Plašič zvěře

Stromy a keře
marcis
Příspěvky: 159
Registrován: 06 úno 2020 22:06
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 59 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašič zvěře

Nový příspěvek od marcis »

Dává se to do petek, určitě kvůli odolnosti dešti, sněhu
:andel:
Profesor1
Příspěvky: 8380
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašič zvěře

Nový příspěvek od Profesor1 »

"Očkuje" se tím montážní pěna, nebo kus nějaké houby - mycí.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašič zvěře

Nový příspěvek od petanena »

Výrobce psal, že pokud je plašič chráněný před deštěm vydrží zhruba tři měsíce, nic než petky mě nenapadlo. Tekutinu jsem dávala na válečky z dřevité vlny, prodávali je taky. Já jsem si taky říkala, že kus molitanu by šel taky, ale muž to chtěl udělat podle výrobce. Tak snad to bude fungovat.
Mám v plánu ověsit postupně všechny stromky mimo ohradník.
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašič zvěře

Nový příspěvek od petanena »

Jenom pro představu - takhle dopadlo nechráněné pole našeho kamaráda.
Rovnou to pak zaoral, tam nebylo co sklízet.
Přílohy
IMG_1353.JPG
IMG_1348.JPG
IMG_1350.JPG
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašič zvěře

Nový příspěvek od Jan »

No něco podobného potkalo mě, než jsem se rozhoupal s kombajnem, tak mi předběhli hraboši. Prostě to dole ukously a hotovo.

S těma myslivcema, střílet může pouze lesní stráž a nesmí pastevecký a ovčácký psy, to je přímo v zákoně.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Vedra
Příspěvky: 285
Registrován: 05 led 2020 19:19
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 518 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašič zvěře

Nový příspěvek od Vedra »

Jan píše: 07 led 2021 00:09 S těma myslivcema, střílet může pouze lesní stráž a nesmí pastevecký a ovčácký psy, to je přímo v zákoně.
V zákoně toho je. Vymahatelnost vzhledem k tomu jak jsou orgány činné ve spravním a trestním řízení prolezlé bolševiky a jejich prohnilým potomstvem diskutabilní.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašič zvěře

Nový příspěvek od Jan »

No nevím, nemam s tim úplně zkušenost, ale pokud mam pasteveckého psa, má větší cenu , než 10000 , tedy žádné správní řízení. Kdyby to byl můj případ, první, co bych udělal, je, napsal doporučeně místnímu sdružení / uživateli honitby s tím, že v jejich honitbě pasu s pasteveckým psem, jeho foto , zmínku o jeho ceně a kvalitách , potvrzení o pojištění odpovědnosti za škody jím spáchané a prosbu, že se může během jeho ostrahy dojít k tomu, že třeba zvěř / cokoliv poškodí plot a on ji vyhodnotí jako nebezpečí a začne pronásledovat a že v případě škody na zvěři , pokud nebude ochotna platit pojišťovna škodu uhradím sám (kdo jiný než majitel je zodpovědný). Důležité je přes datovku, nebo doporučeně. No a to by mě zajímalo, jak by se obhajoval myslivec, jedině, pokud by napadl pes / psy jeho a to snad radši ať ho zastřelí, než skončit ve vězení.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Vedra
Příspěvky: 285
Registrován: 05 led 2020 19:19
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 518 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašič zvěře

Nový příspěvek od Vedra »

Však píšu správní nebo trestní. Na stránkách ministerstva takzvané spravedlnosti si můžeš najít kolik soudců a státních zástupců v tobě příslušném městě bylo členy KSČ. Myslíš, že tihle kteří jsou de-fakto nepostižitelní půjdou proti svému parťákovi z Bratrstva Kočičí Pracky?
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašič zvěře

Nový příspěvek od Hhippie »

Tak co, už jste instalovali ten pachový ohradník? Na sněhu by mohla být dobře vidět “návštěvnost”, ne?
:Hhippie: Bubáci forever!
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašič zvěře

Nový příspěvek od petanena »

už visí, u nás sice padá, ale začalo až někdy v 9. Stopy nebyly, ale vlasec mezi stromy byl přetržený, tak tam v noci něco muselo být. Mě stačí, když přestanou vytloukat, procházení by mi nevadilo. Třeba se díky ohradníku nebudou cítit tak sebejistě, snad.
Takhle jsme si tam dneska užívali. :usmev:
Přílohy
IMG_1489.JPG
IMG_1480.JPG
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašič zvěře

Nový příspěvek od Jana P. »

Krásný psiska 😍
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Profesor1
Příspěvky: 8380
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašič zvěře

Nový příspěvek od Profesor1 »

:)) :)) :)) Já si říkal co to mají za modrý aportek a ono to další hafík v obleku :))
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašič zvěře

Nový příspěvek od petanena »

Profesor1 píše: 12 led 2021 19:55 :)) :)) :)) Já si říkal co to mají za modrý aportek a ono to další hafík v obleku :))
K její smůle si jí občas s aportkem pletou i ti větší psi. Dneska se Hery rozdováděl a rozhodl se, že naprosto nej. nápad je poponášet jí za ten obleček. Mohla se vzteknout. :cert: :vytlem:
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašič zvěře

Nový příspěvek od petanena »

Díky, to vyzkouším :jakoby: . Už jsem zaúkolovala syna, ať zkusí poprosit svého holiče o vlasy. To si teprve člověk uvědomí, jak moc chybí otevřené kadeřnictví. :krik:
Vedra
Příspěvky: 285
Registrován: 05 led 2020 19:19
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 518 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašič zvěře

Nový příspěvek od Vedra »

Mě se nezdá to pálení, to snad musí většinu organických látek zodpovědných za ten pach rozložit. Smrdět to samozřejmě bude ale proč by se měly srnky bát zápachu spálených vlasů?

Osobně bych to vyvařil v tom lněném oleji a přecedil přes plátno (plátno a další chucvalcovité organické věci jako vlnu a vlasy pak dát na bezpečné místo hrozí samovznícení v důsledku polymerizace fermeže)
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašič zvěře

Nový příspěvek od petanena »

No, proč neudělat kombinaci, část vlasů spálím dle návodu a pak ještě zbytek povařím společně z kostmi v oleji.
Mile mě překvapila cena oleje. Za 5litrů dám stejně, jako za litr komerčního plašiče. Pokud to bude fungovat, budu nadšená.
Podle stop ve sněhu, kupovaný plašič omezil průchod přez pozemek, ale na oblíbených místech jsou dál. :cert: :krik:
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašič zvěře

Nový příspěvek od Jan »

no a co to zkusit jako Seppe Holzer ? teda vydestilovat zvířecí kosti na takový olejodehet a to použít?
On s tim prý natíral přímo stromky a údajně to funguje i proti kozám a ovcím.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašič zvěře

Nový příspěvek od petanena »

Jan píše: 20 led 2021 21:18 no a co to zkusit jako Seppe Holzer ? teda vydestilovat zvířecí kosti na takový olejodehet a to použít?
On s tim prý natíral přímo stromky a údajně to funguje i proti kozám a ovcím.
Tak určitě to ráda zkusím, ale jak se to dělá?
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašič zvěře

Nový příspěvek od Jan »

Nějaký info i s videem je třeba tady :
http://windward.org/2.0/notes/2014/2014andrew01.htm

Ale jde jako u jiny destilace ochladit páru při destilací kostí a vznikly produkt použít k ochraně stromů. Jestli to pomůže proti otluku srnců nevím, ale okusu prý jo.

Výroba a výsledný produkt dost smrdí, tak to nedělat doma v kuchyni :)
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů