Nakladač Avant 735

O strojích, nářadí a náčiní.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladač Avant 735

Nový příspěvek od Jan »

já vím, ale nikde tu nebyla cena toho Avanta a predpokladam, ze to bude vic jak mega. A az se ta hydraulika potento,
tak se budou penizky jen koulet , pryč s kapsy. Stačí schánět pohony na HONa a to byl ČS stroj. Takže pokud má Kuba na 3 roky , nebo kolik je záruka,hromadu práce na nakladadač aspoň 8 hodin denně po řekněme 800, a nebude dedělat neděle, má příjem ( ne zisk ) skoro 2 mega a nevim, kolik to žere na hodinu, 15? to je náklad 1100000 , pokud bude cena nafty 30, nebude plátce, nebude mít dotaci na zelenou naftu a nikdo mu od ní v noci nepomůže. Pokud bude mít skutečně tolik práce, bude mít cca 360 / hodinu hrubýho bez dovolený a nemoci.Za 3 roky bude mít nakladač šrot, před skoro generálkoua generálka ho příjde na ranec. Viděl jsem , jak vypadá bagr po 3 letech provozu.

Pokud bude mít 7245/6945 tak ty zrajou jako víno a je o ně zatim celkem zájem (pokud to nejsou totálky z lesa, ale šťetkovou generálkou z nich někdo může udělat krasavce). A pokud nepotřebuje stavět hromady sena nad 5-7m, tak do cca 3,5 to zvládnu i s 6911 a vidlema z ještěrky, pokud bych to měl dělat častějš, tak bych pořídil hydrauliku na předek, ale radši mě bolí krk, než ruce.

Známej měl novýho NewHollanda a co se na něm v záruce všechno podělalo a co to i přes záruku stálo, tak s láskou vzpomínal na Zetora. A to si ho neopravuje sám, ale jezdí do dílny, která je dražší, než na osobáky.


Tak edit, ono to stojí jeté mega
https://www.marketbook.cz/listings/cons ... avant-760i

a když to někdo po 2 letech prodává s nájezdem 100 motohodin......
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4929 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladač Avant 735

Nový příspěvek od PavelIV »

Kuba psal, že ca půlka je dotace a asi s tím nebude dělat furt. A psal, že traktor k dispozici je. Takže to vydrží určitě dýl. A bude s tím dělat asi sám, ne žádnej nezodpovědnej zaměstnanec. Tak proč ne? Po letech to ještě může prodat za tolik, kolik za to dal (bez dotace).
Pro mě by to smysl nedávalo, pořád by mi stejně chyběl druhej řidič, kdybych byl v traktoru.
Brácha si pořídil bagr na melouchy, při stavbě baráku nadělal spoustu práce, už má druhej a před rokem se vyprdnul na zaměstnání a o víkendu už nedělá. Druhým bagrem občas brigádničí druhej brácha.
:PavelIV:
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladač Avant 735

Nový příspěvek od Jan »

bagr je něco jinýho, i když jako nakladač se dá použít taky :)
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladač Avant 735

Nový příspěvek od Kostey »

Nechtěl jsem sem tu cenu uplně tahat, ale ok, je to 1 004 546,- bez DPH a bez nářadí za model 735.
Model 760 je už zas o nějakých 250tis dražší. Na to už prostě nemám, protože toto navýšení by nekryla už ani dotace. Ta jeho bazarová cena z odkazu je přehnaná.
Nemyslím si že ho za 3 roky dokážu oddělat. Když se člověk o Avanta stará, zahřeje ho, než mu dá čočku, mění olej a filtry tak jak by se mělo, což já stejně budu muset, tak se nebojím, že během prvních 10 let by s ním měl být vážnější problém. Spíš si myslím že na něm něco doslova zničím já, než že se tam něco podělá. Vždyť co ono tam je? Nějaký blbuvzdorný motor, nějaké čerpadlo, hadice, hydromotory a pístnice. elektriky naprosté minimum a vše to je předimenzované tak, že to prostě drží i hrubé zacházení pouhých zaměstnanců.
Velkej traktor nechci, ten máme. Fendt 211 vario, nebo tak nějak je označen. Nehledě na to, že se s ním nedá do takových kopců, kam já chci s Avantem.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladač Avant 735

Nový příspěvek od Profesor1 »

Když jsou na dvoře dva traktory, je čas na nakladač-manipulator. I v lese udělá hodně práce.
Nu což, budu závidět i Kosteyovi :vytlem:
Větší servis hydraul. na UNC 060 = 50tis. nebavím se o nové pístnici. A pak jezdí zas deset let téměř denně.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladač Avant 735

Nový příspěvek od Jan »

Kostey píše: 07 dub 2021 23:19 Když se člověk o Avanta stará, zahřeje ho, než mu dá čočku, mění olej a filtry tak jak by se mělo, což já stejně budu muset, tak se nebojím, že během prvních 10 let by s ním měl být vážnější problém. Spíš si myslím že na něm něco doslova zničím já, než že se tam něco podělá. Vždyť co ono tam je? Nějaký blbuvzdorný motor, nějaké čerpadlo, hadice, hydromotory a pístnice. elektriky naprosté minimum a vše to je předimenzované tak, že to prostě drží i hrubé zacházení pouhých zaměstnanců.
Je tam hydraulické čerpadlo, čím více motohodin, tím víc se opotřebí, a hlavně ty 4 hydromotory s reduktorem, zkus se zeptat, kolik motohodin je záruka na čerpadlo a pohony. A kolik stoji nové čerpadlo a hydromotory a kolik stoji repase a s jakou zárukou. A protože tyhle komponenty asi nekoupíš v každým agro skladu, tak i cena za montáž. Orientační, za ty 4 roky, až skončí záruka to zdražej,neboj :)
Jestli je záruka na nové 10 let, je to kvalita a co jsem napsal prve je asi zbytečně bububu.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladač Avant 735

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Já mám tu 528 z půjčovny, zatím jediný problém na h.čerpadlem byla vnitřní konstrukční vada, věděl jsem o pár dalších, takže asi vada z výroby. V té době nebyl v ČR žádný školený technik, který by to byl schopný dát dohromady :cert: :nesouhlas: , místní zastoupení navrhlo výměnu kpl. čerpadla za 120 + 10 t. + DPH :otraveny: , namotáno cca 1200 mth. Tak jsem to obešel a zjistil jsem, že BP je v soudním sporu s Avistechem. Byl jsem odkázán na servisní střediska 2x v DE a 1 v PL :udiv: víc jich nemají :nevim: . Nakonec výlet za Frankfurt, tam 350 EUR a doma 15 t. včetně za repas a dem.mont. od té doby OK. Do Avistechu bych stroj nikomu !!! nesvěřil. Jsou to matláci se štětkou :otraveny: , ale možná se mi to s nima jen třikrát nepovedlo :nevim:
Nářadí si už hojně upravuju doma z jiných strojů. Ty originály jsou fakt cenově přestřelený. Většina úprav se vejde bez hydrauliky do 500,-, s hydromotory do 20 t.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladač Avant 735

Nový příspěvek od Kostey »

Právě jsem se vrátil ze Šumavy, kde jsem byl stříhat a měli tam Avanta 750. Měli ho teda jen rok a natočeno na něm měli nějakých 500mth a říkali, že krom výměny olejů a filtrů se s ním zatím nic nedělalo a nevypadá to, že by na něm něco mělo v brzké době odcházet.
Každopádně zeptat se na to na co odkazuje Jan je dobrý nápad. udělám to.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladač Avant 735

Nový příspěvek od Jan »

To je asi necelé 2 hodiny provozu každý den.
Otázka je, jak to je konstruhováný, to by mělo být v návodu, kolik motohodin co vydrží. A jaké servisní úkony se kdy dělají.

Nejsem servisak, jen jsem vždycky koupil nějaký střep a získával zkušenosti.

A taková netechnická, bacha i na podmínky dotace, aby to pak nechtěli vrátit, když porušiš něco, k čemu se zavazeš.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů