kuřata, kvočna a kočky

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kuřata, kvočna a kočky

Nový příspěvek od Jana P. »

Pomůže i stará dobrá obyčejná žárovka. Nad zobáním a vodou pro kuřátka. A malý prostor prozatím, ten se výhřezem. Jinak si zalezou pod matku. Ale samozřejmě nakoupit se dá ledacos za různě velké sumy. Pak bych volila nákup kuřic ovšem.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kuřata, kvočna a kočky

Nový příspěvek od mastnacek2 »

To je investice v radu stovek. A zprovozneni v radu minut, pokud to ma jen prihrat kurata u krmeni. Osobne bych se na to vykaslal uplne a nechal to na kvocne.
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kuřata, kvočna a kočky

Nový příspěvek od přezdívka »

Už jsem někde psala, že letos to mají kvočny nějak popletené. První kuřata se vylíhla 1. března. Z osmi jedno nepřežilo. Mám plechovou ohrádku s víkem z pletiva. Rozměry 1 metr na 60 centimetrů. Vejde se tam malá napáječka, krabička s pískem a na starou pokličku dostávají granulky pro kuřata .Led žárovka je zavěšená asi metr nad ohrádkou. O teplo se stará kvočna. Po čtyřech týdnech jsem je s kvočnou přemístila do ohrazené části chléva as 3 x 3 metry. Nejprve jen zalézala pod kvočnu na podlaze. Asi druhý den, jsem si všimla, že kuřata pochodují po hřadových tyčích. Pak kvočna vyskočila do snáškového hnízda a kuřata tam vyskákala za ní. Nyní tam chodí nocovat. Krmení zatím ještě dávám do pekáče s vyšším okrajem. Až ho začnou moc rozhazovat, tak dostanou krmítko.
Druhá kvočna zasedla o 3 týdny později. Kuřata se vylíhla 23. března a má jich 5. Ta má zatím omezený prostor.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kuřata, kvočna a kočky

Nový příspěvek od Hhippie »

Vida, Přezdívko, to máte tedy vychytané!
To já na takovéhle pečování nemám ani prostory ani nic… :vytlem:
Kvočna odseděla v rohu na hnízdě, když vyseděla, přehodila jsem jí s kuřaty, stále rámci kurníku, do malé klece a nechala je tam pár dní zavřené.
Před 3 dny jsem jí otevřela dvířka a od té doby chodí už i ven. Je pravda, že se drží kolem kurníku a často je najdu sedět tam, kde je měla ze začátku - v otevřené klícce. Mají tam stále jídlo i pití. Ale už chodí pomalu prozkoumávat okolí :souhlas:
Nepřežilo jedno dokoupené (ty byly asi 1-2denní). Jinak vypadají zatím spokoneně. Ty dokupované jsou tedy menší, ač by měly být jen o den mladší nebo stejně staré. Tak nevím :nevim: ale aktivní jsou všechny. Jedno z těch malých mělo trochu olepený zadeček, takže dostávají do vody Emanox nebo alespoň ocet. V misce mají žrádlo pro kuřata a maminka pšenici. Těmhle “venkovním nenosnicím” extra nedopřávám - mají nekonečný ráj, takže si nasbírají a nahrabou (např.zrní z koňských bobků, semínka ze sena, žížaly z hnojiště… vše tohle mají celoročně neomezeně :souhlas: ).
Přílohy
0DC73B47-B2AF-471C-AE20-B0AEB1943390.jpeg
1103D880-4F70-4198-AAAA-5622D5B4B19A.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kuřata, kvočna a kočky

Nový příspěvek od Hhippie »

Kdyby to někoho potěšilo, přidávám krátké video cca 14denních kuřátek. Už jim začínají růst ocásky! :andel:

:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kuřata, kvočna a kočky

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Dneska se stěhovali ze sklepa do králíkárny :usmev: ze začátku seděli jak pecky
IMG_20220426_190503.jpg
pak na to hodily bobek :udiv: a začli fungovat :usmev:
IMG_20220426_190542.jpg
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kuřata, kvočna a kočky

Nový příspěvek od Hhippie »

Dade a copak že to máš za pipky?

Našim - už jsou měsíční - už se krásně vykreslují kresby na peří… křídla a ocásky už má většina pernatá, někteří už začínají mít i tělo. U amroksek je už krásně vidět jestřábí zbarvení :andel: to, co bylo žluté, je bílé s černou kresbou. A pak je tam jedna “bažantí” - ta byla oranžová jako chlupatá… a zbytek jsou černé (s kresbou). Tak jsem zvědavá, co se z nich nakonec vyloupne.
Akorát kvočna kulhá na levou nohu, tak vůbec nevím, co s ní je… nemám kdy jí chytat. Ráno už jsou venku a tak pozdě, aby byly už zavřené, tam nechodím… tak uvidím, jestli jí zvládnu nějak navečer odlovit a podívat se… jestli něco vykoukám :nevim:
Zvládla by to už měsíční kuřata sama?
:Hhippie: Bubáci forever!
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kuřata, kvočna a kočky

Nový příspěvek od přezdívka »

Včera jsem nasazovala už pod třetí kvočnu 10 vajíček a dalších 12 do líhně, ať se má pak o co starat. Z prvního hnízda to vypadá na 2 slípky a 5 kohoutů. u druhé kvočny to zatím není poznat. Chystám se spojit první a druhou kvočnu s mladými dohromady. Jsem zvědavá jak po sobě půjdou.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kuřata, kvočna a kočky

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

mám velké viandotky po výstavních rodičích :souhlas: taky jsem je platil zlatem :mrzimeto: ale stojí za to :souhlas: jsou to silná a vitální kuřata :souhlas:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kuřata, kvočna a kočky

Nový příspěvek od přezdívka »

Jo a ještě jako bonus kupa kvalitního masa. A to jsem měla jenom křížence wyandotky s jakousi slepicí.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kuřata, kvočna a kočky

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Včera večer jsem kuřata nandal do bedýnky se žárovkou s tím, že potřebují aby jim dopoledne zhasli a s kontrolovali jestli chodí ven na granule a vodu, dneska v šest večer měli stále rozsvíceno, byly v bedýnce a hladový jak štěrkaři :otraveny: prý se jim nechtělo samo ven :otraveny: tak jsem jim zhas, vyhnal je z bedny a to bylo tóčo kolem krmítka a napaječky :udiv: , v sedm jsem znova rozsvítil a kolem desáté byli všichni v teple :souhlas: tak snad si to budou všichni zítra pamatovat co a jak mají dělat :cert:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kuřata, kvočna a kočky

Nový příspěvek od arus »

Tak mi začala kvokak skoro tříletá hempsirka a já nevím,jestli mám radost..ale rozhodla jsem se nebránit životu..jen doufám, že nezačne kvokat i některá další :jakoby:
:arus:
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kuřata, kvočna a kočky

Nový příspěvek od Františka. »

Mějte radost, to je přece lepší, než být naštvaná. Vajíčka nemusí být pořád, dají se snadno nahradit. Takhle máte šanci na kuřátka, mladé slepice, které pak ponesou a kohoutky, kteří budou mít dobré maso. A to všechno samo od sebe, jen s Vaší běžnou péčí. To přece je pěkné :ruzicka: .
Navíc jste se rozhodla ve směru přirozenosti, k tomu taky gratuluju, někdo k tomu nedospěje ani do smrti.
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kuřata, kvočna a kočky

Nový příspěvek od arus »

Františko, komplikuje mi to trochu život. Potřebuji pro ni vymyslet místo, kde bude mít klid. Zasedla ve snášedle ale tam ji klovou ostatní, když chtějí jít snášet. Kurník mám docela malý, tak nevím, jak to řešit. Ještě pořád doufám, že si to rozmyslí :otraveny:
:arus:
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kuřata, kvočna a kočky

Nový příspěvek od Františka. »

Já doufám, že jí najdete vhodné přístřeší :usmev: . Protože pak tu budou další zprávy o kuřátkách a kvočnách. Kočky vynecháme, ty zůstanou jen v názvu vlákna.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kuřata, kvočna a kočky

Nový příspěvek od Jana P. »

Arus, pro kvočnu mám takovou jako dřevěnou bednu s drátěnýma dvířkama a plechem na střeše. Velikosti králíkového kotce. A tam jí nastelu pěkný hnízdo, dám do něj vejce, usadím kvočnu. Má tam vodu a zobání, ale skorem z hnízda neslízá. A tam je zavřená celých 21 dní. Jak líheň.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kuřata, kvočna a kočky

Nový příspěvek od arus »

Jani, to by se mi moc líbilo, jenže my na zahradě máme jedinou stavbu a to je kurník, jinak nic, žádná kůlna, či aspoň kůlnička, kam bych mohla umístit tu bedýnku. Tak jsem ji dnes v kurníku vyhradila místo, dala vodu a nechala ji sedět na vejcích, co dnes snesly její sestry. Mezitím mi dcera přinesla 10 vajíček, nějaká směska. Ty dám pod ni až zítra, udělala jsem v kurníku reorganizaci, abych zamezila do hnízda přístup ostatním slepicím a nevím, jak to příjmou. Tak radši den ještě vyčkám, kdybych musela ještě něco změnit.
:arus:
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kuřata, kvočna a kočky

Nový příspěvek od Františka. »

arus, pro příště by stačila i stará skříňka bez dvířek, přes ni kousek pletiva a navrch šikmo plechu, aby jí nepršelo dovnitř, a to může být i mimo kurník, třeba jen opřené o něj. A pak to zase zrušit.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kuřata, kvočna a kočky

Nový příspěvek od Hhippie »

Při nejhorším, když není kam, jsem viděla řešení transportní přepravkou na kočku. Zastřešit a dát někam do závětří a klidu.
Klidně možno v rámci kurníku - pak má tu střechu i závětří hotové… kamarádka je má taky v malých kotcích králíkárny, udělané ze staré skříně. Myslím, že tam o moc víc místa než v té přepravce nemají… :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kuřata, kvočna a kočky

Nový příspěvek od přezdívka »

Loňské slepice, zakoupené jako třídenní kuřata z líhně plemena maranska a barneveldka se předhánějí v kvokání. Dvě už kuřata vyseděly, třetí sedí právě teď a začala kvokat čtvrtá. Snáškových hnízd mají nachystáno 8 a přesto se musí prát o dvě. Nová kvočna se snažila nacpat do hnízda k té co sedí. Výsledkem jsou rozbitá 4 vejce. Musela jsem zasáhnout. Kvočnu jsem přestěhovala do bedny, ve které potom bude s kuřaty. Moc se jí tam nelíbilo a chtěla zdrhnout, tak jsem ji musela na dva dny udělat zatemnění. Asi za 14 dní by měla dorazit násadová vejce plemene brakelka. Když na dvoře mix, tak pořádný.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů