Krevní tlak

Tělesné i duševní
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od arus »

Tlakoměr jsem na jaře strčila do šuplíku a tím, že přes léto mívám tlak ok, tak snad jo...vytáhnu ho, až na podzim, když bude brzy tma, venku zima a plískanice. :usmev:
:arus:
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Profesor1 »

:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
nitraner

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od nitraner »

Tak jsem klikl pokaždé na konci článku na další odkaz.
a proklikal jsem se až k poznatku, že pokud mi nebude šlehat plamen od zadku, tak nebudu zdravej. :souhlas: :vytlem: :vytlem: :))
:nitraner3:
nitraner

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od nitraner »

:))
Co bych pro zdravý neudělal. 😂
Spojil jsem všechny članky do jednoho.
Uvařil zeleny čar se zazvorem a zapijel čili papričky.
:cert:
P_20190910_174109.jpg
Na česnek už nemám sílu. 😂
👿 :potlesk: :nitraner3:

o něco později
To je teplo jako v :cert:
i holubi ulítaj :hrabeti: :vytlem:
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4929 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od PavelIV »

:profesor: Ještě tam chybí bod 6: Nebudete mít žádnýho chlapa :)) :))
:PavelIV:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od oreb1 »

Trochu jsem se nedávno zabývala souvislostmi dějů v těle a narazila na pro mě zajímavou věc. Je známo, že vysoký krevní tlak je způsoben i stresem. Při stresu nadledviny vylučují hormon kortizol, který mimo jiné zvyšuje krevní tlak. Při dlouhodobém působení hormonu tlak neklesá, kortizol se nestačí vylučovat močí z těla a stav je chronický. Někdy je způsoben i nedostatečností ledvin, třeba i mírnou, která se poté může zhoršit, protože kortizol podporuje i zadržování vody v těle. Takže při vysokém krevním tlaku je vhodné podpořit činnost ledvin pitím ledvinových čajů.
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od arus »

Oreb, děkuji, budu si to pamatovat a čaje vyzkouším :kyticka:
:arus:
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Lisbeth »

Nechci zakládat nové téma, proto se připrdelím sem, i když se tu řešil převážně tlak vysoký, já mám přesně opačný problém, mám tlak nízký, a to tak že extrémně. :smutek:
Co byste prosím poradili?
Bojuji s tímhle problémem snad už od kojeneckého věku, kdy jsem prý jako miminko byla pořád promodralá a nešlo mě moc zahřát (ptala jsem se), pak v dětském věku už jsem chodila na kalciovky (od nějakých 12-13 let, přesně si to nepamatuji), kolem mých šestnáctin to se mnou dětská Mudra prostě vzdala a řekla mi, že už jsem do stará na to, abych pila kafe, tak ať si ho dělám a poslala mne dopryč :plac: Normální lidé se v horku potí a používají deodoranty, já se nepotím téměř nikdy, snad jen, když děláme seno a máme bouřku za prdelí, tak mi to zvedne adrenalin a zpotím se i já, ale to je vyjímečně :))
No upřímně, kafe považuji za ten největší hnus světa (omlouvám se všem kafařům) a bylo mi po něm ještě hůř, jakože tlak mi vylít jako blázen, srdce mi bilo, jako kdyby mi chtělo vyskočit z hrudníku, zpotila jsem se jak prase, pak pic a nic! Jak rychle tlak vylít, tak i spadnul, tže nic, nehledě na to, že mi tento nápoj prostě nechutná, tak i když jsem to do sebe nalila přes moc, efekt nula :vztek: Tže tudy cesta nepovede.
Tak jsem si zkoušela dát prostě frťana, nejen že je to dost nepraktické, protože tlak mě zlobí kdykoliv během dne a v práci logicky nasávat nemůžu, ale hlavně mi po tom taky začlo být špatně, přestal to dávat žaludek, tže teď když přede mnou někdo zamává láhví pálenky, mám téměř okamžitě dávivý reflex, stal se ze mě prakticky 100% absitnent, tže tudy cesta taky nevede.
Trochu mi pomáhají sladké nápoje, nebo si to aspoň myslím, ptže přes den, v práci i doma, piju různé čaje, vodu se šťávou (domácí), sodovku a je mi prachbídně, večer už to většinou nevydržím, ptže sotva stojím na nohou a udělám si domácí sodovku s colovou příchutí, tže samej cukr, a najednou jsem jak rybička ... Slazené limonády nekupujeme, místo toho máme soda stream a k tomu různé příchutě, jenže tohle zase nemůžu pít celý den, jednak to v práci nemám a i kdyby ano, tak bych z tý dávky cukru byla za chvíli jak koule, což nechci, to je jasný.
Poradili byste nějaké bylinky, nebo prostě cokoliv, mimo výše uvedené a odzkoušené?
K Mudrovi se mi s tím už nechce, neb to nemá smysl, teď jak se pořád střídá počasí a lítaj tlaky, tak sotva lezu...
Co s tím? Díky!
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Františka. »

Lisbeth, a černý nebo zelený čaj Vám taky nechutná? Já jsem mívala od dětství nízký tlak a upravilo se mi to právě čajem. Pila jsem ho vlastně celý den. Dnes už si můžu dát jen jeden dva šálky, už mám svůj věk a tlak se změnil. Čaj má jiný účinek na tlak. Nezvedne ho najednou, ale postupně a zase klesá postupně, takže tam není ten hrozný nával jako u kafe. Já si ani dnes kafe nemůžu dát, to bych se složila, jak to jde nahoru a dolů.
A pak ostrá jídla, nemusí Vám shořet pusa, ale trvale aspo|ň trochu chilli a pepře, curry, zázvoru.
Ale chce to delší dobu, nezlepší se to za týden.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4929 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od PavelIV »

To kafe je pěkná blbost v tvým případě si myslím. Jak píše Františka, má rychlej nástup i výstup, to ti jenom zbytečně šokuje organismus. Chtěl jsem nabídnout kořalku, to jsi vymluvila o kus dál.
Jestli tě to trápí, tak k doktorovi zajdi. Snad jsou prášky i nějaký šetrnější. Vím, že polykat prášky nechceš, ale když to pomůže a ničemu jinýmu moc neuškodí, tak bych do toho šel.
Moje žena chodí občas k homeopatičce. Už se za ty léta skamarádily, pomohla jí nějakejma kapkama od dost častých a nepříjemných bolehlavů.
:PavelIV:
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Lisbeth »

Černý čaj mi chutná velmi a piju ho hlavně o víkendu, když jsem doma a to po většinu dne, je to pro mne takový svátek, čaje mám ráda, v práci se spíše odbývám čaji ovocnými, možná je to tedy chyba a měla bych si dělat černý čaj i v práci? Nesladím cukrem, ale dávám si tam pár lžiček domácí bezinkové šťávy nebo malinovky, podle toho, na co je chuť. Přiznám se, že zelený nebo šedý čaj mne neoslovil, ten bych si asi musela fakt přisladit cukrem, abych ho vypila, a to by zase ztratilo tu chuť a ten efekt.
Po kořeněných nebo ostrých jídlech mě většinou bolí žaludek, vím že se to doporučuje a pro mne by to byla i výhra, ptže muž má rád ostré, ale kvůli mě prý všechno chutná jak kojenecká strava a on si svoje porce dosoluje i dokořeňuje na talíři, chilli si také přidává, já jsem to jednou zkusila "po jeho" a skončila s hlavou v míse :soufl: Ten můj žaludek prostě nevydrží nic, ale máme to v rodině, babi měla vředy, táta taky trpěl na žaludek, nepil ani pivo, i po tom mu bylo špatně, tže to mám mít po kom :stydim:
Je to se mnou děsný prostě!
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Lisbeth »

Pavle, ta homeopatika mě napadla také, to by mohl být dobrý nápad! Vzhledem k tomu, že k veřejnému zdravotnictví mám poměrně "chladný vztah" :)) , snažím se Mudrovi vyhýbat, co to jde, pochopitelně, když už to pak nejde, skončím holt tam, no... Ale říkám si, že tohle není případ, kdy by mě to fatálně ohrožovalo na životě (když je mi jenom zima a jen se vleču, na to se neumírá), tak se to snažím vyřešit jinak. Zkusím o tom něco pohledat! Díky :souhlas:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4929 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od PavelIV »

Zelenej čaj by měl mít ty nástupy i výstupy pozvolnější než černej, čaj sladím jenom medem. Chutná mi mnohem víc, než cukr v čaji - to už radši hořkej. Kafe nesladím vůbec.
:PavelIV:
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od čobanak »

A co slivovici?Profesor bi jisťe popsal podrobnosťi!
Uživatelský avatar
Nitraner
Příspěvky: 611
Registrován: 15 srp 2020 19:54
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 534 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Nitraner »

A nemáš problém z cukrovkou?
Švagrova je fialka ale ta je i tak trysko myš.

Černy čaj, používal jsem sypany Pu-Ehr. Teď jej kupuji v pytlícich. Sladím pampeliškovím medem.
Zelené čaje jsou různe chutě a odrůdy. Kafe piju zcela výjimečně. A stejně tak, jak zelený čaj, jej nesladím. Cukr zabíjí chuť.
Pohodu a klídek, bez nehod a hlídek. :nitraner2:
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Lisbeth »

Čobi - slivovici už nepozřu, stačí ten odér a jdu do kolen :)) tohle by nevyšlo, odzkoušeno :souhlas: !
Pavle a Františko, docela jste mne s těmi čaji nahlodali, možná toho černého prostě piju málo, vlastně jen dva dny v týdnu, i ten med bych mohla vyzkoušet a dát tak ještě šanci tomu čaji zelenému. My tu v práci pixlu s cukrem ani nemáme, nikdo z nás nesladí, ale med tu kolega má, asi půjdu loupit, než si obstarám vlastní :))
Nitranere, ty jo já vlastně ani nevím, jak se u člověka problémy s cukrem poznají? Cukrovku v rodině nikdy nikdo neměl a krev mi brali tolikrát, že si říkám, že kdyby něco, tak by se na to asi přišlo, nebo ne? No, každopádně, já jsem spíš jak spící panna, někde se opřu o futra a "už to na mě jde" :)) , tohle neustálé střídání počasí a moje pravidelná nevyspalost (přes týden, o víkendu spím jak miminko), to je konec.
Je nějaká konkrétní bylina, která zvedá tlak a je obsažena třeba v těch černých sypaných čajích? Když už půjdu něco koupit, tak bych se na tohle zaměřila, abych si to koupila řekněme "na míru"?
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Františka. »

Já mám černý taky radši, ale jen kvůli chuti. Tak pijte černý čaj pořád, nejen o víkendu. Na jeden hrníček jeden pytlík nebo odpovídající množství. Teplý i studený.
Zkuste se kouknout na ajurvédu, tam by taky mohlo být řešení.
Léky na tlak, aspoň jak to vidím kolem sebe, jak jednou začne člověk brát, už přestat těžko může. Možná se pletu, ale tělo si nějak zvykne nebo co.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Lisbeth »

O lécích si myslím totéž, to je až ta poslední štace, kam doufám nedojdu.
Přeorganizovat pitný režim je to nejjednodušší, co pro sebe mohu udělat, vlastně až když jsem to napsala, tak mi došlo, že toho dělám málo, tak to budu dělat jinak a snad se to zlepší!
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
Nitraner
Příspěvky: 611
Registrován: 15 srp 2020 19:54
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 534 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Nitraner »

Osobně bych to videl na víc šálku čaje za den.
Mohu popsat jen dle vlastní zkušenosti.
Zelený čaj piji sypany. Jdna porce se zalivá třikrát.
První luhuji do 3 minut na 70 stupních. Do pulhodiny druhý nalev na 80 stupních 5minut. Třetí nalev stejně jako druhy.
Je to zesílená energie, vydrží několik hodín. Pak odpoledne jen černej pytlikovany. Lze tohle aplikovat i černým čajem sypanym, ale nemá to takovou sílu. Zelený zvedá krom tlaku i náladu :))
Poslední šálek kolem 17 hodiny.
Večer, kolem 19 meduňkyvi čaj a lehký strečinkoví cvičení a po vločky s jogurtem.
První pozitívni vysledky, tak po 14 dnech.
Večer na spaní se dá poslouchat relaxační hudba. Pomůže odprostit se od shonu dne.
Je to o prioritách a klidné mysli.
:souhlas:
Pohodu a klídek, bez nehod a hlídek. :nitraner2:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2884
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7236 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Kouťák »

Lisbeth a co třeba tohle.Plnou hrst listů MEDVĚDÍHO ČESNEKU pokrájet a pár minut povařit ve 1/4 litru bílého vína.Osladit dle chuti medem a OB DEN popíjet jednu skleničku.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů