Vlci, medvědi a jiné šelmy.

chov ovcí a koz...
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5325 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Hhippie »

Čobanak: haha! To je přesně to, o čem chovatelé ovcí od začátku mluvili, když nejsilnější argument, jak uhlídat stáda, byli zmiňováni psi!

Profesor: asi právě proto není pod článkem diskuse. Protože by se dozvěděli spoustu toho, co slyšet nechtějí.

A nejhorší na tom je, že fanatici za svým náhledem na věc prostě vždycky budou stát, ikdyž budou realitě, která je o 180 stupňů někde jinde, tváří v tvář. A s takovými těžko bojovat rozumnými argumenty :mrzimeto:
Kéž by všichni křiklouni bez zkušeností mělo ty koule se sebrat a jít pást ovce na vlčí území… :nazdravi:
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Františka. »

čobanak píše: 28 črc 2021 09:18 Diskuze na fakebóku pod článbem.Pastevce aňi psi neplánujou.Maji 4stáda,museli bi mít 8 liďí,plus zázemí pro ňe,přesouvat každejch 14dňí.Psi také drahí,navíc nebezpeční,prej spousta chovatelů v beskidech od psů upoušťí,všude bjehaj liďi a nechápou,že si psi jen hlídaj svoje ovce.
Ale pak se vůbec nemůžou divit, když jim ty ovce něco sežere. Ani by to nemusel být vlk, ale i liška dokáže odtáhnout jehně, když má liščata, můžou tam být i nějací volně běhající psi. Prostě ovce by měly být na noc doma nebo někde chráněné. Vím, že to tady taky tak většina asi nedělá, ale jinak je to příliš riskantní nejen v oblastech s vlky. I když uznávám, že je taky málo lidí, kteří by pásli nebo aspoň každý večer hnali ovce zpátky, a ještě míň se jich tím uživí. Takže jsme v začarovaném kruhu.
Uživatelský avatar
Nitraner
Příspěvky: 611
Registrován: 15 srp 2020 19:54
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 534 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Nitraner »

Dovolím si nesouhlasit. Pokud má liška dostatek potravy, nechá jehňata na pokoji. Tedy to jsou moje zkusénosti. Nejednou jsem pozoroval lišky u stáda. I v čase bahnění. I v pravé poledne. Takže nejen v noci. Zabezpečit výbeh nejde. Buď podhrabe nebo přeskočí.
Riziko bude až se přemnoží, to pak asi jo. Je otázka jestli se přemnoží. 😇
Jestli se přemnoží a vlezou za učelem lovu do ohrady měla by být povinnost myslivců stavi v dané lokalitě snížit, pač nemají dostatek přirozené potravi a stratili plachost.
To same i u vlků.
Nikdo je neloví, nemaj strach.
Jednoduché řešení. 😂
A když se najdou ochránci, tak zaevidovat. V případě, že vlci způsoby škodu vymáhat ji po ních. Sníži se populace vlků i ekoteroristů.
:))
Pohodu a klídek, bez nehod a hlídek. :nitraner2:
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4931 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od PavelIV »

V době porodů můžou čekat na placentu. Některý krávy to po sobě sežerou, některý ne. Když jsem to chtěl druhej den uklidit, už to tam nebylo a byla vidět stopa, jak to pár metrů odtáhla, zřejmě liška, protože tam podle stop (v zimě) chodí běžně.
:PavelIV:
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Františka. »

Mně liška brzy v zimě napadla kůzlata, jedno odtáhla, druhé to přežilo. Malé dvoudenní jehně by asi taky dokázala vzít. Našla jsem díru v plotě a po opravení byl pokoj. Cizí psi - několikeré napadení, zlomená noha u kozla, pokousané vemeno, ale naštěstí řvou kozy víc, než jim je, takže i pes má pak pocit, že by měl radši utéct. Nikdy se mi ale nedostal pes do výběhu, pokud byl zavřený, všechna napadení byla na pastvě. Je taková moje zkušenost. Liška taky potřebuje žrát, jestli jsou přemnožené, to nedokážu posoudit, ale když jsem měla díru, kterou mohla prolézt, tak proč ne, moje chyba. Neumím si představit, kdybych nechávala kozy někde přes noc, jak by stádo dopadlo. A to tu žádné vlky nemáme.
Vlk by se měl člověka bát, takže by asi občas nějaký měl být zastřelen. Ale mít ovce někde jen tak venku, i když za drátem, to je jako nabídnutý talíř.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

Teď se ve fb skupiňe PASTEVECKÍ PES PŘI OBRAŇE STÁDA objevil dopis z ministerstva životňího prostřeďí chovatelům.Tagže mžp se stará o chráňené živočichi a je ochotno nahrazovat škodu jimi způsobenou.Ovšem nemají možnost starat se o preventivňí opatřeňí(finance na placeňí pastevce,na zaplaceňí údržbi ohradňíku...),to má řešit ministerstvo zemňeďelství.To se ťim ovšem odmítlo zabívat.Mžp chistá podkladi,abi to předložilo ministerstvu zemňeďelství po volbách.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

Je to-odpovjeď ministra životňího prostřeďí na žádost chovatelů o zajišťeňí národňích zdrojů na prevenci proťi škodám od vlka-šelmi.Cz
jupik
Příspěvky: 847
Registrován: 16 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 81 poděkování
Dostal poděkování: 751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od jupik »

čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

Ve skupiňe na fakebóku pasteveckí pes při obraňe stáda bil článek z media-group tajikistan ASIA-PLUS.Sredneaziatskaja ovčarka:vyživjet toľko siľňejšij.Píšou tam,že nejvjetší nebezpečí pro pastevecké psi neňí vlk,ale ALIKHON-medvjed.Vlci skouší,jestli jsou psi ostražití jestli se jim nepodaří ukrást dobitče,ale neňí v zájmu vlka psa napadnout.Zraňenej vlk=mrtvej vlk.Ale medvjed psi zabíjí.Pokud ňegdo utrpí strátu a přijde o psi,kamaráďi mu půjčí svoje psi.-zdá se,že v zemi původu nejsou středoasijaťi tak vázáňi na majitele,jako zde.Psi se neprodávají.
Profesor1
Příspěvky: 8384
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Profesor1 »

Já první četl, že největší nepřítel je ALKOHOL :)) No úplně jsem se lekl :)) :vytlem:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Profesor1
Příspěvky: 8384
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Profesor1 »

Po přečtení by člověk úplně zajásali radostí.
No konečně budou obsazena vlky volná teritoria . . . . . . . :))
Ale že jich tu je těch volných teritorií :potlesk:
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/vl ... a-40369251
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

22.9. Virazil na slovensku medvjed na pastevce,zachráňili ho psi
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Františka. »

Medvěda ;-)?
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

Ano,medvjeda.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Františka. »

Něco bližšího nám k tomu napište, to se nestává často, ať už se zachránil kdokoliv.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

Stalo se to u obce nevoĺné pri kremnici.V tom článku ňic moc neňi.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4931 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od PavelIV »

Zkopírováno z Facebooku časopisu Myslivost:

Vlčí poradce rezignoval:
Člověk a vlk nemohou být přátelé!

Hermann Kück, vlčí poradce zodpovědný za okres Cuxhaven v Dolním Sasku, na severu Německa, oznámil svou rezignaci 30. listopadu 2021. Důvod: V Dolním Sasku je nebezpečí, které představují vlci, bagatelizováno! „Hlavním důvodem je, že již nemůžu podporovat současnou linii soužití vlka a člověka.“
Více než deset let vedl Kück kampaň za přijetí vlka v populaci a mnoha rodičům a jejich dětem říkal, že vlk a člověk mohou žít společně. Jako vlčí poradce pomohl mnoha majitelům pasoucích se zvířat chránit jejich zvířata před vlkem pomocí plotů.
Přestože je v této oblasti hodně zvěře, zvýšil se počet útoků na dobytek a blízká setkání vlka s člověkem.
V tiskové zprávě Kück uvádí, že se situace s ochranou vlka vymyká kontrole.
„Máme přes 350 vlků v Dolním Sasku, 30 vlků v okrese Cuxhaven. Blízká setkání lidí s vlky přibývají, množí se také útoky ve vesnicích. Poslední dva útoky na poníky dramaticky ovlivnily můj postoj. A hlavně ochotu přesvědčovat děti o bezproblémovém soužití s vlky a bagatelizovat jejich nebezpečí, jak jsem to dělal s přesvědčením mnoho let,“ říká Kück ve svém poselství pro veřejnost.
„Stále více chápu obavy občanů, kteří mají mnoho otázek. Můj telefon stále zvoní a já už nemohu všem s přesvědčením tvrdit, že s vlky není problém. Nechci už odpovídat na otázky, jestli vlk ublíží lidem. Vlků je u nás příliš velký počet a musí se to aktivně řešit. Nechci se dostat do situace, že budu před televizní kamerou vysvětlovat, proč vlk ublížil člověku. "
Vlčí poradce Kück dále uvádí. "Ztrácím argumenty a přesvědčení o správnosti současného přístupu k růstu vlčí populace. Téma vlk potřebuje nové odpovědi z pohledu politiky, mysliveckého práva a realistických analýz a implementací, místo neustálého uklidňování a předkládání vybraných statistik," pokračoval. „Chovatelé ovcí, kterým jsem po útocích vlků nadšeně pomáhal stavět ploty odpuzující vlky, nyní mají elektrické ploty financované státem, a přesto je vlci masívně překonávají. Zaplocujeme krajinu a ničíme tím stanoviště pro jiné vzácné původní druhy. O vlčí politice mám čím dál větší pochybnosti a svou rezignaci bych rád vysvětlil ministru životního prostředí (Olaf Lies za SPD) osobně.“
Jeho jednoznačný postup vyvolal značný rozruch. Kück, který žije v Lunestedtu, je něco jako ochranářská legenda v Cuxlandu. Ochraně přírody se věnuje 45 let a v roce 2015 za své nasazení obdržel Spolkový kříž za zásluhy. Kück napsal několik knih a přednášel ve školách, školkách a na veřejných setkáních. V posledních letech téměř vždy na jedno téma: na vlka.
Dnes Kück říká: “Realita nás předběhla. Člověk a vlk nemohou být přátelé.“
Někteří vlčí poradci jsou v Německu obviňováni z nedostatku objektivity – aby pomohli „svému miláčkovi“, manipulují s fakty. Proto dolnosaské ministerstvo životního prostředí změnilo jejich pravomoci. Od 1. ledna převedlo vyšetřování útoků vlků na hospodářská zvířata na Agrární komoru. Dobrovolní vlčí poradci by se pak měli věnovat jen monitoringu a vzdělávání. Dolnosaská vláda také oznámila, že vlka začlení do připravovaného zákona o myslivosti.
http://www.e-pages.dk/weserkurier/16494 ... PXOHDi_G1A
https://www.jagdjournal.com/news/nach-a ... antworten/
https://www.cnv-medien.de/news/amtsverz ... ifeln.html
https://wildundhund.de/wolfsberater-schmeisst-hin/
https://www.jagderleben.de/news/viele-w ... itt-713118
https://www.ndr.de/nachrichten/niedersa ... er176.html
:PavelIV:
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 283 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od přezdívka »

Jsem zvědavá, kdy to dojde taky ochranářům u nás, že je potřeba vlka regulovat a vychovávat, aby si netroufal k lidským obydlím.
Profesor1
Příspěvky: 8384
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Profesor1 »

Přezdívko vychovávat vlka?????? :udiv: To si nějak dost dobře nedokážu představit. To ostatní jo :vytlem:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

vzhledem k tomu, že jde vlastně o volný chov je výchova nutná :vytlem: :hajnej: :225: :353:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů