Odchov kotěte

Vplížíme se tiše do kočičí říše. Kočka, nejlepší mazlík pro zaměstnaného člověka? Jaké plemeno zvolit do bytu? Druhy krmiva a steliva. Kastrace ano či ne? Kočičí nemoci. Vhodný vysavač na kočičí chlupy.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od PavelIV »

Jo, brácha svolil ke dvěma kočičkám a teď nestíhá udávat koťata :cert:
:PavelIV:
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od přezdívka »

Když vezmete dvě, tak si budou spolu hrát a vzájemně se zahřívat. Nemůžete být pořád s koťaty, taky přece musíte dělat něco jiného. :vytlem:
Savarka
Příspěvky: 484
Registrován: 06 kvě 2019 20:40
Dal poděkování: 1258 poděkování
Dostal poděkování: 525 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Savarka »

Já bych tedy spíš řekla, že to není o pohlaví, ale o věku. Kotě potřebuje ke správnému vývinu parťáka. Ono to může někdy vypadat, že se koťata nesnáší, protože se perou. Ale perou se tak, aby si neublížila, je to taková kotěcí hra, cvičení se v obratnosti. Když kočky dospějí, už potřebu parťáka dle mých zkušeností nemají. Ale je fakt, že kastrace s tímhle dokáže dost zamíchat, včas kastrovaní jedinci jsou schopni "mít kamarády" i v dospělosti. Pokud se kastrace provede pozdě, už se většinou chování nezmění. Ale jsou to jen moje zkušenosti, jak píše Františka, co kočka, to individuál. :vytlem:
Savarka
Příspěvky: 484
Registrován: 06 kvě 2019 20:40
Dal poděkování: 1258 poděkování
Dostal poděkování: 525 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Savarka »

přezdívka píše: 07 říj 2021 15:18 Když vezmete dvě, tak si budou spolu hrát a vzájemně se zahřívat. Nemůžete být pořád s koťaty, taky přece musíte dělat něco jiného. :vytlem:
A pozorovat kotěcí hru je nejlepší relax. :souhlas:
Savarka
Příspěvky: 484
Registrován: 06 kvě 2019 20:40
Dal poděkování: 1258 poděkování
Dostal poděkování: 525 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Savarka »

PavelIV píše: 07 říj 2021 15:17 Jo, brácha svolil ke dvěma kočičkám a teď nestíhá udávat koťata :cert:
Je fakt, že v tomhle ohledu bych asi brala radši jarní koťata. V roce, kdy se narodily, ještě nezabřeznou a můžou se vykastrovat třeba v únoru, březnu a to už budou skoro roční.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Kouťák »

Nikdy jsem neměl doma kočku.24.6.přivedla divoká kočka na chalupu 6 koťat.Asi před měsícem divoká kočka zmizela a s ní 2 koťata.Od té doby se starám o 4 koťata.Mouratý kocourek a 3 strakaté kočičky.Vychoval jsem za svůj život celkem 5 psů,ale co je za tvora kočka poznávám až nyní a musím napsat,že větší mrchy nevděčné neznám.Ochočit se to ani snad nedá.Postupuji dle různých návodů,které jsem po večerech přečetl,ale oni mají svou hlavu.K ruce přičichnou už tři.Pohladit se u žrádla nechají pouze dvě.Pohladit před žrádlem se nechá pouze jedna,ale pouze jednou a radějí zvedne ocas jak anténu a tře se o všechno možné,válí se na zádech metr ode mě a předvádí prostě jak je mazlivá,ale to je tak všechno.Po nažrání na mě kašlou a čumí z povzdálí ,jestli jim budu dělat nějaké divadlo nebo ne.
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od přezdívka »

Zdeňku, až si tě ochočí, tak za nimi budeš jezdit i v zimě stejně tak jak jezdíš za holuby. Jak to dopadlo s holuby z našich končin. Přežili nálety dravců?
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Profesor1 »

Hipííí čtyři kočky v baráku, nebude to moc? :vytlem:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Profesor1 »

Kouťáku, chce to něco na provázek a uvidíš jak přiběhnou. To divadlo musí být :vytlem:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Kouťák »

Lído,tak to je jediné čemu věřím,že se snaží si mě ochočit.Co kolikrát předvádějí,to se musí vidět.Jo a jinak, holubi se jim móóóc líběji a pokud si něco na ně troufnou,tak naše laškování skončí.Zavzpomínám na myslivecká léta,kdy pro mě byla kočka škodná v revíru,pochytám to a rozvezu ke kamarádům na kravíny.Bude to sice těžké,protože když přijíždím na chalupu,tak už běží k autu,ale holuby mám radši.
Holuby z vašich končin přivezl kamarád i pro mě,ale přidal jsem mu k nim do párů mé holuby a nechal jsem mu je.U mě se to množí jako myši,už jsem jich dal pryč přes 40 kusů a nyní jich mám 16 ks. a to je na zimu až moc.Říkal,že zatím dravcům odolávají.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Kouťák »

Profesore na provázek s mašličkou je láká žena,ale to je přece pod jejich důstojnost.Vezmou si raději kamínek a předvádí předníma pacičkama jak jsou šikovné.Prostě kočky jsou mrchy.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Kouťák »

Čtyři kočky v baráku-hezký postřeh. :vytlem:Musím ještě napsat,že se chovají jinak ke mě a jinak k ženě.U mě jsou neustále ve střehu a když vidí ženu,tak si lehnou asi metr od ní,dají hlavu na přední packy a poslouchají bedlivě,co jim vypráví za pohádku.Na to je hezké se dívat.
Jana P.
Příspěvky: 6019
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Jana P. »

Zdeňku MVDr Herriot psal krásně o ochočování divokých koček jím a jeho manželkou. A jak to dlouho trvalo a jak těžké to bylo 😍 Hned jsem si na to vzpomnela :andel:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od čobanak »

Mi máme od herijota kočičí historki na cd.Namluvil to michal pavlata.Je to víborné.
Savarka
Příspěvky: 484
Registrován: 06 kvě 2019 20:40
Dal poděkování: 1258 poděkování
Dostal poděkování: 525 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Savarka »

Herriot je úžasný. Vtipné, laskavé, spousta krásného čtení ze života veterináře na anglickém venkově. Kdo ještě nečetl, vřele doporučuji! :souhlas:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Hippie - jeden Zirtek nestačí :usmev: :souhlas:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od čobanak »

Savarka píše: 07 říj 2021 15:15 Já tedy taky hlasuji pro dvě koťata z jednoho vrhu. Pro ně je to určitě lepší v kotěcím věku a až dospějí, stejně budou fungovat víc jako individuality. Akorát je potřeba je včas vykastrovat. Např. dva nevykastrovaní kocouři spolu obvykle v dospělosti nevydrží na jednom místě a jeden z nich se prostě odstěhuje. :vytlem:
Já mislim,že ta kastrace je zbitečná investice.Kočki na venkovje nemaj dlouhej život.Na silňici jich končí hafo.Nám v léťe kocoura rozsekala sekačka na louce.Spousta koťat je nemocná,a musí se zabít.Navíc nejvíc loví miši kočka s koťatama.Gdisi jsem nechal vikastrovat kočku a ona se pak celé léto toulala a musel jsem poŕíďit jinou na lov miší.Je možné,že provedete kastraci a za mňesíc budete sháňet novou kočku,protože se ta původňí straťí.
Jana P.
Příspěvky: 6019
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Jana P. »

Naopak Čobi, naopak. Kastrované kočky na venkově mají dlouhý život. Nemají sexuální puzení, nejsou omámené a bez rozumu. Dávají pozor na auta.
Dávají si pozor na vše , mají zdravý úsudek a dlouhý zivot.
Minulý kocour 17 let, nyní 8 let, zatím. A jsou pŕevážně venkovní, chodí kam chtéjí.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od čobanak »

Mňe jedna kastrovaná kočka zmizela 2mňesíce po kastraci a druhá se dožila osmi,pak umŕela na koronavirus,ale hrozňe trajdala,tagže mi z hlodavci moc nepomohla.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Františka. »

Asi pomáhala jiným :usmev: .
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů