vejce

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od petanena »

nám nesou slušně, to je tím, že jsme jim pořídili kohouty dva, aby si holky nepřipadaly zanedbávaný. :stydim:
Přílohy
138805179_315167936549525_5043381301269491974_n.jpg
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Jana P. »

Péťo, jak koukám na tvé fotky, tu i támhle, máš moc hezký malochov. :souhlas: Třeba králíci! A slípky si taky žijí dosti přírodně. To mám ráda. :souhlas:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od petanena »

Díky za pochvalu. Já tady spíš obdivuju, jak chováte ta různá plemena kraviček a podobně. My si s tím spíš hrajem, je to koníček. Navíc máme výhodu, většinu jsme tak nějak zdědili, to to pak jde líp, než začínat od nuly.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Jana P. »

Kravičky by se mi taky líbily , ale pozemků málo. Tak jen ovce. Letos pět bahnic a beran. A jinak od každého jen trošku.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Profesor1 »

Abych taky přispěl, tak jsem to zvěčnil 😀
Přílohy
IMG_20210114_173739.jpg
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od petanena »

To chce pořídit malého šikovného pomocníka s dušičkou dobrodruha. :vytlem:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Hhippie »

Když vidím tu Profesorovic schovku...to jsem si zrovna dneska říkala... že slepice nesou některá do kurníku do hnízda, ale půlka z nich do slámy, ale jak mohou prolézt do seníku, tak na mě někdy vypadne vejce i ze sena, když krmím přežvýkavce, ... tak si říkám, jak "donutit" slepice v takovémhle prostředí, kde si tak trochu žijí podle svého, aby snášely, kam mají... resp. zatím jsem nejspíš vždy našla (nebo alespoň většinu - nejméně to byla 3 vejce za den, z běžných 5-6 ks, ale to jsem si říkala, že asi holt dnes nebyl jejich den...? :promin:) - ale ráda bych zamezila "zanášení".

Ono až se přestěhujeme (zatím budeme asi muset i s tímto provizorním kurníkem, protože na nový ještě nebude prostor a možnost ho postavit..), tak tam budou mít jen výběh bez možnosti si takhle chodit... mi jich bude skoro líto... jen pár set metrů čtverečních místo "nekonečně, dle odvahy jedince" :jakoby: ...mno, každopádně to jim pak nebude asi zbývat nic jiného, než snášet do místa, které jim připravím (a budu doufat, že bude dost dobré, aby nevymýšlely nic jiného).
:Hhippie: Bubáci forever!
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od čobanak »

hippie,slepice jsou velmi vinalézavé.já gdiž najdu ňejaké slušné místo se zanáškou,dám jim tam podkladek a uďelám z toho ofiko snášedlo.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Jana P. »

U nás není tolik možností, jen různá místa v ovčíně a několik v kurníku, a furt to měněj. :vytlem: Jsou to holky chytré! Na ukrývání pokladů. :vytlem:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Tada
Příspěvky: 638
Registrován: 29 úno 2020 10:29
Dal poděkování: 755 poděkování
Dostal poděkování: 455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Tada »

Nám mrchy taky zanášely když běhali po celých humnech dokonce bylo v kurníku kachní vejce a v té době jsme kachen neměli a udělal se výběh a už nezanáší. :souhlas:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Hhippie »

Nojo... když já si říkám, jaký tam teď mají ráj... když nemrzne, tak se pasou na trávě, hrabou hnůj, bobky od krav a ovcí, co komu upadne od huby, pijí z velkého kalfasu od velkých, chodí mi krást jablka, když se dostanou z výběhu do seníku, kde mám i improvizovanou krmírnu... prostě tam mají ráj :andel: Pak budou mít sice prostorný výběh, ale vím, jak vypadá tety po 10 slepicích a to mají tak 1500 m2... roste tam jen býlí a je to plné kráterů...a takhle velký já jim tedy rozhodně dopřát nemůžu.. na druhou stranu to nebude žádný mikro zabahněný plácek... tak věřím, že se jim bude dobře žít. Ale ony to zvládnou ty slepice děsně zničit... :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od čobanak »

gdiž se nemúžou pást,je to na prd.lepší to ňejak rozďelit,abi se ta vipásaná plocha mohla zregenerovat
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Jana P. »

Dobrý systém je menší zpevněná , pletivem např, plocha, částečně krytá u kurníku, pěkné kryté popeliště,a denní vypouštění na nějaký čas na velký prostor. A také rozložitý kompost. To mají rády.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Tada
Příspěvky: 638
Registrován: 29 úno 2020 10:29
Dal poděkování: 755 poděkování
Dostal poděkování: 455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Tada »

Hhippie píše: 15 led 2021 08:18 Ale ony to zvládnou ty slepice děsně zničit... :nevim:
To husy a kachny ještě vímc po 5 dnes je všude bahno a musel jsem jim dát slámu i do výběhu. Ale pravda záleží hodně na velikosti výběhu. :kamosi:
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od petanena »

V tomhle počasí je střecha nad výběhem k nezaplacení. Fakt je, že drůbež dokáže zplundrovat i velký výběh. To
je lepší mít je na menším prostoru a pouštět proběhnout.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Jana P. »

Dnes 5 vajec. :usmev: Slepice hodně přebývají v ovčíně.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Jan »

čobanak píše: 15 led 2021 09:14 gdiž se nemúžou pást,je to na prd.lepší to ňejak rozďelit,abi se ta vipásaná plocha mohla zregenerovat
To se dá vyřešit, pokud je to jen výběh pletivem cca 5 cm nad povrchem, takovým, aby jim tam nepropadavali nohy. Nemůžou hrabat, takže to furt dorůstá.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Netušíte jaká potvora vyžírá vejce tímhle stilem ? Bylo u druhého - netknutého v kukani.
IMG_20210125_180031.jpg
IMG_20210125_180027.jpg
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Profesor1 »

Kuna, tchoř, potkan :nevim:

Mě dneska udělaly radost v koši
Přílohy
IMG_20210126_173020.jpg
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Hhippie »

Dade: to je k naštvání :smutek: kort když všichni hlásíte, že kvůli zimě nesou velmi málo.. :nene:
Já kdybych měla slepic 20, tak vajíčka udám. Než jsem stihla sundat nabídku, protože jsem přebytek udala u učitelů, ptalo se několik maminek... ale na to já fakt nemám prostor. Musela bych zvětšit kurník a mít přes léto slepice spíš bezúdržbové... a to bych si nelajsla, takhle něco chovat. Protože po odstěhování bych chtěla vzít ze školky pryč i králíky, velkým dát příští zimu normálně balík do krmítka a nemuset tam 2x denně jako teď... a takhle se slepice asi chovat nedají... ikdyž automatická dvířka, krmítka a napáječky existují. Ale chodit tam jen jednou denně vyzvednout vejce a doplnit žrádlo, mi přijde divné... :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů