vejce

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Hhippie »

Domnívala jsem se, že velikost hřebínku je odvislá od plemene… tedy, že má každá slepice jiný.. :jakoby:
:Hhippie: Bubáci forever!
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od čobanak »

Ano hippie,je to tak.Leghorn má nehezki vitáhlej a povislej hřebínek zaťímco šumavanka má drobnej roztomilej hřebínek.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od čobanak »

Jana P. píše: 08 čer 2022 15:39 Veru byly levné na 9 měsíců, to je slepice v nejlepší snůšce, a pokud bys je vyfotila, tak bychom taky viděli víc.
To je právje ta otázka-proč bi ňegdo prodával slepice,které zrovna nesou o 106?
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od přezdívka »

Jasně, že velikost hřebínku záleží na plemeni, ale hnědé hybridky mají hřebínky spíš menší. Ta slepice na posledním obrázku ho má teda mizerný. V 9 měsících už by měla být hotová. Troufám si říct, že už ji nevyroste. zrovna tak laloky pod zobákem nic moc a barva je opravdu bledá. Leda by zkresloval foťák.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Hhippie »

No vidíte! To já takhle fakt nedokáži posoudit :jakoby: Vidim hnědou slepici, na které neumím najít, co by bylo špatně… :nevim:
Jediné, co se mi zdá, že mají průjem. Ale nemají špinavé zadky od toho. Tak nevim. K jídlu mají pořád totéž (u mě) - granule pro nosnice a na chuť hrst pšenice. Zřídka trochu netučného masa nebo kosti na ozobání. Když je nějaká třeba vařená zelenina z polévky, tak jí rozmatlám s vitamíny, než jí podám slípkám.. plus zeleného neomezeně, co si napasou. A co nahrabou. Trávy mají dost, různé výšky i stáří i druhů.
:Hhippie: Bubáci forever!
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od čobanak »

To je ťím,že nepočítáš se spiknuťím :vytlem: já takhle koupil pravjekou kozu.Vidržela jen půl roku.Jak to říkal hurvínek?-"zákeřnej obchodňík vám chce místo špekáčků prodat bagr nebo klokana."(cesta do houbohled)
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Hhippie »

Mám tu krásnou plejádu vajec.
Teď snášejí slepičky spíš standardní a menší vajíčka. Největší kolem 66 g (mívala jsem kolem sta gramů!). Křepelka se zasnažila a vyprodukovala vajíčko těžké 18 g! Běžně kolem cca 13 g. A naopak jedna roznášející se slípka vyprdla tak malé, že bylo skoro jako křepelčí - 28 g :vytlem:
Běžně je nevážím, to spíš ze zvědavosti, když se teď vedou takovéhle všelijaké různé.. :andel:
Přílohy
19E70315-C774-41FB-8DBD-561783980DFC.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Jana P. »

Veru když se dívám na fotky, připadá mi, že na mladou slípku mají málo žluté nožky, a celkově mi připadají spíš jako staré slepice. Nevím. Rozhodně ne, jako mladší, třeba kolem pěti měsíců nebo tak. Je to podivné.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Hhippie »

Jani, vůbec si s tím nevím rady :smutek:
Teď mám tři zavřené, měly nudli, bublinu u zobáku, tak je léčím.. ale asi bude polévka zas :nesouhlas: jedna z těch zavřených nese… ale nevím která. Jsou úplně stejné. Fakt nevím. Asi nejlépe porazit všechny a holt to bude trochu dražší polévka než z krámu… alespoň nejsou “antibiotikové” :nevim:
Já jak nejsem hajzl, tak prostě jdu do všeho s tou naivitou, že se k sobě chovatelé chovají poctivě… neumím přemýšlet apriori tak, že musím být obezřetná, abych nenaletěla… :mrzimeto:
:Hhippie: Bubáci forever!
čtenářka
Příspěvky: 358
Registrován: 09 dub 2020 08:59
Dal poděkování: 1185 poděkování
Dostal poděkování: 541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od čtenářka »

Hhippii koncem srpna si pojedu do drůbežárny pro nové slepičky Dominant. Bude jim 11 týdnů a cenu ještě nemají, času dost na rozmýšlení zda by se vám nějaké nové nehodily. Ale z kuřátek jich možná bude dostatek.....
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Hhippie »

Čtenářko, vždyť vy to tam máte úplně nejblíž! V Rudné má pán dominanty. Nabízí kontinuálně slepičky před snůškou. Má slepice moc pěkné. Kamarádka od něj bere a tehdá mi taky dvě dovezla. Vůbec nebyly opelíchané, jako z jiného chovu, co mi vezla.. :souhlas:
Akorát ten má právě nejvyšší cenu tady z okolí. Ale jak už jsem se rozhodla - než zase spoléhat na férovost chovatele, raděj si připlatit a mít to, pro co si člověk jede.. :nevim:
Každopádně moc děkuji za nabídku. Třeba to vymyslíme :ruzicka:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Kouťák »

Verčo,neradím,ale napíši co bych udělal já.Chov bych prodal,nebo nacpal do mrazáku a zakoupil si chovné hejno a neměnil bych ho.To znamená nepřidával k nim z jiného chovu.Má to své opodstatnění v šíření chorob.Mám už po druhé slepice od drůbež Novák,přivezou ti je na určité místo co nejblíže tvého bydliště a to si můžeš vybrat na rozvozovém plánu který mají podrobný na stránkách.20 týdenní za 200,-Kč ks..Já jsem naprosto spokojen.Snášejí bez jediného vynechání,to znamená 4 slepice 4 vejce každý den.
Jen ještě jedna poznámka.Krmíš naprosto předpisově,ale ty blbé slepice to neví.Granule pro nosnice jsou výborná věc,ale oni je některé mrchy nežerou a tak je musíš obalamutit.Dělám to tak,že granule namočím a když nabotnají,tak do nich dám staré rozkrájené rohlíky a nebo cokoliv jiného a řádně v kbelíku omatlám granulema.Sežerou všechno.Suché granule vůbec nedávám.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Hhippie »

Jj, Kouťáku. Jak jsem říkala - tohle byl poslední “pokus”. Na podzim chci porazit téměř všechny tak jako tak a koupit jednu várku dominantů a bude. To fungovalo výborně. Před Vánocemi se roznesly a nesly až do dalšího podzimu skoro bez přestávky.
U nás stojí slepice 250 Kč. Ale když bych měla někde jezdit kvůli nižší ceně, vyjde mě to na víc. Takže holt brát, co je, lokálního :promin:
Vlastně se těším, až to bude fungovat a nebudu to muset řešit. Fakt mám svých starostí dost a pořád něco se slepicema… na to nemám kapacitu :ajeje:
A s nějakými kuřaty mi taky můžou políbit šos! Odkvokat a nazdar :ajeje:
Každopádně děkuji za rady! :ruzicka:
Mě třeba překvapilo, že pán chovatel těch čistokrevných, co jsem od něj kupovala ta kuřátka, říkal, že se musí nad tím krmením víc přemýšlet a že to střídá, aby podpořil příjem potravy. Granule fajn, ale že jim máčí i pšenici a do toho i pečivo, aby prostě víc žraly a dobře rostly. Tož tak. A to je moc hezký chov s krásně rostlými slepicemi. Arakauny, amroksky, hempšírky, wyandotky velké, maransky. :souhlas:
Přes léto stejně nebude pořádně odbyt na vejce, tak nemusím honit počty :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od arus »

Toto pidimidi vajíčko bylo snesené vedle normálního. Chtěla mi tím slepice něco říct? :usmev:
vejce.jpg
:arus:
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Františka. »

Že ji do polévky posílat nemáte, protože snáší na 125 %.
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od přezdívka »

To se občas stane. Porucha na vejcovodu. Taková vejce se vyskytují při ukončení snášky.
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od arus »

Aha, díky, Přezdívko, celé jaro nesou perfektně, už jsem si začínala myslet, že to tak bude pořád. :vytlem:
:arus:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Hhippie »

Něco pro pobavení. Co je to? :vytlem:
Přílohy
C1B969A4-946A-44D5-8DA6-5A0904767A28.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Františka. »

Vypadá to jako bobek. Je to taky vajíčko?
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Hhippie »

Křepelčí “zmetek” :))
:Hhippie: Bubáci forever!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 8 hostů