Vlci, medvědi a jiné šelmy.

chov ovcí a koz...
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od přezdívka »

kukacka píše: 16 lis 2020 10:23 Prezdivko, vy myslite ze je to Henizlova od jednoho z bratru co maj berichony a romanovky? Dyt to je suchej dul myslim, vlci vsude okolo. Ale jeden z nich ma nejakej bejvalej kravin, takze myslim ze ten to prez noc venku nema.
Ano je to manželka Pavla.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Jan »

čobanak píše: 16 lis 2020 10:28 já doufal,že tu najdu ňehoho zkušeňejšího,s kím se budu moct raďit o viužiťí pasteveckejch psu,ale zaťím vám jen otravuju život,jak se vás snažim povzbuďit!jane,dost již teorije,ňejakou praxi,čubinku máš!kukačko,a to vopravdu nemáte na dvoře žádného psa?
zkušenost se psem mam, ale s vlkama naštěstí zatim nee.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od přezdívka »

Asi jsem škodolibá a nepřející nebo vlastně přející, když jim přeju návštěvu vlka ve stádě, aby na vlastní kůži poznali, jaké to je najít na pastvině potrhaná mrtvá zvířata. K nám to má vlk daleko, ale před několika lety jsem měla návštěvu toulavých psů a odneslo to 7 beránků. Kdo to nezažil, tak neví co to je. Vlastně roční práce příjde nazmar. Nevím, jestli by se tím pochlubili. A co by jim na to pověděli ostatní chovatelé.
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

kukačko,a nemáš už ňejakej bitelnej košár?já už mám košár z karisíťe,šarplaňinka už tam v noci šťeká.celej pozemek tak ješťe nemam zaplocenej,abich tam moh pusťit psa.já jsem hlavňe u traťi,a vlak nečeká.ale ovce už letos neuťíkali!před ňekolika rokama mi je z traťi viháňela sousedka.já bil v práci.vlak jel za 10minut :otraveny:
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Františka. »

kukačko, i můj docela malý pes, kterého beru s sebou na pastvu, je naštvaný na každého, kdo se motá poblíž koz. Sice mi to jen oznamuje, štěká na ně a obíhá je, ale být to větší pes s vazbou na stádo, asi by to nebylo tak neškodné. Máte pravdu.
Myslíte, že tam u lesa, jak píšete, by bylo nebezpečno i ve vyšším hustším ohradníku přes den? Nebo by nešlo je odtamtud na noc zavírat a proto ne?
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Jan »

Nevím jak karabaš , ale kavkazak, pokud bude na místě ideálně od mala pochopí, kde je hranice. Když tam bude ohradník , o to líp.
Vzít nějakýho cizího bez pána bych se asi prvně bál o sebe.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Františka. »

Nojo, chápu, stlát znamená vyvážet, přitom chodit do práce atd. Trochu to znám :usmev: . Nekritizuju a o ohradníku vím houby, mně se neosvědčil a dál jsem se o něj nezajímala, kdežto Vy máte zkušenosti. Ale co Vy víte, třeba na něco přijdete nebo se něco změní a ovcí na vlnu budete mít víc :souhlas: . Někdy je lepší pomaloučku a cesta se sama vytváří i tam, kde ji člověk nečeká.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Jan »

Jestli ti de jen o vlnu ta co rozjet Oessantsky ovce ve velkém? Beránci sou skoro zadara ( viděl jsem i za 200).
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

od mala u ovcí nejlépe.zkus fenu,jsou méňe dominantňí.mislel jsem,že máš ňejakého malého psíka,ale labrador toho sežere dost a malej taki neňi.70cm hradba je ale ukrutňe málo.igdibi ťi tam zaťim bjehal jeden pes,proč bi vlk riskoval a nešel bi radši k sousedúm?takovej hlad vlci přece nemaj
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Františka. »

kukačko, pochopila jsem, malinko zkušeností s nebezpečím u koz mám, i když nejde o vlky, ale útoky psů, takže jo, chápu. Držím Vám palce. Někdy třeba. Nebo pak už Vás to nebude táhnout, to se stává.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Měly jsme NO, kavkazáky a šarplanince na ostrahu polí se zeleninou (od štěňat) a taky jsem dostal vyřazený NO od PČR a po zemřelým sousedovi cca 5 letýho jihorusa (toho co nikdo nechtěl). Doma koně, ovce, dobytek, malý psi, kočky a drůbež.
NO jsem nedokázal vycvičit na zadržení - tvrdost, starej matador to byla jiná liga. Ale poslech každýho kdo držel jeho vodítko.
Pro Kavkaze nebyl problém projít pletivem nebo hopnout 2m zděnou překážku. To byl problém s hlupáky co si mysleli, že jsou za plotem už v bezpečí.
Šárplaninky byly feny. V kombinaci s ratlíky drsnej tým. Když jsem je překvapil dostali i mně.
Jihorus si po pár měsících zviknul. Těžce teritoriální tip. Před plotem kámoš, za ním vrah.
Žádný z velkých psů nenapadal domácí zvířata. Chránil prostor, pána a svěřený majetek.
Vždy a všude se našli lidi co odmítali respektovat psův prostor. Nebyl rok, kdy by jsme nemusely chránit psy před lidmi (vždy po úspěšném zásahu). Mnohokrát nám psy napadli u nohy s následným odůvodněním, že se jen bránily. Natržený textil, sem tam díra ve svalu, pohmožděniny a oděrky od koše. Každoroční standard. Jednou do chlapa ani nekously, ten se stihnul po a po, pes jen čuchnul a zhnuseně ho označkoval a odešel.
Dokud se nevyřeší tohle tak pes u stáda bude vždy větší riziko průšvihu s lidmi než přínos proti vlkům.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

To nevysvětlíš :nevim: , vždy ukážou za hranice, že tam to jde. Ano, tam je pastevectví ve velkým se psy nepřerušená tradice, protože tam je vlk, medvěd stále. Jenže si ze zahraničí vezmou jen to co se jim hodí. To co ne, to bez uzardění přejdou nebo účelově zatajují, až překrucují.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Jan »

jestli za hranicema se myslí na východ od EU, tak tam je střílej na potkání a ještě za to dostávají prachy.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

prosim vás,ale co ten swen keller.kukačko,vi ho tam musíte mít kousek za hraňicema,ne?ten prej třeba bere do chovu jen psi,co respektujou teritorium.já se prvňí čubi zbavil a bila papírová,ale přeskakovala bránu,to bilo na ňic
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Jan »

Papírová. Pokud někdo rozuměl řeči, co jsem dával odkazy na videa, tak pastevní a výstavní chov jsou absolutně rozdílné světy.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

no však taki nejedu v papírácích.ale ta fena mňe stála 16ťisíc a nakonec jsem bil rád,že jsem se jí zbavil za 1000.ta co mam teď,papíri nemá,oba roďiče hlídaj stádo.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Jan »

Tak to se boj, že si to tu přečte tvoje manželka.15 litrů by byl pěkný základ na ústřední topení.


No ale k vlkovi

https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazo ... .sznhp.box
Naposledy upravil(a) Jan dne 16 lis 2020 16:40, celkem upraveno 1 x.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Františka. »

Ale Vy sám, kukačko, jste psal o někom, kdo na zabezpečení kašle. Jmenoval jste, ale já už nevím jistě kdo. Tak to asi tak úplně lež nebude.
Je to jiný případ, ale chová tu jeden pán zakrslé ovečky. Každoročně mu lišky a psi zakousnou jehňata, ne jedno, ale postupně většinu. Má plot mizerný, na první pohled vidím, kudy ty potvory lezou. Ačkoliv jsem mu to říkala a i předem ho varovala, stejně neudělal za pár let nic, jen se vždycky diví. Není to u někoho podobně s vlkem? Vy jste udělal, co jste věděl, abyste svá zvířata uchránil, ale nejsou možná všichni takoví. Nevím, to víte Vy, Vy tam žijete a víte, že lidi jsou všelijací. Nejen tenhle podle Vás demagog (já nevím, jestli je nebo ne), ale i ta druhá strana třeba lže, co se jí hodí do krámu.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Pravda je jako vždy někde uprostřed.
Teto článek je hodně tendenční.
Proč by měli být dráty pod proudem, když za nimi nic není ? A když jich bude dost, dost vysoko a budou pod proudem, tak zase neprojde nic. A na proud se pálí uhlí, štěpí uran. Moc ekologické.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

dade,teď nerozumim.jak ,že 'za drátama ňic neňi?'-tam je asi pozemek ňekoho jiného,ne?
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 23 hostů