Luxace pately

Pes, nejlepší přítel člověka. Co pěkného nás společně čeká? Doporučte plemeno. Vybíráme štěňátko. Barf kontra granule. Odčervení, očkování, čip. Cvičák ano či ne? Venku nebo v bytě? Péče o starého psa.
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Luxace pately

Nový příspěvek od Augenblick »

Snad vás to nikoho nepotká.. naše Keryna VŠSP podstoupila v září 2020 v Děčíně operaci - luxace čéšky, po operaci přestala kulhat. Začátkem roku znovu začala kulhat, vetrinář řekl, že je to špatný a doporučil Animal clinic Bílá hora. Tady udělali RTG a CT s tím že čuba je po nezdařené operaci v Děčíně zralá na kloubní náhradu....navrhli tři možnosti provedení operce (podle finanční možnosti).
Teď jsme pátý den po operaci, Keryna má kloubní náhradu, v kostech 14 šroubů, 4 hřeby a destičku. A finančně, tedy alespoň pro nás, je to totální luxace posledních úspor...
Nezdařená operce + RTG v Děčíně -16.300,- , V Praze - CT, RTG, předoprační vyšetření, operace - 94.000,- , nepočítám kontroly a RTG, extrakce kovu, které nás ještě čekají... No...a do budoucna nás čeká i druhé koleno, to snad bude levnější, když nenecháme v Děčíně díky sulcoplastice zničit kloub...
IMG_20210331_220101061.jpg
Tykat, díkes ....
Uživatelský avatar
irčan
Příspěvky: 2771
Registrován: 28 črc 2019 14:43
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 401 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od irčan »

:plac: Držím palce ať je brzo dobře.
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od Hhippie »

Ježišikriste! Chuděra malá! Ta si za svůj krátký život už zažila! A vy taky! :mrzimeto:
To mě mrzí, že máte takovéhle trable! Tak snad se alespoň rychle zhojí a bude to radostný pes bez bolesti v pohybu!
:Hhippie: Bubáci forever!
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od čobanak »

To je přîšerná smůla. :mrzimeto: múj pes bi to musel vodkulhat.Takové finance opravdu nemám.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od Jana P. »

Augenblicku :udiv:
Držíme palce ať je dobře. Obdivuji vás. :ruzicka: ♥️
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od Augenblick »

čobanak píše: 06 dub 2021 08:05 To je přîšerná smůla. :mrzimeto: múj pes bi to musel vodkulhat.Takové finance opravdu nemám.
No..z 1/3 nám pomohla babča, jinak manželka je na pracáku a já se živým něco jako " potulný pidi zemědělec" 😃 , sem tam práce ve službě, něco málo v lese.
Tykat, díkes ....
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od čobanak »

To si napsal moc pjekňe."potulnej zemňeďelec".To jsem taki.Male hospodářství doma,práce ve velkochovu a v lese
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od PavelIV »

Upřímně, já bych do toho za ty prachy nešel, hafík by měl u mě smůlu, neprošel selekcí. Tím nijak neodsuzuju, že to někdo dá
:PavelIV:
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od Jamarov »

Já jsem dávala odoperovat před měsícem naši Elišce celou mléčnou žlázu s nádory, je ji asi 12-13let, je z útulku. Ještě nás čeká druhá strana a k tomu kastrace , rez dlouhý jako blázen přes cely trup,ale finančně se vejdeme do 10000snad .

Zrovna na Velikonoce jsme se stavili u známe -sokolnice,cely život chová hrubosrste jezevciky,ačkoliv je její dcera veterinarka , vždy jim trpěli na zadní nohy.Zrovna teď měli cubinku po operaci , která vyšla přes 50000. Tak držím pěsti ať vám to vše dobre dopadne a pak už se můžete jen radovat z pohybu bez dalších potíží :ruzicka:
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od Jan »

Taky bych to nedal. Pokud by to pes dal, tak nechat, pokud by se trápil, injekce. Jako realista, operovat 13 letyho psa, není to spíš trápení toho psa? Naštěstí pro mě mám přírodní plemeno , co je zdravý. Podle mě za to můžou chovatele/ mnozitele, kteří kvůli velikosti ouška nebo barvy příbuzenskou plemenitbou dělají mrzáky pro veterináře.

Je to pouze můj názor.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od Augenblick »

Je jí rok a půl a je to parťák :usmev: a společnice. Věřím že bude vše ok. Peníze jsou jen nějaká technická záležitost. Děti už vylítly z hnízda, půjčky nemám a moc toho jinak nepotřebujeme.
Tykat, díkes ....
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od Jan »

Jako lepší než hospoda,karban a automaty, ale já bych nemohl. Není na to nějaká záruka na skryté vady od chovatele?
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od Jana P. »

Chovatele bych oslovila a i tu vet v Děčíně.Ale chápu, že nějaká domluva bude těžká .
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od Jamarov »

Jane s tím souhlasím , ale tohle není ten případ.Ona zatím netrpí a člověk nacpe spoustu peněz do jiných věci , tak proč čekat až trpět začne .
Nádory jsou na mléčné zlaze a když je nechám ,rozšíří se i do jiných oblasti ,vzít ji vaječníky a dělohu beru jako prevenci,má silné harani a falešné březosti a to je pak trápení pro všechny. Je to kříženec velkého knirace a vlkodava. Mám ji skoro 11let a je v luxusní formě na svůj věk .Žádný problém s narkozou, srdce jako zvon.Můj první pes byl nepovedený kokršpaněl a dožil se skoro 18let,do poslední chvíle slidil a běhal ,to pro co se rozhodl Augenblick se muže zdát šílený , ale pro srovnání například taková garáž jen pro to aby na auto nepršelo se mi zda silenejsi víc :vytlem:
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od čobanak »

Já mam nejstarší fenu no 14ťiletou.V 8mi letech jsem ji nechal kastrovat a odstraňit nadorki na mléčné žláze.Uďelali se jí znovu,ale teď už to řešit nebudu.Musim jí ale po vejplaťe koupit ňeco na záňet v uchu.Na to trpí
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od Františka. »

Měla jsem kdysi fenu NO, po operaci nádoru na mléčné žláze asi za týden zemřela. Bylo jí 12. Pak jsem měla další fenku, jen jiné rasy, stejný problém, nenechala jsem ji operovat a měla otevřený nádor asi 2 roky. Krvácelo to, ona si ho vykusovala, sama si to čistila a žila docela normálně, zemřela ve 12 letech přirozenou smrtí.
Moc na doktory nedám, ani u lidí ani u zvířat, ale někdy člověk neví, jak jinak problém vyřešit.
Peníze jsou jen technická záležitost. To je krásně řečeno, ráda bych si tu formulaci zapamatovala.
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od Augenblick »

Před lety jsem měl Bavorsku barvářku. Taky nádor mléčné žlázy. V pátek nám na veterině dali naději operací. Měli jsme dorazit v pondělí, v neděli to čuba vzdala...

Jinak vše by bylo míň finančně náročné, kdy byla pojišťená. Bohužel to nám řekli na veterině až po té nevydařené operaci. Sice jsme se pojistili, ale už bylo pozdě a druhá operace byla v podstatě pokračování té první před pojištěním. Ta pojistka dělá 300 měsíčně, což není až tak moc..
Tykat, díkes ....
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od Františka. »

Všechno na světě se dá zvládnout, jen člověk musí doopravdy chtít. V tomto případě i pes, ale je ještě mladý a tak asi bude chtít :usmev: . Držím palce.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od PavelIV »

jako zdravotní pojištění pro zvířata? u VZP?
To nemusí bejt špatněj biznis - svýho posudkáře, snížení plnění postupně od 10 let věku...
Znám dost lidí, co je pro ně pes skoro to samý, co dítě - vlastně skoro všichni ty psy mají potom, co se děti postavili na vlastní nohy. Mnozí by dali do operace svýho psa i 2x tolik, co Augenblick. Neodsuzuju, ale nechápu. Psa nemám, ale jako kluk jsem měl, křížence kolie a nějakýho u nás vzácnýho belgickýho ovčáka, vypadal skoro jako černá kolie, byl moc chytrej, ani mluvit jsem nemusel...
Ale je to zvíře, když je mu maličkost a vet mu umí pomoct, dal bych samozřejmě 500, 1000, 2000 . Ale od pořizovací ceny štěněte výš ani náhodou.
No, možná bych mluvil jinak, kdyby se mnou ten pes byl 12 hodin denně.
Fakt nemám nic proti, když tohle někdo u svýho pejska podstoupí, jen já bych to asi neudělal, i kdybych ty prachy třeba dohromady dal.
Proč by veterináři neměli bohatnout? Jenže se jim pak nechce jet ošetřit krávu a dostat za to 1000 i s cestou a ještě poslouchat, jak jsou drahý.
Jamarov, životnost garáže je mnohem delší :vytlem:
:PavelIV:
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od Františka. »

Ale garáž je potěšení na chvilku a velmi neosobní. Nikdy Vám nebude vděčná, že jste ji postavil. Natož aby někoho olízla :usmev: .
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti