Luxace pately

Pes, nejlepší přítel člověka. Co pěkného nás společně čeká? Doporučte plemeno. Vybíráme štěňátko. Barf kontra granule. Odčervení, očkování, čip. Cvičák ano či ne? Venku nebo v bytě? Péče o starého psa.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od Jana P. »

Tak my tady máme asi tedy štěstí. Je tu víc fajn vetů, na drobnou havěť i hospodářskou zvěř.🙏🏻
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od Lisbeth »

Chtěla bych Augenblickovi poděkovat za sdílení problému a hlavně za uvedení částky, která mě porazila! Právě jsem si vždy myslela, že kůň je nejdražší "koníček", kde i běžné léčení většinou nezačíná na stokorunách. Tže tohle je pro mě fakt informace! Nejsem pejskař a vůbec se v této sféře nepohybuji, tak jsem se aspoň něco dozvěděla. Pejskovi přeju ať je fit, když už jste do toho šli, ať se vám to vrátí na dlouhém společném soužití!
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od Augenblick »

Lisbeth i ostatním děkujeme za podporu :ruzicka: . V pondělí jsme byli na sundání ortézy, doktor byl spokojený. Tak ještě Rtg a vyndání těch šroubů a destičky a bude to snad ok.
Tykat, díkes ....
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od Jana P. »

Holka jedna zlatá, co už všechno zažila, tak mladá. :andel:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od Augenblick »

Máme za sebou kontrolu a rehabilitaci, zatím to vypadá ok, doktor byl spokojenej...
Keryška je ale pořád zavřená doma a nudí se.. máme vycházky 3 x denně na 15 minut. Jak se nudí tak vymejšlí pikoviny...

S příchodem nového roku mě opustily poslední dva mohykání, který mě drželi horní zubní náhradu. V lednu jsem dostal "totálku" ..
Když jsem si na ní zvyknul, tak mě otrnulo a začal jsem chroupat kloubky od brojlerů a z náhrady se jeden "zub" uvolnil. Cinknul jsem zubaři a prý to není problém opravit. Bylo to v pátek. Zub jsem si nechal na stole, na viditelném místě, abych ho neztratil... bohužel se ale nepochopitelně ztratil. Manželka prohledala vysavač, koš a po čtyřech jsme prohledali všechna zákoutí kuchyně... nic. Zubař s tím velký problém neměl, zaplatil jsem dvě sta a bylo to ok. Vyfasoval jsem opravenou náhradu, jelikož jsem měl roušku, tak jsem si jí strčil do kapsy a vyrazil domů. V puse jsem měl provyzorku , kterou dávaj než se vyrobí ta "fajnová" náhrada. Když jsem dorazil dom, tak v kuchyni seděl kamarád na kávě a manželka pekla chleba. Sedl jsem si ke stolu, že si dám taky kávu. Po chvilce ta moje říká " co to ten pes žere ? " ...Moje milovaná Keryška mě vyndala nepozorovaně z kapsy to opravenou náhradu a rozkousala jí.... chyběly dva zuby a pár nepodstatných kousků...volal jsem hned k zubaři, co s tím...řekli mi ať mám co nejvíce "částí" , že to snad nějak daj dohromady... vše co chybělo, vyšlo z Keryny až za dva dny...manželka to prohnala pak myčkou a dala mě to do krabky od syrek. Bohužel opravit to nešlo a za dva dny jsi jdu pro nové za pět táců... Když jsem přišel k zubaři, tak se mě opatrně zeptal, jestli toho psa ještě mám..
Kdyby mě někdo před pár rokama řekl, co mě všechno potká, tak bych mu nevěřil...
Ještě ten den, vytáhla kamarádce z kapsy nepozorovaně cigára a taky je začala kousat..
Psovi jsem ani nevynadal a popravdě jsem nevěděl jestli se mám smát, nebo bejt naštvanej... :vytlem: To, že musela mít nutně v hubě to co já, jsem vzal jako vyjádření lásky a vděčnosti ...
Doufám, že jsem vás pobavil ... :usmev:
IMG_20210421_201724681.jpg
Tykat, díkes ....
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od Františka. »

Připomnělo mi to, jak jsem si kdysi nechala udělat nové brýle, stály asi 4.500. Položila jsem si je večer před spaním na stůl jako vždycky. Ráno přijdu, chci si je vzít a brýle nikde. Hledala jsem je a můj muž je našel v psím pelíšku okousané, pokroucené, sklo s otisky psích zubů a jednou ukousnutou postranicí. Na to místo jsem si je dávala vždycky, ale štěně povyrostlo a už tam dosáhlo, tak si v noci vzalo něco na hraní :usmev: . Kupodivu ty brýle ještě nějak zachránili, jedno sklo se muselo vyměnit, na druhém mám dodnes vrypy, zkrouceniny narovnali, packu tam dali nějakou novou. Byly kovové, tak ta hrůza nebyla tak hrozná, jako kdyby byly celé plastové.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od Jana P. »

Augenblicku je to zároveň k pláči i k smíchu 🥲😂 jako všechno, co nám naše lásky provedou. :ruzicka:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od Augenblick »

Máme za sebou po 4 měsících od operace kontrolu a RTG, doktor byl spokojený, vše ok. Keryška už může být konečně bez vodítka a užít si volnosti.
Protéza stabilní, tibie zcela zahojená, patela neluxuje, koleno mírná efuze. Další kontrola v říjnu a za rok RTG. Bylo to náročný po všech stránkách, ale mám z toho dobrý pocit po té dnešní, vlastně včerejší kontrole, tak snad už bude mít holka klid a bude to v pohodě....
Tykat, díkes ....
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxace pately

Nový příspěvek od Jana P. »

Augenblicku blahopřeju :ruzicka:
To je krásná zpráva. 😍🙏🏻👏
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti