Vlci, medvědi a jiné šelmy.

chov ovcí a koz...
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

No já za tím drátkem neviděl jediný hospodářský zvíře :nevim: , ke všemu bych řek, že první fotky jsou z ohrazení pro skot.
Na fotce s pletivem je vlna značící, že ovce prochází, ale zase žádné foto jak se ty potvory toulají tam kde nemají. A komu že to tedy vadí ? CHKO platí za údržbu. Když to vypasou zdarma a nic nezničí tak jsou asi spokojený ? A komu že to vadí ? Asi autorovi článku který si k fotkám dodal vlastní text. Měl by být rád, že za tím ohrazením není pastevec co nemá pochopení pro selfí :usmev: . Jinak by přišel o gatě a byl by křik zas.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Jo, taky se drží vrchního ostnáče. Nejsem si jist, ale do ostnatého se přece pulz nepouští ne ? A je vůbec ostnáč na ohrazení povolen ?
Pan Malík může být asi ten tip co si musí něco pro sebe dokazovat. Jak já bych se rád pletl, ale jak se řekne neziskovka, ochránce, aktivista tak se mi ježí za krkem a hledám vidle :otraveny: .
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

ale to voňi to zase zňičej.zrovna před minulej tejden se mi dostali pod králičí pleťivo a vožrali dub prumňer 20cm až na dřevo.richle sem dal další vrstvu pleťiva.samozřejmňe,že ten les žerou.gdibi tam mňeli trať,tak jako mam já,tak bi tam zvířata prolejzat nenechali.psal jsem tu,co se stalo chlapíkovi.45 ovcí mu uteklo a pochodovalo po traťi.plaťil kafileriji,očistu lokomotivi a zpožďeňí richlíku
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Františka. »

Dobrovolnice :vytlem: ? To je pěkné označení.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Františka. »

Jo, nebo to odnesou mladí. A škoda bude případně ještě větší. I nervy.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Jan »

Obrázek

Možná pomůže v boji technika. Nežere, možná ji i svitej oči.

https://www.stoplusjednicka.cz/japonske ... .sznhp.box
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

Františka. píše: 16 lis 2020 11:45 kukačko, i můj docela malý pes, kterého beru s sebou na pastvu, je naštvaný na každého, kdo se motá poblíž koz. Sice mi to jen oznamuje, štěká na ně a obíhá je, ale být to větší pes s vazbou na stádo, asi by to nebylo tak neškodné.
franťiško,a s jakím psem pasete?já pasu s no.víhoda je,že je dost velká na to,abi k nám nepusťila jiného psa.soused tu choďí na vicházki se zcela neovladatelnou no.občas se potkáme.moje fena jí k nám nepusťí.kamarádka má welškorgi,choďí pást sportovňe.pro tak malého psa je ťežké získat autoritu i mezi ovcema.říkala,že jsou dobrí boseroňi.já bich boseronku asi i zkusil.ale ta cena!
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Františka. »

Mám křížence s ovčáckými vlohami, kelpie a něco, menšího, protože s větším psem nemůžu chodit, to by mě lidi sežrali dřív než ten pes je. To by byla samá stížnost. Pes u stáda nemůže být pořád na vodítku a taky nemůže mít košík. Když koza potřebuje odehnat a neposlechne, pes ji štípne do zadní nohy. Nekousne lidi, ani to nikdy nezkusil, ale lidi se bojí i tak malého psa. Lidi potkáváme často, chodíme celkem obydlenou krajinou. Psa u stáda mám jednak na to, aby poslouchaly kozy a šly jen tam, kam smějí, a také kvůli tomu, že blížícím se cizím psům dá najevo, že se ke stádu nemají přibližovat. Rozumní psi a páni to respektují, ale jsou i opační. Naštěstí ne většina.
S NO mám zkušenosti, měli jsme postupně 3, ale ke stádu bych je nechtěla, jsou příliš ostří a honění zvířat je příliš baví. Ale kdybych ho už měla, asi by nic jiného nezbylo, jen bych si ho ke stádu nevybrala. To už dávno nejsou opravdoví ovčáci, ale spíš hlídači majetku a lidí.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Františka. »

Ještě k té autoritě. Opravdu nezáleží na velikosti psa. Záleží na jeho psychické síle, musí mít vlohy k pasení, pak zvládne i koně nebo krávy, nejen ovce. Můj pes tohle má, i když je křížený. Koukne na ně a vyřešeno. Můj druhý pes je taky kříženec, jiný, ale u koz nevadí.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Jan »

Když jsem byl malý, měli jsme cubu kříženec bůh ví čeho, poslouchala na slovo. Byla velká jako jezevčík + tak 20 cm. Pak jsme omylem dostali štěně taky křížence psa, trochu vypadal jako knírač a to byl debil. Neposlouchal a utíkal. On by asi vycvičit šel, když vidím myslivce, jak cvičení psy, že když vidí ovladač od obojku už se třese a udělá cokoliv, ale ta čuba poslouchala s radostí a sama od sebe. Oba jsme měli od štěňat. Jo a čuba třeba čekala před obchodem, neprivazana a neutekla, toho druhýho bych už asi nenašel. Jestli by se hodila o ovcim netuším.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Františka. »

Takového psa to ke stádu samo táhne. Ten můj měl respekt u nich už ve 4 měsících. Sám od sebe. Kdykoliv jsem šla ke kozám, měl radost a nechtěl zpátky. Za deště tam chtěl zůstávat. Nikdy jim neublížil, jen když byl hodně mladý, ještě nevěděl, jak silně může štípnout, ale nikdy to nebylo do krve. Já jsem ho zkoušela na začátku cvičit jako boarder colii, aby obíhal stádo, ale to mu nesedělo, kozám taky ne, mají radši volnost než sevřené šiky. Tak jsem ho nechala osudu a přišel na všechno sám. Neobíhá, ale odhání, když někde nemají být, někdy sám od sebe, když vidí, že je něco špatně, nebo na můj pokyn. U stáda se drží tak, aby viděl, jestli jsou v bezpečí, jestli k nim někdo nejde. Když jo, běží zkontrolovat, jaké má úmysly.
Prostě to v sobě pes buď má nebo ne. Nenaučíte ho to, když bude mít tenhle instinkt slabý. Pak třeba bude vzorně plnit pokyny, ale zvířata na něj budou kašlat.
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

Františka. píše: 17 lis 2020 10:35 Ještě k té autoritě. Opravdu nezáleží na velikosti psa. Záleží na jeho psychické síle, musí mít vlohy k pasení, pak zvládne i koně nebo krávy, nejen ovce. Můj pes tohle má, i když je křížený. Koukne na ně a vyřešeno.
franťiško,opravdu je skvjelé,gdiž se zadaří universálňí pes.na ovce,i na krávi.ne každej to zvládne.moje fena no kousala do pat krávi,ale ovcím jde po krku.opravdu neňí ideálňí,ale dá se to s ňí.docela poslouchá,tak nechá dobitek pást a nehoňí je.ale gdiž mňela vihnat 70dojňic od senáže,to bil koncert.a nebilo to bez rizika!šli do ňí rohama,schitala i kopanec.ona je víc honák než ovčák,ale pořád lepší,než pes bez zájmu.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Jan »

chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

to je ale krásné! :hura:
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Františka. »

DAD David Abrahám píše: 16 lis 2020 19:17 Jo, taky se drží vrchního ostnáče. Nejsem si jist, ale do ostnatého se přece pulz nepouští ne ? A je vůbec ostnáč na ohrazení povolen ?
Ostnáč je u nás zakázaný. Já jsem ho měla nahoře nad 2 m vysokým plotem a musela jsem ho odstranit kvůli KVS a zákonu proti týrání. Přitom kozy jsou extra šikovné a neumím si představit, jak by se tam nějaká nabodla, když lezou do bezinek a šípků jako by nic.
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

franťiško co je kvs?a gdo vám choďí kontrolovat plot?
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Františka. »

Krajská veterinární správa.
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

aha.no a to voňi procházej krajinou a koukaj po plotech?já teda ostnáč nemam,ale kvs jsem ňigdi neviďel.
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od přezdívka »

Vy jste nikdy neměl kontrolu z veteriny? Chodí kontrolovat, jak je o zvířata postaráno. Ustájení, napájení, krmení....... Naštěstí se ohlásili den dopředu. Stihla jsem omést skoro všechny pavučiny, manžel udělal drobné opravy, na které pořád nebyl čas a pak najednou byl. Jestli jsou zvířata v kondici....... Jeden čas si u mě různé kontroly podávaly dveře. Prý na oznámení. Zvířata byla v kondici, krmivo a vodu měla k dispozici, kromě pár ztracených známek nikdy nebyl žádný problém.
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

aha.našťesťí ne.tak snad se tu neudáváme
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 11 hostů