Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

chov koní...
Tada
Příspěvky: 638
Registrován: 29 úno 2020 10:29
Dal poděkování: 755 poděkování
Dostal poděkování: 455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od Tada »

Čobanak: budou nebo alespoň doufám
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od Profesor1 »

Když se řekne ranč, tak myslím že většině se vybaví kůň.
Já říkám nám zemědělcům - Zemědělný lid.
A hlavě nějaké farmičky, ranče . . . . říkám Gazda a Gazdina :vytlem:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Kayeček
Příspěvky: 277
Registrován: 01 lis 2020 11:58
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 207 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od Kayeček »

Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od Jana P. »

DAD David Abrahám píše: 02 lis 2020 12:43 Bezzemek, záhumenkář, chalupník, hospodář, statkář, vekostatkář, baron, hrabě, kníže, král
Vyberte si :usmev:
A co carevna? :vytlem:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od čobanak »

víborňe!v každé ruskétpohádce je gosudár carem! :nazdravi:
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od Lisbeth »

Kayečku, díky moc za vysvětlení! Herdek, vy mě tady hlodáte s těma rohožema, ještěže na to momentálně nemám financ, tak si aspoň pro letošek můžu nechat zajít chuť, ale každopádně mám námět na přemýšlení :souhlas: U tosiplastů mě právě odradilo to, že nemají dopravu, nebo alespoň neměli, když já jsem to poptávala a pro nás jsou dosti z ruky, dopravce jsem si schopná sehnat, ale pak by lehko mohlo dojít k situaci, kdy doprava bude dražší než dopravovaný materiál a protože kobyla ( i když má možná obsah 1,5 koně :)) )není žádná ničitelka, ani v tom nijak nerajtuje, však už taky má věk, tak jsem se na to prostě vybodla. Kde se utvoří bahno, tak je bahno, ona do něj dobrovolně nemusí, žere i spí na suchém. Spíš je to pro mne info do budoucna, až jednou Čůza nebude, tak pro případné nové koníky...
Add kontejner - bohužel, u mne to nutnost v tu chvíli byla a musím dodat, že v absolutně nevhodné chvíli, kdy jsem byla mírně řečeno bez peněz, tak sousedi, ke kterým jsem vozila hnůj 15 let mě ze dne na den poslali k šípku a starej se! A protože můj muž je prostě charakter, vymyslel tohle a to hlavně z důvodu absolutní nezávislosti na čemkoliv a komkoliv (nepočítám-li dopravce, na tom závislá jsem, ale není problém ho sehnat ani do budoucna). Kontejner je mobilní záležitost, tže pro mne jako nájemce pozemku vynikající, nikdo na mne nemůže, nemusím nikam nic hlásit, nepotřebuji traktor, bobík, vidle, NIC. Když se tu zjeví nějaký zahrádkář a chce kárku, dobře se mu to nakládá, když to má podlahu. Dvakrát do roka se toho v pohodě zbavím. Kdybych z jakéhokoliv důvodu koně nemohla mít, hodím ho na Bazoš a prodám, když ne, odvezu do šrotu a bude kačka za pár plechů, nebo ho využiji prostě na něco jiného (suť, zahradní odpad, a jiné...). Prostě ta mobilita je pro mne nejvíc. Chápu, že Kayeček má více koní, tam je prostě potřeba řešit to jinak a ta mechanizace je na místě :souhlas:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od čobanak »

se ďivim,že zemňeďelci nechťej hnuj?mnohde bi bili ráďi,gdibi mňeli aspoň ňeco.vzpomínám,jak učetňí v kravíňe bila naštvaná,gdiž vlastňík pole chťel za pronajímáňí hnuj na záhumenku
Tada
Příspěvky: 638
Registrován: 29 úno 2020 10:29
Dal poděkování: 755 poděkování
Dostal poděkování: 455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od Tada »

Jé co my by jsme dali za hnůj kdyby byl někde poblíž. Sice nějaký máme ale kdyby ho bylo výc nezlobil by jsme se.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od Jan »

Hnoje není nikdy dost. K těm roštům, když nejsou finance, není lepší udělat dřevěnou podlahu z akatu, nebo dubu? Znamej má z akatu podlahu pod prasatama a životnost minimálně 10 let.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
Kayeček
Příspěvky: 277
Registrován: 01 lis 2020 11:58
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 207 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od Kayeček »

Kontejner na hnůj je vynikající věc. Kdybych neměla mechanizaci, jakou máme, taky bych do toho šla. Ale momentálně je to zbytečné.
U nás hnůj moc nikdo nechce, dva, tři lidi za rok. Spíš se ještě spusedi, co nemaj pole, hnoje u nás zbavují.
Uživatelský avatar
Kayeček
Příspěvky: 277
Registrován: 01 lis 2020 11:58
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 207 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od Kayeček »

U oslíků (3x) mám podlahu z obyčejných prken, 3 cm široké, čtvrtým rokem, také zatím drží.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od Lisbeth »

Jóó, co já bych dala za to, kdybych se toho zbavila zadara, to by bylo terno!! Teď, když je hnůj na kolečkách, tak je situace daleko lepší! Né, že by mi okolní zemědělci hnůj nevzali, spíš to bylo takové to "No tak to teda přivez, my to smícháme s tím z kravína a ono se to nějak ztratí..." A přivézt to mám jako čím a na čem, vždycky to skončilo na dopravě, protože oni měli čím, ale neměli čas a já zas neměla čím...pakárna. Teď to vozím zemědělci, který o sobě říká, že je chemik, má jen rostlinku a hnojí průmyslově, kobylince si bere pod své vlastní brambory, které neprodává :vytlem: Stejná písnička - kdybych já to nepřivezla, tak sám si nepřijede, přestože má čím. A tak furt dokola, proto pro mě pevné hnojiště nepřipadá v úvahu.
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od Lisbeth »

Kayečku, díky za pochopení! Já když jsem kontík přivezla, tak tady z toho půlka lidí prostě nemohla :smutek: Prostě jako proč a nač a to ti je to zatěžko 1x do roka to naházet na vlečku a odvézt to do družstva?? Do družstva, které je vzdálené 15 km, traktor sice máme, ale bez kabiny, vlečku nemáme, tže si jí na jeden den za poplatek půjčíme a já se svými 60ti kily budu jako házet 6-8 tun hnoje vidlema na vlečku...AHA..Také jsme řešili všemožnou mechanizaci, že jako úvěr a nakoupíme, abychom byli soběstační, ale pak jsme zkonstatovali, že je to všechno blbost, nejsme zemědělci, koně mám jednoho a kdyby se s někým z nás cokoliv stalo, tak co pak já s mechanizací, když se s tím neumím ani rozjet a nemám na to papíry hlavně a pozemky na kterých hospodařím nejsou moje. Prostě malý český MALOCHOV, to je černá díra na prachy...
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od přezdívka »

To je asi všude stejné. Teda nyní. Dřív, když o tom rozhodoval jiný člověk, tak jsme se vždycky domluvili. Přistavili vlek a když byl naložený, tak si ho odvezli. Teď to prý nejde. :cert: :cert:
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od Lisbeth »

Přezdívko, podobně u nás, dřív tu bylo více menších družstev i samostatní rolníci a dohodnout se vždy dalo. Teď rolníci prakticky zanikli, družstvo je tu jedno velké a s nimi není řeč...lidé nehospodaří, nezahradničí, tak je prostě problém se toho zbavit!
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
Kayeček
Příspěvky: 277
Registrován: 01 lis 2020 11:58
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 207 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od Kayeček »

Také jsem měla jednoho koně na zahradě ( ano, utýraný chudáček ) a bez mechanizace takže vím, jaké to je. Na jednom místě to bylo v pohodě, hnojiště si vyváželi sousedi, co měli políčko, a taky nicmoc, ručo naházet na kárku a odvézt traktůrkem. Tady jsem to ma zahradě řešila igelitovýma pytlema. Skládala jsem je za přístřešek, a pak jednou asi za týden, 14 dní, už si nepamatuji, naházela na vozík za autem a odvezla buď na hnojiště na farmě, nebo na pole, podle počasí. Když už bylo pak koní více, tak už i byli na farmě, a tady už je obhospodařování jednodušší. I když furt je co zlepšovat :usmev:
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od Lisbeth »

Kayečku koukám, že naše začátky byly dosti podobné :souhlas: Jako první jsme stavěli (rekonstruovali) stáj, která je v úvodu tohoto tématu, je součástí domu a stály tam krávy/prase. Koně, resp. poně jsme chtěli pouštět přes den na zahradu, jenže on se nám ten hajzlík poní přes zimu kapánek vytáh a zahrada logicky přestala stačit (směšných 1 000 m2). Tak jsme si pronajali část toho výběhu 5000 m2, co máme teď, taky to nějak přestalo stačit a když místní zemědělec zkrachoval a dostalo to to velké družstvo, nechtěli sem kvůli ušmudlanýmu hektaru jezdit, tak nám ho pronajali celý a máme ho doteďka, jen jsme ho během let upgradovali :vytlem: K poňovi přibyla beganka, která ho prakticky zlikvidovala (toho poně, ne ten výběh). Je to děsná asociální Čůza, která krom lidí (a to ještě jen některých) nesnese ve výběhu nikoho a tak nám tu prostě nějak zůstala. Už je to stará babka, tak jí všechno přizpůsobujeme. Co bude dál? Nevím...Prostě takhle si tu žijeme..
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od čobanak »

kayečku,ti máš oslíki?a tahaj ňeco?nosej ňeco?já mam mulu.řekneš mi ňejaké triki?
Uživatelský avatar
Kayeček
Příspěvky: 277
Registrován: 01 lis 2020 11:58
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 207 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od Kayeček »

S koňma mám za sebou spoustu věcí, za těch 25 let co je mám doma na svém, jsme toho postavili, předělali, zbourali, vymysleli atd spoustu. Bylo by to na dlouhé vyprávění. Každej máme něco :vyhlizim:
Můj kůň asociální nebyl. Dožil spokojeně ve stádě.
Uživatelský avatar
Kayeček
Příspěvky: 277
Registrován: 01 lis 2020 11:58
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 207 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od Kayeček »

čobanak píše: 03 lis 2020 12:51 kayečku,ti máš oslíki?a tahaj ňeco?nosej ňeco?já mam mulu.řekneš mi ňejaké triki?
Neřeknu :stydim: . Mám je polodivoký, jsou jen na spásání terénu, kde velká zvířata drn úplně zruší. Chtěli jsme dělat pro místní školu minizoo, ale nepovedlo se, a přislo mi pro mrňata lepší oslíci,než velké koně. Tak tu holky zůstaly, a plní jen funkci sekačky, odlapuji jen na úpravu kopýtek :ajeje: takže nedělají nic. Bohužel nepomohu, pardon .
20150825_164755.jpg
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti