HOLUBI

jupik
Příspěvky: 847
Registrován: 16 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 81 poděkování
Dostal poděkování: 751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od jupik »

Tak po roce první holoubátka, tatík skáče radostí! Jupííí
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Jupíku a co chová za plemeno?
jupik
Příspěvky: 847
Registrován: 16 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 81 poděkování
Dostal poděkování: 751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od jupik »

Plemeno je asi holub... Kazdej vypada jinak;) Holoubata nam neco sezralo, driv nez jsme zacli hledat recepty, ale v dalsim hnizde jsou 2 vajicka, tak uvidime, jak budeme pokracovat
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Jupíku,plemen holubů je mnoho.Jen ve 4 dílech E.Pangráce je uvedeno celkem 975 plemen holubů z celého světa,takže si s tím hlavinku nelam.Tatík má prostě holuby,má z nich radost a pokud mu něco holoubata sežralo,tak to prostě musí zabezpečit tak,aby se to neopakovalo.Co je mohlo sežrat je vždy záhada.(lasice,kuna,potkan,kočka ?) Pokud bych mohl přispět radou,tak to vždy rád udělám.
jupik
Příspěvky: 847
Registrován: 16 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 81 poděkování
Dostal poděkování: 751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od jupik »

Díky! Na zabezpečení už nějak maká, je na čase, skořápky už jsou z holubníka venku;) Předpokládáme, že to byl sousedovic kocour, ale čert ví
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Moc radosti nyní nemám a i u holubů žádná sláva.Když jsem stavěl nový holubník,tak jsem zakoupil vlet,který dle výrobce nepřekonal dosud žádný predátor,tedy hlavně kuna.Má fotopast ukázala,že ani kuna nemá šanci a plexiskla s prolézačkama ve výletu se bojí.V týdnu jsem přijel na chalupu a uvnitř holubníku ve volieře byl roztrhaný holub zůstala pouze hlava.Každý dravec má svůj podpis a za ty roky holubaření a myslivosti to znám dokonale.Kuna a ježek sežere první hlavu a peří je všude.Sova uklovne křídla a nechá je na místě.Jestřáb a Sokol oškubají dokonale holuba krásně do kruhu a nechají hlavu a pokud ho nednesou,tak i zbytek kostí.To co zůstalo ve volieře bylo jak od sokola,nebo od jestřába,ale,že by pernatý dravec vlezl prolézačkama do voliery jsem nevěřil.Nastražil jsem sklopec na kunu do volery a dal do něho tu hlavu holuba.V pondělí přijíždím a zbytek barevnohlávků sedí na střeše a tak jsem měl za to,že se něco chytlo a oni se bojí jít dovnitř.Sklopec natažen a ve volieře na mě čuměl krásný sokol,ale hned mžikem vyletěl výletem jako barevnohlávci a zmizel.Zahlédl jsem ,že má červený kroužek na noze a bylo mi vše jasné.A tak to dopadne vždy,když člověk zasahuje do přírody.Proč by sokol který uletěl sokolníkovi nevlezl do voliery,když jí perfektně zná a byl v ní do té doby než se mu podařilo uletět na svobodu.
Na podzim jsem si nechal 12 barevnohlávků a nyní jich mám pouze 5.Mohl bych zavřít vlet a tím zachránit zbytek,ale mají už roky svobodu a ani se nemohu zlobit na sokola který má hlad.Nyní mě zajímá,zda to zbytek barevnohlávků zvládne a přežije některý do jara.Když ne,tak to bude konec volného chovu holubů v Koutech.
IMG_0001.JPG
IMG_0003.JPG
IMG_0009.JPG
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5317 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Hhippie »

To je mi lito, Zdenku :plac:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1302
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 859 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od andre.marek »

Takové smutné zprávy... :plac: snad zbytek vydrží. :souhlas:
Františka.
Příspěvky: 8364
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Františka. »

Nojo, co s ním, s potvorou? Bude tam lítat znovu, dokud tam bude co lovit. Ale přece bych asi na Vašem místě na nějaký čas ten vlet zavřela. Možná by ho po pár dnech omrzelo pořád zkoumat, jestli se tam nemůže zase dostat, a najde si potravu někde jinde. Holoubci by taky vydrželi dva tři týdny zavření nebo aspoň někdy.
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od přezdívka »

A nešlo by ten vlet trochu poupravit, aby se tam tak snadno nedostal? Třeba by to šlo. Nebo nějakého strašáka. Asi bych dělala všechno proto, aby holubi přežili.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Tento sokol ke mě létá každou zimu,ale letos jsem mu nechal málo holubů. :vytlem: V loňském roce jsem zavřel holuby na měsíc a nebylo to nic platné,protože si na chutné sousto počkal.Štve mě pouze,že za to může člověk a ne ten sokol.Nebyl by pro mě problém jej odchytit,ale proč?Musel bych zlikvidovat vydru která mi plení rybník,musel bych zlikvidovat rysa,který zadávil u zahrady srnu,musel bych zlikvidovat vlka,který má někde kousek od chalupy mladé a likviduje kamarádovi dančí v ohradě.NENÍ TO O TOM.Musel bych začít likvidovat naše celé hospodaření,které chemizací zlikvidovalo koroptve,bažanty,zajíce a ostatní chytrolíny,kteří dopustili to,že není rovnováha v přírodě.Toto se už nikdy nemůže vrátit.Nyní zůstaneme u konstatování co všechno už zmizelo z přírody a tečka.
Tak ještě přidám fotku jak sokola zachytila fotopast u mě na skleníku v předloňském roce.Nevím zda už jsem jí sem nedával,ale ono to je jedno.
SYCR0160.JPG
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5317 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Hhippie »

Mě spíš napadlo, jestli by nešlo vlet poupravit tak, aby se do něj dostal, ale ne do voliéry…jestli by to nešlo nějak jednoduše zjednosměrnit a toho dravce zkusit odchytnout a vrátit…? :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
marcis
Příspěvky: 159
Registrován: 06 úno 2020 22:06
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 59 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od marcis »

Svoboda je krásná věc, ale jen do chvíle ,kdy omezi život druhému. Přimlouvám se za uzavření volného vletu/výletu/...zachránit co se dá. Samozřejmě je tohle jasný důsledek lidského zásahu do přírody. Jako chovatelka holubů vím o čem mluvím.
:andel:
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Profesor1 »

Kouťáku, začni s tou likvidací z opačného konce - od těch chytrolínů. Ostatní přijde samo :vytlem:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
irčan
Příspěvky: 2771
Registrován: 28 črc 2019 14:43
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 401 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od irčan »

Ahoj Kouťáku, na sokola co zdrhl sokolníkovi mám trochu iné náhled.Je to to samý jak dyž si negdo ochočí lišku nebo vlka,zvíře prchne a začne škodit. Už to je tvor keré má přírodně nastavený chování zmrzačený člověkem. Takže za mě:odchyt a zjistit majitele, (ne)chovatele.Napadá mě eště jiná varianta ale taje víc do SZ.
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Kdyby ti nevadilo Kouťáku, že bych obral sokola o poslední pár holubů tak jsem se zbláznil a zajel bych sobecky za tebou :stydim: sice si myslím, že by se tady chytly hejna NVH, Pštrosů nebo věžáků, ale to risknu :souhlas:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5317 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Hhippie »

Až pojedeš ke Kouťákovi, naber mě, zajedeme na návštěvu společně, když budeš mít chuť! :mrk: :usmev:
Moc ráda vás oba uvidím!
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Davide a to mám nechat toho krásného sokola chcípnout hlady? :vytlem: Pokud by jsi přijel a vzal sebou i tu mojí holku,tak vždy holuby odvezeš a rád vás oba uvidím.Počítal jsem s tímto scénářem a rozdal jsem mé barevnohlávky v okruhu 10 km na několik míst kamarádům,abych měl vždy kam sáhnout pokud bych já o ně přišel. :vytlem:
Ostatním sděluji,že vám všem rozumím,ale mám to v té mé holubářské palici trochu jinak nastavené.Pokusím se vysvětlit,ale pokud to nebudete chápat,tak mě nekamenujte.Začnu od začátku.60 let mám holuby.Choval jsem vždy holuby na volno a to i Slezské barevnohlávky celkem 12 let,ale v jiné přírodě než je dnes.Jednou na jedné výstavě má dcera vyhrála v tombole Německého výstavního holuba a tím nastala éra uzavřeného chovu ve volieře.Od této doby po 36 let žádný holub nezakroužil nad chalupou v Koutech.Byla to doba úžasná a šlechtění,výstavnictví a členství ve Specielním klubu ze mě udělalo holubářského blázna.Dokázal jsem,že i holub uzavřený ve volieře, když se mu dá vše co by našel v přírodě v určitou dobu, dokáže být naprosto životaschopný jako volný holub v přírodě.Odchovával jsem od jednoho páru i 14 holoubat v roce,což u NVH ještě nikdo nedokázal.Když jsem dokázal udělat nejkvalitnější chov v ČR a neměl jsem konkurenta,tak nastoupila lidská závist,což mě rozladilo tak,že jsem v jeden den opustil ČSCH,klub i základní organizaci.Za rok na to jsem měl zdravotní problém a nemohl jsem se o holuby starat,tak přišlo další rozhodnutí a během 4 hodin byl můj chov prodán.Možná předčasně.Nyní víte vše a dostávám se k věci.
Rok bez holubů jsem přemýšlel a rozhodl jsem se,že zavedu volný chov holubů v této změněné přírodě. Strašně mě zajímalo,zda ještě dokáže holub přežít.Volba padla opět na jediného nejodolnějšího holuba proti dravcům Slezského barevnohlávka.Objevil jsem chov v holubníku na kůlu u Znojma a tak to začalo.Každou zimu jsem přišel o část holubů,ale vždy zůstalo několik,které dravec nedokázal chytit.Sehnal jsem další barevnohlávky a postupně křížil a vylepšoval jejich odolnost.V současné době mám 4 holuby (2páry),kteří již odolávají 3 zimu i tomu mému sokolovi.Už víte proč je nikdy nezavřu?
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Jana P. »

Zdeňku mám slzy v očích a přesto se usmívám. :ruzicka: :andel:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Profesor1 »

Zdeňku chápu, i když to nemám zdaleka tak odborně a srdcařsky nastavené jako ty. Za mého dětství býval hřeben naší střechy vždy plný holubů - koburský skřivan. Pak přišla doba, kdy taťka s chovem přestal - dům (holubník byl pod střechou domu) i denní obloha utichly. Po nějaké době se tu začal rozmáhat chov pošťáků a já opět uslyšel to šustění křídel holubího hejna nad hlavou a to mě dalo impulz chov skřivanů obnovit. Už ne pod střechou baráku, ale nad hospodárkou.
Jenže - ten měl posrané auto, ten měl posranou fasádu, ten měl ozobaný salát v zahrádce . . . . . tak jsem holuby musel zavřít.
A chovat holuby bez možnosti kochat se jejich letem není ono :smutek: :nevim:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů