Středoasiat

Pes, nejlepší přítel člověka. Co pěkného nás společně čeká? Doporučte plemeno. Vybíráme štěňátko. Barf kontra granule. Odčervení, očkování, čip. Cvičák ano či ne? Venku nebo v bytě? Péče o starého psa.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Jan »

Naše čuba poslouchá, ale bez vodítka bych s ní nešel. Když byla do toho roku, byla na 15 m.snure.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od čobanak »

musim říct,že puberta u kangala-psa bila strašná,ale u šarplaňinki-fenki se ňic zvláštňího neďelo.dnes se naroďili kúzlata.bil jsem v práci.4letá šarplaňinka bila u porodu,vše probjehlo v pořádku,přišel jsem domú,koza spokojená,kúzlata u ňí,šarplaňinka mňe radostňe vítala.kangala s dobitkem zaťím nenechávám bez dozoru,ale sledoval to skrz mříž.dopoledne bil u dobitka asi 2hoďini,gdiž jsem bil doma,pohiboval se klidňe,ňikoho nerušil.
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od petanena »

Kdyby neposlouchal, nepustím ho.Určitě by byl problém,kdyby vedle něj byl pes, jako byl ten labrador, co jsem měla. Připadá mi, že on hodně sleduje, co dělají naši starší psi a napodobuje je. Například, fena ráda aportuje, on to vidí a zkouší to taky, ale mám pocit že spíš zkouší, co na tom má. Je to legrační sledovat, jak vždycky rozvážně přijde, podá a zjevně mu nejde do hlavy, proč by měl běhat rychle. Ale udělá to, rozhodně ho nenutim, dělá to dobrovolně.
Jen se chci zeptat, kdy u vašich psů začala natvrdo puberta?
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od čobanak »

Ono to šlo postupňe.Nejdřív napad při přípravje potravi 14ťi letou fenu no.Začal jsem ho posílat pří chistáňí potravi za dveře.Ale nemohli kolem choďit žena a ďeťi.Pak jsem ho začal na žrádlo uvazovat.Nechťel dovolit žrát koze oves.Teď už mu to nevaďí.U nás to bilo umocňeno ťím,že v necelém roce kril šarplaňinku.Háráňí "jeho" fenki je náročné.Nejlepší je,abi nemňel s fenou zrakovej kontakt.Gdiž ho poušťim,abi se probjeh,tak fenu zavřu do chlîvka.On ví,že ona tam je,ale neviďí jí,a ona na ňej nemúže ďelat voči.
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od petanena »

tak to je hodně drama. Co se týká žrádla, mám asi štěstí, protože na tak velikýho psa je docela nežravej. Já nebo muž jim po ránu dáváme tak asi 1,5 -2kg syrovýho, takovou směs z jatek, drůbeží, vepřový, vnitřnosti. To jim dělíme rukou, protože se nechá od fen odstrčit, tím myslím i tu malou a ony by vybraly a sežraly většinu. Přes den dostanou do misek granule, to maj tak na zobání, velkej zájem o ně nemají a večer jim dám konzervu. Navíc dostanou každý den vajíčko, sem tam tvaroh a tak obden velkou hovězí kost. Nežere s nechutí, ale ani se nějak nesnaží drát dopředu, to holky by se dokázaly užrat až k prasknutí. Jsem na to zvědavá, jak se bude chovat, až bude opravdu v pubertě.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od čobanak »

Já musel hlídat,abi to šarplaňince nesežrali kozi.Ale kangal,ač taki neňi žravej,tak kolem źrádla pruďí.A gdiź nemá chuť,lehne si k tomu a vrčí na kolemdoucí.Musel jsem ho odlákat a žrádlo zabavit.Pak bil hodnej.Ale teď už je taki lepší.To bi bilo dobré,gdibi váš hari bil mírňejší.Ale uviďíte.Kamarád z kavkazanem má podobné zážitki jako já.Přišlo to zhruba v pul roce.Dnes jsem vzal kangala ke druhému porodu.Bili u toho oba pastevci.Šarplaňinka začala olizovat kúzle,kangal koze pipinu.Radši jsem ho odved,abi ji neobťežoval,ale choval se klidňe.Jsem rád
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od petanena »

Taky čekám že se to teď změní, protože zatím je doopravdy až nezvykle mírnej ve všech směrech. Žrádlo si nehlídá vůbec, včera jsem sledovala, jak mu fena doslova dolovala z huby hovězí kost, chvíli se o ní přetahovali a pak jí to dal. Kdyby si začli hlídat žrádlo jeden nebo druhej, dalo by se to řešit, ale je to vždycky nepříjemný. Zatím jediná, kdo vrčí na ostatní je ta malá pindruše, ale moc jí to netrpím, nemám chuť řešit veterinu. Naštěstí je vidět, že z ní mají spíš srandu.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od čobanak »

Náš kangal bio od malička dost upnutej na svou misku,tak třeba se to u vašeho hariho tak nerozvine.
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od petanena »

kamarádi :kamosi:
Přílohy
IMG_1592.JPG
IMG_1591.JPG
Jana P.
Příspěvky: 6019
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Jana P. »

:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Jan »

?
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Jana P.
Příspěvky: 6019
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Jana P. »

Neumíš rusky? Není to o stredoasijatech přesně. Ale přišlo mi to zajímavé .
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od PavelIV »

Rusky čtu hrozně pomalu (není trénink) a překlad je zoufalej :vytlem:
To ještě nikoho nenapadlo napsat všemocnýmu Vladimírovi ? :blazen:
:PavelIV:
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od čobanak »

Občas se stane,že se psi vimknou z kontroli.Známému utekli gdisi 2vořeši středňí velikosťi a nechťeli se vráťit domú.Bjehali kol vesňice a liďi se báli.Tak si pujčil pistoli a jednoho zastřelil.Ten druhej pak už domú šel a bil až do smrťi hodnej
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Jan »

Umím rusky docela obstojně a o stredoasiatech ani ň. Je tam o problémech nějaké vesnice s toulavejma psama. Jak jim žerou kočičky a tak. Možná , pokud by měli stredoasiaty, tenhle problém by neřešili.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Jana P.
Příspěvky: 6019
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Jana P. »

Omlouvám se, měla jsem zvolit jiné vlákno.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od petanena »

On je jakýkoli pes, který začne škodit problém. K nám na vesnice se před několika lety přstěhovala taková rádoby umělkyně. Měla dvě dogy - psy. O dogách se říká že to jsou celkem pohodoví psi, no tihle ne. Pravidelně utíkali a roztrhali lidem v okolí docela dost zvířat. Psů se celkem nebojím, ale tihle dva byli rozhodně výjímka. Skončili špatně, napadli majitelku a její bratr je zabil. Chudáci, ale na druhou stranu, sem ráda že je už nepotkám.
Jana P.
Příspěvky: 6019
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Jana P. »

Vidím problém hlavně v majiteli. Velcí nevychovaní psi mohou byt velmi nebezpeční. Zabijí i velká zvířata i člověka . Jako vlci.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od petanena »

Tak musím to zaklepat, ale zatím pořád Hery žádné problémy nedělá. Buď máme štěstí nebo špatného středoasiata, ale je prozatím vysloveně dobrák. Na rozdíl od našich ostatních psů v tomhle věku nic nezamordoval, myslím tím drůbež a malá zvířata, už pochopil že i kohout má právo v klidu žít s ocasními pery a dokonce mi přestává krátst boty. :usmev: Venku pořád poslouchá, drží se poblíž nás i když pracuju. Děti miluje, ale je zatím hodně neohrabaný a navíc kdykoli je nadšený strašně slintá, tak si k vnukovi smí jen čuchnout.
Strašně moc vyrost, musím ho vyfotit vedle Belinky, aby to bylo vidět. :blazen:
Přílohy
IMG_1708[1].JPG
IMG_1705[1].JPG
Jana P.
Příspěvky: 6019
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středoasiat

Nový příspěvek od Jana P. »

Je moc krásnej. :andel:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů