Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Zelenina
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Lisbeth »

Hhippie, tak to je co říct, tvoje lokalita je pro mne něco jako Afrika :)) Sluníčko, teplo, žádnej blbej sníh, atd...
Co se týče samozásobitelství, tak zvlášť při dnešních cenách mě to docela štve! Příklad - mám ráda rajčata, nebo třeba kedlubny, jenže když je tu u nás můžeš dát na záhon prakticky až v létě, pak pochopitelně trvá než vyrostou a začnou plodit (rajčata), tak to vlastně vypadá tak, že svojí zeleninu máme max přes to léto, kedlubny pak začnou dřevnatět a rajčata pochopitelně chytnou plíseň a je po nich. Je to typ potraviny, který se v původním stavu nedá dlouhodobě uchovat, bohužel, tže si to tady moc neužijeme, tže prakticky 10 měsíců v roce hurá do Kauflandu a to mě prostě štve :vztek: Holt Vysočina je bramborářský kraj, brambory tu jdou, kořenová zelenina nebo cibule taky relativně jde, když to nepožere hryzec...Naše obec jak je v mrazovce, tak je to obzvlášť pitomý, třeba jeden soused má třešni, ale nikdy nic na ní, protože je v mrazovém pruhu od řeky. Druhý soused má taky třešni v polích a ta plodí, něco jako meruňky tu vůbec neexistuje (má tu jednu chlapík na návsi přímo u zdi chalupy, aby byla chráněná a nikdy nic neměla, ale tak na okrasu stačí :vytlem: )A tak by se dalo pokračovat. Vím, že máma byla loni z toho pěstění dost frustrovaná, prostě se tomu v tý klendře nedaří no... :nevim:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od arus »

Lisbeth a co zkusit pěstovat rajčata v samozavlažovacích květináčích,pod střechou na jižní straně,nebo okurky,chci to letos zkusit. :mrk:
:arus:
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Jana P. »

Je třeba zvolit vhodnou strategii.
Založit záhony na zeleninu v chráněném území dvora, mezi domy, nejlépe u jižní zdi. Rozhodně pořídit skleník tamtéž, například u domovní zdi. Dále pařeniště, přesně tak jak má být, a materiál na to máte holky.
Pařeniště může být roubené starými cihlami, nebo čímkoliv, na co jdou položit například stará okna, celé rámy s okny, kterých jsou plné sběrné dvory.
Na dno pařeniště umístíme koňské koblihy , ktaré zahřívají, na to hlínu, na to substrát, prolít, a seju už v unoru. Zakrýt netkanou bílou textilií.
Rajčata předpěstovat doma deset kousků, včas, dát do substrátu do kýblů, nebo rovnou do velkých pytlů k domovní zdi. Kam neleje.
Na vše co se zaseje, dát bílou netkanku.
Já vím jsem chytrá jako nádraží. :blazen:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Lisbeth »

Arus, okurky dává máma pouze na záhony, zkouší je teprve druhým rokem, právě vzhledem k absenci skleníku/pařníku má jen polňačky, tak se jí loni zrovna vyvedly, samozřejmě v srpnu už to mělo plíseň a jak se ochladilo, tak do konce prázdnin bylo po nich, přesto z nich zvládla pár sklenic zavařit a k obědu také bylo (místo salátovek). S rajčatama je to hrozná prekérka, protože něco jako jižní stranu baráku nevedeme, bohužel naši předci, když to tu stavěli, řídili se heslem, že barák + okna MUSÍ být otočeny do vesnice, potrhlý trend tehdejší doby, kdy se nerespektovalo umístění vůči světovým stranám, tže celý dům je otočen na severo-západ a jediné, co bylo na jih byla stodola, nyní garáž a hned z druhé strany naší garáže má soused hnojník a plot a už je to prostě jeho pozemek, tže nám tu krásně svítí do zdi a to je asi tak všechno :vztek: Rajčata máme na zahrádce v pytlích a ta zahrádka je celá na sever, tže pecka.
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Lisbeth »

Jani :))
Heleť, tak jediného, čeho mám absolutní dostatek, jsou koňské koblihy :vytlem: fakt je, že je dáváme všude, kde je to vhodné! Kvalitní zeminu sháníme roky, právě zrovna zahrádka byla při přestavbě prakticky srovnána se zemí a zeminu, kterou jsme tenkrát navezli, byla odkudsi z pole a už se dobře o 30 čísel propadla, leč další nemáme, tak to právě nastavujeme koninou. Tže ono na tomhle něco vypěstovat...A bohužel tedy musím říct, že můj muž je ještě šílenější uklízečka než já, tže když jsme dostavěli, všechen přebytečný materiál jakéhokoliv původu a stáří nemilosrdně zlikvidoval se slovy, že "tohle už nechce nikdy vidět". Tže když jsem teď pro letošní sezónu požadovala zvětšení seníku a stájí, pán tvorstva zjistil, že doma nemá ani hřebík, natož lať nebo cihlu :)) Ale no tak, aspoň byl důvod navštívit pár starých známých, které už jsme dlouho neviděli, jako třeba zámečníka, pokrývače, truhláře... :)) Ale věřím, že skleníku se jednou dočkáme!
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Františka. »

Lisbeth, s tou zeminou to u Vás nechápu. Roky máte koňský hnůj. Za tu dobu už z toho musí být hromada superkompostu. Já to nedělám jinak. Vždyť hnůj koňský, kozí a ovčí (možná králičí, to nevím), prostě kulaté bobky za dva tři roky udělají zem jedna báseň, plnou humusu a krásně se rozpadající. Nijak nezarývat, jen nechat na hromadě. Mám takovou hlínu na zahradě, teď se snažím o podobné na poli. Ne smíchat se současnou hlínou, to by bylo na tisíc let, ale udělat úrodnou hlubokou vrstvu aspoň na části.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Jana P. »

Ano přesně tak, vozíme každý rok vše na jednu hromadu. A třetí rok je kompost jak víno. Králičí, ovčí, slepičí.
Když jsem zakládala zahradu v džungli, kde šedesát let nic nebylo. Navozila jsem od sousedy třista i víc koleček podestýlky od koní, a kravky. Na obří hromady na místech budoucích záhonů. Jen tak na kopřivy, pýr , bršlici.
Vysoké skoro jak já.
Do jara to slehlo, dala jsem do toho brambory, příští podzim to manžel zryl a byly záhony.
Zvířecí exkrementy jsou dar.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Lisbeth »

Františko, možná to děláme blbě. Máme v podstatě dvě místa k pěstění, na vetší zahradě, ta je otočena na východ, máme část vyhrazenou pro políčko, které je rozdělené na dvě poloviny, na půlce brambory a na půlce to ostatní. To se pochopitelně střídá. Pod brambory hnojíme normálně na podzim a zaoráváme, nyní už si to máma chce rýpat, protože je to od traktoru děsně zhuntované, tak loni a předloni zarýpávala. Tedy pod brambory je nahnojíno co rok, pod ostatní ob dva roky, díky tomu střídání. Pak máme malou zahrádku na sever, kde jsou slepice a ještě takový malý koutek. Co se nevejde na velkou zahrádku, dá se sem, jako třeba ta rajčata, ta zahrádka je jak prdelka (130m2 asi?) a je kompletně celá z navážky ve svahu, dělal už můj děda po válce. Tato zahrádka při přestavbě úplně přestala na několik let existovat, byla tu jen hlušina, bordel, sutiny a stavební materiál. Pak sem muž navezl skrejvku z pole od známého, na to odkud to bylo, to nevypadalo nejhůř, navezl toho hodně, přesto se to tu úplně ztratilo. 2/3 pozemku zabírají slepice, které to utemovaly na beton, pochybuju, že s tím někdy něco budeme dělat, když ony tam nepřetržitě jsou.1/3 máme na jahody, rajčata, brusinku a nějaké okrasné buxusy, růže a tak, to už tu rostlo dříve, to jsme zachránili a ponechali. Sem si právě máma navozila vždy tolik hnoje, kolik potřebovala, dle ní a to zarýpala. Vozí sem každý rok a že by se to tu nějak extrémně zvedlo do výšky, to určitě ne, ale je ta hlína kvalitnější než ta u slepic, to zase ano, tže nějaký vliv to má. Konrétně ta rajčata máme v pytlích nebo kýblech, kde je pochopitelně konina a hlína.
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Lisbeth »

Tak děvčata to bude tím, že my žádný kompost nemáme, teď už vám rozumím! Hnůj tu nikde nesmíme mít kvůli vodě, za prvé druhé ochranné pásmo, za druhé společná studna pro čtyři vlastníky a za třetí záplavová oblast a náš dům je uprostřed tohohle cirkusu. Proto mám na hnůj kontejner na kolečkách a ten se 2x ročně odváží, aby v létě, kdy tu často plaveme, neměl nikdo újmu, voda nám pod kontejnerem vždycky jen prosviští, ještě ho nevzala naštěstí. Mí tu klasický hnůj na zemi, to si vůbec nedovedu představit, byla bych sežrána...
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Františka. »

Nojo, tak to je blbé a nevím, co s tím. Já si říkala, vždyť tam má takové plochy, kde pase, tam když udělá hromadu, za tři roky ani nebude vidět. A ono je to takhle beznadějné.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Profesor1 »

Lisbeth, inspirujte se tím co udělal Dad. Dad absenci vlaštovek ve chlévě vyřešil tím, že se za vlaštovka přestěhoval.
Co se za teplem přestěhovat? :vytlem:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Hhippie »

Profesore, Ty máš na všechno lék!
Myslel jsem ale, že dáš za příklad Tedýska :))

Já to s Bosorkou taky konzultovala… taky jsme v chladu. Já sice mám o dost výhodnější startovní pozici než Lis, ale také žádná sláva… uvidíme, jak se tu se zahradou zabydlíme… :andel:
Každopádně hraboši už úřadují - cibule máme vyházené z hlíny, semtam vůbec nejsou vylezlé…stejně jako loni.. zbytek uvidíme :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Lisbeth »

Profesore :)) taky mě napadlo, že dáte za příklad Tedýska, ostatně byla úplně první, na koho jsem vzpomněla! :vytlem:
Jako můžu vám říct, že kdybych tak nebyla svázaná s "odkazem předků", ale vyrůstala někde v 2+kk na sídlíšti, už bych v téhle zemi také nejspíš nežila, protože to počasí tady není pro normální lidi :)) Tedýska naprosto chápu a obdivuju zároveň, já bych na tohle neměla koule, opustit něco, co 20 let buduji, nehledě na to, že bych zůstala úplně sama, protože by se mnou nikdo nešel, tže start nic moc...Tak holt dál budu kafrat a kafrat a budu tajně doufat, že se zase vrátí takové klima jako tu bylo mezi lety 2015-2019, kdy byly tropy i u nás a všechno bylo super a mě bylo teplo :)) a thááák! třeba se dočkám!
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Františka. »

Lisbeth, vlastně jsem si uvědomila, že jeden rok jsem ukládala hnůj taky trochu jinak. Nehodila se mi tam zrovna ta hromada hnoje, tak jsem vyryla brázdu dost hlubokou i širokou a do ní vyklápěla kolečka hnoje. Vešlo se jich tam hodně, pěkně vedle sebe do toho rygolu. Když jsem měla celou řadu, vyhloubila jsem rýčem to samé a házela hlínu z brázdy na ten hnůj. Takže vlastně pod hlínou byla celá silná vrstva hnoje, ale ten nebyl nikde odkrytý. Ale třeba to takhle už děláte a nejsou jen patřičné výsledky.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Lisbeth »

Františko, přesně takhle nějak to děláme na podzim. Uděláme rygolu, do té se navozí hnůj, co se vejde a překryje hlínou a nad ní další a další. Blbé je, že jak jsme v té záplavové oblasti, tak si vemte, že roky takhle vozíte a vozíte a máte z toho radost, vidíte, jak se kvalita půdy zlepšuje, pak přijde v létě jeden jediný plavák a když zrovna ti blbouni ze ZD na náma mají všude řepku, po které utíká voda jak po asflatu, máte brambory (bohužel i s hlínou) předčasně ve sklepě :plac: Tohle se nám stalo, když jsme zůstaly s mámou samy, brambory zasázené, my dvě udřené (koně jsme tenkrát ještě neměly, ale hnůj od jiných zvířat ano) a přišla povodeň, pole máme v kopci nad barákem. Voda šla přesně prostředkem, tže uprostřed pole 2 metry široká a metr hluboká jáma až na jíl, brambory fuč a na to my dvě sami s jedním kolečkem :plac: Tuhle pohromu jsme dávaly dohromady několik let, samy dvě s tím kolečkem a až když se přistěhoval můj chlap, tak teprve on, maje techniku, s traktorem navozil několik vozů hlíny a s tím koninu a proto je teď to políčko jakž takž. Také nad zahradou vytvořil protipovodňové zábrany, tže když jde voda, na zahradu se dostane, ale jen takovým čůrkem a né dvoumetrovou řekou. A pak něco pěstujte na takovýhle místech!
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Františka. »

Tak to bych se na pěstování vykašlala a pokusila se to pole nějak zalesnit, snad by to voda všechno nevzala. První dům, který jsme měli, měl zahradu do kopce za barákem. Zděděn po předcích. Dům dole ve stínu kopce, na zahradu se lezlo po schodech, všechno takhle strašně tahat, br, to už nikdy. Takže to trochu chápu, i když tam nebyly aspoň záplavy. Ty byly a jsou dodnes jinde, naštěstí nám šla voda maximálně k cestě na pozemek, ale zase byl jako ostrov uprostřed moře :usmev: . Ale i ty záplavy chápu.
Chápu i to, že když je něco po předcích, člověk se to snaží udržovat a zušlechťovat, má k tomu vztah. Ale jak to tak píšete, moc útěšné to není, je tam vůbec nějaké pozitivum? Teď už to tam vypadá líp, jak to popisujete. Omlouvám se Bosorce, že jí tohle vlákno zanáším, snad se brzy vrátíme k pěstování u ní na zahrádce :stydim: .
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Lisbeth »

Františko, řekla bych, že to u nás vypadá hodně podobně, jako ve vašem prvním domě, až na ty schody, naštěstí takhle příkrý ten pozemek není, ale celý náš dům je v kopci, otočený na severozápad, malá zahrádka komplet navážka ve svahu je na sever, ta je pod domem a nad domem (na východ) je do kopce zahrada i s tím políčkem - nad barákem, nad zahradou je jeden nevyužívaný pozemek (není náš a není na prodej) a nad ním výběh pro koně, vše pořád do mírného kopce. Nad výběhem jsou pole družstva, vše do kopce, ale už pořádnýho. Když to spláchne pole, náš dům je jako jediný v cestě pod tím vším, tže dostaneme přímý zásah :nesouhlas: Taky si někdy říkám, že ti moji předci přemýšleli trochu nakřivo, ale může to být dáno tím, že dřív prostě neznali poťapaný lány řepky, nevěděli, co jsou dotace a jak vypadá John Deere, velkej jako stodola. Uvažovali prostě jinak, dřív se prý na těch polích nad námi pěstovali jenom a pouze brambory, tže když už přišla nějaká voda, ty brázdy jí zbrzdili. Já už tu brambory nepamatuji nikde. Naštěstí si tu lidi na tu řepku tak stěžovali (nebyly jsme úplně jediný, koho to vypláchlo v posledních letech, nás jenom holt nejvíc), tže družstvo tu zaselo trávu na anglický trávníky (jako na semeno), ta už tu kdysi byla a problémy nebyly a ta by tu měla být snad 5 let, tak doufám, že teď bude klid. Ono prostě všechno souvisí se vším, je hezké, že člověk se pachtí na té své zahrádce, ale když ti ostatní (ZD) na to kašlou, resp. jedou na dotace, tak je vám ta snaha k prdu. Stačilo by, aby se sem vrátila původní plodina, která prostě k nám na vysočinu patří, jenže z toho holt není vejvar, tže smolík. A upřímně, až jednou máma nebude, nebude moct, nebo nebude chtít, vůbec nevím, jak s tou zahradou naložím, protože ona na tom stráví prakticky celou sezónu, furt se tam za něčím pachtí a na to já při práci, koních a domácnosti prostě už nemám kapacitu, to bych potřebovala klon na tohle :nesouhlas: Náš dům a všechno okolo, to je prostě práce na plný úvazek, za který mi ale nikdo nezaplatí, tže? Moc ráda bych to tu jednou udržela takhle pěkné, ale mám dost silné obavy...
P.S. taky se omlouvám Janči, ale říkám si, že pěstění není jen na zahrádce, u nás to právě ovlivňuje hodně to okolí, které je takové jaké je.
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2884
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7236 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Kouťák »

Tak já tu "Bosorčinu zahrádku" oživím. :vytlem:
IMG_1218.JPG
IMG_1219.JPG
IMG_1221.JPG
IMG_1222.JPG
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Hhippie »

Hele, vy zahrádkáři, tak já vás pobavím svou “zahrádkou”.
Vloni, když jsme se stěhovali, jsem dostala postupně několik květináčů do zahrady. Tam, kde z toho něco čuměli, jsem ještě obsah identifikovala (kiwi, keříky, atp.), ale pak tu zbyly dva - jeden od kamarádky s medvědím česnekem a jeden od Dada s konvalinkami. To byla moc milá pozornost, protože jsem tu kdysi psala, že je mám moc ráda a on když jel kolem, když vezl krávu na Jih, se tu zastavil na kafe a přivezl květináč.
U obou samozřejmě byla jen hlína s hlízami (cibulkami). Okolí domu je ještě stále velmi rozestavěné, takže nebylo kam ty rostliny šoupnout do země, tedy se přendavaly z místa na místo, květináče už dost rozdrbané, kytky suché… měla jsem výčitky, byly to dary, ale prostě priority byly v tu dobu jinde… na jaře koukám, že z většího květináče něco čouhá, tak si říkám… přežilo to, tak to zaliji… a když listy začly rašit, říkám si: Jasně, medvědí česnek, to je držák.. urvu kus listu a zbaštím a při tom si myslím, že není ani moc výrazný… letos… a dnes asi po dalších 2 týdnech koukám, že… ty konvalinky jsou držáci. A že už chápu, proč ty listy neměly moc výrazné aroma :)) Ještě, že jsem z toho neudělala rodině pesto. To by na mě asi na emergency koukali jak na debila, že nepoznám medvědí česnek od konvalinky :mrzak:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

:udiv: konvalinky jsou na parádu, případně na otravu nevěrného manžela :usmev: ty to nech být :souhlas: pak ti namá být blbě :nevim:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů