Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

chov koní...
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od Hhippie »

Kayečku, to by člověk :soufl: Ale jen se ukazuje, že prostě většina lidí si neumí vážit ničeho, co si vypiplá někdo jiný... :nevim: To je mi líto, že jste se takhle srazili... :ruzicka:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kayeček
Příspěvky: 277
Registrován: 01 lis 2020 11:58
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 207 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od Kayeček »

Hhippie, už jsem si zvyk, tady člověk bohužel nic jinéh čekat nemůže...
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od Lisbeth »

Kayečku, inspirativní fotografie, smutný příběh, ale tak už to někdy bývá, důležité je, že jinak máte i s koníky kde být! Že to není o tom, buď budu tady a bojovat s kokotem, nebo budu pod mostem a koně u řezníka! :vztek: Myslím, že každý z nás chovatelů by mohl vyprávět poměrně bohaté historky o střetu s "NORMÁLAMA", což je poměrně široká skupina obyvatel, s kterými to prostě ... no ...nejde :)) Je vidět, že se to svým čtyřnožcům pořád snažíte vylepšit, což oni jistě ocení. A ne, blízké okolí to většinou vážně neocení, to si závistí ušoupe podrážky, až vás půjdou zkontrolovat, co to tam sakra zase stavíte :))
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od čobanak »

ňekteré oblasťi jsou asi horší než jiné.známej žije ňegde na sázavje,dojezdová vzdálenost do prahi do práce.sousedovic vlčáci mu zabili ovce,a souseďi pak ješťe koukali,jestli zavolá kafilerii,jako že bi ho jinak udali... :otraveny:
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od Lisbeth »

Čobanaku, máš pravdu, já to taky vnímám poněkud více, protože jsem z rekreační oblasti (Sázavu a Želivku mám za bukem), koncentrace lufťáků je tady někdy nehorázná a s nima to prostě vážně nejde...Vím, že někde jsou problémy i se starousedlíky, na ty já si tedy nemohu stěžovat, všichni, co bydlí kolem mě jsou již v důchodovém věku a dříve sami hospodařili a koně mají svým způsobem i rádi, chtějí si jí pohladit, povídají se mnou, prostě jsou cajk. Ale když přijede rodinka dementních lufťáků, co je máme přes silnici, tak mají všichni dost, protože to prostě nejde...A druhou skupinu nesnesitelných blbečků tvoří paradoxně mladé rodiny s dětmi, které se sem přiženili/přivdaly k místním mladým a rozhodli se na venkově zahájit městský styl života a to je snad ještě horší, protože lufťák po sezoně vysmahne, ale na tohle se tu díváme každý den a to jsou právě ti, kteří novou stavbu, rekonstrukci či nový zvířecí přírůstek závidí nejvíce, uff...není to jednoduchý někdy!
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od Profesor1 »

Zase se tu s tím blitím na nechovatele nepředhánějte. Že někomu voní kůň neznamená, že voní všem.
Chce to trošku tolerance. Ono každé léto sedět venku a cítit hnůj od souseda taky nic moc. A některé podmínky chovu výstavní určitě nejsou, tak se častokrát nedivím.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Kayeček
Příspěvky: 277
Registrován: 01 lis 2020 11:58
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 207 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od Kayeček »

Všude je něco, ale s tím, jaký jsou lidi tady jsem se nesetkala. Jsem původem ze Slezska, a i když to tam nebylo úplbě top, tady je to děs. Nemyslím tím ve vztahu k chovatelům, ale jako lidi. Ono ti koňáci tady jsou taky pěkně padlí na hlavu. Možná ne všichni, ale zatím jsem za těch 18 let tady na nikoho moc normálního nenarazila. Už připouštím, že chyba z mé strany.
Profesor1, ono asi nejde o to, že někomu zvířata nevoní, ale to je každého věc. Horší je prostě to "já nechci, tak to tak nebude". Jsme vedle prasat, a když otevřou chlív, taky nic moc, a jde to až do vesnice. Ale pražská firma, tak nic... Když se někdo normálně přijde domluvit, nemám problém hledat kompromisy. Ale to tu moc nefunguje. Když dělaj z vesnice město, to už je ale smutné. Tedy já si myslím.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od Lisbeth »

Profesore, ale přesně tímhle já se řídím, že někomu voní kůň a někomu zasejc ne. Proto mám jednu herku na velké ploše, která není zdevastovaná a rozrytá, na hnůj si u mne nikdy nikdo nestěžoval a teď už tuplem nebude, když ho mám v plechové krabici se střechou, nejen, že není cítit, není ani vidět. Já tu spíš mluvím o tom budování (v mém konkrétním případě, jinde to může být jinak). Že se lidi absolutně nezdráhají za mnou přijít a do očí se mne zeptat, kde jsem na to vzala (teď mluvím o těch místních rodinkách). Hrozně jim vadí, že jsme si dovolili rekonstruovat poměrně rozsáhle náš poměrně rozsáhlý dům a jeho okolí, tedy i okolí koně. Zatímco oni hnípou v 3+kk na placato. Nedávno muž opravil ohradu (fakt pěkně) a už se sem slezli místní rodinky, aby se ho zeptali, kde na to vzal (málem ho z toho jeblo). Je prostě jenom zajímá, jaktože máme novou střechu/fasádu/plot/ohradu, doplňte si co chce a oni nee?? V mém případě rozhodně nejde o bordel a smrad. I když uznávám, že u některých chovatelů a koňáků nevyjímaje, to vypadá otřesně, to je fakt, ale není to můj případ, možná jsme se blbě pochopili :ruzicka:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od Hhippie »

Myslím, že tohle je prostě tak a jinak to nebude. Někdo má a někdo nemá a každý ti jinak snáší.
Každý má jiné sociální skilly a jiné IQ a z toho vše vychází...
A pak ještě peníze... jsou lidi, co je mají a potřebují to všem ukazovat a mají pocit, že si všechny a všechno zaplatí. Těch je většina. A pak jsou ti, co peníze mají a dokáží s nimi udělat spoustu radosti nejen svým blízkým, ale i cizím..
To se fakt takhle nedá říct.. ale je fakt, že když má člověk štěstí na dobré sousedy, se kterými se domluví a jde si vyjít vstříc a ne si dělat zle, pak je to k nezaplacení. Doslova. :srdicko:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kayeček
Příspěvky: 277
Registrován: 01 lis 2020 11:58
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 207 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od Kayeček »

Když má člověk štěstí na dobré lidi, nejen sousedy, kolem sebe, pak se žije o mnoho lépe :ruzicka:
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od Lisbeth »

Tak tak, a proto si své sousedy (převážně samé babči a děduly) hýčkám, poklábosíme, vyměníme ovozel přes plot, podrbkáme koňa za uchem a je nám blaze. Jasně, že ne vždy je vše růžové (viz. moje odejití ze sousedova hnojiště ze dne na den), přesto všechno však spolu dál vycházíme úplně normálně a naše i jejich budovatelské aktivity si vzájemně nezávidíme :souhlas: Ti, co mi sem lezou a prudí, to nejsou sousedi, jsou naopak z druhého konce vesnice, či úplně odpryč.
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od Profesor1 »

Jejdááá já to nemyslel na koňáky, ale všeobecně. Co si myslím o ortodoxních koňácích, ale i pejskařích to necháme na yndy :)) Ale Hipííí ví, s tou jsme to probírali. Já jen že se to tu tak nějak zvrhlo :vytlem:
Se sousedy téměř na 99% vycházím v pohodě. Ale nezapomenu na ně nikdy, když je zabijačka, uzení, grilování . . . . . A to si myslím že jim během roku téměř nesmradím. Ale kolikrát traktorem přivezu bláto, seno, hluk . . . . . . Prostě snažím se vždy s úsměvem a navečer s čepovaným, s lahváčem, či se štamprlí :vytlem: Pak přijdou i sami od sebe s nějakou z pomocí.
Ale nebojte, rypáci jsou všude!
(I tady :)) )
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Kayeček
Příspěvky: 277
Registrován: 01 lis 2020 11:58
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 207 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od Kayeček »

On asi bude problém v tom, že dost lidí dnes nemá k ničemu a nikomu úctu, jsou vychovaní v tom "jen já a já můžu vše", a někdy mám pocit, že v komunismu však je všechno všech, si spousta z nich libuje a vlastne ani nechtějí, aby se to zménilo. Zřeba to není pravda, je to jen můj názor, ale setkávám se s tím bohužel moc často.
Trochu povzdech, ted nám tu udělali semafor kvůli přestavbě silnice. Protože jinou silnici rozkopali už na jaře, a tudy je nyní jediný přístup do výběžku, je to na semaforu v době odjezdu lidí z prací poměrně krutý. Tak pár jedinců, patrně co maj 4x4, to berou přes naše louky, aby to objeli. No, jak to vypadá asi psát nemusím, a co si na koho vezmeze, že... Však dyť to tu je, to je fuk, že to někomu patří, a že s tím může mít problém.... :nevim:
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od Lisbeth »

Troška dalšího vylepšení během letošního roku:
Pergolka pro kobylku udělaná ze zbytku naší pergoly u domu, pořizovací cena nula nula prd, ale osvědčila se i v tomto bouřkovém počasí, kdy kobyle do přístřešku nezahání a krmení má komplet pod střechou! :souhlas:
20210709_172529[1].jpg
20210709_172544[1].jpg
Zastřešení kontejneru:
20210709_172610[1].jpg
20210709_172652[1].jpg
20210709_172712[1].jpg

Zastřešení provedeno již loni na podzim, tže první zimu máme úspěšně za sebou a letošní bouřky taky. Vše to vydrželo! Původně jsem chtěla nějakou plachtu na míru, ale starých plachet ze stavby tu bylo tolik, že jsme je všechny využili,různě zalátali a naskládali na sebe a je to OK. Konstrukci dělal kamarád zámečník za cenu materiálu.
Naposledy upravil(a) Lisbeth dne 09 črc 2021 20:30, celkem upraveno 1 x.
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od Lisbeth »

A to nejlepší na konec! Jsme ve výběhu již zcela soběstační, proud už nevedeme od souseda, ale přes svůj vlastní pozemek v zemi a přes okresní pozemek vzduchem (abychom nikoho nedráždili a zároveň nemuseli žádat o povolení).Je to absolutní balada, protože vypínač mám v chodbě u stájí.
Vypínač:
20210709_173649[1].jpg
Kaplička na zahradě:
20210709_173747[1].jpg
Kabel přes okresní pozemek: (stačilo to pouze ohlásit na příslušných místech)
20210709_173757[1].jpg
Teď už je to ve výběhu opravdu pohoda, jen kdyby mi tak říkal pane :souhlas: !!
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od Lisbeth »

Ještě ta konstrukce uvnitř kontejneru:
20201116_154656[1].jpg
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od Hhippie »

Musím říct, že je to velká krása u té Lisbeth!
Ten domeček je super a kontejner se stříškou je megasuper! :souhlas:
Jen tiše závidím. Kéž bych tak měla já kam ho postavit… :mrzimeto:
:Hhippie: Bubáci forever!
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od Lisbeth »

Šmankote, tak teď budu mít rypák až do nebe! :))
Pergola je pochopitelně práce mého muže, bez něj by nebylo nic, však jsem to do něj hustila dva roky, než vyměknul a "uznal", že to kobylka stařičká fakt potřebuje! :)) A hlavně se jí takle od baráku snadno a zdarma zbavil!
Zastřešení a elektřina byl jeho nápad, já jsem to "jenom" platila! :vytlem: A těch peněz za výkop a práci elektrikáře a zámečníka + materiál vážně nelituji! Stálo to za to!
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od Františka. »

Lisbeth, nemůžu najít, k čemu ten kontejner slouží. Měla jsem pocit, že máte nějaký kontejner na hnůj. Ale to asi nebude on nebo ano? (Tohle vlákno jsem přeskočila a Vaše příspěvky čtu až teď.)
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stáje, chlévy, přístřešky, výběhy

Nový příspěvek od Hhippie »

Františko: jasně, je na hnůj. Je to nejluxusnější bydlení pro hnůj, co jsem kdy napříč Evropou potkala :))
:Hhippie: Bubáci forever!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů