Pachtovní smlouva

chov ovcí a koz...
Pavel
Příspěvky: 230
Registrován: 29 lis 2018 17:46
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pachtovní smlouva

Nový příspěvek od Pavel »

Zdravím,
budu uzavírat pachtovní smlouvu a mám na Vás takový dotaz. Co určitě do pachtovní smlouvy dát? Na co nezapomenout, co se vám tam osvědčilo či neosvědčilo dávat? Děkuji.
ještě poznámka. Já jsem FO - podnikající a propachtovatel FO -nepodnikající
Jedná se o louku. (kde budu pást ovce)
děkuji Pavel
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pachtovní smlouva

Nový příspěvek od PavelIV »

Někde jsou nějaký vzory, taky jsem jeden vzal a upravil. Až budu u kompu, pošlu, jestli nezapomenu
:PavelIV:
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pachtovní smlouva

Nový příspěvek od Jan »

Iniciály všech stran, popis pachtu ( parcelní číslo,katastr) výpovědní dobu, pozor některý dotace jsou na 5 let, klidně i popis využití, teda asi pastva.Opravneni postavit oplocení...
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pachtovní smlouva

Nový příspěvek od Jana P. »

Taky máme pachtovní smlouvu. S obecním úřadem. Louka 4800 m. Mám ofotit? Psal úŕad.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Berrynator
Příspěvky: 344
Registrován: 22 říj 2018 09:43
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 296 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pachtovní smlouva

Nový příspěvek od Berrynator »

Např. že po dobu pachtu je možno na pozemku umisťovat dočasné stavby pro zemědělství, které nebudou mít pevné základy a po ukončení pachtu budou odstraněny či po dohodě ponechány, zmínku, že při změně majitele pozemku během doby pachtu přechází pachtovní smlouva na nového vlastníka atd.
Pavel
Příspěvky: 230
Registrován: 29 lis 2018 17:46
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pachtovní smlouva

Nový příspěvek od Pavel »

Jana P. píše: 06 zář 2021 21:27 Taky máme pachtovní smlouvu. S obecním úřadem. Louka 4800 m. Mám ofotit? Psal úŕad.
Jani, klidně do sz můžeš, pokud ti to nevadí. Děkuji :)
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pachtovní smlouva

Nový příspěvek od Jana P. »

K večeru ofotím a pošlu
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Pavel
Příspěvky: 230
Registrován: 29 lis 2018 17:46
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pachtovní smlouva

Nový příspěvek od Pavel »

Jana P. píše: 07 zář 2021 13:03 K večeru ofotím a pošlu
super, díky
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pachtovní smlouva

Nový příspěvek od Jamarov »

Má někdo zkušenost jak dopadá pachtovni smlouva uzavřena s jedním s vlastníků ? Nikoliv se všemi , ti podepíši zřejmě pacht s někým jiným . Předpokládám ze v tom případě bude smlouva neplatná . A pokud většina podepíše opět jzd tak budeme nuceni přenechat i tu naši část -třetinovy podíl jim?
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pachtovní smlouva

Nový příspěvek od Františka. »

Předpokládáte správně. Pokud se 2/3 rozhodnou o něčem, ta 1/3 nemá podporu a její právo podléhá většině. Řešením je přesvědčit, přeplatit apod. ještě někoho. Někdy se to řeší tak, že část pozemku užívá jeden pachtýř a další část jiný. Ale zase se musí nějak domluvit. I když tak to myslím řešil i nějaký soud, že přikázal užívání části menšinovým pachtýřem. Přímo o judikátu ale nevím, jen mi to utkvělo v paměti.
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pachtovní smlouva

Nový příspěvek od Jamarov »

Dekuju Frantisko ,už jsem preplatila nabídky všech okolo :plac: a asi marně , co to je sakra s lidma ? Od kdy neslyší na prachy ? Zvlášť když je to trojnásobek toho co dostanou :cert: no nic , ještě je par dni do konce září tak budu čekat , tu jednu třetinu budeme teď kupovat , předpokládám ze se nic v cele situaci nezmění i když budeme spoluvlastníky my.?
To je fakt k vzteku , takže když znovu podepíši pacht dvě třetiny kde je výpovědní lhůta 7 let tak hned 1 října můžeme podat výpověď , v nejlepším čekat do příštího roku kdy bude možné podat výpověď , takže čekat dalších 8let a jen splácet pozemky bez dotaci a užívání :udiv:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pachtovní smlouva

Nový příspěvek od Hhippie »

Jamarov: a vážně to takhle chcete? Vždyť to je hrůza… takových roků čekat a nemít z toho nic… :mrzimeto: Ale chápu, že jestli je šance hospodařit na svém někde velmi blízko domu, pak je to lákavé… :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pachtovní smlouva

Nový příspěvek od PavelIV »

Pokud se dohodnete, tak by asi šel pozemek rozdělit. Abys měla svou část.
Já si myslel, že pokud se neshodnou všichni spoluvlastníci, tak se nic nesmí s pozemkem dít. A když někdo podepíše s někým jiným, tak by to taky mohl být podvod.
Mám tu taky podobnej případ, majitelku asi 90% znám a myslím, že by nebyl problém. Zbytek je nějakých příbuzných z daleka. Je to necelej hektar džungle, ale sousední, po vyčištění by se dal pást. Já tedy zatím strategicky vyčkávám, protože bych to radši koupil a ještěmiprachyúplněnepřebejvají. Kdyby to bylo moje, tak bych měl pádnej argument na majitele těch, co mám v pachtu, kdyby mi to chtěl vypovědět, tak by mohl mít problém se tam přes moje dostat. Ale pssst
:PavelIV:
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pachtovní smlouva

Nový příspěvek od Jamarov »

Hippie je to vše kolem domu,pěkné velké kusy, žádné půl ha rozcourane vsude možně. Na sekání taky moc pěkné, už jsem si i domluvila služby když by mi to dopadlo. Protože 3ha budu mít už vlastní, další 3 bych taky snad přepasla a z 6 ha by bylo seno. Momentálně jsou nejnižší ceny sena snad za 13let co pamatuju, ale kupovat 80baliku par let zpět tak to Fin.nedám .
Sousedka je stará , ostatní majitele jsou divny a výhledově žádná změna k lepšímu nebude. Pozemky potrebuju a přes to nejede vlak , to rozdělení pozemku je asi jediná možnost , ale bude to na dlouho a zřejmě přes soud a toho jsem chtěla sousedku ušetřit.
Tak myslíte ze mám oslovit jzd na konci září a pokusit se s nimi dohodnout o uvolnění své třetiny ? Sousedce už přišla nová pachtovni smlouva k podpisu na dobu neurčitou s vyp.lhůtou na 7let. Určitě jim to nepodepíše . Tak mě zajímá co se bude právnický dít .
Nás právník z toho je nějaký zmatený , tak uvidím co mi dnes řekne .
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pachtovní smlouva

Nový příspěvek od Jana P. »

Pavel píše: 07 zář 2021 13:04super, díky
Pavle ,Ježíši , jsem zapomněla ! Omlouvám se , udělám dnes. :stydim:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pachtovní smlouva

Nový příspěvek od PavelIV »

Jamarov, kdyby nebylo zbytí , tak by se snad šlo domluvit s tím družstvem- např. oni si udělají první seč, nechají ti X % balíků a do zimy paseš třeba.
A když ty máš tedy vlastníka třeba 25% a družstvo zbytek, tak se můžeš domluvit s družstvem, kterou část oni a kterou ty. Soudy až jako úplně poslední možnost, to je na strašně dlouho. Ještě se zkus zeptat na katastrálním úřadě.
Samotnýho mě to zajímá kvůli tomu pozemku poblíž.
:PavelIV:
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pachtovní smlouva

Nový příspěvek od Jana P. »

Z roku 2014
Přílohy
04C3B4D3-D240-443E-A7A2-774CF64D3C14.jpeg
58137DCF-744C-40FF-9755-81D4094521AF.jpeg
D2439A29-83BE-43D5-A549-4814587CEE24.jpeg
08F349C2-188B-48C6-B31A-3871CE4763EB.jpeg
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pachtovní smlouva

Nový příspěvek od Jamarov »

Takže Pavle jestli kouknes na katastr tak uvidíš podílové vlastnictví , stačí mít většinu k podpisu ,zbytek má smůlu a musí se podřídit . Dokonce muže smlouvu odmítnout a nepodepsat ale nic se nezmění , samozřejmě mu musí být vyplaceno nájemné které mu náleží . Ale to je vše. Tak hodně štěstí :mrk:
Jedine se muzu dohodnout s ostatními na konkrétních pozemcích který by odpovídali třetině a zbylé dvě si propachtovali s jzd , v nejhorším se pokusit domluvit se s druzstvem. Přišli teď o hodně hektaru takže tam cestu nevidim :plac:
Až to doma oznamim tak nevím jestli do toho vůbec půjdeme :smutek: je to spoustu let bez příjmu …
Jo a balíky družstvo neděla , sekaji na senaze jen.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pachtovní smlouva

Nový příspěvek od Jan »

Nevím jak jinde, ale tady bývá běžná praxe, že pokud má někdo jen 1/3 , tak si nechá 1/3 a nájemce 2/3. Protože to není zase úplně jednoznačný. Většinový vlastník například pokud já budu mít 1/3 a řeknu, mám zájemce za 5000/ha a oni jako 2/3 pronajmou za 3000/ha, tak mě poškodí. Jinak už jsme se tady o tom Jamarov bavili, pokud máš 1/3 a i kdyby to bylo v nájmu třeba na 50 let, můžeš ( s právníkem) požádat soud o vypořádání podílového vlastnictví. A soud buď určí, že se vše prodá- třeba i tobě a nebo, pokud to bude technický možné, třeba bonitou, to prostě rozdělí (+prachy za geodeta).

Ovšem jestli se dobře pamatuju, říkala si, že se na pozemcích dělali pozemkové úpravy, teda sis ty soudy a geodeta mohla ušetřit.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pachtovní smlouva

Nový příspěvek od Františka. »

Jamarov píše: 08 zář 2021 11:11 tu jednu třetinu budeme teď kupovat , předpokládám ze se nic v cele situaci nezmění i když budeme spoluvlastníky my.?
To je fakt k vzteku , takže když znovu podepíši pacht dvě třetiny kde je výpovědní lhůta 7 let tak hned 1 října můžeme podat výpověď , v nejlepším čekat do příštího roku kdy bude možné podat výpověď , takže čekat dalších 8let a jen splácet pozemky bez dotaci a užívání :udiv:
Když nejste jen pachtýři, ale i vlastníky, může soud rozhodnout o rozdělení pozemku. Doslova a napořád, protože Vám ostatní spoluvlastníci neumožňují užívat tu Vaši část.
Někdy lidi oželí peníze, když mají pocit, že by pak nevydrželi s někým, s kým potřebují. Třeba starousedlík půjde proti novousedlíkovi, protože proti němu jde jiný starousedlík taky.
Výpověď byste měli podat tak, aby na začátku zemědělského roku už ji druhá strana měla, teda do 30.9. Jinak musíte čekat o rok víc.
Všechno písemně, na doručenku, případně ještě mailem a s upozorněním, že to samé posíláte poštou, aby nedošlo k tomu, že by řekli, že o tom včas nevěděli, jen proto, že to vyzvedli pozdě na poště. Měla jsem to takhle a mailové upozornění mi pomohlo, nemohli zapřít, že dostali výpověď, byť mailem, včas. Kolikrát se stane, že to schválně nevyzvednou, a tímhle to vyřešíte.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů