elektrický ohradnik

chov ovcí a koz...
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Jan »

pro upřesnění celý obvod plánované ohrady obdélníkového tvaru je cca 200m , předpokládal jsem 2-3 vrstvy , někde 20 cm, 40 a možná 60. prasata neskáčou, snaží se spíš podlézat, ovce mají těch cca 50 cm hlavu.

teoreticky ta síť, ale to jsem jen uvažoval, tam to počítání vzdálenosti nebude úplně snadné, protože je to sériovoparalelně, teda pokud má síť 50 m a výšku 1 m , řekněme po 10 cm, nedá se říct, že by to bylo 500 m drát.

Rúst tam pod dráty nic nebude - budu to hlídat a navíc pod síť asi dám prkna. Ty zdroje 4-5 J - to je cenově celkem "pecka"
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od PavelIV »

2 J je opravdu málo, na krávy ještě stačí, ale na ovce to chce víc. Podívej se, co radí konfigurátor u Kamíra
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Hhippie »

Kdyžtak zkontaktuj tohohle pána - vyrábí zdroje, za mě vypadají dobře provedené. Mám ho tedy cca půl roku, ale vypadá vše dobře funkční. Jsou na něj dobré recenze.
Sice mě pán z Fencee, co jsem s ním povídala na Konferenci, upozorňoval na možné nebezpečí domácích výrob… ale “riskla jsem to” :souhlas:

https://zvirata.bazos.cz/inzerat/152434 ... 30v-8j.php
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1814
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Augenblick »

Ty zdroje z bazoše jsou v pohodě :souhlas: měl jsem ho 4 roky, pan na ně dává záruku.Měl jsem od něj 7J a na ovce ideál...kdybych nebyl zmlsanej a nešel do Fencee, makal by pořád. Nechal jsem si ho jako zálohu. Mám obehnáno 20 sítěma..
Klidně mu zavolej, pan je ochotněj a i poradí.
Tykat, díkes ....
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Jan »

To z toho bazose, to je ten pán, co psal kostey, že je možný mít ještě slevu?
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Hhippie »

To nevim. Kde je udaná cena, tam jí respektuji a nesmlouvám. Pán má poloviční ceny oproti běžným, tak by mi přišla ostuda, ještě zkoušet tu cenu snížit.. :nevim:
Zdroj mi přijde moc hezky, profesionálně, zpracován a vychytaný. Také super kope! :souhlas: ale jak říkám - nemám ho dlouho, a nejsem elektrikář, tak to v tomhle světle nemohu posoudit.
:Hhippie: Bubáci forever!
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od mastnacek2 »

A ja myslel ze jsem nejvetsi kolenovrt na svete :)) nejsem tak bohatej, abych kupoval laciny veci, tim se ridim pokazdy, kdyz uz neco potrebuju poridit. :ajeje:
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Jan »

ty asi nebudeš dělat v soukromým sektoru co? V zásadě průměrný zákazník nechce nic zadarmo, to dávají všichni, chtějí i něco dostat navíc. Asi tak. A zrovna pulzní ohradník bude nějaká cívka, kondenzátor a skoro všechno.
Našel jsem na internetu návod z cívky od škody 120 , tu mám doma a kope taky pěkně :))

Tak za to nechci dát ranec. Uvažuju o vázacím drátu místo lanka, je to podstatně levnější, ale nevím, jak životnost.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Kdyby se me chtelo hledat smajlika, co se chyta za hlavu, tak ho sem dam a nic dalsiho psat nebudu :)) Myslel jsem, ze mas vic fistronu.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od PavelIV »

Hhippie, taky nesmlouvám. Ale za podobnou cenu jsem koupil u Kamíra nějakej Raptor 600 myslím, 5 nebo 6 J a taky jsem spokojenej. Stál 3600, jestli si dobře vzpomínám.
Ale na tomhle se mi líbí to zobrazení aktuálního napětí - i když já to mám stejně v kumbálu, kam někdy tejdny nevlezu. Zkoumám ohradník až když otevřu bránu, položim vodič na zem a netluče to slyšitelně do země.
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Hhippie »

Tak on je taky velký rozdíl, jestli je ten zdroj napájitelný jen ze sítě, nebo i z autobaterie.
Já mám vše z baterií, takže pro mě bohužel jsou možné jen ty dražší zdroje.
Pán vyrábí tyhle obojetné.
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od PavelIV »

Máš pravdu, to jsem si nevšiml, ten můj je jen ze sítě. Pak mám kombi, stál taky podobně, ale jen 2 J
:PavelIV:
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Jan »

Ohledně toho napájení, zatím co jsem koukal, jsou většinou napájené přes zdroj 12-14 v, takže stačí udělat redukci k autobaterií, protože žádný s těch, co jsem koukal nemají funkci UPS, tedy jedu na 220v, vypnou proud, jedu na baterii , nahodeji proud dobije se baterie a čekám další výpadek 230/12v znamená, že buď jede na 230V, nebo 12. Samo se nic nepřepne.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1814
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Augenblick »

Mám od Fencee a ten to umí. Za trojku ale nebyl...
Tykat, díkes ....
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Chlapci a divky jsem rozpolcen. Vcera jsem s panem od Nachoda telefonoval, protoze bratranek chce pujcit dve ovce na vypas a budem stavet ohradnik. Chtel jsem vedet jakej ma jeho zdroj vybijeci proud. Ziju nakych 10let v iluzi, ze zalezi na vybijecim proudu v joulech. Ten jeho ohradnik ma pry 1 nebo 1,2 J, ze zalezi samozrejme na voltech. Proc teda potom vyrobci udavaji vybijeci proud? Nejsem elektrikar, verim ze ten chlapik tomu rozumi. Ze by vybijeci jouly byly neco jako mpx u fotaku? Cim vic prouzku tim vic adidas?
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1529892 ... -i-12v.php
Vedra
Příspěvky: 285
Registrován: 05 led 2020 19:19
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 518 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Vedra »

Joule je jednotka energie. 1J=1Watt sekunda tzn. výkon jednoho wattu po dobu jedné sekundy. Za předpokladu že má zdroj stejné napětí pak 10J zdroj dodá 10x tolik proudu než 1J zdroj. Vyšší proud při stejném napětí=vyšší bolest. 1J je tak pro psy a pro koně.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Jan »

Jj a při větším suchu/ vyšší trávě , tedy dle Ohmova zákona vyšším odporu mu zbude energie na vyboj.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Kamarad me to osvetlil tak, ze volty jsou dulezity, cim vic, tim vetsi prda ale to jak silna ( intenzivni a dlouha )zalezi na vybijecim proudu v J. Takze jo, pan od Nachoda ma pravdu, ale na ovce radsi 3 a vic kvuli vlne.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Jan »

prostě fyzika 6 třídy

jestli ještě mohu, teoreticky (hodně) bych si někdy v budoucnu pořídil krávu, teď mám ty prasátka, ovečky a možná někdy kozu(y). Mám kupovat raději drát (nebudu to nikam přesouvat) ,lanko, nebo pásky? Co jsem se bavil se sousedem, co má koně je rozdíl u pásek v síle, kterou to vydrží, než se to přetrhne. Oni mají koně, tak mají pásky.
Nebo je tam ještě něco? třeba životnost? V případě drátu, to jsou nějaký pozinkovaný, pocínovaný, nebo jaký?
Předpokládám, že díky menšímu odporu vedení to bude líp fungovat. Ale než utratím pár tisíc, raději si ještě prostuduju.


k izolantům. Nechci poslouchat, že jsem kolenovrt - to by muselo pěkně bolet, raději bych řekl spořivý. Zkoušel jste někdo použít třeba tu černou trubku na vodu, nařezat z ní proužky cca 2-3 cm, nahoře provrtat dírku a přivrtat ke dřevu? Bylo by to podstatně levnější a předpokládám, že síla té tlakové na vodu , tedy 5 mm by měla stačit.

Jak říká klasik, " a nebyl to právě Zimmerman, který všem dokázal, že vydechováním tabákového kouře do vody zlato nevyrobíme " :))

Na generátoru impulzů raději šetřit nebudu. Zálohovaný nepotřebuji, to si snadno obstarám sám.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Jestli pasky, lanka nebo drat, to je stejna fyzika 6 tridy...
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů