Kachně škube ostatní kachňata

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Kachně škube ostatní kachňata

Nový příspěvek od Hhippie »

Dnes jsem zjistila, že jedno z kachňat obtěžuje ostatní. Dostali žrádlo, všichni se na to vrhli a tohle místo aby s ostatními v klidu žralo (tam žádné velké potyčky nevznikají…), sem tam něco odškublo z ostatních kachňat. Taky bylo jediné s nepoškozenými letkami - ostatní jsou od krve :smutek:
Neměla jsem kam ho dát, tak jsem ho hodila k čuníkům. Ale tam to není kachnotěsné, tak se za chvíli vrátilo k hejnu. Tak jsem je prostě zavřela ke kachníku do pevné ohrady a tohle je mimo, ve velkém výběhu, kam se chodí pást a procházet.
Je pravda, že mají málo místa v kachníku - kachňata jsou už skoro velká jako mámy… ale výběh mají veliký. Tak nevím, proč to dělá. Vitamíny dostávají, tak v tom by snad taky neměl být problém :nevim:
Musím co nejdřív vyrobit nějaký domeček pro kachňata. Ale nemám teď na to nějak prostor… je toho děsně moc zas :ajeje:
Chtěla jsem jim to zastříknout Pederiprou, ale neměla jsem jí po ruce, tak jsem to vzala alespoň jinou desinfekcí. Ale té byl jen zbytek… ale mohlo by to na chvíli toho škubala odradit :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kachně škube ostatní kachňata

Nový příspěvek od Františka. »

A není to podobné jako u slepic? Jak to některá začne dělat, nepřestane, takže je nejlepší se jí zbavit. Možná je tam taky nějaký boj o postavení v hejnu.
Nevím, jak ta Vaše prasátka, ale normální prase by malou kachnu u sebe v ohrádce sežralo.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kachně škube ostatní kachňata

Nový příspěvek od Hhippie »

Jj, myslím, že kachně budu muset “eliminovat” :nevim:
Prasátka jsou malá, takže by zatím společně být mohli, ale nejde to z toho důvodu, že kachní výběh je přes cestu, takže na sebe vidí = moc stresu pro kachny na obou stranách.
:Hhippie: Bubáci forever!
Nirrti
Příspěvky: 241
Registrován: 10 úno 2020 11:49
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kachně škube ostatní kachňata

Nový příspěvek od Nirrti »

Letos jsem měla u čínek stejný problém. Pomohlo magi do vody, asi tak na týden. Teď už jsou veliké a štípne ty ostatní jenom sem tam. Ale ne do krve.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kachně škube ostatní kachňata

Nový příspěvek od Františka. »

Takže nějaký nedostatek vitamínů, minerálů - čeho?
Nirrti
Příspěvky: 241
Registrován: 10 úno 2020 11:49
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kachně škube ostatní kachňata

Nový příspěvek od Nirrti »

Františko netuším. Muž říkal, že to tak dělávali staří hospodáři, ale co tomu chybělo, nevím. Mělo to mj. granule, tak vitamíny a minerály bych předpokládala, že tam jsou. Ale i přesto, už se nám stalo před lety, u housat, že začaly chromnout a byl i úhyn. Tehdy chyběl vitamin AD, stačila kapka na ostro do zobáčku a prtě bylo OK.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kachně škube ostatní kachňata

Nový příspěvek od Hhippie »

Nirrti: naše mají také výkrmové granule a když dostanou párkrát do týdne třeba namočené pečivo, mají ho s vitamíny. K tomu mají zelený výběh. Takže by jim také chybět nic nemělo. Vodu mají také, byť v nádobách.
Dospělí jedinci jsou bez viditelných problémů :nevim:
Každopádně moc děkuji za nápad :ruzicka:
:Hhippie: Bubáci forever!
Nirrti
Příspěvky: 241
Registrován: 10 úno 2020 11:49
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kachně škube ostatní kachňata

Nový příspěvek od Nirrti »

Hhippie- ale žadnou jinou vodu k dispozici, jenom tu s maggi, aby to vypily. Ja ji dávala do napaječek, míň vycabrají než z otevřené nádoby.
pamijo
Příspěvky: 308
Registrován: 06 črc 2019 22:23
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kachně škube ostatní kachňata

Nový příspěvek od pamijo »

Můžou to dělat i z nudy,pokud to jedna ochutná (mladá brka s krví) těžko se to odnaučí, jedině oddělit do doby než těm ostatním dozraje peří :usmev:
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kachně škube ostatní kachňata

Nový příspěvek od přezdívka »

Dávala jsem maggi do míchanice. Jestli máte KUBATOL na kopyta, tak jim to oštípané postříkejte. A postřik opakovat vždy jak zjistíte, že je nějaké oškubané. Pokud by to bylo moc, tak nic jiného než izolace oškubaného kačete nepomůže.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kachně škube ostatní kachňata

Nový příspěvek od Hhippie »

Kanibala jsem oddělila a půjde holt na pekáč. Zbytku to nastříkám tím Kubatolem. Vlastně ten jsem dnes vyhazovala prázdný… ale zas jsem našla tu Pederipru, tak uvidím, jaké to budou mít zítra a kdyžtak zastříkám. Doufám ale, že bylo jediné “masožravé”. A zítra koupím to Maggi… to je zajímavé. Bude to prvně, kdy se mi tahle věc vyskytne v domácnosti! :blazen:

Děkuji za rady a tipy!
:Hhippie: Bubáci forever!
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kachně škube ostatní kachňata

Nový příspěvek od přezdívka »

Pederipra proti oštipování nepomůže. Ta jenom zabrání infekci a podporuje lepší hojení. V Kubatolu vadí ten dehet, to je odrazuje od dalšího štípání.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kachně škube ostatní kachňata

Nový příspěvek od Hhippie »

Já to chápu - Kubatol smrdí. Ale jak to měla do krve, tak jsem to chtěla vydesinfikovat. Ale teď už jsou 2 dny bez tyrana, tak snad se jim to v pořádku zhojí.. :mrk:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kachně škube ostatní kachňata

Nový příspěvek od Hhippie »

Prosím vás, drůbežáři, jak se dostává z kůže to chmýří a zárodky peří? Kachně je teprv 1,5měsíční a teprve prvně napeřuje… děkuji.
Jinak ale myslím, že to není zas takový skrček - na pižmovku, které se prý “sklízejí” až kolem 4. měsíce… Má bez noh, s jedlýma drůbkama, přes kilo… :andel: taky dutina břišní byla dost plná tuku, tak nevím, zda to nevadí u takhle malých… mají v jedné krmné dávce kukuřičný šrot (spolu s ječmenem). Jinak mají výkrm granule pro kachny.
Přílohy
68A0A1F5-F90C-4F77-A48C-07F86388572A.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kachně škube ostatní kachňata

Nový příspěvek od Jana P. »

Porazit v pravý čas, když zárodky nejsou, chmýří se opaluje.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kachně škube ostatní kachňata

Nový příspěvek od Hhippie »

Ok, geniální rada. Děkuji.
Jsou chvíle, kdy člověk holt potřebuje porazit zvíře v “nevhodnou” dobu ze zvlášť závažných důvodů. Kupříkladu nepřepeřeného ptáka nebo březí samici. Pak nezkušení řeší, jak to nejlépe zvládnout. A ptají se zkušenějších :mrk: Kdybych nemusela, pak bych neporážela takhle mladého ptáka, páč to beru jako plýtvání, porážet nedorostlá zvířata. Zkusila jsem jí nabídnout jinde, ale nikdo jedno kachně nechce. A potřebovala jsem řešit rychle, protože na samotce by nejspíš dřív chcípla dobrovolně :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kachně škube ostatní kachňata

Nový příspěvek od přezdívka »

Na tohle je potřeba pinzeta a trpělivost nebo si říct, že to je vláknina a prostě to upéct tak nebo stáhnout z kůže a kůži použít do vývaru a vývar přecedit přes plátno.
Uživatelský avatar
irčan
Příspěvky: 2771
Registrován: 28 črc 2019 14:43
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 401 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kachně škube ostatní kachňata

Nový příspěvek od irčan »

Čau Hhippie, asi před rokem sem muselzpracovávat taky ve špatným věku "sejmutó"krůtu.Bylo to na vojeb. :vytlem: Dobře ta vočistit je na :hrabeti: Většina kůže byla vyhozená hned,z křídel byla polívka a kůža vyhozená po uvaření.
Jinák eši měla kača už jako mladá moc sádla tak bych jim vyřadíl kukuřicu a pooněkud omezil jádro.
Mě furt připadá že se snažíš aby se tan Tvůj dobytek měl 16x líp než Ty sama.Jako jo pro zvířata všecko ale vocamcaď pocamcaď.
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kachně škube ostatní kachňata

Nový příspěvek od Jana P. »

Hhippie vím, že jsi musela kachnu zabít právě nyní. Odpověděla jsem ti jak nejlépe jsem uměla jak se to má dělat, aby byla kůže jedlá a dobrá.
Už jsem tady vysvětlovala, že nemám vhodný přístroj na psaní. Na mobil nevidím a na iPadu se mi píše blbě, nejde to všemi deseti a dlouho mi to trvá, tolik času nemám. Píšu pak špatně slova, někomu to i vadí.
Proto jsem odpověděla krátce a stručně. Ano, pokud budeš moci drůbež porazit ve správný čas, tak bude kůže skvělá. Ano, chlupy se opalují. Manžel dostal 4 divoké kachny na začátku týdne a všechny je stáhl. Kůži jsme museli oželet.
Vypadá to, že se tě to velmi dotklo, tak si příště svou radu strčím za klobouk. Aby si se nemusela tak rozčilovat. Rozhodně jsem neplánovala tě urazit, že jsi nezkušená nebo co. Domněnky jsou prevít.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kachně škube ostatní kachňata

Nový příspěvek od Františka. »

Taky se ta kůže dá stáhnout a spolu s tím břišním tukem vyškvařit. Tuk potom použít na pečení. Kůži dát slepicím.
Není to tak, že rozčilená je Jana :vytlem: ? Myslím, že jste si to vyjasnily, rada za kloboukem je houby platná, když je mimo klobouk, dá se použít nebo nepoužít a o to šlo. Zachovejte obě klid :kava: .
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů