Krevní tlak

Tělesné i duševní
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Hhippie »

Tak to vypadá jako dobrej plán! :)) :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Lisbeth »

Založím na tom svůj business plán :)) Akorát nevím, jestli to budu ještě potřebovat, protože musím říct, že ten utrejch, co si vařím denně v práci a ta kopa medu do toho fakt zabírá (aspoň zatím), také už se mi sešlo pár těch potravinových doplňků, co jsem si naporoučela a zatím je to vše dobré! :souhlas:
Ale hlavně, minulý týden mě děsně nakrkla jedna známá, která se mi jala "mluvit do života", teda jak já s ní vytřela podlahu, z toho holka asi nespí ještě dneska :)) :)) Zato já spím jak Budulínek, ale hlavně, mě to tak zvedlo adrenalin, jako už dlouho nic, že jsem přemýšlela, jestli si ten čaj dneska vůbec vařit :)) Ale tak...nakonec už ho mám na stole a přemýšlím tu o tom, jak je někdy velmi osvobozující, říct hlasité NE a nenechat si kakánkovat na hlavu a pěkně si pročistit plíce hlasitými tóninami, to by mohlo být ideální i na léčbu Covidu :)) Začínám mít pocit, jestli ten tlak u mě není hodně psychosomatického rázu :stydim: Asi ještě zkusím někoho seřvat a tak to zjistím... :)) :))
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Hhippie »

Lis: myslím, že přemýšlíš správným směrem… :ruzicka:
:Hhippie: Bubáci forever!
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od čobanak »

Kamarádka to od nervů má.Bere antidepresiva,jinak bi bila neustále ve stavu paniki.Prosťe její organismus neustále vihodnocuje situaci,jako stav nebezpečî
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Františka. »

No tak to máte vyřešené. Velbloud se umí sehnout, futry by asi dokázal projít. Psala jsem to jako vtip, ale mě by chov velbloudů opravdu lákal. Velbloudi, když jsou zvyklí na své lidi, jsou mírní, můžou je vodit i malé děti, takže i dojení byste zvládla.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Lisbeth »

Čobanak - vůbec se nedivím, stres je sfiňa a není lehké s tím bojovat! A vlastně to vůbec nemusí být stres jako takový, ale různé formy nátlaku a útlaku, donucovací prostředky, kecy v kleci, má to mnoho názvů...A když s tím vším člověk bojuje jen vnitřně, nemluví o tom, tak to pak dopadá všelijak! Kdysi jsem chodila k jedné moc šikovné a hodné paní masérce, bohužel už odešla do důchodu, tak jsem si musela najít jinou, no a ta mi právě vždycky říkala: "Vy vůbec nemáte problém se zády jako takový (fyziologický), ale já tady z Vás každý měsíc sundávám tu peřinu plnou stresu, která Vám leží za krkem jak balvan, pěkně omotaná a Vy nejste schopná se jí zbavit, až se jí zbavíte, záda Vás bolet přestanou!" Vůbec bych se nedivila, že s tím mým tlakem to bude taky tak nějak. Tak na to pracuji!
A hodně jste mi pomohli i vy všichni tady, že se mi snažíte pomoci a poradit, nikoliv mě zahrabat dalších 100 metrů pod zem, ani nevíte, jak je to pro mne důležité! :souhlas:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Františka. »

čobanaku, od nervů to může být, ale s tím by musela sama Vaše kamarádka něco dělat a nepotřebovala by antidepresiva. Modlitba, meditace apod. Pak by ztratila strach a tlak by se upravil. Ale to jí neříkejte, abyste nedopadl jako ta kolegyně od Lisbeth :vytlem: .
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Františka. »

Lisbeth, tělo je s duší spojené a navzájem se ovlivňují. Když už tu paní masérku nemáte, třeba dospěl čas k tomu, že byste mohla mít dost síly si tu deku shodit sama.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Lisbeth »

Františko, uvažuji stejným směrem, chodím sice krátce k jiné paní, je také šikovná, ale lidsky jsme si bohužel vůbec nesedly a přeci jen, když někde hodinu ležíte v poněkud houstnoucí atmosféře, to moc ke zdraví nepřidá a vlastně si ani neužijete to, kvůli čemu tam jste!
Všechny ty čajíky a potravinové doplňky beru jako takovou přechodnou cestu, třeba je to jen placebo, nevím, ale takhle mě to momentálně pomáhá alespoň "nějak začít", mám pocit, že pro sebe něco dělám a to jsem teď nedělala vskutku mnoho let. Je mi jasný, že se tý peřiny nezbavím za týden, taky jsem jí plnila přes 20 let, tak to není ani možné, ale důležité je pro mne to rozhodnutí začít se sebou něco dělat a to už jsem učinila, pokrok je zcela hmatatelný :vytlem:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Profesor1 »

Základ úspěchu je CHTÍT! Vědět že chci, umět si přikázat že chci a něco pro to udělat.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od čobanak »

Františka. píše: 16 srp 2021 10:22 čobanaku, od nervů to může být, ale s tím by musela sama Vaše kamarádka něco dělat a nepotřebovala by antidepresiva. Modlitba, meditace apod. Pak by ztratila strach a tlak by se upravil. Ale to jí neříkejte, abyste nedopadl jako ta kolegyně od Lisbeth :vytlem: .
Ale to jí můžu říct,ona to sama taki ví,ale neumí to.
Uživatelský avatar
Nitraner
Příspěvky: 611
Registrován: 15 srp 2020 19:54
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 534 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Nitraner »

:)) :)) :))
Něco na ten tlak a uvolnění....
IMG_20210818_175410.jpg
IMG_20210818_180346.jpg
IMG_20210818_184219.jpg
Třešňová.
😂😂😂
Pohodu a klídek, bez nehod a hlídek. :nitraner2:
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Františka. »

Že je česnek dobrý na rozšíření cév a snížení krevního tlaku, je známo. Někde jsem četla, že takhle působí už za 3 minuty. To se mi zdálo přehnané. Moje dnešní zkušenost to ale skoro potvrzuje. V práci mám dvě neustále usmrkané ukašlané kolegyně a mně taky nebylo úplně dobře už včera večer. Dala jsem si topinkus česnekem, mateřídouškový čas a šla jsem brzy spát. Ráno mi vnučka ohřála k snídani polívku, rozmačkala do ní stroužek česneku a na topinku rozmačkala druhý. Mám obří česnek, takže to byla koňská dávka. Snědla jsem to a za pár minut se mi začala motat hlava a začala jsem mít závrať jako z nízkého tlaku. Mám tlak normální a po česneku se mi asi snížil. Asi po 15 minutách se to spravilo, ale doteď se divím, jak rychle ten česnek může působit.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Jana P. »

Ještě že mám dostatek česneku, Františko. :souhlas:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od arus »

Včera k obědu jsem dala zakysanou smetanu s utrenym česnekem, mělo to grady-dcera si najednou sedla na zem, protože se jí zatmělo před očima..oba tlaky měla nízké.
:arus:
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Profesor1 »

A já měl zato, že česnek tlak reguluje - oboustranně.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Františka. »

arus, tak silný česnek zase nemám :vytlem: .
(Ona se skácela, protože už nemohla ve Vaší úrovni vydržet.)
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od arus »

No, pořád mi není do smíchu, včera odpoledne si v kavárně znovu sedla na zem,aby neomdlela-dnes musela k doktorce,vzala ji krev,tak uvidíme
:arus:
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Františka. »

arus, mladá holka, to je normální. Tedy bývá to normální, tak snad ani u Vaší dcery to nic nebude. Kafe, čaj, zázvor, čili... A jestli není vdaná, tak pak se to spraví samo.
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od arus »

Ale ona je vdaná..u těch se to samo nespravi? :ajeje:
:arus:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti