Sušení sena

Louky a pole
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Lisbeth »

U nás úplně stejně, jako u vás na severu. Ty louky, co jsi tu viděla neposečené, jsou stále neposečené. On prostě ví, že má do konce měsíce čas, dotace na to bere a určitě to nepůjde do bioplynky, ale do kravských žaludků. A propo, to seno, co jsem předevčírem přivezla je také první seč a vypadá solidně, ale to je možná tím, že jsme fakt vybrali ty nejlepší kusy, zhruba na 30% louky mu stálo 20-30 čísel vody, přesto to lidi koupí, ale to je tím, že to jsou ty malé balíky, o ty je tu enormní zájem, ptže on je snad jediný, kdo je dělá, tak se po nich hned zapráší, ať jsou jaké jsou! Když jsme nakládali, tak nám právě říkal, že na otavy mu loni přijel někdo jiný, protože ten malý lis měl pán rozbitý, tak udělal klasické velké kulaté a prodával je za 150Kč/ks, aby se jich vůbec zbavil a prý to byl docela problém, jak řek, že to jsou ty velké, tak to drobnochovatelé nechtěli, což se nedivím.
Taky je vidět markantní rozdíl mezi regiony, někde už je to pomalu na otavy a u nás sena teprve dojíždí, prostě holt vysočina no...Nemáme tu ještě ani třešně (jsou zelený), tak co bychom chtěli, že?
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Profesor1 »

Ale zas máte Zemana :souhlas: :))
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Lisbeth »

Profesore, jedině ZEMÁKY!! :)) :)) Neplést! I když ta podoba...jednoho to mate :)) :))
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od PavelIV »

Tak jsem včera posekal ten zbytek asi 3,5 ha. Ale byla to anabáze.
V sobotu jsem měl v plánu si nachystat traktor na sečení, že už se udělá v tejdnu počasí. V sobotu večer mělo dost pršet, tak jsem to odložil na neděli, že v neděli do promáčený louky nepojedu. A radši potvrdil navečer grilovačku u nás na chalupě.
V neděli ráno pohodička, snídaně, kafíčko, rozlejval jsem med. Po desátý jsem mrknul do telefonu, kolik napršelo - a ono nic. Sakra to by teda možná posekat šlo, ani bych si nemusel brát dovolenou. Tak jsem hupnul do auta a jel se podívat na tu louku - jo, šlo by to. Tak jsem přejel flexou nože, co vozím v kufru už pár týdnů :vytlem: , do traktoru, do vedlejší vsi uložit do stodoly nahrabovač, nasadit rotačku a vyrazit. Po druhý hodině jsme byl na louce, složím kosu a nejde náhon. Volám poradci, prej čerpadlo hydrauliky zapnout. A jo, on mi ten traktor jeden chlápek přeparkovával a asi má z mládí zafixováno, že to líp startuje bez čerpadla. Našemu Béďovi je to fuk, tak to nevypínám.
Tak jsem to rozjel, všechno šlo v pohodě. Jen jsem pár m2 vynechal, protože 30 m před posedem hromádka kostí z mladýho prasete :cert:
Složil jsem kosu a přejel na druhou louku, během přesunu posvačil klobásu s chlebem.
Přijel jsem na druhou louku, vylezu z traktoru a dal bych si facku - já idiot nesundal kardal a zlomil to i s ním. Žádnej velkej odpor nekladl, tak jsem si ho ani nevšimnul. Známky nešetrnýho zacházení na něm byly vidět, ale zničenej se netvářil. Tak jsem to zkusil a kupodivu fungoval v podstatě bez omezení, tak jsem tu druhou taky posekal.
Pak ještě zase do stodoly pro obraceč, zaparkovat a zkontrolovat holky a napustit jim vodu. Odjížděl jsem už za tmy.
Pršet má dnes pár kapek a pak až v neděli, tak to snad v pohodě usuším.
:PavelIV:
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Františka. »

To je naprosto detailní popis. Ani na klobásu s chlebem jste nezapomněl!
Proběhlo Vám to dobře, ani jste to nečekal. Tak držím palce.
Uživatelský avatar
Berrynator
Příspěvky: 344
Registrován: 22 říj 2018 09:43
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 296 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Berrynator »

Poslední sena, to jde, já zítra vyrážím na otavy.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od PavelIV »

Tam, co jsem posekal po půlce června už by to taky skoro šlo posekat podruhý, ale překáží tam ty balíky :vytlem:
2. týden v srpnu mám dovolenou, tak to možná vezmu podruhý. Pro ovce potřebuješ jemný, tak se asi seká dřív, krávy mají radši trochu klacky, tak myslím první půlka června je akorát.
Kdybych to sekal podruhý, tak tam toho asi moc nebude, tipuju tak 40% první seče. Zatím jsem podruhý nikdy nesekal (seču sám druhým rokem), je to hrbatý a strávím tam sečením skoro celej den, jestli to má smysl kvůli 7 balíkům.
:PavelIV:
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Profesor1 »

Za nedělní nenutné práce palec nahoru nedávám! :nene:
Moc nechybělo a zlomený kardan by mě to potvrdil :jizlivec: :vytlem:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Profesor1 »

Ještě mě čekají 2ha pro ochranáře, ale kvůli "motýle" musím až v srpnu. Tento týden by to asi šlo kráááásně a bylo by ještě slušné seno :smutek:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Augenblick »

Tak mám skoro hotovo. Ještě mě čeká 2,5ha chřástala, ale to má čas. Počasí klaplo, včera jsem slisoval a uklidil z malé loučky 0,4ha 135 malých balíčků a před chvilkou se sbalilo 115 velkých balíků ze 7ha, které jsem dělal s kolegou.
IMG_20210725_142900738_HDR.jpg
IMG_20210724_163739211_HDR.jpg
Tykat, díkes ....
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od PavelIV »

Taky už mám hotovo, 30 balíků 125 průměr. Jen pár kapek do toho spadlo
:PavelIV:
hodek
Příspěvky: 70
Registrován: 10 dub 2019 21:50
Dal poděkování: 37 poděkování
Dostal poděkování: 148 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od hodek »

My už máme doma první horálek z otav, je s tím víc práce, ale volné seno mají ty naše rohatky stejně raději :vytlem: začíná pršet, tak to vyšlo akorát :ruzicka:
Uživatelský avatar
Berrynator
Příspěvky: 344
Registrován: 22 říj 2018 09:43
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 296 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Berrynator »

Včera solidní frmol, ráno posekat 3 ha do senáže, pak jsem vlítnul na další 3 ha obrátit otavy, místo oběda jsem shrnul a slisoval senáž, po pozdním obědě nahrabal a slisoval seno, ke konci pár kapek na blatníku, ale nic z toho nakonec nebylo, ještě štěstí, že člověk může jen přeskakovat z jednoho stroje na druhý, dnes v poklidu uklizeny balíky a už zbývá jen necelý hektar posledních otav, ale to už je sranda, poté zapřáhnu už jedině mulčovač, protože o krmení už letos nechci slyšet.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Jana P. »

Všude kolem se válí po loukách balíky. Nikdy jsem neviděla tolik sena, které nikdo nechce. :smutek: kulaté, hranaté.
Přílohy
D460A4B2-FF71-4554-BC51-FA6706BF8E0D.jpeg
7342DFFC-F179-4C8D-AE2A-F9998F134CC8.jpeg
00F5B525-A0FC-4CD5-9960-737CD0C11FF3.jpeg
C60662CA-2388-4784-853C-565BF1743DC3.jpeg
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Augenblick »

Tak jsem myslel, že bude chvilku od sena klid a nebyl. Včera slisováno 210 balíčků. 160 výpomoc kamarádovi a 50 u mě na pastvě, kdyby mě někdo řekl, že budu dělat seno na pastvě při tom počtu zvířat co tu mám, tak bych mu nevěřil. Posekal jsem i kousek před ovčínem, kde se jim do té trávy nechtělo, když jsem ale lisoval tak to seno baštili jak o závod. Nakonec jsem jim ho dal hned do jeslí a i když po dojení byly nafutrovaný, tak to seno vzaly holky útokem..
Tykat, díkes ....
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od čobanak »

Jana P. píše: 26 črc 2021 08:01 Všude kolem se válí po loukách balíky. Nikdy jsem neviděla tolik sena, které nikdo nechce. :smutek: kulaté, hranaté.
Třeba ho jen nesťíhaj ukliďit,jako u nás. :smutek:
kosta
Příspěvky: 758
Registrován: 18 pro 2018 19:12
Dal poděkování: 356 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od kosta »

Tak si tam běžte nějaký sebrat to nikdo nepozná
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Jana P. »

Kdepák, viděla jsem jak to bylo pŕerostlé, metr a půl, klackovité a jak se to tam válelo pak než to sbalili. :vytlem:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1302
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od andre.marek »

Nerozumím proč takové seno vůbec balí - co z toho pak mají? V lepším případě to svezou na kraj louky, v horším to shnije přímo na louce...
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Jana P. »

Asi to někam prodají, někomu pro koně nebo tak.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů