Gumáky/Holínky

Savarka
Příspěvky: 484
Registrován: 06 kvě 2019 20:40
Dal poděkování: 1258 poděkování
Dostal poděkování: 525 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Gumáky/Holínky

Nový příspěvek od Savarka »

My jsme tedy zainvestovali do holínek Bekina, stojí kol. 1700, ale už bych jiné nechtěla. Drží několikátou sezónu. Mají vyztuženou špičku a materiál by měl být odolný proti hnoji. Nepaří se v nich noha. Nosím je v podstatě pořád, i když jdu třeba pro něco na zahradu, a to i v létě. Finančně se mi to vyplatí víc, než kupovat každou chvíli nové levné holínky.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4929 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Gumáky/Holínky

Nový příspěvek od PavelIV »

Mám ty Demar, nemohl jsem si vzpomenout
:PavelIV:
Vedra
Příspěvky: 285
Registrován: 05 led 2020 19:19
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 518 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Gumáky/Holínky

Nový příspěvek od Vedra »

Tak Delphin Bronto vydržely celý rok, zatím rekord ze všech gumáků. Podrážka sešlapaná, nějaké dírky ale pokud se vyloženě nebrodím 30 cm vody tak pořád netečou, ten materiál má samosvorný efekt. Koupil jsem si další, na tuhost jsem si zvykl na lýtkách vepředu mám vyholené plošky bez chlupů. :vytlem:
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Gumáky/Holínky

Nový příspěvek od Františka. »

Strašně dlouho jsem nemohla najít žádné nepromokavé teplé opravdu pohodlné boty ke kozám. Když je jen bláto, nosím obxčejné holínky, ale jakmile mrzne, ani teplé ponožky mi nepomůžou a holínky s vložkou měly zas ezatím pro mě vždycky nepohodlný tvar a brzy mě v nich bolí chodidla, špatně se nazouvají, ještě hůř zouvají.
Náhodou jsem narazila na tyhle boty. Jsou fakt do mrazu, pohodlné, dobře se nazouvají i zouvají a nejsou drahé. Když mám boty s kožichem uvnitř nebo teplou vložku v holínkách, nosím kalhoty, které jsou přes holínky, aby seno nepadalo dovnitř. Tyhle boty jsou tak akorát, aby se mi na ně vešly i pracovní kalhoty, které mají zúženou nohavici.
https://www.horseandme.eu/nepromokave-v ... ke--khaki/
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Gumáky/Holínky

Nový příspěvek od Hhippie »

Ty už od pohledu nevypadají nepromokavě. Já vlastně ničemu jinému než gumě a kvalitní kůži už nevěřím.
Ale zato vypadají moc pohodlně. Já si nakonec u čongů koupila škaredé, leč teplé, boty na přezouvání do auta. Tedy ne, že bych se přezouvala do auta, ale že je vozím s sebou, abych se mohla přezouvat do obchodů, když jedu od zvířat. Nemám problém jít ve špinavém oblečení - holt jedu z farmy, kde dělám rukama .. :nevim: ale je mi hodně nepříjemné, když mi nejde očistit obuv dostatečně tak, aby ze mě neodpadávalo bláto mezi regály. To se fakt stydím. Takže teď mám “nakupovací přezůvky” :vytlem:
:Hhippie: Bubáci forever!
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Gumáky/Holínky

Nový příspěvek od Lisbeth »

Nakupovací přezůvky :)) To má styl!! :))
Já se zimními holínkami také docela bojuji. Dokud nemrzne nosím jezdecké, ale gumové, mám je již několik let a sehnala jsem je tuším ve Sportisimu v dětské velikosti :vytlem: . Ty jsou skvělé, ale na toto počasí jsem již loni marně sháněla něco se systémem nazuju-vyzuju a zároveň zateplené. Mňo, mám velmi úzkou nohu v oblasti nártu a velikost 38/39 dle výrobce, fuška, protože všechny holínky mi v oblasti nártu kloktají a mám je jak pantofle :vztek: ! Aktuálně mám tyto:
https://www.hopp.cz/obuv/holinky-zatepl ... -plys.html
Ale opět v oblasti nártu nesedí a padají. Mám v nich 2 fusky, extra tlusté vložky navíc a nic...
Původně jsem chtěla tyto, jsou pro myslivce:
https://www.hopp.cz/obuv/holinky-zatepl ... zimni.html
No jo, jenže se vyrábí až od velikosti 41/42 :vztek: Jako chápete to? Jako kdyby myslivec nemohla být i žena s nohou popelky...S paní prodavačkou jsem o tom dosti vzrušeně diskutovala, ale nakonec jsem byla nucena vzít ty první a tak si tu už druhou zimu vesele "kloktám"...ach jo...Ale musím říct, že tepelný komfort splňují, to zas ano!
Ty, co avizovala Františka jsou také velmi volné v oblasti nártu, tak zas nic. Tak ještě prokloktám pár zim a za pár let v tom možná zaběhnu i maraton :))
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Gumáky/Holínky

Nový příspěvek od Jan »

Ohledně zateplení bot, dají se koupit vložky do bot , které jsou zateplené přes USB. Tedy jako když si dobíjíte mobil přes powerbanky, ohřejete si vložky do bot ( takové obří ponožky). Dělají se i vesty, kalhoty, už dříve se to používali třeba na motorce. Ale teď je to masově vyráběné za celkem levno
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Gumáky/Holínky

Nový příspěvek od Františka. »

Hhippie, jsou gumové kolem dokola, opravdu nepromokavé. Jen vypadají docela hezky, skoro jako semiš. Jsou pohodlné, teplé, nepromokavé, ne moc drahé. Už žádné další pokusy s čímkoliv, co se vkládá do bot a má to hřát. Dobrý a pohodlný musí být ten základ a pohodlné gumovky jsem objevila jen jedny a ty jsou z nějakého prastarého balíčku civilní obrany, nebo možná vojenského, kde byly všelijaké rukavice, návleky a pláštěnky a taky ty holínky. Ale ty se zase v mrazu špatně nazouvají. Prostě já jsem nadmíru spokojená s těmihle zimními holínkami. Gumové pohodlné válenky se moc často nevidí, proto jsem to sem napsala, ale nikomu je nenutím.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Gumáky/Holínky

Nový příspěvek od Jana P. »

Mám tyhle z decathlonu, pánské proto, abych se do nich dostala, nemají žádné rozpínání, a to je jejich jediná vada. Nosím je bez ponožek, na práci kolem zvířat v dešti, blátě, zimě. Jsou naprosto skvělé, teplé, dokonale nepromokavé, ale špatně se do nich leze. https://www.decathlon.cz/p/panske-turis ... 304&c=ŠEDÁ
A ještě, do sněhu a velkého mrazu, přikoupím tyhle. https://www.decathlon.cz/p/panske-turis ... 24&c=ČERNÁ
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Gumáky/Holínky

Nový příspěvek od Hhippie »

Mám jako sněhule své jezdecké boty. Taky se do nich přes kotník blbě leze, ale zas můžu navléknout jakékoli podkolenky a vejdu se :vytlem:
Přílohy
846965DE-0070-4D9B-882C-71C5659CC0E4.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Gumáky/Holínky

Nový příspěvek od Lisbeth »

Hhippie, ty vypadají pěkně! Nevíš, co je uvnitř boty? Jako pod chodidlem? Já jsem si jednou v Kamíru koupila tyhle vysoké jezdecké právě místo pracovních holin, jenže jsem v nich holt chodila a hodně a úplně je za jednu zimu prošlapala a právě na "dně" byla taková plastová mřížka a hrozně tlačila do nohou i přes silné vložky, reklamovala jsem je, uznali mi to a dali mi jiné, ale prošlapala jsem je úplně stejně a už to znovu neřešila, protože jsem si řekla, že buď je to tím, že jsou jezdecké a já v nich chodím, tedy na to nejsou určené, nebo divně šmatlám nebo já nevím? :nevim:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Gumáky/Holínky

Nový příspěvek od Františka. »

Tyhle mřížky se dávají do bot, aby byly lehké. Říkal mi to švec. Dovnitř člověk nevidí a pak se s tím moc dělat nedá, leda draze. Sice je schopný to opravit, ale vnučka takhle prochodila boty a oprava by stála nejmíň 600. On nad takovými botami ohrnoval nos, to prý se nedělá, bota má být pořádná a ne aby v sobě měla dutiny. Jenže to se nepozná. Takže nešmajdáte, tím to není.
Naposledy upravil(a) Františka. dne 19 pro 2022 13:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Gumáky/Holínky

Nový příspěvek od Hhippie »

Nevím, Lis. Moje boty jsou skvělé a jak říkám - už je mám několik let a chodilm v nich téměř od listopadu do března. Jen střídám s těmi Keeny, co jsem tu taky už kdysi vychválila. Ale těm už puchří guma, přestože je ošetřuji preparáty na kůži… jak prohlásil muž - prostě je děsně znát, jestli jsou to boty ta tisíce dva nebo šest. Sehnal tehdá trekové kožené boty z asi 6 tisíc zlevněné asi na 2,5. Což i to je děsná pálka. Ale když vám pak vydrží 10,15 let a můžete je nosit do jakéhokoli nečasu, pak se násobně vyplatí… :promin:
Lis, mám ty nejlevnější :vytlem: koukala jsem teď, že to nemá vložku, ale je to šité vcelku ten vnitřek. Prostě naprostá spokojenost :mrk:
Přílohy
image.jpg
:Hhippie: Bubáci forever!
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Gumáky/Holínky

Nový příspěvek od Lisbeth »

Františko, tak to koukám! Děkuji! Tohle jsem vůbec nevěděla! Fakt je, že lehké byly, ale nevydržely teda vůbec nic, prodavačky v obchodě o tom neměly ani tucha. Když jsem oddělala i ty druhé, tak jsem tam šla s tím, že si prostě koupím jiné, ale tak, aby v nich nebyla ta mřížka. Ony vůbec nevěděly o co jde, tak jsem nekoupila nic a od té doby jsem k těm vysokým jezdeckým dosti skeptická a mám ty holínky, které mám teď. Fakt je, že oprava u boty za litra nemá valnou cenu...
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Gumáky/Holínky

Nový příspěvek od Lisbeth »

Ty jo Hhippie, jestli koukám dobře, tak je to Covaliero, to byly ty moje taky, stály asi 700 tenkrát a také neměly vyndavací vložku, byly na pevno a to "pevno" se mi právě propadlo na tu mřížku, tak jsem dala vložku a nedalo se v tom chodit vůbec...Třeba jsem jen měla smůlu na šmejd, i když 2x po sobě to je taky divný, každopádně od té doby jsem si už žádné nekoupila, ta skepse zůstala. Tak to ti závidím, že drží!
Jinak já mám pravé kožené kanady a ty mám už něurekom let, noha mi neroste, mám ji cca od sedmé třídy furt stejnou :vytlem: jsou už podruhé podražené, ale jsou to držáky, tže s tímhle souhlasím, ale do marastu, co asi právě teď nastane, je mi jich líto :nevim:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4929 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Gumáky/Holínky

Nový příspěvek od PavelIV »

Hhippie, asi ty samý má synek už druhý a na příští zimu půjdeme pro třetí. Nepromoknou, teplý jsou. On je teda vždycky nějak oddělá zhruba když z nich vyroste. Stály kolem 1200 myslím
:PavelIV:
Uživatelský avatar
saknaryby
Příspěvky: 22
Registrován: 26 pro 2022 08:37
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Gumáky/Holínky

Nový příspěvek od saknaryby »

Na tohle mám zimní Viking norský , jsou do - 40 , takže v těhle podmínkách nepromznutelný , mám je už 2 roky a v pohodě , , nevýhoda je že jsou trochu těžší , takže na chůzi max ve sněhu tak kilák a když není tak asi 2 , ale je v nich teplo a vydrží jestli je pochůzka na pár stovek metrů , tak ideál , , stáli 2 litry , jsou mín ohebný a nedá se v nich řídit auto , ale jinak bych je nevyměnil
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Gumáky/Holínky

Nový příspěvek od Hhippie »

Já kupovala svého času dětem do lesní MŠ zimní Vikingy. Byly to nejlepší boty, co jsme měli! :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4929 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Gumáky/Holínky

Nový příspěvek od PavelIV »

V Decathlonu jsem viděl podobné, jako sem dávala Hhippie a jako má náš synek snad za 5-6 stovek, ale nebyly jezdecký
:PavelIV:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů