Příroda se zbláznila

Stromy a keře
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příroda se zbláznila

Nový příspěvek od Marion108 »

http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Příroda se zbláznila

Nový příspěvek od oreb1 »

Marion, teď jsem chtěla psát do Co mi udělalo radost. Tady kvete jarní kvítí jako v květnu červnu - pryskyřníky, zvonky, rozrazily, hvozdíky, ba dokonce jsem viděla kvetoucí jabloň, slivoň a šeřík. Ale není těch květů tolik jako na jaře. Vlastně jsem něco takového čekala, protože po suchu nastalo krátké období dešťů (už to ani nepoznáme), což je pro rostliny znamení nového vegetačního období. Fialky a zahradní sasanky tady kvetou každoročně podruhé v říjnu. Takže nezbláznila, je všechno v pořádku. Plody z toho nebudou, rostliny se nevysílí, je to jen potrava pro hmyz. Možná to nějaké následky bude mít v tvorbě nových květů, ale tak daleko si to neumím představit. A pro novináře ;) , aby měli o čem psát.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Příroda se zbláznila

Nový příspěvek od Hhippie »

… mě napadá, když jdu letos blíž k ovocným stromům… :plac:

Některé stromy kvetly. Mám tu mladé jabloně, švestky, třešeň, višeň, meruňky…
Jabloně jen asi půlka má na sobě plody. Některé nekvetly, některé přišly o všechny květy - uschly a opadaly. Ze slívy opadalo i těch pár kvítků a nemá plod žádný. Višeň, třešeň , čečenka na sobě něco málo má. Meruňka ani nekvetla. Moruše je obalená.

… je možné, že díky studenému dlouhému suchému jaru a pak dešti, když kvetlo, nezvládly včelky opylit květy a nebude, co by letos na stromech zrálo? :plac:
:Hhippie: Bubáci forever!
ivan613
Příspěvky: 994
Registrován: 26 led 2019 16:11
Dal poděkování: 355 poděkování
Dostal poděkování: 517 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Příroda se zbláznila

Nový příspěvek od ivan613 »

Hippie som na tom podobne. Moruša je obsypaná, broskyňa trošku,višne vyzerajú dobre, čerešňa niečo málo má, slivky takmer nič,jablone sú pomerne dosť obsypané a marhule nič
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Příroda se zbláznila

Nový příspěvek od Profesor1 »

Já zrovna předevčírem koukal, že třešně budou, i pár meruněk. Taky broskve, ale těch by mohlo být víc, kdyby mě broskev nechytla zase kadeřavost. Švestky zase trošku budou. . . .
Na jabloně a hrušky jsem se ještě nedíval.
Já jsem spokojený.
Neovlivňuje to jen mráz, ale i vlhkost při kvetení,škůdci květů a u tebe zřejmě i škůdci u kořenů.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Příroda se zbláznila

Nový příspěvek od Jana P. »

Broskvoň ji chytla kdysi, poprvé, a od té doby ji má. Musí se stříkat. Je to smutné, ale je to tak. My v Radotíně to už pár let zanedbali, a asi o strom přijdeme, škoda.
Nemoc se šíří přes květní pupeny, do kterých se houba dostane na jaře, když začínají pučet. Po proniknutí do pupenů houba zevnitř stromu napadá mladé nevyvinuté listy. Starší listy jsou vůči napadení odolné. V průběhu léta se listech objeví bělavý prášek - vlákna houby, tzv. mycelium. Houba se odtud sporami šíří do okolí. Přezimuje na kůře, větvičkách a v šupinách pupenů, v podobě vysoce odolných tzv. blastospor. Ty se další rok na jaře vodou smývají na nalévající se květní pupeny a cyklus nákazy se opakuje.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Příroda se zbláznila

Nový příspěvek od Profesor1 »

Právě že vím, ale nestříkám.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Příroda se zbláznila

Nový příspěvek od Kouťák »

Letos bude asi hruškový rok,tedy pokud to nespadne.Jablka budou,třešně nic moc a broskve i když jsem přesně dle návodu stříkal,tak letos kadeřavost jako hrom.Hodil jsem pod ně síran amonný,abych je nastartoval a odrostlo to a tak uvidím.Ani jsem se nedíval na vlašáky,ale letos po dlouhé době to nezmrzlo,tak se musím podívat.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Příroda se zbláznila

Nový příspěvek od Hhippie »

Právě - že to nezmrzlo, tak jsem se těšila na ty meruňky. Ale ani prd :plac:
Jabloně budou snad na staré zahradě. Nebo prostě nasbírám někde v přírodě holt. Malá je děsně jablková, tak musím pár přepravek poshánět..
Na moruši se těším moc! Tu miluji! Uvažuji si udělat radost a koupit ještě černou. Jen tu malou převislou. Nemám prostor na 20metrový strom. A ty malé stromy se dají alespoň dobře česat i dětmi a nevyprodukuje to metrák sladkých plodů, co opadají na zem.
Překvapilo mě, že kvete jedlý kaštan, co je v zemi sotva měsíc… :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!
ivan613
Příspěvky: 994
Registrován: 26 led 2019 16:11
Dal poděkování: 355 poděkování
Dostal poděkování: 517 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Příroda se zbláznila

Nový příspěvek od ivan613 »

Ja tiež morušu ako strom som nechcel a tak mám takýto krík. Mám ju asi 5 rokov.Je to moruša čierna.
IMG_20220521_180349_3.jpg
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Příroda se zbláznila

Nový příspěvek od Jana P. »

Ivane strom to není, ale velikost kríku je stromovitá. :vytlem: mám také krík černou moruši, zatím velikosti cca rybízu, jestli to bude takto veliké tak potěš koště! :vytlem:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
ivan613
Příspěvky: 994
Registrován: 26 led 2019 16:11
Dal poděkování: 355 poděkování
Dostal poděkování: 517 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Příroda se zbláznila

Nový příspěvek od ivan613 »

Jana P. píše: 21 kvě 2022 18:29 Ivane strom to není, ale velikost kríku je stromovitá. :vytlem: mám také krík černou moruši, zatím velikosti cca rybízu, jestli to bude takto veliké tak potěš koště! :vytlem:
Ona bola tiež malá. A potom sa začala vyťahovať. Mám suseda a ten pokiaľ to nieje veľký strom tak to nechce. Mám i jarabinu jedlú to by mal byť strom cca 10m a zatiaľ po 3 rokoch má asi dva metre.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Příroda se zbláznila

Nový příspěvek od Hhippie »

Já takhle letos koupila ten jedlý kaštan. Má dorůst do výšky 8-10 metrů. Tak jsem taky zvědavá - jestli bude prospívat - co z něj jednou bude :vytlem:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Příroda se zbláznila

Nový příspěvek od Kouťák »

Verčo,kaštan jedlý se dožívá 500-600 let a co z něj jednou bude ?Poroste však bezproblémově a bude krásnej.Měl jsem dva asi 1,5 metru,bohužel srnec se rozhodl,že si potřebuje obrousit parůžky.Na to ,abych ho začal pěstovat už nemám čas a tak ho obdivuji v parku.
IMG_0031.JPG
IMG_0046.JPG
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Příroda se zbláznila

Nový příspěvek od čobanak »

Ale na plozeňí bi mňeli bejt 2!Jinak je ale i medonosnej.A v mláďí múže namrzat,lépe na zimu obalit chvojím.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Příroda se zbláznila

Nový příspěvek od Hhippie »

Čobi, je to tak. Pokud nejsou dva, tak je větší množství nažek prázdných. Ale zatím jsem nevymyslela, kam ten druhý… takže jsem koupila první, který by měl být zároveň stromem okrasným a uvidíme… třeba to vymyslím ještě :vytlem:
Je to nádherný strom jako takový… a kaštany by byly jako bonus :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Příroda se zbláznila

Nový příspěvek od Hhippie »

Mě to připadá jako do tohohle vlákna…
Zase je letos silná populace myší. V seníku s kolem králíkárny jich je mraky. Ani nejsou ostražité - dvě jsem chytla do ruky a zlikvidovala jedno hnízdo s mladými.. hrůza.
Nevím, co to je, ale podle bobků nic větší než obyč myš, mi chodí na zrní králíkům. Naučilo se to otvírat víko na krabičce i se zatížením, tak jsem musela vyřešit jinak.
Co mě ale překvapilo o mnoho víc, tak že se v tom zrní a v okolí objevily myší bobky modré!! Zářivě modré! Určitě tam ve školce nikdo myši ničím netráví. Takže jediné, co mě napadlo, že by někde našly barvy - typu vodovek - a žraly je ve velkém…? Máte nápad, jak se toto stalo?
Rozmoklý modrý bobek se mezi prsty rozplyne na modrou barvicí kaši… :nevim:
Asi jsem :blazen:
Přílohy
31F97AFF-251A-4534-8694-3E0762CC14A5.jpeg
6D763B96-49E1-49BD-924D-FD3DCC42C5D8.jpeg
56F0E745-D97C-409C-8677-132177A8584B.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Berrynator
Příspěvky: 344
Registrován: 22 říj 2018 09:43
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 296 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Příroda se zbláznila

Nový příspěvek od Berrynator »

tím vyloučením trávení bych si tak nebyl jistý, jelikož modré je zrovna docela běžné barvivo, které se uživá do návnad
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Příroda se zbláznila

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Ale v obili? Napadlo me jestli namel casem nezmodra? Smrdi to jak bobek?
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Příroda se zbláznila

Nový příspěvek od Jana P. »

Berrynator píše: 28 lis 2022 10:41 tím vyloučením trávení bych si tak nebyl jistý, jelikož modré je zrovna docela běžné barvivo, které se uživá do návnad
Taky mne napadlo, zda to není nějaká otrávená návnada omylem přimíchaná do obilí. :smutek:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 5 hostů