Vlci, medvědi a jiné šelmy.

chov ovcí a koz...
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

to s ťim rozsudkem je to zajímavé,to jsem nevjeďel.petra vávrová píše na ekolistu,že jeďiné,co na vlka plaťí je pes.
Uživatelský avatar
irčan
Příspěvky: 2771
Registrován: 28 črc 2019 14:43
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 401 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od irčan »

Myslím že jakákoliv dostatečně výkonná zbraň by taky udělala nejakó prácu.Ale jenom jako teorie neb v praxi to je mimo zákon.A Česká republika je přece právní stát.Žéééé? :vytlem:
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

no to ale musíš bejt u toho stáda přítomnej,ne?abis ho moh bráňit se zbraňí v ruce.vspomínám loňi,jak mislivec vibjeh s puškou v ruce z lesa na louku a gdiž mňe viďel,tak se ptal,zda jsem neviďel prasata.já je neviďel,ale louku rozrejpali pjekňe.jenže sme je ňigdi nepřisťihli.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

ale gdiť mi už to dávno máme,vlk je u nás přece chráňenej a žádnou kvótu na odstřel nemáme.budaj říká,že poĺovňíci nesťíhaj střílet divjaki.
Uživatelský avatar
Berrynator
Příspěvky: 344
Registrován: 22 říj 2018 09:43
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 296 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Berrynator »

Na Slovensku se nehraje jen o kvótu, ale především o povinnost vlastnit pasteveckého psa, kdo nebude mít psa, neměl by nárok na náhradu
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

no u nás chťej taki podmíňit nárok na náhradu plotem podle standardu.řikala ochranářka,že utoki vlka se odehrávaj pořád u ťech samejch liďí,kterí nemaj skoro zabezpečeno.v souvislosťi s ťim mluvila i o možnosťi odstraňit vlka s přírodi ,pokud se bude chovat nestandartňe,třeba zautočí na stádo se psem
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Se mi líbý jak po 100 letech co tu vlk nebyl všichni vědí co je jeho standardní chování :)) , nezdá se mi, že by ochránci byly pamětníky běžné populace vlka v Čechách :nevim: a taky mám za to, že vlkovi o jeho standardu nikdo nevykládal na školení :ajeje:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

kukacka píše: 20 lis 2020 07:12 Cobonaku jsou stada se psama, kde utoky pokracujou.
kukačko,já tomu vjeřim,že se stanou voprsklejma.taki ta ochranářka ve zpravodaji schok už píše o odstraňováňí vlka z přírodi.ale asi nechťej chráňit ňekoho,gdo kašle na opravu plotu a jehož zvířata se pasou v np?další vjec je,že igdiž se dovolí odstřel,tak vlk v tu ránu nezmizí,ne?prasata se střílet smňej a taki nezmizeli.a i v zemích,gde vlka střílej bez omezeňí ho pořád maji!oprava plotu je pro pastevce bježná činost.však sem se taki v kravíňe nachoďil při hledáňí přetrženého ohradňíku,míle a míle...
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

nejsou přece jen vlci.copak občas ňekomu neuteče pes?
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

jsem herakles!a přišel jsem zabít nemejského lva! :vytlem:
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

asi bich moh,ale koupil jsem ďetem cd-audiokňiha-staré řecké báje a povjesťi.velkí hrďinové vjetšinou virustali mezi pastevcema
jupik
Příspěvky: 847
Registrován: 16 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 81 poděkování
Dostal poděkování: 751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od jupik »

Františka. píše: 17 lis 2020 18:58 Ostnáč je u nás zakázaný. Já jsem ho měla nahoře nad 2 m vysokým plotem a musela jsem ho odstranit kvůli KVS a zákonu proti týrání. Přitom kozy jsou extra šikovné a neumím si představit, jak by se tam nějaká nabodla, když lezou do bezinek a šípků jako by nic.
Vtipný je, že ač kanáry jsou Španělsko, tedy EU, ostnáč je tam naprosto běžný. Navíc mají i nízké kamenné plůtky a kozám svazují nohy aby na ně neskákaly;)
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Františka. »

Ostnáč je i v Německu povolený (aspoň donedávna byl). Víte, jak je to s úředníky v ČR. Žádná osobní odpovědnost, radši víc oatření než míň, aby je nepodezírali z neplnění povinností :blazen: .
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od PavelIV »

Myslím že předloni jsem v Rakousku objížděl cestou na dovolenou zasekanou dálnici a všude ostnáč, hodně jsem se podivil :jizlivec:
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Hhippie »

Jj, v Čechách vždy papežštější než papež :blazen:
Na druhou stranu... nevím, jak zvířata fungují v ostnáči.... ale představa, že řeším potrhaná vlastní zvířata o vlastní ohradu... :nevim: Ale ... asi to funguje, když takové vyspělé země jako AU nebo DE to používají... myslím, že i to Irsko mělo krom zídek spíš ostnáč než elektriku... při těch výměrách a kilometrech to asi jinak moc nejde... :nevim: Minimálně cizí lidi na pozemku řešit nemusejí. A když mají psa ve stádě, je absence cizích lidí ve výběhu jen výhoda, resp. méně rizika, že někomu pes natrhne gatě. Že to nedopadne jako tady, že stojím u ohrady a podéljdoucímu pejskařovi za těch 300 m spadne míček pro jeho psa, co mu hází, 3x do ohrady, tak se vždy protáhne mezi páskami a když ke mě dojde, tak mu to přijde děsně vtipné... na to fakt nemám co říct... leda akupunkturu vidlema... :zed:
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Františka. »

Ono to s tím ostnáčem není zase tak idylické, jak to může vypadat. Už je to pár let, co blízko Mostu byly jabloňové sady. Hlídali je psi. Do sadu vlezl zloděj, pes ho honil, zloděj přelezl plot s ostnáčem, asi se poškrábal, ale utekl. Pes běžel za ním a plotě si roztrhl břicho, nedalo se to spravit. Podobný případ tam měli dvakrát. Myslím, že jedině pro kozy je ostnáč úplně bezpečný, pro ostatní zvířata ne tak docela. Nevadí v klidu, ale když jsou ve stresu, nemají čas hledět na to, že je tam ostnáč, hlavně když ho někde mají srolovaný na zemi.
Naši úředníci jsou kapitola sama pro sebe, mají ale zčásti pravdu, avšak opravdu nebezpečný je asi jen ostnáč na zemi, ne ve výšce 2 m nad plotem.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

ve filmu legenda o vášňi musel bred pit zastřelit tele zamotané do ostnáče.taki v kňize chov dojních koz je varováňí,že potrhané vemeno ostnáčem nepoťeší.gdiž jsem ďelal ve školce okrasnejch dřevin,bil tam pleťivovej plot asi 180 a nad ťim 3řadi ostnatého drátu,ale srnki se dovňitř dostali.muj pes je prohnal a oňi to přeskákali ven.viďel jsem to na vlastňí oči.na tom je viďet,jak spolu jednotlivá odvjetví nemluvjej a každé si řeší svoje záležitosťi samo.zaťimco sadaři vše pečlivje zaploťí a ňigdo jim nevičítá,že znepruchodňujou krajinu,tak pastevcum je to samé mnohdi znemožňováno.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

Františka. píše: 20 lis 2020 22:40 Ono to s tím ostnáčem není zase tak idylické, jak to může vypadat. Už je to pár let, co blízko Mostu byly jabloňové sady. Hlídali je psi. Do sadu vlezl zloděj, pes ho honil, zloděj přelezl plot s ostnáčem, asi se poškrábal, ale utekl. Pes běžel za ním a plotě si roztrhl břicho, nedalo se to spravit. Podobný případ tam měli dvakrát. Myslím, že jedině pro kozy je ostnáč úplně bezpečný, pro ostatní zvířata ne tak docela. Nevadí v klidu, ale když jsou ve stresu, nemají čas hledět na to, že je tam ostnáč, hlavně když ho někde mají srolovaný na zemi.
Naši úředníci jsou kapitola sama pro sebe, mají ale zčásti pravdu, avšak opravdu nebezpečný je asi jen ostnáč na zemi, ne ve výšce 2 m nad plotem.
chov dojních koz,jerry belanger,sara thomson bredesen-str.69/70-nevhodné oploceňí-ostnatí drát-na kozu s krásnîm vemenem,která je témňeř stáhnutá z kuže,neboť se zapletla do ostnatého drátu je strašní pohled.-kňiha je z usa
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Františka. »

čobanak píše: 21 lis 2020 07:36 chov dojních koz,jerry belanger,sara thomson bredesen-str.69/70-nevhodné oploceňí-ostnatí drát-na kozu s krásnîm vemenem,která je témňeř stáhnutá z kuže,neboť se zapletla do ostnatého drátu je strašní pohled.-kňiha je z usa
No však píšu, že ostnáč na zemi, tím nemyslím položený na zem, ale ne nahoře na plotě. Asi jsem se špatně vyjádřila. Ostnáč ani pro kozy, pokud je někde v úrovni těla. Někde dávají taková jakoby roztažená klubka na zem, udělá to barikádu.
Nahoře nad plotem jo, ale lepší to nezkoušet.
Ono je i u pletivového plotu nahoře takové zakončení, co se podobá ostnáči. A pryč nejde dát.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

franťiško,ve 2m bich se toho už nebál.ale v americe je asi praxe ostnáčú bježná
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů