Krevní tlak

Tělesné i duševní
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Hhippie »

Óóó! To je veliká krása! Ale nechceš mi říct, že na mě čeká u Olomouce? :))
Doufám, že klapl ten Benešov :ruzicka:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
irčan
Příspěvky: 2771
Registrován: 28 črc 2019 14:43
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 401 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od irčan »

Hhippie,keré Benešov?Tady je jeden asi 8 km vod Boskovic. :)) To už máš jedno,Boskůvky nebo Olmik. :vytlem:
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.
Uživatelský avatar
Nitraner
Příspěvky: 611
Registrován: 15 srp 2020 19:54
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 534 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Nitraner »

To nevím kde a na koho čeká. 😂 To je teprve ve fázi zjišťování. :)) :)) :))

A co z Benešovem?
Pohodu a klídek, bez nehod a hlídek. :nitraner2:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Hhippie »

Jo tak. To vlastně bylo na zvednutí tlaku. :))
V tom případě mě to nechává klidnou :blazen:
:Hhippie: Bubáci forever!
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Lisbeth »

Tak jsem po víkendu opět tu, abych podala hlášení! :usmev:
V pátek mi bylo dobře celý den, tlak nelítal, všechno OK. V sobotu byl alespoň u nás krásný slunečný den, na půl dne jsem měla navařený černý čaj s bezinkovou šťávou a na druhou půlku dne soda stream. Bylo mi víc než dobře. Domu jsem přišla až něco před sedmou a měla jsem na mobilu jakési echo o strakáčích :)) tže to byla naprosto luxusní tečka za skvělým dnem, Hhippie a Nitranere díky že na mně myslíte, jste úžasní :ruzicka:
Ale musím vám tedy říct, že neděle, to byl solidní masakr, ráno se člověk vykutálí z postele, mlha, že by se dala krájet a na teploměru 15°C, během hodiny teplota vylítla na 25°C, já jsem začla čajovat stejně jako v sobotu a vypadalo to, že to bude dobré, jenže pak se zatahlo, zapršelo a teplota klesla na nějakých 16-17°C a tohleto se během dne opakovalo snad 6x, bylo nám blbě doma snad všem, říkali jsme si, že kromě sněhu a mrazu se za jeden jediný den vystřídaly snad všechny druhy počasí :soufl: Večer jsem byla už úplně umřelá, dnes je to zatím dobré, popíjím čaj šípkový a ve druhé vlně se chystám na černý s medem, venku svítí a teplota (moje i venku) stoupá :vytlem: !
O víkendu jsme to právě hodně řešili, ten můj tlak a vitamíny a tak (budu mít narozeniny a svátek, tak prý co bych chtěla), tže to vidím na nějakou invazi do lékárny a do obchůdku se zdr. výživou, kde jsou všechny možné potravinové doplňky. Někdo z vás (tuším Profesor) tu zmínil železo, pravda je, že před dvěma roky, když jsem byla na operaci a ztratila hodně krve, tak jsem si železo koupila a úplně mě to tenkrát postavilo na nohy, byl to ale dosti drahý preparát, tže jsem ho prostě vybrala a další už nekoupila, máma mi občas dá něco na žíly a po tom se mi taky dycky hrozně uleví, tže těžko říct, kde je vlastně zakopán pes?
Tak jsem si právě říkala, že místo nějakých nesmyslů si asi budu přát tyhle potr. doplňky + třeba nějaký ten čaj a uvidím, jak mi po tom bude? Je pravda, že když člověku něco chybí, tělo si o to řekne? Já když si např. nárazově koupím vit. B, tak se mi po tom vždycky děsně uleví, tak nevím, jestli mi toho chybí víc?
Pro Profesora - Plzeň je jediné pivo, které jsem schopná pozřít, asi tak deci ročně :)) :)) Je fakt, že se po tom uleví, když mě to tááák nechutná :soufl: :soufl: ale jinak je to lék, doporučoval to tátovi přímo primář v nemocnici.
Pro Františku - k doktorovi, jako k obvoďákovi, půjdu jedině že: mi bude chybět nějaká končetina, ponesu si hlavu v podpaží nebo něco na ten způsob :)) krev už mi brali tolikrát a nikdy na nic nepřišli...
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Lisbeth »

Jo a ještě, vnitřnosti tak ty úplně miluju, zvlášť ledvinky na cibulce, to je moje absolutní top jídlo, jím ho doma sama, chlap z toho zvrací, tže v neděli navařím a jím klidně až do čtvrtka, vůbec mi to nedělá problém :vytlem: teda až na tu Plzeň, samozřejmě :vytlem:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od čobanak »

Tak si kupte pivovarskě kvasňice,gdiž vám pivo nechutná.Železo je také v čočce.
Profesor1
Příspěvky: 8383
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Profesor1 »

Železo se zdražilo skoro o 100% a stejně není :))
Sfině čínský. Ale brnkněte Zemanovy, má tam nějaké známé :)) :)) :)) Kdyby vám to nebral dejte vědět, zařídím to :))

Každopádně bych si nechal udělat rozbory a nenechal bych tělo trápit. Na nouzový provoz tělo vydrží dost, ale pak něco skokově odejde a jestli neodejdete i vy, tak vám třeba ty ledvinky zhořknou v ústech, protože vaše už budou KO.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
čtenářka
Příspěvky: 358
Registrován: 09 dub 2020 08:59
Dal poděkování: 1185 poděkování
Dostal poděkování: 541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od čtenářka »

Lisbeth: Pokud nemáte, zkuste si koupit někde v tuto knížku - Jiří Janča, Co nám chybí, kovy, jiné prvky a vitamíny v lidském těle . Pro mne je to báječný zdroj informací, koupila jsem si jí, když vyšla a nahlížím do ní stále. Třeba Vám taky pomůže.

https://muj-antikvariat.cz/hledani?q=Jan%c4%8da&offs=51

Je to až ve spodní části stránky, ale to už si určitě poradíte :usmev:
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Lisbeth »

Kdybych měla možnost jít k jakémukoliv normálnímu Mudrovi, který má za cíl člověku pomoci, nikoliv do něj prát léky na všechný možný moribundusy, udělám to okamžitě! Za skutečnou snahu pomoci, ale holt nejsou body od pojišťovny, bohužel. :soufl: Před těmi dvěma roky, když jsem šla na předoperační vyšetření, měla jsem dvě možnosti, buď ho absolvovat u svého praktika, nebo u smluvního zařízení kliniky, kde mě operovali. Pochopitelně jsem si vybrala to druhé, ptže můj praktik mi řekl, že když mám bolesti, mám si vzít paralen a neotravovat. Operaci a všechno kolem jsem si zařídila sama a pak když jsem po něm chtěla jenom blbou neschopenku, tak mi 24 hodin po poměrně rozsáhlém zákroku řekl, ať mažu do práce a na bolest si vemu paralen :soufl: UFF :soufl: Nakonec jsem byla doma čtvrt roku...
A s takovýmhle volem mám něco řešit? Mimo jiné mám skoliózu a problémy s páteří (kdo dnes nemá,že?). Když jsem se byla v ordinaci testovat na covid (někdy letos na jaře), tak mi mimo jiné udělal i kompletní prohlídku a na ta záda mi řekl, že jedině opichy. Když jsem mu já řekla, že chodím už 16 let k výborné fyzioterapeutce, která mě drží prakticky na nohou a naučila mě cviky na páteř, tak řekl, že jsem trapná a tohle je k ničemu, že ta ženská mi tahá jenom peníze z kapsy a že na páteř jedině ty opichy :vztek: :soufl: Takže?
Krev mi tam pochopitelně brali taky, stejně jako tenkrát před těmi dvěma roky na předoperační a pochopitelně nic se nikde nenašlo, asi proto mám k tomuhle velmi silnou nedůvěru a řeším to "po svém".
Mám známou v lékárně, zkusím to asi napřed probrat s ní, častokrát mi také moc pomohla, daleko víc než MUDr. Je vůbec v dnešní době nějaká možnost, jak praktika obejít a zařídit si to někde sám? Příp. kde?
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Lisbeth »

Čtenářko, děkuji za tip! Nemám a neznám, zkusím posehnat!
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Františka. »

Lisbeth, tak Vy dva dny pijete čaj a pak celá rodina má problémy s tlakem. Myslíte, že to bylo výpary z čaje nebo čím :vytlem: ?
Mám hodně podobné zkušenosti, proto jsem tak vyhraněná k doktorům. Ale setkala jsem se v životě díky Bohu i s několika chápavými, kteří nešli jen předepsaným postupem, ale přemýšleli a snažili se pomoct. Co takhle změnit doktora? Třeba ten, co se věnuje i homeopatii nebo čínské medicíně bude mít pro Vás přijatelnější pohled na léčení. Fakt jsem na tom skoro stejně jako Vy, chodím jen k zubaři.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Lisbeth »

Františko :)) kdepak mnou to určitě nebylo, ale tím střídavým počasím, paradoxně s touhle teorií přišel muž ne já, on se totiž začal "klátit" jako první, my jsme na tohle prostě citlivky :vytlem: Prostě když je srpen, tak má být srpen a ne zároveň březen a listopad :))
Změnit praktika bych chtěla a moc, ale není kam. Tady u nás na Vysočině je to fakt síla, chybí nejen zubaři (díky jejich nedostatku je náš kraj často v TV), ale i gynekologové nebo právě ti praktici. Kolega z práce, co se k nám přestěhoval z ČB, tu žádného doktora nenašel, ani jeho paní. Oba musí za všemi do ČB, což je fakt tristní situace...
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od čobanak »

Přesťehujte se na kamčatku lisbeth.Viprávjela mi ruska,jaké je tam stabilňí počasí.V září začne zima,v dubnu léto.Sťežovala si,že tadi ji vaďí přesňe to,co vám.
růžička
Příspěvky: 125
Registrován: 13 říj 2018 13:27
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 50 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od růžička »

co zkusit Mudr.Hnízdil-celostní medicína.Myslím,že nejede přes pojištovnu,ale když pomůže...Oni jsou i jiní lékaři,co se celostní medicínou zabývají,ale on je z nich asi nejznámější.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Lisbeth »

Čobanaku, kdybych nebyla tak svázaná s půdou a hospodařením, jako jsem, tak tohle by jistě volba byla! Akorát, že v mém případě bych volila Austrálii, za prvé proto, že se tam domluvím a za druhé proto, že je tam sucho a horko a to já můžu :vytlem: Tak třeba někdy na starý kolena to vyjde :))
Růžičko, díky za tip, beru to jako jednu z posledních možností, ale tenhle člověk je mi moc sympatický, tže proč ne? Peníze snad do budoucna nebudou problém, akorát tu Prahu dvakrát nemusím, ale když je to potřeba, musí člověk něco obětovat, to jinak nejde, ostatně v mém případě by to nebylo poprvé, kdy jsem si pro pomoc (která skutečně k něčemu byla) jela zrovna sem :souhlas:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Františka. »

Lisbeth, mám pro Vás tip pro případ, že byste potřebovala přoiozenou cestou doplnit železo. Vykašlete se na dalšího koně a kupte si velbloudici, dojte ji a pijte její mléko :usmev: . Obsahuje o hodně víc laktoferinu než jiná mléka a má pozitivní vliv na krevní tlak.
https://www.vfu.cz/files/2340_50_vystup ... poster.pdf
(Mimochodem Saúdi nepotřebují zubaře, mají velmi tvrdé zuby následkem pití velbloudího mléka.)
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od PavelIV »

Jen sehnat inseminátora :))
:PavelIV:
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Františka. »

To jsem nedomyslela.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Lisbeth »

No, tak velbloud je v podstatě také jezdecké zvíře, že jo? :)) Akorát, že by mi nejspíš neprošel futrama :)) Upřímně si nedovedu představit, jak dojím něco takhle velkého, to bych se vešla pod tu velbloudici se stoličkou i dojačkou úplně celá a ještě bych měla výhled :)) Inseminátora bych nepotřebovala, u nás v obci jeden místní šílenec (co tu chová ty lvi) velblouda samce už má, tak bychom jen vyběhly na kopec :)) :))
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů