pravdu,neňí to snadné.otázka,gde vlk ano a gde ne je stejňe ožehavá,jako jaderné uložišťe.já teda radši vlka,než uložišťe.každopádňe jsou tu ruzné vlivné skupini,které maj moc a chovatelé dobitka to nejsou,to bi se nedávali dotace 3%,ale 35%.gdiž jsem ďelal v kravíňe,šéf se závisťí v hlase mluvil o majiteli prasečáku v letech,kterému se dostalo takového dobroďiňí,jako zbavit se toho břemene za tak krásné prachi... :otraveny:
honzauta
Příspěvky: 124
Registrován: 02 kvě 2019 23:32
Dostal poděkování: 228 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od honzauta »

Ano, myslivci zkouší.
Jdu se psi po louce na které jsou myslivci a co, že tam dělám a jak to, že nejsou psi na vodítku. Já na to co Vy tady děláte - jste na mé louce a navíc vyjmuté z honitby. Stáhli ocasy a odešli - myslivci. :bomba:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Hhippie »

Honzo: to jsou neustálé střety a poměřování.. Jako chovatelé, kteří převážně paseme v extravilánu, máme asi zkušenost každý.
Ale jasně, že je to o lidech. Jako v každém oboru... :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Františka. »

Ale jak má člověk poznat, co myslivci dělají právem a co ne? Nějak v tom mám zmatek a mám pocit, že můžou všude všechno.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Hhippie »

Já mám pocit, že oni mají ten pocit, že mohou :promin:
A jistě se v tom dá těžko vyznat.. je Zákon o myslivosti, který jistě kdeco vysvětluje a zpravuje. Ale věřím, že do toho zasahuje i mnoho dalších zákonů, takže by to bylo na dlouhé studie, aby se jim člověk mohl s čistým svědomím postavit a říct: nemáte pravdu. Já tu mohu stát úplně stejně jako Vy.
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Františka. »

No právě, mám stejný pocit :smutek: .
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

kamaráďi tábořili v teepee.mislivci jim vihrožovali ,že jim zastřelí psi.oňi ale mňeli předovki,a řekli,že jestli se bude střílet,tak se teda bude střîlet.a bil klid.franťiško,jestli máte pronajatou louku,tak přece nemuže přijít mislivec,zakázat vám paseňí a bejt v právu!u nás se na loukách pasou krávi.přece nemuže mislivec přijít za majitelem kravína a zakázat mu pást,že tam bude střílet!gdo plaťí daň z nemovitosťi?ten mislivec?oňi maj ňejaká práva v lese,to ano.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Františka. »

No to já právě nevím, jestli může nebo nemůže. Vždyť oni můžou lovit i na soukromých pozemcích. Co jsem četla někde jinde, nikoho se neptají, jestli někam smí vstoupit nebo ne, prý na to mají právo.
Používají moje pole, které je sice v honitbě, ale sypat ječmen by prasatům tam nemuseli. Já fakt nevím, budu se muset podívat na myslivecký zákon. Zatím jsem se o něj zajímala jen ve vztahu ke psům v honitbě (jsem v právu :usmev: ), ale nezbyde nic jiného.
honzauta
Příspěvky: 124
Registrován: 02 kvě 2019 23:32
Dostal poděkování: 228 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od honzauta »

Nejjednodušší je vyjmout Vaše pozemky z honitby a je klid.
Potom už tam nemají co dělat, nemusíte se hádat, že Vám vjíždějí na pozemky auty, pod posedy jsou po nich hromady plastových flašek, že nechají rozpadnout posed u Vás na louce, atd. si každý může doplnit podle vlastních zkušeností.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Jan »

Tak schválně, jestli budou USA náš vzor.
https://m.magazinplus.cz/technika/1888- ... -vlku.html
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

helge ingstad ve sve kňize lovci kožešin popisoval,že vlčí populaci každejch zhruba 9 let zdecimuje vzteklina.pokud se dnes vakcinuje,tak už to samozřejmňe neplaťî a musí se ďelat odstřeli.jenźe pokud lovec uloví třeba roďiče,tak mlaďí vlci nezkušení v lovu po rozpadu smečki mužou ješťe více škoďit farmářum.podle novejch standardu v čr má bejt možnost odstraňit z přírodi vlka,kterej se chová nestandartňe-třeba překonává ohradňík stanovenej standardem a za kterím je pasteveckej pes.tak jsem zvjedav
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Františka. »

Kdyby se povolil odstřel bez omezení, dopadlo by to s vlky zase špatně. Ale regulovat je tak, aby věděli, že člověk je nepřítel, to by se mělo. Ale jaká je k tomu všemu správná cesta, toť otázka.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Františka. »

Našla jsem si něco k vyjmutí pozemku z honitby. Problém může být v tom, jak moc jsou úřady spjaté v menších obcích s myslivci a nebudou chtít něco takového schválit. Máte někdo přímou zkušenost s průběhem řízení?
https://www.asz.cz/redakce/tisk.php?lan ... anek=53948&
Profesor1
Příspěvky: 8382
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Profesor1 »

Když jsem říkal že se u nás chová vlk nestandardně, tak mě "odborníci" chtěli roztrhat :vytlem:

Tak že po 40 letech zrušili v USA ochranu vlka.
Vzhledem k tomu, že máme 40 letou zkušenost s působení KSČ a víme jaké zlo a škody se dají za tu dobu napáchat, tak už včera bylo pozdě zrušit ochranu vlka u nás!
:vytlem:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 18 hostů