Cena elektřiny

mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Nase vlada ( y ) je a vzdycky byla plna zmrdu.

https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/ ... brGwEY_WUI
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Jan »

no už jsem to asi psal, po revoluci říkali, dostavíme Temelín a elektřina bude skoro zadarmo. Všichni nakoupili přímotopy a pak se elektřina zdražila. To samý plyn. No a teď mírná masáž s tepelnejma čerpadlama a hrůzou z kouře z komínu (ideál asi kombinace s akumulační nádrží, tedy topení na plný pecky při správném hoření skoro bez emisí a uložení). Otázka technologií je vymyslet lepší způsob uložení té energie na potom. Na seznamu byl článek o nápadu, jak energií v uzavřeném koloběhu odsolovat (nějaká hořečnatá sůl) roztok vody a soly , který po opětovném nasypání soly do vody uvolňuje energii s účinností přes 90% , vymýšleno s možností , že by se tyto jednotky měnily (jedna by měla topit vydržet cca měsíc) , vozily by se do průmyslových podniků, kde je potřeba naopak chladit.
No a i když s elektřinou jen na okraj, hezká byla i zpráva, že státní lesy s.p. prodali na 10 let s opcí na dalších 10 let veškerý klest za podstatně nižší cenu, než je normální. Píšu to proto, že pokud někdo chce hnout zadkem a ušetřit, tak v lese už to nepude, a kdo ví, možná v rámci zelené politiky již coby významný krajinný prvek nepůjde ani vyřezávat nálety kolem cest .....
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Jane, je to hnus, ty veci co pises to jsem nikde nepostreh, ale to je tim, ze nesleduju vsecko, prtze bych me siblo. Ale dobre si pamatuju tlacenku do elektrokotlu, taky jsem ho poridili a mrzli. Tepelny cerpadlo se pri stavajicich cenach elektriky prestava vyplacet ( zvlastni, kdyz to vlastne topi ze vzduchu, zeme, nebo vody :)))) jo jak rikas, akunadrz a palit co spalit jde. Mam objednany k obema viadrusum automat Robot, dokonce delaj i na 4lanek. Tam verim, ze nadrz jeste nejakej ten rok potrebovat nebudu. To leda bych poridil FVE a chtel pritapet. :soufl:
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od čobanak »

prej se o letňích prázdňinách chistá asi 10ťi deňí celorepubliková odstávka elektřini-víte o tom ňeco?prej to řikal andor šándor,ale ňic bližšího nevim.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Jan »

mastnacek2 píše: 07 čer 2022 09:40 Jane, je to hnus, ty veci co pises to jsem nikde nepostreh, ale to je tim, ze nesleduju vsecko, prtze bych me siblo. Ale dobre si pamatuju tlacenku do elektrokotlu, taky jsem ho poridili a mrzli. Tepelny cerpadlo se pri stavajicich cenach elektriky prestava vyplacet ( zvlastni, kdyz to vlastne topi ze vzduchu, zeme, nebo vody :)))) jo jak rikas, akunadrz a palit co spalit jde. Mam objednany k obema viadrusum automat Robot, dokonce delaj i na 4lanek. Tam verim, ze nadrz jeste nejakej ten rok potrebovat nebudu. To leda bych poridil FVE a chtel pritapet. :soufl:
https://techsvet.cz/nejnovejsi-zpravy/t ... andvoracek

tady je odkaz na článek o akumulátoru tepla
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od čobanak »

Tak prej se u nás v kravíňe plaťí mňesíčňí zálohi na elektřinu o 60ťisíc víc než loňi.Loňi to bilo 25ťisíc.To je opravdu dost.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od čobanak »

V praze nešla minulej tejden elektřina asi hoďinu.Liďi uvízli v metru,ve vítahu i v obchoďe.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Františka. »

Psali o tom všude a dělali, jako kdyby to bylo něco zvláštního. Snad všude někdy nešla elektřina a nikomu to nepřipadalo divné, spíš pochopitelné, že se to občas stane. Pak holt nikdo nic nedělá nebo tak polovinu, nenakupuje se, nesvítí a neohřívá, to snad už zažil každý, jedinou smůlu mají ti ve výtahu.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od čobanak »

Obchodi museli použít generátori,abi otevřeli dveře na fotobuňku.Jde o to,že to bilo neohlášené dopředu a v docela velkém rozsahu.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Františka. »

Já jsem teda zažila tolik neohlášených výpadků proudu, že mi tohle připadá jako maličkost, o které se píše jen proto, že je to v Praze. Je fakt, že možná v posledních 3 letech se to nestává, ale předtím každou chvíli. Jedná se o starou část města, kde bylo neustálé přetížení a hodina dvě bez přívodu elektřiny pro několik ulic nebylo nic zvláštního. Možná už posílili přívod. Prostě jsme si všichni zvykli, že máme pořád elektřinu. Kdysi jsem se zabývala tím, jestli se dodavatel elektřiny dá volat k zodpovědnosti za škody z neohlášeného výpadku. Nedá, leda by to byl úmysl někoho poškodit.
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od arus »

Před pár lety jsem slyšela, že blackout příjde, jen se neví kdy? Už se s ním počítá, ale nikdo se na něho nepřipravuje, nebo ano?
:arus:
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Františka. »

U nás ne, ale vlády některých zemí svým obyvatelům daly informace, jak se mají chovat v takovém případě. I to, jaké zásoby si lidé mají vytvořit pro případ rozpadu ekonomiky a státní správy, k čemuž by došlo po výpadku energií velmi rychle. Pokud vím, Rakušani takové rady dostali, snad i Němci. Další státy asi taky, ale nevím které. Nějaký dokument, dost obsáhlý a podrobný jsem viděla ze Švédska. Ten mají dokonce i přeložený přímo na jejich stránkách do dalších jazyků. Čeština tam není, ale jsou tam všechny řeči ve Švédsku zastoupené.
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od přezdívka »

Jsem zvědavá, jaký šok bude příští měsíc roční vyúčtování. Zatím nám zvedli od letošního roku zálohy o 500 Kč. Vzhledem k tomu, že už před tím jsme platili měsíčně skoro 2000 to zas není tak moc. Stejně není moc kde šetřit.
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Prezdivko, doplacel jsem asi 2500, ale mam primotopnou sazbu. zadny bejkarny s fixacej apod jsem nikdy nedelal.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od čobanak »

arus píše: 09 čer 2022 09:46 Před pár lety jsem slyšela, že blackout příjde, jen se neví kdy? Už se s ním počítá, ale nikdo se na něho nepřipravuje, nebo ano?
Pumpař řikal,že si liďi nechaj ďelat pumpu,abi se dostali k voďe i bez elektřťini.
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Cobajzi, kterej pumpar? Lidi si nechavaj delat i bunkry. Kriste pane.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od čobanak »

U nás jsou ohlášené odstávki elektřini třeba od rána od 8mi do odpoledne do 2ou,gdiž se ňeco opravuje.Je to ale vihlášené ňekolik tejdnů dopředu,abi se liďi připravili,že nebude fungovat škola,školka,obchod,pošta,a v kravíňe musíme přizpůsobit pracovňí dobu..Záleží,jakej úsek odpojej.Vlaki jezďej,tam je napájeňí odjinud.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od čobanak »

mastnacek2 píše: 09 čer 2022 10:28 Cobajzi, kterej pumpar? Lidi si nechavaj delat i bunkry. Kriste pane.
Z ejpovic.To neznáš tu hlášku z filmu kuloví blesk-máte sklep? :vytlem:
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Františka. »

Myslím, že když má někdo vlastní studnu, měl by mít i pumpu. Spoléhat se jen na elektrické čerpadlo mi připadá zvláštní. Ono už jen ty úzké vrty jsou dost nepraktické, ale dnes se klasických studní kope málo a z vrtů se dostane voda i z velké hloubky, tam by nikdo nedokopal. Ale ta pumpa je důležitá. Vlastně nevím, jestli je ruční pumpa i do vrtů, ale snad jo.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od čobanak »

samozřejmňe že je.ono teda lze hrnečkem čerpat vodu i z vrtu,ale je to zdlouhavé.musel jsem to používat,gdiž mi ukradli ve středňích čechách pumpu a dali jí do sbjerni.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti