vejce

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Hhippie, na prý kašli :souhlas: , brojlera seženeš v jakékoliv věkové kategorii :souhlas: , a na jejich dospělost nečekej, vejce moc nesnáší a spíš uhynou na obezitu, to jestli chceš něco na talíř i pro potěchu oka tak zkus tzv. selské kuře nebo Kalimero :souhlas: tam i nějaké to vejce bude a nemusíš s porážkou tolik spěchat :souhlas:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Tada
Příspěvky: 638
Registrován: 29 úno 2020 10:29
Dal poděkování: 755 poděkování
Dostal poděkování: 455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Tada »

Hhippie píše: 31 pro 2020 12:09 Peta: mám to stejně. Ráda bych na jaře zkusila pár brojlerů a ty se prý dají sehnat jen jako kuřátka. Ale nedělám si iluze, že se toho mnoho dožije dospělosti... :jakoby:
Prodávají se i 3 týdenní mám známou která nakupuje jedině 3 týdeni. Ale já mám nejraději od kuřat. Od mala musí mit hezky teplo a potom ho pomalu u bírat a je to . Krmnou směs když jsou malí jinak šrot (pšenice,kukuřice sója (hrách) )
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Hhippie »

Tak jo, díky. Uvidíme :andel: Třeba mám jen “velký voči” a budu ráda, když ubytuji stávající slepičky a pak budu lítat kolem domu a zahrady a nebude čas něco piplat :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Jana P. »

Já začínala v roce 2017 s hybridkami, už je nemám, snášely krásně, velká vejce skoro celý rok. Nyní mám směsku různě starých vlastních odchovů, už dva týdny nebo víc, jsou tři, čtyři vejce denně. Menší. Ale nám to stačí, a slípky jsou hezké. Takový přírodní chov.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od petanena »

Brojlerová kuřátka prodávají v Ředhošti, jestli teda letos budou trhy. Těch bych se nebála.
Já nejsem chovatel slepic, líbí se mi, ale chci hlavně vejce. Jednou jsem někde četla, že nosnici dělá částečně genetika, ale z mnohem větší části se musí jako kuře správně nakrmit. A to já neumim. Teď beru přímo z drůbežárny, je to trošku složitější, musím je objednat a přijet ve všední den dopoledne, paní mi je chytá večer předtím, prý aby zbytek hejna nepoplašila. Navíc prodej kuřic skoro neinzerujou, musím to hlídat a občas zavolat. Slepičky jsou oočkované, odčervéné čiperky a zatím vždycky do týdne první vejce. Včera jsem od 20 slepic sebrala 17vajec. Dřív, ať jsme je zkoušeli odchovávat nebo různě kupovali prostě nesly mnohem míň. Jen kdyby byly hezčí, no ale člověk nemůže chtít všechno.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Hhippie »

Petanena: očkované slepice? Proti čemu se očkují?
Jsem překvapená - sice se “sotva roznesly”, ale zatím víceméně každý den má každá slepice vejce v krásné bytelné skořápce... to je velmi milé.
Rozumím, že jsou pak období přepeřování, kdy nenesou.. ale myslela jsem, že ani tak nemají každý den vejce. Takže jsme nadšení a vděční! :ruzicka:
:Hhippie: Bubáci forever!
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od petanena »

dostaly toho určitě víc, ale minimálně vím že proti brontichidě, to si pamatuju. Ale jmenovala toho víc. Ona je to taková milá, povídavá paní, hodně zapálená do chovu,Vždycky mě zahrne takovým množstvím informací, že toho za chvíli vím půlku. Dřív jsem si kupovala ty vyřazené slípky, ale teď už máme podvakrát ty co teprve do chovů zařadí a v životě doma nebylo tolik vajec. Ta paní je vážně dobrá, říkala, že jí místní často ukecávali, aby jim prodala kuřice, tak nabere kuřat o něco víc, aby vyšla vstříc. Moc fajn ženská.
kosta
Příspěvky: 758
Registrován: 18 pro 2018 19:12
Dal poděkování: 356 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od kosta »

Naše kropenatý slepičky začínají snášet krásný vajíčka s krásnou tmavě hnědou skořápkou.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Profesor1 »

Slepice začínají víc žrát a taky snášet. Jsem zvědavý jak jim to dlouho vydrží.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od arus »

Ty moje slepice žerou a stejně nenesou. Jsem z nich zmatená. Mám loňské hempšírky (3) a hybridky (3) a nic. Předtím jsem měla 5let hybridky a ty nesly celou dobu. Nestalo se mi, že by v kurníku nebylo aspoň jedno vejce. Přičítám to tomu, že mám kohouta. Rozptyluje je. :vytlem:
:arus:
kosta
Příspěvky: 758
Registrován: 18 pro 2018 19:12
Dal poděkování: 356 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od kosta »

Někteří chovatelé zase měli názor,že když je kohout slepice lépe nesou.Já nevím .Má na ně vliv světlo a tím více žerou.Já jim dávám
naklíčenou pšenici.do toho přimíchám Roboran D a jinak když mám tak nějaké zbytky z kuchyně .Jinak trávu a nebo senné drolky.
Tada
Příspěvky: 638
Registrován: 29 úno 2020 10:29
Dal poděkování: 755 poděkování
Dostal poděkování: 455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Tada »

My když měli zdrobnělého kohouta na 30 slepic tak nestačio slepice si přede mně sedli a chtěli pojimat asi jim to chybělo :))
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od arus »

Moje slepice mi taky sedaly na nohy, asi taky potřebovaly kohouta. Dělaly to, když snášely. Podle toho jsem poznávala, která snáší a která zrovna ne. :usmev:
:arus:
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Javorka »

Tak já včera překvapivě sebrala 3 vejce! Po těch bídných měsících to bylo milé překvapení. Nechci to zakřiknout, ale třeba se to konečně zase rozjede.
Vím, že hodně chovatelů slepicím svítí, aby víc nesly, ale to dělat nemůžu, nemám na to prostory.
:433:
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od petanena »

My máme pro slepice pod střechou ve velké voliéře, takže jsou pěkně v suchu. Svítit bych jim mohla, ale neděláme to. Vždycky je odpoledne vypustím na zahradu, jsou natěšené a z kurníku vyběhnou i ty, co by už jinak spaly. Tím se jim den prodlouží i bez svícení. Krmíme je převážně směsí od Sehnoutka a nesou dobře pořád. Samozřejmě dostanou i zbytky, řepu a tak, ale hlavně směs. Na podzim jsem jim dávala hodně jablek a hned byla nižší snůška.
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od arus »

Javorko, já dnes taky našla 1 vejce. Slepic mám šest :souhlas:
:arus:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Hhippie »

Petanena: po jablkách špatně snáší? Mě je chodí zobat, když se dostanou z výběhu. Ale snášejí vzorně.
:Hhippie: Bubáci forever!
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od petanena »

tak po jabkách určitě přímo ne, ale žraly jich tolik, že nesežraly dost směsi. Když jsem je ubrala rychle se zas srovnaly.
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Javorka »

Arus, tak dnes jsme na tom stejně.
:433:
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Profesor1 »

Mám většinou hybridky. První dva roky nesou dobře. Přes zimu a pak ještě jednou si dají jen krátkou přestávku. Pak už jsou přestávky hodně dlouhé. Vyplatí se je po třech letech zabít.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů