Pachtovní smlouva

chov ovcí a koz...
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pachtovní smlouva

Nový příspěvek od Jamarov »

No o prázdninách jsem měla jiné fofry a starosti a úplně mě vypadl termín 1.10. Takže to řešíme dost pozdě :mrzimeto:
Vlastníky se teprve staneme , bohužel jsem nepocitala s lhůtou kdy po vkladu na katastr se čeká 20dni .
Ano mohli jsme si to ušetřit a mohlo se to při pozem.změnách vyměřit a rozdělit ale to nebylo žádoucí pro další spoluvlastníky a nutit do toho starou paní a pridelavat ji starosti jsem nechtěla takže to čeká v budoucnu nás i s poplatky.
Co je zvlášťni ze kvůli nám sousedka před 4lety podala jzd výpověď , jak to ze mohla ? Když nám bylo teď řečeno ze i když smlouvu nepodepíše automaticky se podřídi pacht většině , tak to mi hlava nebere , znamenalo by to ze její výpověď byla neplatná .
Poslední možnost je se tedy stát vlastníky a vymáhat vyšší částku , dostali několik nabídek s částkou 12500 na svůj podíl ale odmítli a pronajmou jzd za 5000 , to už je poškozování a bránění v zisku v podstatě . Buď nám tedy jzd uvolní třetinu nebo doplatí …pokud to vyjde .
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pachtovní smlouva

Nový příspěvek od Františka. »

Dávala jsem výpověď družstvu taky na poseldní chvíli. Kdybych spoléhala na poštu, nedošlo by to edo 30.9. Proto jsem ji poslala mailem a také poštou. Do mailu jsem napsala, že jim dávám na vědomí výpověď a že ji zároveň posílám poštou. Naskenovala jsem ji tam a při pozdějším potahování, kdo má pravdu, museli uznat, že ji dostali včas. Jde o jeden rok kvůli pár dnům.
Myslím, že ten Váš případ je zrovna takový, že by tam k rozdělení pozemku došlo. Zkuste je k tomu vyzvat, že jinak to dáte k soudu, protože Vám znemožňují užívání. Navíc už na části běží výpovědní lhůta. Co na to řeknou.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pachtovní smlouva

Nový příspěvek od Jan »

Jamarov píše: 09 zář 2021 17:39
Vlastníky se teprve staneme , bohužel jsem nepocitala s lhůtou kdy po vkladu na katastr se čeká 20dni .
Ano mohli jsme si to ušetřit a mohlo se to při pozem.změnách vyměřit a rozdělit ale to nebylo žádoucí pro další spoluvlastníky a nutit do toho starou paní a pridelavat ji starosti jsem nechtěla takže to čeká v budoucnu nás i s poplatky.

Pokud máte podepsanou smlouvu, vlastníkem už jste , vklad se zapíše zpětně. 20 dní je jednoduše řečeno ochrana proti podvodům.

Nezkusili jste zavolat na ty pozemkový úpravy? Třeba by to ještě šlo odevrit. Ty poplatky, to nebudou drobný, to budou desetitisíce. Geodeti si za 100 metrů vytyčení berou asi 2500. Za křivý i víc.Pokud se nedohodnete se spoluvlastníkama, tak soud můžou být i statisíce. Tedy ohleduplnost může být drahá a přitom stačilo , aby původní vlastník , kór když věděl, že bude prodávat řekl chci to rozdělit.
A to už by vykomunikoval úřad.

Pokud to už s tou úpravou nepůjde, zažádal bych o bezplatné vytyčení všech podílu a nájemce upozornil, aby nepoškodil kolíky, jinak budu požadovat , aby zaplatil geodeta. Ušetří vám to aspoň ňáky prachy.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pachtovní smlouva

Nový příspěvek od Jamarov »

Jane děkuji , dnes pro ni snad už konečně jedu a rovnou k podpisu . To vytyčení hranic nabízeli myslím do konce července , já svy hranice znám a jejich taky , jzd též , je to na katastru tak mi to nepřišlo důležitý .
Otevřít to nejde , už mi přišel dopis a není to možné , je po termínu .Někdo mi říkal ze se to počítá od půdních bloku a ne metru :plac: tak to se budu muset fakt dohodnout jde o deset ha 🙈
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pachtovní smlouva

Nový příspěvek od Jan »

Vytyčení hranic nemůže být do konce července, v zákoně se píše, že každý vlastník (i spoluvlastník, ti jednají společně a nerozdílně) má právo JEDNOU požádat o bezplatné vytyčení po pozemkové úpravě. Pokud je požádáno, je to v pořádku, pokud nebylo, právo, se domnívám nezaniklo.

https://www.spucr.cz/pozemkove-upravy/v ... h-upravach

napsal bych to až po podpisu smlouvy a návrhu na vklad.

A nechci strašit, ale 10 ha - to je celek 30 ha , nevim, jak u Vás, ale tady je cena za ha od půl míče výš , spíš výš, a pokud budeš chtít soudem to rozdělení, tak to se počítá z ceny celku , všechny ty poplatky na soudu, advokátovi (pokud to není známí, nebo nebude chtít dělat za ukon, ale třeba hodinovou sazbu),

Popřemejšlel bych, jestli se fakt s tema spoluvlastníkama nejde dohodnout, nejlevnější by bylo , pokud to po těch úpravách je možný a těch 30 ha je v celku, jestli by souhlasily (to se píše u notáře) , že třeba sto metrů v pravo budete v rámci Vašeho podílu používat Vy.


Ale pamatuju si loni, jsme si o tom psali a doporučoval jsem ty pozemkový úpravy...... Jak to aspoň udělali při těch úpravách, jedno obr obdékníkové pole, nebo spousta malých parcel?
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pachtovní smlouva

Nový příspěvek od Jamarov »

To jsme se nepochopili,o to vytyčení hranic je možné požádat . Já myslela to rozdělení třetin na konkrétní pozemky. Vím ze jsme si psali , ale oni to rozdělit nechtěli .i když mohli zdarma , vím to. Jde celkem o 10ha s domem. Nás podíl bude jen přes 3ha. Je to sjednocené na 3pudni bloky , přičemž jeden vychází skoro přesně a je mezi jejich a našim domem.ostatní už je kousek dal a ne u domu.Nechtějí to rozdělit aby byla díky pozemkum vyšší cena domu jednou při prodeji , protože dům za chvíli asi spadne .
Kouknu na odkaz , díky.
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pachtovní smlouva

Nový příspěvek od Jamarov »

Jo tu zadost doma mám.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pachtovní smlouva

Nový příspěvek od Jan »

Jamarov píše: 10 zář 2021 10:49 To jsme se nepochopili,o to vytyčení hranic je možné požádat . Já myslela to rozdělení třetin na konkrétní pozemky. Vím ze jsme si psali , ale oni to rozdělit nechtěli .i když mohli zdarma , vím to.
aspoň co vím, takhle pozemkové úpravy nefungují. "ale oni to rozdělit nechtěli" není problém souhlasu, oni prostě část oddělí. Na souhlasu by asi bylo, aby třeba ten pruh 1/3 nebyl u jejich, ale Vašeho domu. Aspoň tady ve vedlejší vesnici všem s podílama nabídly, že to rozdělí. Ale teď už je to asi jedno. Takže buď se dohodnete na nájmu jen části pozemků, nebo se můžete soudit a to je vždycky problém a drahý.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pachtovní smlouva

Nový příspěvek od Františka. »

Vrátím se k tomu odkazu trochu výš. Otevře se Vám Přehled pozemkových úprav? Mně se to jen načítá a načítá a dál to nikdy nedojde.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pachtovní smlouva

Nový příspěvek od Jan »

Nejde
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Pavel
Příspěvky: 230
Registrován: 29 lis 2018 17:46
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pachtovní smlouva

Nový příspěvek od Pavel »

Tak jsem nějak dal dohromady pachtovní smlouvu, zde zasílám jak to nakonec dopadlo, třeba někomu v budoucnu pomůže. Za případné další postřehy, budu rád.
Děkuji Pavel
Pachtovní smluva.pdf
(448.54 KiB) Staženo 172 x
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pachtovní smlouva

Nový příspěvek od Jan »

k bodu 5 , může být pro někoho lepší na dobu neurčitou. Ovšem teď , kdy inflace letí proudem bych jako vlastník na 5 letou výpověď asi nepřistoupil.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Pavel
Příspěvky: 230
Registrován: 29 lis 2018 17:46
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pachtovní smlouva

Nový příspěvek od Pavel »

Jan píše: 15 zář 2021 18:45 k bodu 5 , může být pro někoho lepší na dobu neurčitou. Ovšem teď , kdy inflace letí proudem bych jako vlastník na 5 letou výpověď asi nepřistoupil.
Jan: jasný chápu, jde spíše o to, že kdybych vzal nějakou dotaci na delší dobu, tak aby mi to pak vyšlo, kdyby to někdo vypověděl. Psal to i někdo výše v diskuzi. Ale ještě budu změní konzultovat s majitelem, tak uvidím jak se domluvíme.
ivan613
Příspěvky: 994
Registrován: 26 led 2019 16:11
Dal poděkování: 355 poděkování
Dostal poděkování: 517 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pachtovní smlouva

Nový příspěvek od ivan613 »

Dobrý deň,priatelia.Obraciam sa na Vás s prosbou o radu. Dnes mi v mailu pristál návrh zmluvy na kúpenie pozemkov o ktorých som už písal.
Celú dobu čo sme o tom jednali,som nebol upozornený,že tam je pachtovní smlouva. Výpovedná lehota je jeden rok,k dátumu 30.9. V zmluve sa ešte píše,že na pozemku je drevený plot. Nič takého tam nieje. Ďalej sa tam píše,že v prípade zmeny vlastníka pozemkov je výpovedná lehota 3 mesiace. A ešte tam je napísané,že dňa 14.3.2006 na odboru životního prostředí uznána Společenstevní honitba , do které jsou začleněny i Nemovitosti, což Kupující bere na vědomí.Celú dobu sa na tých pozemkoch nič nedeje. Raz ročne tam nabehne traktor a trávu zmulčuje. Čo to pre mňa ako nového majiteľa znamená. Ďakujem za každú radu.
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pachtovní smlouva

Nový příspěvek od Františka. »

O honitbě nemám vědomosti, ty bych taky ráda získala. Ale k tomu někdo něco vědět bude.
K tomu ostatnímu. Že je tam pacht, není nijak zlé, zvlášť když je výpovědní lhůta 3 měsíce. Chtělo by to pachtovní smlouvu vidět, zjistit, kdo je pachtýř a podmínky pachtu. Aby se třeba nestalo, že Vy ve smlouvě máte 3 měsíce a on tam bude mít něco jiného. Ale stejně i rok není špatná doba.
Že tam žádný plot není, to oni ani nemusí vědět. Na to je upozorněte a smlouvu ať upraví a něco by mohli slevit.
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pachtovní smlouva

Nový příspěvek od čobanak »

A jak chťej hoňit zvjeř na pozemku,kterej je ůdajňe zaplocenej?Pokud máš na plot povoleňí,tak je to dobré,to bi ťi tam nemuseli lozit,až si to zaploťíš.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pachtovní smlouva

Nový příspěvek od Jan »

ohledně výpovědní lhůty nájemce, raději bych tedy viděl tu pachtovní smlouvu, v případě nejhorším musíš koupit do řekněme 15.9. aby si smlouvu stihnul vypovědět. Ideálně osobně s podpisem převzetí / datovou schránkou.
Pachtýře bych nekontaktoval, mohl by to chtít koupit sám. V nejhorším případě bude pozemek k dispozici až příští rok.

Pokud by prodávající byl ochoten vymazat větu o plotu který není, nechal bych to tak.

Říkal si, že je je to pozemek vedle tvého , 200 metrů od nejbližšího domu žádná honitba ze zákona o myslivosti není.

Spíš bych si dal pozor, aby souhlasil vlastník, výměry, nebylo zapsané břemeno .....
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 13 hostů