Potomci nosných hybridů

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Potomci nosných hybridů

Nový příspěvek od Hhippie »

Včera jsem si od kamarádky přivezla tři slepice. Měly být na vajíčka, ale dostala se ke mě informace, že “z toho nic nebude, že budou snášet mizerně”…
Matky jsou nejspíš plemene dominant, kohout nepříbuzný, ale také z vlastního odchovu. Rodiče jsou normální velké slepice, kohouty má obrovské… takže teď ale nevím, jak se k tomu postavit. Jestli to zkoušet, nebo radši polévka, než prokrmovat zbytečně… zas takový nadšenec nejsem :promin:
Jedná se o ty dvě tmavé - jedna má trochu “bažantí” zbarvení, druhá má v té černé bílou kresbu per…
Ta světlá obludka je kříženka zdrobnělé kropenaté slepice a hedvábňáka :blazen: to je jen tak pro pobavení, aby to hejno nebylo takové unylé :vytlem:
Celkový počet slepic bude kolem 10 ks. Takže pak každá, co moc nenese, je znát… :nevim:
Přílohy
B3FE90C2-168A-4B86-B897-CBE47B52A695.jpeg
4AFE4FF3-310C-449C-A506-63C6ED0709E7.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Potomci nosných hybridů

Nový příspěvek od přezdívka »

To si budete stejně muset rozhodnout sama. Když bych počítala, že u hybridek středního rázu se počítá s denní dávkou krmiva 120 až 150 gramů, tak si spočítejte kolik jejich krmení výjde za rok. Bio vejce se pohybují od 5 Kč výš. Je to obyčejná trojčlenka. Cena za krmení podělená cenou vajec a máte kolik nejméně musí snést, aby se zaplatila. Práce se v tomto případě nepočítá, to je relax. Kurník taky není jen pro jednu slepici a je na víc let.
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Potomci nosných hybridů

Nový příspěvek od Františka. »

Pochopila jsem to tak, že Hhippie má informaci, že potomci hybridů snášejí málo, méně než jiné slepice. K tomu potřebuje vyjádření, jestli má někdo zkušenost.
Jako hybridi snášet nebudou, to je jasné. Ale budou snášet hůř než ostatní slepice?
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Potomci nosných hybridů

Nový příspěvek od Hhippie »

Přezdívko, já mám slepice :nevim:
Tohle jsou nové kuřice na “doplnění počtu”. Jde o informaci, že potomci nosných hybridů nemají mít dobrou nosnost. Tak jestli se mám piplat s těmito a zkoušet, jestli budou snášet, nebo pořídit rovnou hybridy a nazdar :nevim:
Jasně, že je to nakonec na mě. Jen mě zajímal názor, no… :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Potomci nosných hybridů

Nový příspěvek od Hhippie »

Přesně, Františko. Děkuji.
:Hhippie: Bubáci forever!
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Potomci nosných hybridů

Nový příspěvek od přezdívka »

Čistá plemena nejrozšířenějších slepic mají v popisu plemene průměrnou snášku 180 vajec za rok. U hybridů se uvádí nejméně 290 vajec, jenomže je to za určitých podmínek. On ten hybrid na dvorku je rád, když ze sebe vymáčkne těch vajec 200. Takže je na tom úplně stejně. Kdysi jsem si vedla přesnou evidenci a počítala na průměrný stav hejna. A zas tak velký rozdíl ve snášce nebyl. Jenom ty čistokrevné, pokud to není vyloženě lehké plemeno, mají potom v polívce o 1 kg víc a víc toho taky za život sežerou. Takže rozdíl mezi hybridkou a čistokrevnou je jen o něco levnější krmení ve prospěch hybridek.
čtenářka
Příspěvky: 358
Registrován: 09 dub 2020 08:59
Dal poděkování: 1184 poděkování
Dostal poděkování: 541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Potomci nosných hybridů

Nový příspěvek od čtenářka »

No, je to vždycky sázka do loterie :jakoby: . Ta kříženka s hedvabníkem bude asi opravdu slabá. Jinak prvním rokem na jaře snáší dobře skoro všechny, maransky se mi tou dobou vyrovnávaly s hybridkami. Pak v srpnu přestaly a na další vejce jsem čekala do března. Takže ta horší roční snáška může být i tou dlouhou pauzou. Nevím jak jsou tyhle kuřice staré, ale aby nezačaly snášet až na jaře :prekvapeni: . Když se 22týdenním hybridkám po ránu v kurníku přisvítí na cca14 hodin, tak ponesou celou zimu jak divé. Stačí nějaká LEDka, aby viděly na krmení a po rozednění normálně vypustit. Nesmí se přisvěcovat v dřívějším věku, pak sice snášet začnou, ale mají menší vejce. Mám to i vyzkoušené, měla jsem jednu mladší mezi ostatními a má je menší i po roce.
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Potomci nosných hybridů

Nový příspěvek od Františka. »

Potomci hedvábňáka jsou krásné slepice, takové jen tak neuvidíte. Berte to nejen přes žaludek, ale i z uměleckého hlediska :usmev: .
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Potomci nosných hybridů

Nový příspěvek od Hhippie »

Takhle je mi ta odpověď srozumitelnější. Děkuji moc za zkušenosti zkušených! :ruzicka:
Jsou to myslím jarní kuřice. Líhly se nám tak nějak na stejno…
Ale jak říkáte - asi to nebudu extra hrotit, zajedu ještě pro nějakou dominantku, ať mám i něco “na jistotu” a uvidíme, jak to bude na jaře :andel:
Jinak mě loni - naše první slepice, na podzim přivezené - snášely hned přes zimu. Měla jsem 6 slepic plus kohouta a bylo často až 6 vajec! Pak se nám to nějak “rozbilo” během roku, kdy si našly po areálu spoustu schovek, kam zanášejí a taky se courají všude, tak do nich semtam vlítne cizí pes a snůška není žádná hitparáda.. :mrzimeto:
Tak se těším, až je budu mít u domu, sice na menším, ale taky s výběhem a budu to mít pod kontrolou. S lepším kurníkem a tak… až ho tedy postavím :andel:

Jinak jsem začínala s 1 maranskou, 2 moraviemi - ale tyhle 3 nejspíš nebyly úplně mladé…? A 3 hempšírkami - to byly kuřice určitě. Pak mi přibyly 2 dominantky. Předpokládám tedy, že nejlépe nechat jen ty 3 hempšíry a 2 dominy a zbytek vymalchat v polévce a doplnit…? Že se nechávají optimálně ty 2 roky….? Jednu tam mám ochočenou, tak ta bude mít privilegium dožití :kamosi:

Františko: Je to taková obludka. Na vejce bude skoro k ničemu. Tak mi jí kámoška přihodila “od cesty” :))
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Potomci nosných hybridů

Nový příspěvek od Hhippie »

Tak bych jen ráda informovala o těch potomcích po nosných hybridech a tedy snášejí tak měsíc a jsou to nejvýkonnější slípky teď s téměř každodenní snůškou! Takže za mě bych se toho nebála. :mrk:
Samozřejmě nevím, co to udělá v čase… ale zatím paráda!

A mám jeden dotaz: nemáte někdo zkušenost s Bowans Brown?
Mají je v nabídce z odchovny, co tam pojedeme pro kuřice a o plemeni píší samá superlativa… tak bych je ráda vyzkoušela. Moc se mi nelíbí. Ale na druhou stranu… slepice máme hlavně na vajíčka, že? :stydim: Takže pár barevných je fajn, ale nějaká supernosnice by byla taky fajn :vytlem:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Potomci nosných hybridů

Nový příspěvek od Jana P. »

Moje dvanáctihlavé hejnko jsou kříženky kříženek, jen kohout byl čistý rýnský . Denně je nejméně 8 vajec, někdy i víc.
A to je fakt hodně. Při cenách zrnin tolik slípek nepotřebuju, takže pevně doufám, že letos se žádná kvočna nerozkvoká. Manžel miluje kuřátka totiž. :blazen:
Máme sice krásného kohoutka nového od Javorky, ale kuřata radši až napřesrok. :vytlem:
Přílohy
D8835CB8-6B3B-45AD-9137-F6343983842B.jpeg
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Potomci nosných hybridů

Nový příspěvek od Hhippie »

Tak jsem si nechala dovézt nové slepičky místo starých.
Jsou to nosnice z velkochovu. To jsem nikdy takhle nekupovala. Slepice těsně před snůškou nebo snášející.
Dvě dominant trikolor - ty se mi moc líbí, a dvě bowans - to by měly být nějaké extra nosnice… tak jsem zvědavá.
Zatím jsou to uťáplé slepice, co neznají slunce, hlínu pod nohama a mám pocit, že ani zrní neumějí zobat ze země. Že se s tím teprv seznamují. Ony mají k dispozici i granule v krmítku, ale k tomu se ještě neodvážily - dnes jsem je vynosila z kurníku na sluníčko a od té doby se zdržují poblíž vchodu. Tak jsem jim tam přinesla vodu a alespoň nasypala zobání… tak uvidíme, no… :promin:
Přílohy
D6B384B2-CD4D-43A2-88A1-D4026AEB34B8.jpeg
D616EEBF-C297-4FB0-88C2-5422AC612BC8.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů