Středoasiat

Pes, nejlepší přítel člověka. Co pěkného nás společně čeká? Doporučte plemeno. Vybíráme štěňátko. Barf kontra granule. Odčervení, očkování, čip. Cvičák ano či ne? Venku nebo v bytě? Péče o starého psa.
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Jana P. »

Zde stránky klubu a podmínky uchovnění , bonitace, https://klub-kpp7.webnode.cz/bonitacni-rad-/
Není tam přímo napsáno, jak se kontroluje nůžkový skus a plnochrupost, ale prohlášením majitele to nebude. Takže asi bude muset budoucí chovný jedinec pod dohledem majitele tuto kontrolu podstoupit. Jako i celé měření.
Zaujalo mne, že je povoleno rtg kloubu až do 3/3
Hovawart má fena 1/1 a pes 0/0
Naposledy upravil(a) Jana P. dne 05 led 2021 08:00, celkem upraveno 1 x.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Když on to někdo zkontrolovat musí :vytlem:
Co by asi dělal Nitraner, kdyby dělal do psů - chytit za ouška, otočit na záda, kontrola genitálií a to vše bez asistence majitele :))
Jde o to, aby pes na pokyn pána byl ochoten základní spolupráce při vy - ošetření. To není povahová vada. V nepřítomnosti pána ať sežere kohokoliv kdo 'zaútočí'.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

povahová vada je nespolupráce s pánem :otraveny: to je u všech služebních a loveckých
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Jan »

Petanena:

Vodu netuším, u nás v okolí je jen potok a tam se cvachta, na plavání není hloubka.

K ruštině, je tam možnost zapnout titulky a pak je automaticky přeložit, ale je to nepřesně.

S tou velikostí , říká tam , že jak SAO , tak KAO začali v Evropě šlechtit a jak jim tam řekl, za 10 let měli mohutnějšího ovčáka, no a on mu odpověděl, že přeci pastevci, který vyšlechtili největší ovce na světě, pokud by chtěli, vyšlechtili by i největšího ovčáka, ale nebylo proč.

Tmavý psy jsou z hor, kde jsou mrazy, aby je slunce ohřálo, světlejší z nížin. Ty tmavší tu zimu snáší snáz.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Nirrti
Příspěvky: 241
Registrován: 10 úno 2020 11:49
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Nirrti »

k těm výstavám a kontrole zubů u SAO - pár roků jsme na výstavy chodili, oba psi nějaké ty tituly mají, pes je český junior šampion, tuším někdy v r. 2015. A až na jednu výjimku, žádný! rozhodčí nestrčil ruku SAOšovi do tlamy, aby zkontroloval chrup. Psí chrup musel předvést a ukázat ten, kdo vedl psa. Zbytek už rozhodčí zkontrolovali, ale za fixace psa u hlavy. A ta jedna výjimka (tuším polský rozhodčí) skončila s prokousnutou dlaní - my tenkrát došli na řadu až poté a taky to byl nejhorší výsledek na výstavách vůbec.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od čobanak »

ďekuju nirri,já si mislim,že to nebude taková sranda.ačkoliv proťi kočkám možná i bude :vytlem:
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od petanena »

Jan píše: 05 led 2021 08:05 Petanena:

Vodu netuším, u nás v okolí je jen potok a tam se cvachta, na plavání není hloubka.

K ruštině, je tam možnost zapnout titulky a pak je automaticky přeložit, ale je to nepřesně.

S tou velikostí , říká tam , že jak SAO , tak KAO začali v Evropě šlechtit a jak jim tam řekl, za 10 let měli mohutnějšího ovčáka, no a on mu odpověděl, že přeci pastevci, který vyšlechtili největší ovce na světě, pokud by chtěli, vyšlechtili by i největšího ovčáka, ale nebylo proč.

Tmavý psy jsou z hor, kde jsou mrazy, aby je slunce ohřálo, světlejší z nížin. Ty tmavší tu zimu snáší snáz.
Tak jsem to zhlídla, kupodivu jsem si z ruštiny vzpomněla na víc než bych řekla. Ti zdejší SAO asi s těmi opravdu pracovními psi už nemají moc společného. Jestli jsem pochopila správně, tamní pastevci moc nestojí o to, prodat štěňata?
Mě se jen líbí představa, jak by se tvářili ochranáři, kdyby někdo choval psy stejně jako v té reportáži, kdy se v podstatě živí sami. To byl řev.
Tak jestli bude Hery rád plavat, dám sem fotku.
Nirrti
Příspěvky: 241
Registrován: 10 úno 2020 11:49
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Nirrti »

Jestli ho bude bavit plavat nevím, ale hrabat určitě ano. U nás hrabe fena i pes.
Přílohy
20200406_191252.jpg
20200406_191303.jpg
20200406_191350.jpg
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od petanena »

Vy mě děsíte :vytlem: To budou zákopy :udiv:
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Jana P. »

No potěš koště! Tak na tohle mám malé pozemky. :udiv:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od čobanak »

mi gdicki do ďer naházíme kameňí
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Jan »

petanena píše: 05 led 2021 14:14 Tak jsem to zhlídla, kupodivu jsem si z ruštiny vzpomněla na víc než bych řekla. Ti zdejší SAO asi s těmi opravdu pracovními psi už nemají moc společného. Jestli jsem pochopila správně, tamní pastevci moc nestojí o to, prodat štěňata?
Mě se jen líbí představa, jak by se tvářili ochranáři, kdyby někdo choval psy stejně jako v té reportáži, kdy se v podstatě živí sami. To byl řev.
Tak jestli bude Hery rád plavat, dám sem fotku.
Prodavaj, ale ne moc rádi. Oni jich ani moc nemají navíc. Jak říkal, rodí se před tím, než táhnou na pastviště v horách a po cestě jich hodně poumira žízní, vyčerpáním, najíždějí do nich auta a tak. Pochopitelně tyhle štěňata jsou bezpapiru. A k ruštině , co je to
Чабан ? K tomu živení, oni tam jsou na samotě, nevím jestli to říká tady v tomto videu, ale říkal, že prodal štěňata do Ruska. Tam je proti nám menší hustota osídlení. Říkal, že nejdřív zmizeli z okolí toulaví psy , pak toulaví lidí a pak se musel odstěhovat.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Jana P. »

Jane to je neuvěřitelné, nejdřív zmizeli toulaví psi, pak toulaví lidi a pak se musel odstěhovat. :vytlem:
Čobi to aby sis otevřel kamenolom, do takových děr. My máme jen 2600 metrů pozemek, musela bych je chovat pod sadem v lese.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od čobanak »

jano,mi tu máme docela skaliska-pošumaví.dokonce jsem ďíru na zabetonováňí sloupku ,kutal majzlíkem :vytlem:
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od čobanak »

Jan píše: 05 led 2021 18:16 Prodavaj, ale ne moc rádi. Oni jich ani moc nemají navíc. Jak říkal, rodí se před tím, než táhnou na pastviště v horách a po cestě jich hodně poumira žízní, vyčerpáním, najíždějí do nich auta a tak. Pochopitelně tyhle štěňata jsou bezpapiru. A k ruštině , co je to
Чабан ?
čaban je pastevec,ne?rumunski cioban[čoban].pasáček ciobanica[čobanika] a guláš ciobanac[čobanak]!chovatelé šarplaňincú maj dovoleno zařazovat do čistokrevného chovu psi přímo od ovcí z hor,tzv.izvorné.
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od petanena »

Jan píše: 05 led 2021 18:16 Prodavaj, ale ne moc rádi. Oni jich ani moc nemají navíc. Jak říkal, rodí se před tím, než táhnou na pastviště v horách a po cestě jich hodně poumira žízní, vyčerpáním, najíždějí do nich auta a tak. Pochopitelně tyhle štěňata jsou bezpapiru. A k ruštině , co je to
Чабан ? K tomu živení, oni tam jsou na samotě, nevím jestli to říká tady v tomto videu, ale říkal, že prodal štěňata do Ruska. Tam je proti nám menší hustota osídlení. Říkal, že nejdřív zmizeli z okolí toulaví psy , pak toulaví lidí a pak se musel odstěhovat.
To je dobrý, já to původně pochopila tak, že psi hlídali moc velké území. No, na druhou stranu, kdyby takový pastevec sežral člena vlčí hlídky, může jeho spolubojovníky utěšovat, že přispěl k obnově přirozené rovnováhy. :vytlem:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Chtěl bych možnost dát tři laiky předchozímu příspěvku :souhlas: :))
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od čobanak »

koukám na wikipedii a je to tak .púvodňe perské slovo čòban se přez ottomanské turki -çobbn rozšířilo na balkán.znamená to pastevec,ale taki hrubá,nekulturňí osoba.což bi visvjetlovalo,proč liďi z mňest maj na poli radši vlki,než nás :vytlem:
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Františka. »

Slované taky byli považování Germány za nevzdělance, přitom měli vlastní písmo a literaturu dřív než oni. Staroslověnština byla stejně rozšířená jako na latina.
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od petanena »

Musím znovu poděkovat za odkaz na ta videa, jsou opravdu úžasná. Ta příroda, voda, ovce - nádhera. Zkoukla jsem ještě ty další v nabídce, moc pěkný. Z toho by měli natočit nějaký dokument, takhle se k tomu člověk dostane víceméně náhodou.
Líbí se mi, že ti psi opravdu v přítomnosti majitele neútočí. U nás se v posledních letech hodně rozmohlo noční vykrádání domů, když majitel spí. Naposled před vánoci měl můj šéf lupiče přímo v domě. Mají starou čubu, co s nimi spí v posteli, začla štěkat a on si myslel, že chce čůrat. Šel jí pustit a za dveřmi ložnice měli zloděje. Když jsem tuhle veselou historku vyprávěla doma a vzápětí nám začal obecní rozhlas vysílat upozornění, ať striktně zamykáme domy a auta, že tu chodí taky nějaká parta, dostala jsem nečekaný narozeninový dárek.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti