Úprava pastvin

Louky a pole
hodek
Příspěvky: 70
Registrován: 10 dub 2019 21:50
Dal poděkování: 37 poděkování
Dostal poděkování: 148 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava pastvin

Nový příspěvek od hodek »

Od r. 2023 budou nové podmínky , takže se změní asi ledacos a nejspíš i ta podmínka být registrovaným podnikatelem, ale teď to nutné není, tak proč nevyužít..."Staré" zákresy pozemků se nekontrolují ani malým, pokud ale chcete zaevidovat nový pozemek, už nějaký souhlas nebo smlouva být musí. Když se ozve majitel pozemku, že někdo pobírá dotace na jeho pozemek a nemá na něj smlouvu, SZIF ho z dotací vyjme, pokud pobírač dotací smlouvu nepředloží.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava pastvin

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Zelená nafta asi nebude pro mně :nevim: neznám podmínky :nevim: zatím to dělám jinak :usmev:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1556 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava pastvin

Nový příspěvek od Augenblick »

Proč by pro tebe nebyla zelená nafta? Není to nic složitýho, v Lpisu ti to vyjede tabulku spotřeby podle normativ a u zvířat je to v registru, to samý. Na celní zprávě je formulář, kterej vyplníš a je to. Tedy ještě musíš oskenovat účtenky za naftu. Tedy jestli jsem to dobře pochopil.... zkusím to podat příští rok za letošek
http://eagri.cz/public/web/file/543590/ ... _nafta.pdf
Tykat, díkes ....
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava pastvin

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Dík za odkaz :souhlas: , vždyť já do teď nevěděl o co se přesně jedná :stydim: jestli dobře chápu tak je to žádost o vrácení spotřební daně na základu tabulkových hodnot spotřeby na hektar podle způsobu obhospodařování
zkusit se má všechno :souhlas:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava pastvin

Nový příspěvek od Jan »

vždyť jsem to psal, buď tabulkově, což třeba nepromítne každodenní cestu pro zelený krmení. Přiznává se to jednou za rok.Pokud to má být spravedlivý, tak je ještě měsíčně, ale tam se musí obhajovat účel využití a na rozdíl od ročního daného "paušální spotřebou" , tedy i ten, kdo má koně na svoz zeleného a účtenky může žádat (předpokládám, že má i traktor).
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
Berrynator
Příspěvky: 344
Registrován: 22 říj 2018 09:43
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 296 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava pastvin

Nový příspěvek od Berrynator »

ještě pozor u těch účtenek, ne každá čerpačka vystavuje doklady se všemi náležitostmi, takže na dokladu musí být hlavně identifikační údaje prodávajícího i kupujícího, číselné označení minerálního oleje, sazba spotřební daně, výše spotřební daně celkem, pak ještě některé další věci, ale ty tam bývají vždy, pokud to tam není, tak vám doklad neuznají, pokud chce člověk doklad zlegalizovat, tak se musí vyplnit taková doplňující tabulka ke každému dokladu, kterou vám na čerpačce potvrdí, což občas může být problém, navíc pokud to člověk nechá na poslední chvíli
Vedra
Příspěvky: 285
Registrován: 05 led 2020 19:19
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 518 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava pastvin

Nový příspěvek od Vedra »

Koukám na to

https://www.celnisprava.cz/cz/dane/tisk ... _3_1AK.PDF
https://www.celnisprava.cz/cz/dane/tisk ... _2_1AK.PDF

Jestli to dobře chápu tak vratka 8,5 koruny z litru u živočišné nebo kombinované pokud je intenzita živočišné nad 0,3 VDJ na ha.

To do výše množství paliva vypočteného normativem doloženého účtenkama.
Podat do konce března, za předchozí rok.

Berrynator: můžeš dát tip které benzinky mají dostatečné účtenky? A předpokládám, že když je hospodářství vedené na matku tak zaplatit její kreditkou? Přiznám se že jsem účtenky z benzinek nikdy nezkoumal nemám tušení co tam je :-)
Uživatelský avatar
Berrynator
Příspěvky: 344
Registrován: 22 říj 2018 09:43
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 296 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava pastvin

Nový příspěvek od Berrynator »

tak doklady s potřebnými náležitostmi jsou podle mě schopny vytisknout snad všechny čerpačky, jen je na to musí člověk upozornit, co jsem viděl, tak většina vystavuje doklady s uvedenou spotřební daní i kódem nomenklatury, jde hlavně o to, aby si člověka uložili do databáze, aby byly na dokladu uvedeny údaje o kupujícím, já to řeším jednoduše tím, že jezdím skoro vždy k jédné čerpačce, kde se jen připomenu při placení, že potřebuji doklad s ičem

pokud jde o platbu kartou, tak tam je to spíš o účetnictví, než o vratce spotřební daně, takže když mám platbu převodem, tak by to mělo být vidět na výpise z banky u podnikatelského účtu, případně by to bylo možné řešit tak, že to zaplatí u čerpačky někdo jiný jinou kartou a pak si napsat do účetnictví výdajový pokladní doklad z pokladny na osobu kupujícího. Kdo to kupuje a jakým stylem platí je podle mě jedno, hlavně je potřeba, aby na dokladu byly ty iniciály zemědělského podnikatele
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava pastvin

Nový příspěvek od Jan »

Přiznám se, nemám s tím zkušenost, pouze podle zákona o účetnictví se IČO a eventuálně DIČ psát Na účtenky do 10000 Kč nemusí . Spotřební daň se dá určitě vypočítat, ale nemám benzinku, takže je možné, že to tam s uctenkama chodí jinak. Pokud se nakupuje do nějakýho extra velkýho traktoru, tak to možná je za víc, než 10000. Já zatím na pumpě nechal max. asi 6000.
Když se tu bavíme o naftě, netusíte, jestli Poláci přidávají bioslozku, jako u nás?
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Vedra
Příspěvky: 285
Registrován: 05 led 2020 19:19
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 518 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava pastvin

Nový příspěvek od Vedra »

Berrynator: ok dopředu vyžádat účtenku rozumím díky.

Jan: bioložka je EU záležitost takže obecně jistě ano. U nás prodává naftu a benzin bez biosložky EuroOil kde Čepro rozprodává po nějaké době skladování státní palivové rezervy. Mají aplikaci do mobilu kde je vidět poslední závoz na konkrétní pumpu kolik tam bylo procent.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava pastvin

Nový příspěvek od Jan »

Vím, v ČR kupuju jen u EuroOil, v bagru už jsem párkrát čistil ty sracky v nádrži. Oni prodávají čistou bionaftu a tím sponek ten poměr.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Vedra
Příspěvky: 285
Registrován: 05 led 2020 19:19
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 518 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava pastvin

Nový příspěvek od Vedra »

Tak včera byl táta na EuroOilu koupit 120 litrů nafty, prodavačka o speciálním dokladu nikdy neslyšela, vedoucí taky ne, pak volali ajťákovi ten taky ne, nakonec volali nějakému inspektorovi paliv který je zmrdal jak je možné že to neví a vysvětlil jim jak to vystavit.

Státem vlastněná čerpačka neví jak vystavit doklad na vratku spotřební daně. :hrabeti:
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava pastvin

Nový příspěvek od čobanak »

Vedra píše: 07 úno 2022 18:21 Berrynator: ok dopředu vyžádat účtenku rozumím díky.

Jan: bioložka je EU záležitost takže obecně jistě ano. U nás prodává naftu a benzin bez biosložky EuroOil kde Čepro rozprodává po nějaké době skladování státní palivové rezervy. Mají aplikaci do mobilu kde je vidět poslední závoz na konkrétní pumpu kolik tam bylo procent.
To je zajímavé.U nás ňekterí liďi nekupujou benzín do pili v nepomuku,protože jim zňičil pilu a prej je to v souvislosťi s ťím,že se tam vozí ke spotřebováňí ti rezervi.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava pastvin

Nový příspěvek od Jana P. »

Je třeba trošku zušlechtit letní pastviny než tam holky
půjdou. Krtiny, větve, vrstvy listí místama. A takové ty ohavné obrovské píchavé bodláky. Tak to mám pár dní co dělat.
Zpevnit ohplocení to je na manželovi. A ještě krytina na přístřešek.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava pastvin

Nový příspěvek od Jana P. »

Tak včera jsem zvládla největší pastvinu ze čtyř letních pastvin. Nejvíc práce mi dala sítína. Sekala jsem ji malou kosičkou a odklízela z pozemku. Je strašně tvrdá. Ovce ji žerou zřídka a omylem jen mladou. V dolní části bylo hodně listí, z javoru udělá úplnou deku. A také větve suché, ty zas z olší. Krtiny všude.
Bodlák jsem vyrývala, koukám, že je nutno ho nenechat vykvést. Bodlák se rozmnožuje pouze generativně. Kvete od června do října a na jedné rostlině dozraje až několik set nažek, které vítr díky jejich chmýru roznáší daleko od původní rostliny. Čerstvě dozrálé nažky dobře klíčí, a to ponejvíce na jaře. V prvním roce vytvoří pouze listovou růžici, která přezimuje. V druhém roce pak vyroste květní lodyha a vytvoří se plody. Poté rostliny obvykle zanikají. Osídluje louky, pastviny, zahrady, trávníky a parky, někdy i pole. Velmi nepříjemným plevelem je především ve víceletých pícninách a na pastvinách, kde jeho ostnité lodyhy a listy mohou poranit trávicí soustavu dobytka a ztěžují sklizeň.

Dole pod stromy teče potok, tedy potok z meliorací. Ovce tam mají udělané malé napajedlo. Vyčistila jsem ho, ale musí se prohloubit.
Na tuto pastvinu chodí jako na první, pak je přepouštíme postupně na další tři.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava pastvin

Nový příspěvek od Hhippie »

Máš to krásné, Jani. :souhlas:
Já se včera potkala se starým hospodářem, který má nádhernou pastvinku přímo naproti našemu domu. Ale zrovna tu si chce držet. :smutek:
Tak to mě mrzí - měla jsem trochu šanci, mít ovečky blíž… to dojíždění je fakt na prd :smutek:
Na druhou stranu tam máme vše zařízené, procesy zoptimalizované… něco někde zakládat nově, vím, kolik je dřiny.. :nevim: Ale bylo by to moc fajn, je mít blízko :andel: ale zrovna v okolí našeho nového domu bohužel žádné použitelné louky nejsou… :mrzimeto:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava pastvin

Nový příspěvek od Jana P. »

Díky. Máme to jen kousek, 500 metrů? Neodhadnu přesně. Bez těchto pastvin bychom chovat nemohli. Jsem za to vděčná.
Jinak v okolí také nic není. Vše má majitele nebo pachtýře. To víš, dotace stále jedou.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava pastvin

Nový příspěvek od Jana P. »

V neděli jsme volným krokem naprosto v pohodě převedli s manželem stádo na letní pastviny. Vůdčí ovci si dal manžel na vodítko, šla jak dobře vychovaný pes. Já šla vzadu za stádem, je to skoro km, les, louka, ale šlo to pěkně. Ovce jsme před převodem odčervili tekutým Helmigalem.
Hned jak dorazily na letní pastviny, začaly prozkoumávat nový ovčín. Zalíbil se jim velmi. Dnes po ránu z něj skorem nevystrčily nos, když jsem je přišla kontrolovat. :vytlem:
A to ticho! Ničeho se nedožadují, prakticky si mne ani nevšímají. Ani nevylezly z ovčína. A tak je to správně. :souhlas:

Také jsem volala vetovi, je tam fůra hmyzu kousavého, klíšťata, střečci, je mi těch oven dost líto. Tak použiju spot on.
Eprizero. Dám jim to příští týden, je to i odčervení. Alespon jednou na začátku sezóny.
Jen podotýkám, že máme šest bahnic a devět jehnat. :vytlem:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava pastvin

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Tolik zbytecny chemie. Bodavci se daji vyresit pozdni podzimni strizi. Prez vlnu je tolik nepotrapi. Preventivni odcerveni je prezitek. Ja si zrovna dnes liboval, kdyz jsem posunul ohradu, jak jsou jehnata i ovce v pohode bez odcervovani. Jen ti vlci me deptaj, tak by jim to prospelo ta volnost 24h denne.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava pastvin

Nový příspěvek od Jana P. »

Zajímají mne vaše nevyžádané rady, to nemohu říci. :vytlem:
Už několik let po sobě máme stoprocentní přežití jehnat až k plánované porážce. O dospělých kusech ani nemluvě.
Ovce jsou statné, vitální, očividně spokojené, a to je pro mne směroplatné měřítko. :andel:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů