Agnes Pravá láska

Pes, nejlepší přítel člověka. Co pěkného nás společně čeká? Doporučte plemeno. Vybíráme štěňátko. Barf kontra granule. Odčervení, očkování, čip. Cvičák ano či ne? Venku nebo v bytě? Péče o starého psa.
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Agnes Pravá láska

Nový příspěvek od Jana P. »

Ponechali jsme si fenku z našeho vrhu A Pravá láska. Je to hovawart s PP, plavá, dlouhá srst. Narodila se 20.11.2020. Dnes je jí tedy 70 dní. Váží 11,10 kg. Výška je zatím nezměřitelná. :vytlem:
Srst má štěněcí, vypadá jako podsada, hustý sametový medvědí kožíšek. Pigmentování se mění z týdne na týden, na nosní houbě ji zatím spíše ubývá. Barva kožichu se nedá nyní posoudit, je třeba vyčkat po přesrstění. Zatím vršek tmavší spodek světlejší. Ocas má dlouhý, bez zálomku. Skus nůžkový. Uši má krásně velké a dobře nasazené i nesené. Zatím nevidím chybu.
Je to sebevědomé, nelekavé, přátelské štěně. Nereaguje na hluk. Zajímá se čile o zvířenu, vše nové v okolí. Učí se viditelně od své matky City. Není příliš mazlivá. Ráda pobývá venku, i přes noc, bez boudy, přímo na pelechu u vchodu, stejně jako Cita. Ráda je i doma. Toto řídíme my. Ani jeden ze psů nám neškrábe na dveře.
Zatím ji cvičím pomocí pamlsků jen drobnosti, sedni, ke mně. A její jméno samozřejmě. Obojek nosí bez potíží. Dáváme ho psů, když jdeme mimo pozemek. Vodítko zatím nic moc, nevodím ji na silnici, je velmi prosolená. A v lese a na loukách se drží bud City nebo nás. Zkoušela jsem ho párkrát, ale úspěch nebyl. :usmev:
Na zahradě a v sadu nás provází obě při bežné práci kolem zvířat, vlastně jsou stále s námi, kdykoliv děláme něco venku, ve sklepech, stodole a pod. Na prochajdy chodíme vícekrát denně na krátké. Je všude mraky sněhu, máme kolem jen louky a lesy, a Agnes ještě nemůže na nijak dlouhé procházky, tak 2 km maxi a pomalu.
Přílohy
DF856C88-0A7B-4DF9-AFBD-ECBF8517D8B9.jpeg
96900476-B9B8-4F98-A16E-F90456CCC926.jpeg
29DCBD38-75F1-44C8-9974-C2AE7E9BFB9C.jpeg
5888634D-B393-4E13-AA69-8BBB58B5A965.jpeg
2708DDC2-2862-4D52-AA66-F1E84DE6C1D4.jpeg
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Agnes Pravá láska

Nový příspěvek od Jana P. »

V roce 2020 se v ČR narodilo 369 hovawartů ve 46 vrhách. :usmev:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Agnes Pravá láska

Nový příspěvek od čobanak »

to je zhruba na každej den v roce jeden novej howawart!viďíte ,jano,já se obával,jestli ta šťeňata nebudou peciválové a oňi jsou to skutečňí dvorjaci,vartující za každého počasí....
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Agnes Pravá láska

Nový příspěvek od Františka. »

Spisovně to není, ale smysl chápeme, prostě se tak mluví. Vrh nebo vrch, vrzání nebo vrhání...
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Agnes Pravá láska

Nový příspěvek od čobanak »

gdo si vrzne-ten vrhne! :usmev: :vytlem:
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Agnes Pravá láska

Nový příspěvek od Jana P. »

Čobi chtěla jsem tím říct, že hovawart je takové vzácnější plemeno a že jsem hrdá na to, že sedm z nich se narodilo u nás. :vytlem:
Tak my opravdu chováme psy venku, domů je pouštíme spíše kvůli sobě :vytlem: přeci jen je nyní brzy tma a venku zas večer není tolik co dělat, tak bychom bez nich byli mnoho hodin. A my je máme moc rádi. A je s nimi sranda. A tak je sem tam pouštíme domů. Ale naprosto bez problémů by mohli být venku 365 dní v roce po celé dny.
Na ven jsem jim koupila deku drybed premium. https://www.all4pet.cz/drybed-premium-1 ... PerPage=15 Dvě 100x70. Nemají boudu a fakt rádi na tom leží. A dnes mi přišla i na doma. Máme dlažbu, a tohle je moc pohodlné a teplé od spodu, duté vlákno, 150x100 a vejdou se na to krásně obě. Za 720 kč. Pratelné. Neklouzavé.
Přílohy
BD784339-2AAC-4F75-8ECC-4BFB2618C69A.jpeg
4267E659-876B-4418-8BD2-ADAD339ABC02.jpeg
7B9F0EFD-8FB8-4B9A-A31D-3D1067651B4F.jpeg
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Agnes Pravá láska

Nový příspěvek od Hhippie »

To je moc hezké shrnutí, číst takhle “život štěněte”, resp. majitelky feny. Je to pro nemajitele psa moc zajímavé. :ruzicka:
:Hhippie: Bubáci forever!
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Agnes Pravá láska

Nový příspěvek od čobanak »

jano,vás ti dečki ňejak okouzlili.to je šťeňe howawarta tak vijímečné,že takovou dečku chuťe nerozsápe? :udiv:
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Agnes Pravá láska

Nový příspěvek od Jana P. »

Zatím nerozsápalo. Venku jsou drybedy už tři týdny a pohoda. Jsou opravdu funkční.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Agnes Pravá láska

Nový příspěvek od čobanak »

nezňičitelná dečka
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Agnes Pravá láska

Nový příspěvek od Jana P. »

Druhé očkování za námi, dva dny po něm měla jedno dopoledne svědění po těle, tak si lehla, vrtěla se, a běžela do druhého kouta a tak furt dokola. A okusovala si špičky nožek. Odpoledne to přešlo. Učím ji na pamlsek ke mně a sedni, umí to pěkně. Chodíme k ovcím do ovčína, líběj se jí, ale chtěla by si hrát a na to ony moc neslyšej. Jsem zvědava kdy jí některá trkne. Včera to schytala Cita.
Taky dáváme vodítko. Musí mít obě stejně dlouhé, pak nejsou kolize.
Přílohy
A0FA9D1C-5AE8-4BBB-A132-DE440E00F47F.jpeg
ED07951A-5991-45BA-BB59-7C89E8443FDC.jpeg
72C5FAD4-726F-497E-844A-CA678161D71D.jpeg
0546081C-A5C8-475C-8636-268524B7AE81.jpeg
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Agnes Pravá láska

Nový příspěvek od Kouťák »

Jani,ta roste před očima.Už se těším až s ní někdy zajedeš a pročucháme spolu tu mou divočinu a ona si přečte všechny SMS po liškách,kunách,vydrách atd..
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Agnes Pravá láska

Nový příspěvek od Jana P. »

Bohužel, nevlastním pastevce.
Hovawart
ZAŘAZENÍ PODLE F.C.I.:
Skupina 2 pinčové a knírači, molossoidní plemena, švýcarští salašničtí psi
Sekce 2.2 molossoidní plemena horského typu
Se zkouškou z výkonu
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Agnes Pravá láska

Nový příspěvek od čobanak »

Jana P. píše: 06 úno 2021 22:15 Bohužel, nevlastním pastevce.
Hovawart
ZAŘAZENÍ PODLE F.C.I.:
Skupina 2 pinčové a knírači, molossoidní plemena, švýcarští salašničtí psi
Sekce 2.2 molossoidní plemena horského typu
Se zkouškou z výkonu
jaň,a do jaké skupini míslíte,že patří pastevci? :vytlem:
Profesor1
Příspěvky: 8383
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Agnes Pravá láska

Nový příspěvek od Profesor1 »

Jano, máte jedinečnou příležitost zjistit jak to s výchovou štěněte je. Jen nesmíte do toho jeho mamině moc zasahovat. Hladit a ňuňat samozřejmě smíte, ale taky musíte umět i trestat. Umět trestat je o hodně složitější než hladit. Tím se dá nenávratně pokazit mnohem víc. Viděl jsem hodně pokažených policejních i vojenských psů, nejen NO. Bylo to hlavně díky trestání. Šíleně záleží na majiteli. Může mít teoretických vědomostí kolik chce, pokud to nemá v sobě, dobrého psa stejně neudělá.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Agnes Pravá láska

Nový příspěvek od čobanak »

Už jsem to tu ňegde psal,ale už římskej básňík publius vergilius maro v 1.Stol. Před kristem napsal v rolňickejch básňích georgika o chovu ovcí-"nebuď ťi pjesťeňí psů až ze všech posledňí prací:richlá šťeňata spartská a moloské ohaře líté tučnou źínčicí krm,vždiť dokud hlídají oňi,neboj se útoků vlčích ňi nočňích zloďejů v stájích,hiberů útočnejch neboj,již tajňe se od zadu plíží......-pozor na nepřátelské hiberi!
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Agnes Pravá láska

Nový příspěvek od Hhippie »

Profesore, ale Jana už vychovala psy, přeci. Z návštěv u ní mohu říct, že je správná a akurátní psí máma. Netřeba jí tu dávat rady, ani to rozebírat :mrk:

Jsem ráda, že tu svoje zkušenosti z odchovu štěňat sdílela. Je to velmi zajímavé počtení i pro nepejskaře.
Navíc mi přijde dobře, že vzhledem k plemeni, odchovává štěňata v přírodním prostředí. Na začátku, když byla choulostivější, si to pojistila dozorem, luxusním vybavením a péčí a postupně je aklimatizovala na venkovní prostředí, aby získali vitalitu a zvykli si na přírodní podmínky. Za mě optimální postup. Dělala bych to stejně. Je výhoda, když to prostředí umožňuje. V paneláku tohle nedopřejete.. :jakoby:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Agnes Pravá láska

Nový příspěvek od Jana P. »

Díky Veru, odpověděla jsi za mne. :souhlas:
Agnes je náš tŕetí hovawart. Nikdy jsem nepsala, že chováme psy na pasení či ochranu stáda. Nepotřebujeme to, máme malé stádo, všude ovčí pletivo a predátoři, vyjma lišek, tu nežijí.
Sdílím tu radosti a strasti, zkušenosti, které jsem nabrala za dlouhý chovatelský zivot. Moje a mého okolí.
Tady jsem chtěla psát jak Agnes roste, co se učí, jakou má povahu a podobně. Přispěvatel Kukačka mi zhnusil i toto vlákno.
Upřímně vám řeknu , že pokud by to bylo možno, také bych ráda smazala všechny svoje příspěvky, co tu kde na malochovu jsou. Zakládali jsme ho přeci společně. Už nechci byt spojována s tím hejtrem. S takovou zlobou a nenávistí.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Profesor1
Příspěvky: 8383
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Agnes Pravá láska

Nový příspěvek od Profesor1 »

Jejda Hipííí, Jano co zas blazníte. Já vás nechtěl Jano poučovat a říkat že to děláte blbě. Já chtěl podpořit to hlazení, tě to není zas tak na škodu!!! Vždyť má plemeno jaké má. Nepotřebujete vychovat zabijáka!
To že může mít matku + štěně je jedinečná příležitost na sledování a učení se, z toho jejich vztahu. Sledování jak matka předává zkušenosti mladému. Pokud teda je jim dán k tomu prostor. Z tohodle se můžete učit stále dokola, protože vždy něco přehlédnete a všimněte si toho až zase příště.
Nechci říct že dělá Jana vše ideálně a že by jí nebylo co vytknout, ale proč taky. Psi jdou zase jen dělat jiným radost. Tak že za ty necelé dva měsíce se toho tolik nepokazí.
Mezi psovodama včetně vojny jsem se pohyboval NEAKTIVNĚ tak 12 let, cca tak min třikrát týdně. Proto bych NO doma nikdy nechtěl. Proto já když psa, tak jedině zlatého retrívra (už mám třetího v řadě), a pod. . Tam tím že na něj nemáte čas a když jo tak ho můžete hladit půl dne, více méně tím nic nepokazíte :vytlem:
Omlouvám se že jsem to zase zatáhl sem. Chápu že tohle téma mělo jiný účel, ale . . . . . . . . .
Všichni víme že spousta věcí co se tu napíše bývá ČASTO myšleno jinak a pochopeno jinak.
Hipííí co tu nepatří to smaž. Myslím že nikomu tím neublížíš.(snad jen mě, protože tu někdo veřejně přiznal, že profíčka prosil, a to by se mělo vytesat do kamene! škoda že si to nepamatuju, už bych to dávno tesal :vytlem: :vytlem: a zase jsem to tu zaserynkal :stydim: )
Jano proč chcete po sobě něco mazat? To by jste mě zklamala! :mrk:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Agnes Pravá láska

Nový příspěvek od arus »

Tak a vrátíme se k Agnes. O tom tohle vlákno je. Zaslouží si větší pozornost než kukačka, je to přece pes naší Janinky. Jen se nesmím o něm moc zmiňovat v rodině, protože bych měla problém obhajovat pozici, proč nemáme psa...Jani hodně radosti a krásných zážitků s Agnes i Citou :ruzicka:
:arus:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti