Budeme mít štěňátka

Pes, nejlepší přítel člověka. Co pěkného nás společně čeká? Doporučte plemeno. Vybíráme štěňátko. Barf kontra granule. Odčervení, očkování, čip. Cvičák ano či ne? Venku nebo v bytě? Péče o starého psa.
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od Jamarov »

Ja na to už myslela....ze by bylo dobré to přesunout doskotu a taky nedesit Janinku :ruzicka:

Ja své čubince pomáhat nemusela aani u jednoho porodu. A při druhem mi dokonce porodila do dlaní. Byla rada ze tam s ni sem. A byl to nádherný zážitek.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od čobanak »

jano neboj,u psu je tolik šťeňat,že nemužou bejt tak velkí.známejm poroďila v poho i buldočka a ta je na ťežkéj porod šlechťená
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od Jana P. »

Děkuju Jamarov. :ruzicka:
Čobi takto dopadl porod, který předcházel našemu, cca dva týdny : Chs Ebbi-Blair prožívá strasti chovatelství!!! Úspěšnému porodu překazilo cestu jedno více než kilové štěňátko, které Ebiška nedokázala sama porodit!😢
Štěnátka nejsou :smutek:
Přílohy
C7DA9120-6243-44F4-ABE8-DD9A11C07D62.jpeg
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od Profesor1 »

Vy nic nebrušte a dejte raději chladit flašku.
Nepřipouštěla jste bernardýnem 🙂.
Navíc když má zvíře dostatek pohybu, což u kravínových krav nebylo, tak jsou komplikace minimální.

Edit - Aha, jsou tu ještě další příspěvky.
Neva.
Nebuďte nervózní, čuba to pozná!
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od čobanak »

klid,to se u vás nestane
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od čobanak »

chuj s taboj skazal medvjed i načjól včólku prudko jebáť.včólka kričála.ŠTO TI KRÍČIŠ?TI NEVJÓŠ,ŠTO OD CHUJÁ ŇIKAGDÁ NEZEMRJÓŠ?za ósjem ňeďel včólka paraďíla šesť málenkich medvjeďej.i naučéňije?što pizdá -toť garmóška.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od Jana P. »

Když se podívám do svého nitra, nerovzní nejsem. Ale jsem ten tip člověka, co je rád vždy připraven. :vytlem: Na všechno. O všem si zjistit co nejvíc se mi podaří. Vím, že to nejde vždy, jak bychom chtěli, vím, že jsou věci s kterými nic neudělám. Ale připravit se musím jak dokážu. Už jsem taková.
Dnes jsem na koberec, co je v boxu, dala malířskou fólii a na to dvě vrstvy silného kartonu. Na to deka a na ni prostěradla, mám jich vyvařených mnoho, a mám i podložky na přebalování mimin. Po porodu vyhodím kartony, pokud budou promočené, a dám připravenou podložku pro štěnátka. Vedle boxu mám pelíšek a v něm vyhřívací podložku pro štěnátka, tam se odkládají, když jsou suchá a napitá a fena začne rodit další.
Vím, připadá vám to podivné, ale Citka je součástí naší rodiny. Tohle je její první a pravděpodobně i poslední porod.
Než Citka zabřezla, tak vážila 33,5 a nyní má 41. Opravdu jsem zvědavá kolik štěňat bude mít.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od čobanak »

jano,promiň,ale gdo nakonec teda bude roďit?cita nebo snacha?mňe roďila fena no i v mraze,v noře pod podlahou,ze šťeňat se kouřilo,bez problému.pak si přijel pro šťeňe pán ze šumperka,že potřebuje ňejake nerozmazlené z bitu od kamen.šťeňata se hoňili v závjejích,kožichi jak medvjeďi
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od Hhippie »

Jani, sice mě to taky napadlo, ale rozumím Ti. Prostě člověk čím míň těch zvířat má, tím bližší vztah k nim má, víc je řeší, vzdělává se... je to normální a v pořádku.
Jak říkáš - mám to také tak. Když se má dít něco mimořádného, tak se snažím být připravena - jak materiálně, tak mentálně. Ono stejně nám ten život přináší situace, na které se připravit ani nelze, ale to je normální a člověk to tak bere. Ale kdyby se stal nějaký malér kvůli banalitě jen proto, že jsem se na něco úplně vykašlala, tak bych si to možná vyčítala. A to je zbytečné a nic to nepřináší. Takže tohle je rozhodně ta chytřejší varianta :mrk:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od Jana P. »

Čobi snacha bude rodit v červnu a v porodnici, ale kdo ví. :usmev:
Tobě rodila fena v mrazu v noře no a moje bude rodit v boxu doma. Nevidím problém, máme různý přístup zřejmě.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od čobanak »

jano,já se ďivil té zateplovací dečce!gdiž doma máte teplo?ale kamarádki fena bude taki roďit za pár,a taki si jí nasťehovala do kuchiňe.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od Jana P. »

Štěnátka do cca dvou týdnů nemají vyvinutou termoregulaci. Potřebují teplotu kolem 30 stupňů. Pokud by bylo jiné roční období, jistě by Cita mohla rodit i venku, kde obvykle tráví většinu času.
Dečka pro štěnátka se užije k případnému odložení štěnátek během porodu dále od feny, nebo pak, když fena v boxu není, jde ven atd. Někdo používá infralampu jako pro selata, kuřata apod. Další mají např půl podlahy boxu vyhřívanou.
Štěnátka v teple jsou klidná a spokojena, méně ohrožena infekci apod.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od čobanak »

ano,ale praxe lišek a vlkú ukazuje,že se dá roďit i v březnu ve volné příroďe.jrou tu i tací,co bi si přáli,abi to zdaleka tak nefungovalo a psovité šelmi přežívající v norách bez elektřini mňeli vjetší ztrátu na novorozencích :mrzimeto: pokud má ale matka co žrát,a ťím pádem i dost mléka,teplota neňí to nejvjetší nebezpečí.pořád bich viďel jako opravdu nejvjetší nebezpečí pro malé šelmi škrkavki.nezapomeňte,že šťeňata k odbjeru budou v lednu,tak abi je mohli noví majitelé dát ven...
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od Jana P. »

Nechovám lišky ani vlky. :vytlem:
Výše jsem už psala, že na konci třetího týdne, kolem poloviny prosince, půjdou štěnátka i s matkou a boxem do sauny, nevyhřívané :vytlem: ,Jen temperované proti mrazu, a začnou chodit ven, takže se jistě příslušně otuží. K novým majitelům půjdou po 20.1.
Naše fena žije převážně venku. 21:3 cca v zimě. Od jara do podzima 24.
Čobi nic ti nebrání při příštím odchovu vše zdokumentovat podle tvého způsobu chovu. Bude to zajímavé, způsoby mohou být různé.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od čobanak »

omlouvám se!to mňe vivedla z míri ta ohřívací dečka! :mrzimeto: já mňel ale poťíže s vjetnamskejma prasatama.zimňím vrhum se nedařilo.možná ale mňela sviňe málo mléka!?už je nechovám,tak už se to nedozvim,ale mňeli třeba zároveň mladé brzo z jara..šťeňata ok,selata pochcípali.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od PavelIV »

A kde se budete saunovat?
Jo už to chápu, sauna musela být hotová pro psy :))
Neodsuzuju, ale radši bych se saunoval a nerozmazloval
:PavelIV:
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od Jana P. »

Saunovat se budeme do Vánoc a pak od konce ledna.
Do dílny si manžel štěnátka nevezme, skládek se nehodí tam je toho hodně po čem by pošli, doma už nebudou, boudu už nemáme Cita tam nechodila. A pelech jen venku před vchodem, kde Cita obvykle je to by asi nebylo ono. Do králíkárny se nevejdou, ovčín plný ovcí a slepic, takže zbývá sauna :vytlem:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od čobanak »

pořád bich se přimlouval za ten ovčín,pro pasteveckého psa ideálňí...naše fena pak už mňela šťeňat plné zubi,choďila se tulit ke kozlíčkovi.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od Jana P. »

Tak Cita se může tulit kde chce, štěnátka budou v sauně a ona je nakojí a zas může běžet. :vytlem:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
irčan
Příspěvky: 2771
Registrován: 28 črc 2019 14:43
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 401 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Budeme mít štěňátka

Nový příspěvek od irčan »

čobanak píše: 15 lis 2020 15:58 já mňel ale poťíže s vjetnamskejma prasatama.zimňím vrhum se nedařilo.možná ale mňela sviňe málo mléka!?u
Selata potřebujó pro zdárné vývin teplotu 28 stupňů,sviňka aby měla max mlíka jenom 16 stupňů.Selata majó jenom štětiny takže rychle prochladnó,štěňata mají vod vylíhnutí aspoň něco málo srsti taže só odolňéší k chladu.Svině sem měl dvě,jdna kladla selata na koncu května,tepelně v pohodě jenomže je zahrabala do hromady slámy v prostředku přístřešku a gdyž šla dovnitř tak je rozšlapala,zbylo jedno.Druhá 5.října,kosa jak sviňa,selata necahala ležet na sobě a jinak nic,nepřežilo jedno.Byly to čínský přikuklený.
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 1 host