Co nám roste v sadech a na zahradách

Stromy a keře
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1302
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od andre.marek »

Ontario je uváděné jako příklad pro druhy nejvíce náchylné na střídavou plodnost. Dá se tomu trochu bránit probírkou plodů a hnojením, ale je nutno to provádět od mladých stromků. Později už velmi špatně ovlivnitelné.
My máme dva starší stromy, bohužel si vybraly stejný rok...
Ale postupně je přesvědčuji a ten mladší už trochu plodí i v druhém roce.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Hhippie »

Narazila jsem na jeden strom, který vypadal jako líska, ale dost podezřele :vytlem:

A pak jednu krásnou kytičku, která taky nevím, jak se jmenuje.

Může mi prosím někdo napovědět? :andel:
Přílohy
78213FFE-B70E-4C2D-9C96-9B6865ADC3A4.jpeg
1B90887A-95BA-45EA-9293-44ACBCC10356.jpeg
53EE6FB2-23DA-446E-975D-724BC3623E7F.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

První je štěničník a druhý jilm ? Na svým mobilu prd vidím :nevim:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Profesor1 »

Ten jilm dokáže být pěkně roztažitý.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Hhippie »

Děkuji :mrk:
:Hhippie: Bubáci forever!
Vedra
Příspěvky: 285
Registrován: 05 led 2020 19:19
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 518 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Vedra »

Jestli to má z rubové strany list jak smirek tak je to Jilm Horský, jinak nějaký jiný Jilm.

Kvítko říká aplikace PlantNet že je Iberka Vždyzelená s jistotou 62% :-)

Doporučuju stáhnout kdo má chytrý mobil. Je to dost šikovné, třeba Modřín to poznalo i podle kůry.
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od přezdívka »

Jelikož jsem už na zahradě neměla kam sázet, tak jsem sázela na cizí. Do krajní brázdy u pole jsem nasázela hokaida. Sestřenka říkala, že letos sela 2x a má dvě sazenice, jeden kus na pytlík. Dala jsem semena, co jsem vybrala z dýně a vyrostly skoro všechny. Podělila jsem známé a pořád jich ještě hodně zbývalo. Tak jsem to vyřešila takhle. Podle toho, jestli se ujmou, tak jim tam přidám kyblíček kompostu a zbytek nechám na přírodě. A až trochu povyrostou, tak je uhnu na mez.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Františka. »

Pravda, z koupených semen dýní toho vzejde málo, kdežto z vydlabaných skoro všechno.
Udělala jste to chytře a když jim přidáte kompost, ani na tom poli nedojde k žádné škodě (kdyby to někdo posuzoval jako přivlastnění si trochy živin :usmev: ). Ještě jim to prokypří půdu.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od PavelIV »

Jen, aby uživatel pole nebyl takovej milovník přírody, jako je jeden u nás - okraje pole a hlavně škarpy postříká herbicidem a je to jak poušť :cert:
:PavelIV:
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od přezdívka »

Tak z postřiku strach nemám. Je to bio eko. Je to luskoobilná směska. Už několikátý rok po sobě. Kdy zaorávali hnůj si ani nepamatuji. Možná před 5 lety. Říkala jsem si, že vyhodit sazeničky je škoda. Třeba tam něco vyroste. A když ne, tak jsem to alespoň zkusila.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Kouťák »

Ví někdo,co to je za skalničku?Občas někde něco dostanu,potom čekám,zda to pokvete a toto asi nepokvete co?
IMG_0021.JPG
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Hebe (cneorum), je to polokeř
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Kouťák »

Davide díky.Na květ tedy čekat nebudu. :vytlem Ono je to i takto hezké a kvete toho na skalce dost.
IMG_0017.JPG
IMG_0016.JPG
IMG_0019.JPG
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Kouťák »

Tak dnes pár fotek co na zahradě kvete divoce,aniž bych se musel o to starat.Koperetiny jsem nedokázal posekat,křen je v hrázi rybníka a začínají kvést divoké kosatce,protože mám v rybníku plno vody a tak jim svědčí.
IMG_0013.JPG
IMG_0019.JPG
IMG_0014.JPG
IMG_0016.JPG
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Profesor1 »

Arónie po odkvetení je tradičně obsypaná.
To je vděčný keř.
Přílohy
IMG_20210603_202427.jpg
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od PavelIV »

20210604_172213.jpg
20210604_172219.jpg
:PavelIV:
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Jana P. »

Ředkvičky druhá sklizeň, kedlubny a salát jíme už několik týdnů 🙏🏻 Vděčnost
Přílohy
12AB1207-D12F-4F11-8000-7133B3C2C1AF.jpeg
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Hhippie »

Jani, to je paráda! Já rozhodně nemám takovou nádhernou a vypiplanou zahradu, většinu mám sežranou nebo podhrabanou a mnoho ani nevzešlo, ale zrovna jsme dobaštili každý hrstičku salátu :andel: jen jsem otrhala ty starší lístky. Nějaké saláty jsem zkusila rozsadit, ale nevypadá, že by je to potěšilo, ač je každý den hojně zalévám... tak jsem si řekla, že zbytek nechám, kde je (v řádku) a budu ho otrhávat. A uvidíme, co to udělá. Ani nevím, jaký to je typ. Kupovala jsem i nějaký otrhávací, ale ten jsem myslím ani nezasela nakonec... zasela jsem trochu kozlíčku, na ten jsem se těšila a ten nevzešel snad ani jeden (slimáci byli rychlejší?), špenát skoro taky nic.. červená řepa taky asi 4 rostlinky (řepu neumím - loni nevzešla krmná). Nějaká mrkev a petržel (!! Super!), pár ks fazolí (zkouším prvně), okurky zatím nic, rajčata stojí, jak jsem je zasadila, papriky taky stagnují... jediné, co trochu roste, je cibule. A jahody. A brambory. Tak ikdyby vyrostly do sklizně jen cibule, brambory a jahody, budu šťastná! A zbytek je jako bonus. Pravda, že z tak velkého políčka je to ostuda, ale nevím, co víc pro to dělat... při tom všem, co teď řešíme.. tak snad příští rok :promin:
Předevčírem jsem ještě zasadila 2 hokaida a jeden meloun (zkoušíme), 2 cukety raky vypadají, že se chytly... a kopru, co je vysemeněný do kompostu, co jsem do něj sázela, budu mít na rozdávání :vytlem: do řádků s petrželí a mrkví jsem někde vyčetla, že se může nasít ředkvička - je to blbost. Dost stíní a když se vytrhává, ničí se kořenový systém mikrorostlinek toho, co tam chce člověk nechat do srpna... takže to dělat už nebudu. Ale zas jsou teď nějaké ředkvičky, které bych ani jinak nesela :usmev:
Růžičková kapusta vypadá moc dobře, brokolici a květák mi postupně něco podetíná - každý den mizí jedna rostlinka (měla jsem jich po 6 ks)... dala jsem mezi ně afrikány jako ochranu před běláskem, tak jsem zvědavá... kolem sypu granulky proti slimákům, ale asi nestačí...
Z keřů vypadá, že letos i pár bobulek bude... černý rybíz, angrešt - jsou to mikro rostliny, tak do půl metru, ale snaží se... maliny taky asi nějaké budou... jedna lonicera zašla, jedna se drží... ostružiny taky tak z půlky nepřežily a rakytníky (6 keřů do svahu) vypadá, že jsou zatím všechny...
Stromy vypadají krom nektarinky (kudrnatá a proschlá) všechny dobře. Z jabloní jsme posbírali plody a nechali max 4 kusy na stromek (asi na 4 stromech z 12?), višneň i třešeň tam něco má, slívy a meruňka zatím nic... mají čas, sázeli jsme loni, jabloně některé už předloni na podzim... tak jsme zvědaví, jak se postupně zahrádka utříbí...
Chmel jede jak zjednanej, hryzci nehryzci :blazen: a trávník na tom kousku, co jsme zrotavátorovali a zaseli, se taky chytil (teď jsme prvně sekali, bubnovkou a shrabeme...).
Vlastně je to radost. Postupně začínám po zrníčkách ocbutnávat tu pokoru Bosorky a Kouťáka, že je člověk rád za cokoli, co se urodí a že je lepší nechat ty rostliny, ať si řeknou, kde jo a kde ne a které ano a ne... než se tvrdohlavě snažit lámat něco, co nejde a nepůjde... a jsem za to moc ráda! Děkuji, jste mi inspirací :srdicko.
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Františka. »

Hhippie, ředkvičky se sejí do řádků s mrkví nebo petrželí, protože je řádek vidět. Ředkvičky vzejdou dřív, sklidí se ještě před tím, než začne mrkev víc růst. A jestli narušují kořínky mrkve, máte je moc blízko, ale i tak je to divné. Stejně byste asi jednotila mrkev nebo vytrhávala ty větší, aby se uvolnil prostor pro vedlejší, tak tam místo toho jsou ředkvičky. Mám s tím jen dobrou zkušenost. Nevím, co je u mě jinak než u Vás. Ledaže jste je protrhávala za slunečného počasí a mrkev vadne.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Hhippie »

Nevadne. Jen když vytrhnu ředkvičku, co je blízko mrkvičky, tak se mrkev propadne do té díry po ředkvičce a tuším, že z toho není nadšená... :promin:
Je to možná tím, že jsem zkoušela sít na ten kompost, který je velmi sypký a nesoudržný, takže se víc propadá... :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů