Luxace pately

Pes, nejlepší přítel člověka. Co pěkného nás společně čeká? Doporučte plemeno. Vybíráme štěňátko. Barf kontra granule. Odčervení, očkování, čip. Cvičák ano či ne? Venku nebo v bytě? Péče o starého psa.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od PavelIV »

to je pravda, ale zase jde vcelku výhodně prodat :vytlem:
:PavelIV:
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od Jamarov »

:)) :)) Garáž může přeci Frantisko olizovat majitel :))

To jsem netušila ze nádory na mléčné zlaze jsou tak časté , já jsem nedala vyjmout jen nádory ale celá žláza se odstranila.
S operaci i následnými antibiotiky to byly necelé 3000.
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1814
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od Augenblick »

O tom by šlo debatovat do bezvědomí. Nejstarší ovce Gerda, co jí říkáme stará chytrá makovice, mě řekla ať si té čuby koukám hledět, že mě jednou zachrání život, tak jsem jí poslechl :usmev:
Tykat, díkes ....
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od Jan »

Tak abych nevypadal jak nelida, 3000 a 90000 je aspoň pro mě rozdíl.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od Františka. »

Ty starý potvory jsou takový moudrý hlavy.
3.000 za psa, 87.000 je za Augenblickův život někdy v budoucnu, dopředu zaplaceno :usmev: . VZP by měla přispět, platí tam závratné sumy, tohle by se ztratilo.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od čobanak »

Tak moje fena no si na tu kastraci viďelala šťeňatama.Mňela asi 6vrhů šťeňat.Je bez pp,ale je jí 14,žádné vijímečné zdravotňí problémi nemňela,nestiďim se za to,co jsem po ňí poslal do svjeta.
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od petanena »

Přiznávám, že bych do té operace nešla. Tím nekritizuju, je to každého věc a moc vám přeju, aby se pejsek brzy uzdravil. Ale , jak to říct, pořád je to pro mě jen pes a i když je mám ráda a mám finační rezervy, jsou to zkrátka peníze pro děti nebo případ maléru a nesahnu na ně. Bohužel, tohle je podle mě výsledek práce špatných chovatelů - krásní, atraktivní, snadno prodejní psi, jsou obětí módy.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od Hhippie »

Tohle je těžké téma a jistě je třeba chápat obě strany..
Když si vezmu, kolik se sype do koní a z těch v podstatě je ještě méně užitku než ze psa - společníka... :promin:

My máme druhého drsnosrstého jezevčíka - pracovního loveckého, táta je velmi aktivní myslivec - a první se dožil 17 let a umřel na rakovinu jater, která ho úplně sežrala a druhému je 15 - sice je kardiak a bere léky, už špatně slyší a hůř drží moč, ale pořád funguje a vypadá dobře a v kondici. Se zadními nohami ani zády jsme problémy neřešili. A to opravdu hlavně ten první prakticky “z lesa nevylezl” a dohledával nejen tátovi, ale všem myslivcům, co byli bez psa... byl to borec! :souhlas:
Přílohy
D3C5BADB-885B-48F3-8A6E-9DD45C031396.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od čobanak »

Tak onemocňet může každej.Náhoda je blbec.Ale samozřejmňe ňekterá plemena maj dispozice k určitejm chorobám.Zrovna třeba bernskí salašňíci umíraj kolem 6ťi let třeba na srdce nebo ledvini.Chov papírovejch psů ,tak jak je vedenej,je přemršťeňe drahej a vísledki pochibné.Třeba jak každej stát musí mít svoje národňí plemeno pasteveckého psa.A pak musej jet úzkou příbuzenskou plemeňitbu,protože nemaj dost psů do chovu.Moje 1.Šarplaňinka bila papírová.Gdiž jsem viďel ten rodokmen,tak se mi protáčeli panenki.Jedna babička tam bila třikrát a jeden ďedeček dvakrát.Proto jsem pro druhou šarplaňinku poříďil jako partnera kangala.Je to taki pastevec,ale společnou babičku určiťe nemaj.Ale jak chovatelé papírovejch psů křičej,že jim jde hlavňe o zdraví!
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od Jana P. »

Tak proč sis ji pořizoval, Čobanaku, s takovým rodokmenem, kde jsou všichni příbuzní. Nejdřív vybírám a pak kupuju.
Díky Augenblicku, žes nám o té operaci napsal. Sama nevím, jak bych se zachovala. Nejsem nyní v této situaci. Ale miluju svoje psy. Narozdíl od peněz :vytlem: nejvíc si přeju, aby tvoje čubina byla v pořádku. ❤️
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od čobanak »

Rodokmen jsem viďel až asi 3mňesíce po koupi šťeňete.Dřív ho kynologická organizace neposlala.Ten rodokmen zachicuje tušim 4generace.Toto bilo v té čtvrté a třeťí generaci.Vi jste viďela rodokmen už při koupi psa?
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od Hhippie »

Každopádně jsem ráda, že to Augenblick sdílí. Je to jistě poučné pro všechny a námět na zamyšlení.. :ruzicka:
Já se občas nad tímhle tématem přemýšlela, když jsem měla vlastní koně. Zákroky jsou velmi drahé a někdy nedávají mnoho nadějí... naštěstí jsem nakonec nikdy nic zásadnějšího řešit nemusela.
Ale zrovna o weekendu je plánována operace kobylky, co před 14 dny přišla.. měla mít již nohu vyléčenou (klidovým režimem), přesto se zdála být pořád stejná... tak se pozval jiný vet a ten dloooouho sonoval, aby si potvrdil svou diagnozu (úplně jinou, než předchozí vet) a závěrem byla operace. Doma i s převazy by se měli vejít do 15 tisíc, na klinice v základu kolem 40 tisíc. Plus cesta plus další výdaje... úspěšnost této operace je 50:50, že koni pomůže. Pokud nepomůže, pak nejen, že již nebude jezdecky využitelná, ale je to bolestivá záležitost... a vzhledem k tomu, že nejzákladnější pro spokojenost koně je pohyb, tedy bezbolestný pohyb... pak je otázka, co pak, kdyby se operace nepovedla... ? Vlastně "zdravého" koně dát utratit? Nechat ho trápit s nemocnou nohou do konce života? Je těžké převzít za to všechno zodpovědnost a rozhodnout... na druhou stranu.. když pak člověk vidí to ztrápené zvíře, zavřené někde na malém prostoru, měsíce, s nejistou prognózou... pak si říká, co je pro něj vlastně lepší? :mrzimeto: (koby je tedy starší dáma).
Štěstí mladého psa, který se lépe regeneruje a nejspíš si i lépe udrží "veselou mysl" :mrk: Věřím, že se spraví a bude z ní zas pohyblivý a veselý pes. :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od Jana P. »

Než jsem si fenu koupila viděla jsem rodokmen obou jejích rodičů. Jak se vystaví krycí list, je zveřejněn, a už měsíce před krytím je možno studovat rodokmeny rodičů. Zde např https://www.hovawart.cz/databaze/psi/kryci-listy.php vidíte dvě sestry naší City Felicity Bohemia , jejich krycí listy, budou se krýt, vlastní je chovatelka, můžete si rozkliknout je i plemeníky a mate tam rodokmeny.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od čobanak »

Aha.No to mňe aňi nenapadlo,že existuje seznam rodokmenů.Já v té dobje choďil na internet do kňihovni.Původňe jsem chťel čuvače.Kamarádka napsala do dvou známňejšíjch chovnejch staňic,že potŕebuju psa k ovcím,jestli mi múžou poraďit.Z jedné chs nepřišla žádná odpovjeď a ze druhé,že neraďi dávaj šťeňata pastevcúm.Vleklo se to a už jsem chťel pastevce.Tak jsem zkusil šarplaňinku.Jenže nebila vhodná.Přeskakovala bránu a uťíkala.Tak jsem ji se strátou prodal a poříďil bezpapírovou.Z tou jsem spokojen.
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od petanena »

Já musím bohužel říct, že čím jsem starší, tím mám míň ráda veterináře. Dneska dostat veterináře na dvůr k hospodářskému zvířeti je velký problém. Okolo nás je spousta veterinářů, ale těch, co jsou ochotní přijet ke koze, oočkovat králíky apod je zlomek. Prostě je pro ně výhodnější ošetřovat mazlíky. Na jednu stranu je chápu, ale štve mě to. Dcera má koně, pohybuje se mezi koňáky, vyprávěla mi, jak její známá měla krásného, chovného hřebce. Cenný kůň se skvělou povahou navrch, měla ho ráda. Koni se zauzlovala střeva a rychle ho odvezli na kliniku. Za vyšetření k určení diagnozy zaplatila 10 000, dělalo se to laparoskopicky. Veterinář jí řekl, že koně odoperuje a je si takřka jistý, že bude vpořádku. Náklady odhadl na cca 120 - 140 000. Protože brala do úvahy oblibu koně a jeho chovnou hodnotu, byla ochotná do toho jít. Mezitím co jednala s veterinářem, jeden z jejích přátel, který pomáhal s dopravou hřebce, náhodně vyslechl rozhovor zaměstnanců kliniky na téma, že kůň má jen velmi malou šanci operaci vůbec přežít a navíc už nikdy nebude použitelný do chovu, nicméně i když z majitelky dostanou pouze prachy za operaci, dobrých 90 000. Sama jsem udělala podobnou zkušenost se psem. Přiznávám, že tyhle zkušenosti mě jednak připravily o iluze a za druhé velmi výrazně omezily mojí ochotu dělat sponzora veterinářům.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od Hhippie »

To by člověk brečel. Naprostá bezmoc, mají nás svým způsobem v područí. Pokud chceme zajistit svým čtyřnohým parťákům potřebnou péči, občas se bez nich prostě neobejdem. A člověk když o tom ví prd - což je většinou - tak je prostě odkázaný na férovost těch vetů.. :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od čobanak »

U nás je našťesťí dost kravínů,tak veterináři objížďej liďi.Ale slišel jsem,že jsou oblasťi,gde vlastňe žádná veterinárňí péče k dobitku neňí dostupná.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od Hhippie »

Ano, třeba kolem Prahy :nene:
:Hhippie: Bubáci forever!
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od petanena »

My jsme omezili chov zvířat, dřív jsme měli prasata a kozy, to jsme dali pryč, ale když byl nějaký problém nebo i jen běžný zákrok, na který už si člověk sám netroufne, mívala jsem pocit, že ta zvířata zemřou dřív, než se k nám vůbec veterinář dostane. Myslím stářím ne na nemoc, v tom jsme měli štěstí.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od čobanak »

Budete asi muset léčit nožem.No u nás sice veterináři jezďí,ale se spoustou vjecí se u hospodářskejch zvířat stejňe ňic jiného neďelá.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti