Nakladač Avant 735

O strojích, nářadí a náčiní.
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nakladač Avant 735

Nový příspěvek od Kostey »

Stojím před rozhodnutím, zda pořídit na farmu a na práci okolo baráku nějaký stroj. Byl jsem teď na nějakých předváděčkách a zatím se mi nejvíc líbí a největší dojem udělal Avant. Testoval jsem ho ve více verzích, 5., 6., a 7 řady a sáhl bych rovnou po té nejvyšší z výběru. Jezdil jsem sice s modelem 760, který je rychlejší a silnější, ale už mimo můj finanční limit. V úvahu tedy připadá jeho slabší verze 735.
Tento motor byl v 6. řadě kde mi připadal dostatečně silný. Jen stále přemýšlím, zda opravdu jít do dového stroje, na který mám sice přikleplou dotaci, ale furt i tak to je prostě dost peněz. Přemýšlím kolik práce by mohl udělat i u spoluobčanů z vesnice, aby si sám vydělával na své splátky úvěru.
Léta ale přibejvaj nechci se furt s něčím dřít, tahat, házet lopatou... a bojím se, že jen co bych pořídil něco starého, levného, tak to bude furt na dílně, aby se to udrželo v provozu.
Co vy na to? Podpoříte tuto myšlenku, nebo mám zůstat nohama na zemi a koupit něco starého a nebo se to nákup vykašlat uplně a za ušetřené peníze si radši shánět na všechno možné brigádníky
https://www.nakladaceavant.cz/nakladace/avant-700
Uživatelský avatar
irčan
Příspěvky: 2771
Registrován: 28 črc 2019 14:43
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 401 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladač Avant 735

Nový příspěvek od irčan »

Vzhledem k tomu že je veškeré přenos sil na hydrauliku tak jenom nový dyž só zdroje.U starýho verku komponenty na hydrauliku dyž se neco posedělá budó sténě drahý jak jeté strojek a po výměně čerpadla máš furt jetó šunku.Doma na tem vyměníš leda praskló trubku.Opravy pojezové hydrauliky je vyšší vochmatika.
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladač Avant 735

Nový příspěvek od Jan »

Spíš ti tu pořadí jiní, ale zásadní je, budeš s tím jezdit jen po dvoře, nebo i silnici? Kvůli registraci a pojištění. A musí to být malý kloubak? Protože pokud nepotřebujes značky, takový starší Japonec s předkem a nakladačem taky není špatný.

Ale pro mě nepíšeš na co ho chceš a co je podmínka, třeba výška zdvihu, váha zvědavých břemen a do jaké výšky .......
Vložení přívěsu z hnojem ( to pak už nebude malý a mrštný a ten Avanti bude kategorie SS a nebude mít vzduch a ofiko závěs) .....

Protože stroj na farmu může být cokoliv.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladač Avant 735

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Mám čistou starou 528 :souhlas: dře jako Bulhar :souhlas: a mně až na výjimky plně dostačuje :souhlas: ( pak nastupuje Case 90)
Jan se ptá dobře, na co všechno ji chceš ? Protože příslušenství stojí majlant :nesouhlas: , jak vybavený nosič chceš ?
Jinak brát si nejslabší motor do nejvýkonnější řady, no jestli ho budeš využívat jako 7 tak bude pěkně kvičet :otraveny: no a p. Guichen je pěkná slibotechna, už přes rok mi vrací rezervu co si půjčil když odvážel druhý 'vrak' co přivezli 'po repasi' no a o tom jaký jsou to gerojové opraváři štětkou radši psát nebudu :cert: :nesouhlas:
Jinak nad Avanta ve své kategorii není :souhlas: , ale potřebuješ Avant ? Jsou levnější stroje co zmáknou to co potřebuješ jen jiné konstrukce :souhlas:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladač Avant 735

Nový příspěvek od Kostey »

Ano, příslušenství stojí majlant, ale už se na to připravuje psaní dotačního projektu. Počítá se s lopatou, vidlema s přidržovačem, vidlema na balíky, sněhovou radlicí, řetězama na kola, mulčovačem, vidlema na palety, možná s navijákem do lesa. Ostatní příslušenství si kdyžtak sem tam půjčím.
Na co to chci? Kydání okolo mých krmišť, kydání stájí na druhé farmě, manipulace s balíkama sena a senáže, nakládání a rozvážení sypkého materiálu, sem tam nějaká ta práce v lese. Popotáhnout si nějakou kládu, převoz větví, zvednout si čelák na místo stavění lešení, úklid sněhu, být u dělání sena a senáže a pomoci s odvozem balíků k velkému traktoru, co to bude následně balit a odvážet... hele práce se tu pro něj najde dost. Nebude to stroj co by jezdil denně a jeho silnější motorizace podle mě není třeba. Navíc silnější motory už maj v sobě turba a mnohem víc elektroniky. V tomhle slabším Kuboťáckym motoru není nic, co by se mohlo srát. 7. řada není o moc těžší než ta 6. ve které ten motor byl a jak říkám, to na co to budu potřebovat by měl jeho výkon stačit. Na silnici si tím nepotřebuju, ale skrz vesnici občas projedu. Mezi farmama to budem tahat na platě. V nepřízni počasí mi bude chybět kabina, ale chtějí za ní fakt ranec a momentálně jí pořizovat nebudu, možná časem.

Byl jsem testovat třeba i Multione 8,4 SD a nepřipadal jsem si v tom tak dobře, přišlo mi to takový chatrný, takový ošizený. Sice to je stroj zas o čtvrt mega levnější, což by se finančně hodilo, ale nebylo pořádně z něho vidět na čelák, jsou tam menší kola a větší se tam dát už nedaj a říkám si, že nejsem tak bohatej, abych si kupoval levný věci.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladač Avant 735

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Takže na práci by ti stačila 528 A,
kvůli přejezdům min 635 a víš,
700 je luxus, pozor, je nejširší a nejvyšší, sám jsem musel kvůli průjezdu sundávat rám,
Jinou konstrukcí jsem neměl na mysli jen jinou značku ale opravdu konstrukci, u kloubáků Giant, Wiedman, Schäfer, Kramer nebo pevný rám, 4 řízená kola + krab, Merlo, Manitou, atd.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Berrynator
Příspěvky: 344
Registrován: 22 říj 2018 09:43
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 296 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladač Avant 735

Nový příspěvek od Berrynator »

Tak 735 zrovna nedávno pořídili kousek vedle známí co hospodaří, po Avantovi jsem koukal už dříve, jako stroj pěkný, ale za tu cenu by u mě musel pracovat každý den, abych o tom uvažoval, navíc ti známí si nejsou úplně jistí tou zvedací silou, co je uváděna, minimálně by museli pořídit jiné protizávaží, trochu problém u těchto strojů pak cena přídavných zařízení, pokud je to možné, tak raději přechodku na euroúchyt. Kdysi, když jsem pokukoval pro nakladači, tak jsem taky narazil na český stroj Dapper, nevím přesně jestli do odpovídá parametrům sedmičkové řady Avanta, cena byla cca 800 tis. bez daně, ale je to už skoro 4 roky.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladač Avant 735

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Ježíši, Dapper ne :nesouhlas: strašná šunka :nesouhlas:
zvedací síla je u Avantů udávaná správně :souhlas: , jen ty prodejci nikomu neřeknou jak se to přepočítává na užitečný zatížení a že je v tom sakra velký rozdíl :nesouhlas:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladač Avant 735

Nový příspěvek od PavelIV »

Nevím, nebyl by univerzálnější traktor s čelňákem? Ale třeba máš jiný možnosti, nebo už ho máš?
:PavelIV:
Profesor1
Příspěvky: 8382
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladač Avant 735

Nový příspěvek od Profesor1 »

Taky o tom silně uvažuji a závidím DaDovi. Prvně jsem chtěl smykový, ale cenově i univerzálností mě vychází líp tady ten kloubák.
Traktor s čelňákem je neohrabaný a když se dělá něco náročnějšího - hnůj, tak děsně trpí přední náprava traktoru i samotný čelňák.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladač Avant 735

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Kdo vyzkouší Avanty tak nechce nic jiného :souhlas: rychlost práce, pohodlí, přehled po ploše, se správně zvoleným příslušenstvím velmi univerzální pomocník :souhlas: pro mně volba č.1.
Jezdil jsem na kolosmyku 2,5 t Bobcat, pássmyku 3,5 t Bobcat a JCB 528
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladač Avant 735

Nový příspěvek od Kostey »

Ano 7. řada už je větší a cítil jsem se v ní mnohem lépe a tvrdili mi že do 6. řady se to převrátit při neopatrné jízdě dá, od 7 už jen pokud to někde v náklonu hodně zakopne, že sedmička už pak spíš sklouzává, než že by se převracela. Že jí vlastně ležet ještě neviděli, zato 6. řad hned několik. A co jsem s tím jezdil, tak při náknonech kde už jsem vypadával z kabiny mi fakt sedma sklouzávala. U 5. a 6. řady jsem si toho v terénu s nima tolik nedovolil. Rád bych sedmičku. Už mi to příjde jako opravdovější stroj, "garáž" tomu budu stavit na míru a do stísněných prostor s tím nemám v plánu jezdit. Leda tak v lese mezi stromy to může být stísněnější. Nad euroúchytem přemýšlím, ale ono těch jeho 30kg na té páce už může být na těch zvedaných břemenech znát. Nevím, popřemýšlím.
5. řada mi příjde pro mě malá a slabá a 635 stojí to samé, co 735, asi o 250tis víc a to jsou peníze, které si asi radši připlatím, než abych při takové investici si pořád říkal, že kdybych si býval trochu připlatil, už jsem mohl mít řádově lepší stroj. A jestli kvůli 7. řadě budu platit o 2tis měsíčně víc, tak to snad nějak zvládnu. Holt kdyžtak zdražím stříhání, nebo se pokusím si ty 2 litry vydělat každý měsíc ve službách.
A vzal bych jí na trochu větších kolech, 320/60-15
Já jsem svym způsobem rozhodnutej, jen chci znát názor těch, co tomu rozumí víc než já :vytlem:
Profesor1
Příspěvky: 8382
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladač Avant 735

Nový příspěvek od Profesor1 »

V lese mezi stromy se s kloubákem kličkuje líp než s traktorem. Ale pokud něco taháš za sebou ve svahu, tak na to bacha. Pokud točíš proti svahu, tak tě to může překlopit.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladač Avant 735

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Ono položit Avanta je dost práce, ale taky se mi to podařilo :stydim: a pak jestli seš rozhodnutej tak teda nezbývá než blahopřát k novému stroji :souhlas:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladač Avant 735

Nový příspěvek od Jan »

Nesouvisí to s tématem, ale jak píšeš jen 250 rozdíl, tak si ani nechci představit cenu.
Nemám rád dluhy, kór teď v týhle době, a za 250 se dá sehnat traktor s předkem. A předpokládám, že to příslušenství k avantu bude jen k němu, zatímco traktor se dá měnit.

Ale možná je to stříhání ovcí zlatej důl a jen tomu nerozumím.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Profesor1
Příspěvky: 8382
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladač Avant 735

Nový příspěvek od Profesor1 »

:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladač Avant 735

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Na nakládání v uhelných skladech dobrý :vytlem:
mizerný poměr váhy stroje a výkonu, mizerný poloměr otáčení, moc vysoký, seděl jsem v jednom tipu a jsem rád, že jsem vystoupil :soufl:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladač Avant 735

Nový příspěvek od Kostey »

7. řada není jen o 250tis drážší, ale je prostě o 250tis dražší. Pořád ale polovinu z toho kryje dotace. Stříháním se vydělat dá, ale jestli to je zlatej důl to nevim, znám hodně střihačů, co si na tom odrovnali záda a jde pak o to, zda to za to stálo.
Stejně tak si ale můžu odrovnat záda, pokud nějakou techniku nekoupím. Vždyť tu skládám z přívěsů rukama i balíky senáže. Navíc když tam je jeden pedál dopředu a jeden dozadu, tak bych mohl i přítelkyni přimět k tomu, aby se s tím naučila :)) A já pak budu moct o to víc práce doma hodit na ní. :))
Navíc tu úzce spolupracuju s nedalekým kamarádem. Na mé farmě používáme jeho techniku a už když jsme před 2 lety domlouvali vzájemnou spolupráci, tak se s koupí nějakýho novýho stroje počítalo, protože jeden traktor neobjezdí to, co potřebujem objezdit. A když se sešlo to, že mi byla odklepnuta dotace, navíc už teď spadnu do plátcovství DPH, a většina rekonstrukce baráku kam se máme stěhovat je hotova, děti ještě nejsou a tak asi není vhodnější doba na to, teď něco takového nového pořídit.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladač Avant 735

Nový příspěvek od Jan »

Dělej jak myslíš, pokud nutně nejde o obratnost, koupil bych 7245 , pokud možno s někým, kdo tomu rozumí , ideálně se kouknout kamerou na vypuštěnou převodovku, pak ji zgeneralkovat a máš traktor konstruovány na 3 směny ověřený věky. Pokud může být nepohodlí, 6945, já osobně mám rád jednodušší stroje. K němu nakladač + co chceš. Pokud dotace není jen na nový stroj, ale i na repase.

Nevěřím, že nový stroj, ještě k tomu hydraulický výdrží to,co Zetor. Nebo Ursus, Belarus a pod .

A na toho avanta třeba balíkovač nedáš a vlek nepripojis. Nebo to dřevo z lesa budeš vozit na něm? To toho moc nebude
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladač Avant 735

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Dost se pleteš Jane :usmev:
Avant není traktor a traktor není kloubový nakladač a přeci v základu dělají stejnou práci :souhlas:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 6 hostů