Odchov kotěte

Vplížíme se tiše do kočičí říše. Kočka, nejlepší mazlík pro zaměstnaného člověka? Jaké plemeno zvolit do bytu? Druhy krmiva a steliva. Kastrace ano či ne? Kočičí nemoci. Vhodný vysavač na kočičí chlupy.
čtenářka
Příspěvky: 358
Registrován: 09 dub 2020 08:59
Dal poděkování: 1185 poděkování
Dostal poděkování: 541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od čtenářka »

Nevím jak bude staré kotě, které si přinesete, ale pokud by měla být jen venku, řešila bych to až na jaře. My měli před rokem šesti týdenní v listopadu a nechali jsme si jí doma, protože začínala zima Taky měla být venkovní. :vytlem: Určila jsem jí pelíšek a záchod v kuchyni , kde musela být v noci. Na jaře jsme jí začali pouštět ven. Trochu jsem váhala s kastraci :stydim: tak nám nadělila 9.srpna sedm dárečků :jakoby: Dnes je objednaná na veterinu (už neváhám :)) )a po vyzdravení se z ní stane kočka venkovní s přístupem domů. Alespoň doufám :usmev: neboť jak je známo - pes a dítě nezná výjimku. No a předpokládám, že kočka na tom bude stejně :vytlem:
čtenářka
Příspěvky: 358
Registrován: 09 dub 2020 08:59
Dal poděkování: 1185 poděkování
Dostal poděkování: 541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od čtenářka »

Dnes se mi podařilo je vyfotit všechny najednou, jsou jak pytel blech :vytlem:
!je to i varování pro váhající :)) Pro pět kocourků už mám nové páníčky, jeden kocourek a kočička jsou volní, tak kdyby se někdo hlásil..... :blazen:
Přílohy
IMG_20211007_100301_402.jpg
Savarka
Příspěvky: 484
Registrován: 06 kvě 2019 20:40
Dal poděkování: 1258 poděkování
Dostal poděkování: 525 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Savarka »

Čtenářko, ti jsou úžasní :souhlas: A tohle je fakt super fotka, možná by se dala prodat nějakému výrobci kočičích stromů na reklamu. :vytlem:
Savarka
Příspěvky: 484
Registrován: 06 kvě 2019 20:40
Dal poděkování: 1258 poděkování
Dostal poděkování: 525 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Savarka »

Jinak ohledně kotěte u Hhippiovců :vytlem: , přidávám se k ostatním s tím, že kočka je neskutečně čistotné zvíře a to včetně ztrácení chlupů, takže bych se vůbec nebála začít někde v nějaké uzaviratelné chodbě nebo aspoň garáži, jak tady někdo psal. Pořídit záchod, stačí obyčejný za 200 Kč, do toho stelivo za 50 Kč. Na to upevnění kontaktu je zavření v omezeném prostoru na cca 2 týdny fakt nejlepší. Ale omezeným prostorem rozhodně nemyslím voliéru, ale místnost, kde se to kotě trochu bude moct pohybovat a prozkoumávat okolí. Chodit za ním a mazlit. Až bude vědět, kde je doma, dá se klidně na noc vyhazovat ven a přes den podle potřeby. A klidně se může stát čistě venkovním kotětem, když mu pak začnete dávat žrádlo před dveře. Ale upřímně si myslím, že vám ta představa venkovního kotěte brzy vezme za své, zvlášť pokud máte tak zvířátkomiluvné děti, jak se mi zdá. :vytlem:

Kamarádka se už dvakrát snažila o čistě venkovní kočky bez omezeného prostoru na počátku a v obou případech jí utekly, nepochopily, kde jsou doma. :vytlem:
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Lisbeth »

Jak píše Savarka v závěru svého povídání - takhle jsme to udělali jednou jedinkrát, že jsme si jeli pro absolutně divoké kotě, bylo ze dvou koťat a majitel ho chytal do jutového pytle, jinak se to nedalo. Domů jsme ho přivezli v tom pytli, vysypali v obýváku, ono okamžitě prchlo za nejbližší skříň a nedalo se vyndat, my tří dospělí a dalo nám pěkně pokouřit, než jsme ho narvali zpět do pytle :)) :)) :)) Máma řekla, že tohle doma nechce, tak jsme ho odnesli do stáje a ráno bylo fuč...pak až po X měsících jsme zjistili, že ve vsi u jednoho "skorobezďáka" se zabydlelo chlupaté cosi, naprosto příšerného vzezření a že to možná bude on...asi...nevíme, pak ho jeden z místních našel mrtvého ve škarpě. Zda to byl on, nevím, každopádně život asi neměl dlouhý a já vím že divokou kočku už nikdy v životě.
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od přezdívka »

Když jsme koupili chalupu, tak jsme se před manželovou matkou zmínili, že bychom tam chtěli mít psa a kočku. A protože to byla žena činu, začala konat. Přivezla v krabici kotě, které bylo z divokého venkovního chovu. Na naše argumenty reagovala, že ho zpátky nepoveze a co to dalo za práci ho chytit. Prý na něj líčili past. Tak jsme ho dali do volného kotce staré králíkárny, kterou jsme koupili s chalupou. Asi druhý nebo třetí den se kotěti podařilo utéct a namířilo si to na sousedovu zahradu. Požádala jsem, jestli si ho u nich můžeme odlovit. Sousedi měli jezevčíka a ten na kotě začal štěkat. To ztuhlo a na oplátku na něj prskalo. A jak jsem po něm sáhla, tak se mu povedlo mě kousnout. Takové kotě má zuby jako jehly a jak bylo vyděšené prokouslo mě špičku malíčku i s nehtem. Já jsem zařvala a sklepala ho z ruky se slovy, že na něj s..u a ať si jde kam chce. Malík jsem měla oteklý a fialový. Když jsem to pověděla lékaři, tak chtěl vidět potvrzení z veteriny, že kotě nemá vzteklinu. No to byl další zážitek. Kotě se nakonec zklidnilo samo a byla to ta nejúžasnější kočka co jsme kdy měli.
Savarka
Příspěvky: 484
Registrován: 06 kvě 2019 20:40
Dal poděkování: 1258 poděkování
Dostal poděkování: 525 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Savarka »

Rozhodně pro začátečníka je lepší brát si doma odchované, vymazlené kotě, než nějakou divočinu. Nebojte, přežije to pak i venku, zvlášť pokud bude mít možnost schovat se třeba někam do sena. Nějakou extra venkovní ubikaci typu boudičky bych asi vůbec nepořizovala, ona kočka si stejně sama vybere, kde se bude zašívat a může to být klidně půda u sousedů :vytlem:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Hhippie »

Achjo. Vy jste mi to všechno zkazili! :blazen: :mir:
Nemáme v horním patře ještě dveře - nezbylo na ně. Takže budu muset vymyslet nějaká náhradní dvířka, aby se nedostalo do zbytku domu - což vážně není žádoucí.
Vím, že je to nejoptimálnější řešení. Na druhou stranu je tam dost teplo, takže jestli tam bude nejdřív celé dny a pak bude mít jít na noc ven, tak to asi nebude fungovat.. tak to prostě musím nějak dovymyslet, ten systém. :andel:
Chápu, že by bylo optimálnější půl roku počkat, ale koťat se pořád rodí mraky, i na podzim a v zimě a nevěřím, že jdou všechny do bytů…
Jinak myšlenka je určitě pořizovat kotě od domestikovaných koček. Rádi bychom venkovního společníka, ne divokou agresivní potvoru, která se k nám jen bude chodit stravovat.. :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Františka. »

Nebojte se, i venkovní kočka vydrží ležet půl dne u kamen a nic se jí pak venku nestane.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Lisbeth »

Tak to mohu potvrdit :)) Náš kocour má pouze období letní a zimní. V letním se chodí domů jen nažrat, moc se tu nezdržuje, zinká se kolem baráku, častokrát o něm ani nevíme. V zimě se nakýbluje v obýváku do svého pelíšku, přijde ráno, odejde večer (pouze na toaletu) a na noc se zase vrátí s tím, že máma ho často v noční košili nese rozespalého na půdu tak kolem půlnoci, když vypne telku nebo dočte knihu a on odmítá opustit prostor :)) :)) To že je třeba 16 hodin v teple a pak jde do -20 ho vůbec netankuje, nikdy v tomto směru žádný zdr. problém :souhlas:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od přezdívka »

Hhippie nebojte, že se bude jen chodit nažrat. Právě při tom krmení se dá krásně ochočit. Nejprve ji nechat čichnout k ruce, potom se jí pokusit dát nějaký pamlsek, pak opatrně pohladit, ale jen to co sama uzná za vhodné, že si nechá líbit. No a po čase budete muset dávat pozor, kam šlapete, abyste na ni náhodou nešlápli a na klín pak vleze sama a bude chtít hladit a drbat.
Savarka
Příspěvky: 484
Registrován: 06 kvě 2019 20:40
Dal poděkování: 1258 poděkování
Dostal poděkování: 525 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Savarka »

Hhippie, nebojte se toho. Chov koček je vlastně strašně jednoduchý. Kozám, prasatům, králíkům a spol. musíme pečlivě připravit podmínky, žrádlo, režim. Ale kočka je tvor velmi samostatný. Ona určitě nemá pocit, že ji chováte. :vytlem: Úkolem chovatele je jen nenápadně ovlivnit ze začátku pár věcí, aby se kočce u vás líbilo a dobrovolně si zvolila váš dům a okolí jako svůj rajón. Ale vždycky bude mít pocit, že tam bydlí ona, ne vy. :vytlem: Vy budete jen součást inventáře, i když poměrně výhodná, protože se z vás dá občas dostat nějaké žrádlo a podrbání. Jo a taky umíte otvírat a zavírat dveře, když ona potřebuje, to se taky hodí. :))
To nic nemění na tom, že si můžete nastavit svoje hranice, kdy bude vevnitř a kdy venku.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Hhippie »

Tak moc děkuji za podporu. Teď to zní trochu reálněji :andel:

Savarko: krásně jste to popsala. Ačkoli kočky neznám, mám opravdu pocit, že to takhle mají :vytlem:

Tak když už jsem se tedy smířila s faktem, že bude doma (jen na dobu určitou :)) ), tak řeším jednu opravdu velkou zapeklitost. A to nebezpečnost horního vchodu, kde jsem jí opravdu nechtěla mít - protože je blízko silnice a dráhy. Ale tam jsme nejvíc a lze tam nejsnáz udělat místo pro kočku. V zádveří. Jenže když jí budeme pouštět, pustíme jí ne na zahradu, ale na dvorek, který končí vlakem a auty.
Potřebovala bych jí tedy mít ve spodní části domu, kde ale nemám prosklenou místnost s denním světlem… jedině pivovar. A odtud je to blízko k venkovním dveřím vedoucím na zahradu… tak jen vyřešit zábranu mezi dveře, aby mohly být otevřené a měla tam trochu přirozeného světla.. stejně jsou pokojíčky dole, tak jí budou mít děti nejblíž.. to by bylo, abych jí za pár dní nevyndavala někomu z postele! :ajeje:
Blbé je, že je mladší alergik. A manžel taky. Tak je otázka, jak kočku v domě, kort blízko ložnic, zvládnou… tak snad těch pár dní přežijí a pak holt fakt bude muset být kočka kočkou venkovní… to se nedá svítit :nevim:
No je to s námi těžké… ale člověk se snaží zohledňovat všechny aspekty, aby to mohlo fungovat. Holt nejsem úplně střelec, no.. :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Hhippie »

Jinak se někdo ptal, zda kočku opravdu “potřebujeme” … no, vkládám do ní naděje… :promin:
Tohle je náš na jaře vysetý trávník… :plac:
Přílohy
06CA3690-EAA1-4639-AC78-12C51A49E999.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Františka. »

Jedna stačit nebude :vytlem: .
Savarka
Příspěvky: 484
Registrován: 06 kvě 2019 20:40
Dal poděkování: 1258 poděkování
Dostal poděkování: 525 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Savarka »

Já myslím, že kočka u baráku je nutnost. Zvlášť když má člověk drůbež, myši se natahají už jen za tím zrním. Těch alergií bych se nebála, zvlášť pokud to bude na tak krátkou dobu. Já jsem taky alergik, ale kočky mi kupodivu vůbec nevadí. Takže jestli nemají vyloženě potvrzenou alergii na kočky, třeba to bude úplně v pohodě. :usmev:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Hhippie »

Manžel když jsme v domácnosti s kočkou, tak se začíná tak po hodině dusit. Mladá nevím, nikdy takhle nebyla. Jen otéká a smrká a pokašlává, protože jí šimrá v krku :blazen: ale to má i na koně. A co by pro ta zvířátka neudělala :vytlem:

Mno… já se právě ptala, jestli má smysl brát koťata dvě z jednoho vrhu…? :nevim: jestli pak nebudou mít víc radši sebe navzájem, než člověka…? Aby se netrhli jako samostatná jednotka… prostě krom lovení myší (mé zbožné přání) bychom moc rádi měli kočky mazlicí :andel:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od PavelIV »

V tom bych problém neviděl, nejsou to stádová zvířata jako krávy, koně, ovce nebo kozy.
:PavelIV:
Savarka
Příspěvky: 484
Registrován: 06 kvě 2019 20:40
Dal poděkování: 1258 poděkování
Dostal poděkování: 525 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Savarka »

Já tedy taky hlasuji pro dvě koťata z jednoho vrhu. Pro ně je to určitě lepší v kotěcím věku a až dospějí, stejně budou fungovat víc jako individuality. Akorát je potřeba je včas vykastrovat. Např. dva nevykastrovaní kocouři spolu obvykle v dospělosti nevydrží na jednom místě a jeden z nich se prostě odstěhuje. :vytlem:
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Františka. »

Měla jsem dva kocoury z jednoho vrhu, kteří na sebe nebyli moc hodní od začátku. Teď mám kočku a kocourka z jednoho vrhu a jsou spolu rádi. Jsou kastrovaní, tak jsem je už dostala. Myslím, že kočky jsou samostatné a přímo doma nikoho dalšího nepotřebují, ale když nemají, víc někde hledají další kočky. Ale těžko asi zevšeobecnit, ony jsou velké osobnosti, každá jiná.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti