Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Zelenina
Odpovědět
Kouťák
Dal poděkování: 4527 poděkování
Dostal poděkování: 2278 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Kouťák »

Přidám pár fotek do Bosorčiny zahrádky.Zimolez kamčatský už modrá,ostružinu "triple crown",kterou jsem ještě neochutnal snad letos ochutnám,vrba bílá září a budu muset uvařit ovar,protože křen v hrázi krásně roste.
IMG_1386.JPG
IMG_1396.JPG
IMG_1376.JPG
IMG_1378.JPG

Hhippie
Administrátor fóra
Dal poděkování: 1678 poděkování
Dostal poděkování: 3445 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Hhippie »

Kouťáku, můžeme tak leda závidět, tyhle keře na zobání.
Ta kamčatská borůvka je pořád stejně malinká, jak jsem jí loni zasadila a bojuje stále o život. Myslím, že mi dojde dřív trpělivost! :mrzimeto:
A s těmi ostružinami jste to viděli sami… :smutek: … maliny jsou tak invazivní, že to zatím zvládají - množit se rychleji, než je něco poddoluje… tak na ty se těšíme moc! Na borůvkách byly květy, ale uschly a většina upadla. Nerozumím. Ale přesazovali jsme je loni jako veliké dospělé keře, tak třeba si ještě potřebují letos oddychnout… :jakoby:
:Hhippie: Bubáci forever!

Jana P.
Dal poděkování: 3446 poděkování
Dostal poděkování: 4101 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Jana P. »

Pro mne je toto nádhera, úspěch. Děkuji, jsem vděčná.
Přílohy
20220606_102232.jpg
20220606_101303.jpg
:bosorka: Janina

Javorka
Dal poděkování: 1576 poděkování
Dostal poděkování: 685 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Javorka »

Javorčina zahrádka. :usmev:
kosat dáma.jpg
kosat cuba.jpg
růže 2.jpg
růže raph.jpg
růže grah.jpg
:433:

Hhippie
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Bosorko, tu brokolici fakt nechápu! Máš jí nádhernou! A ten květák! Radost pohledět!
Já když jsem je zkoušela, tak z nich vyšlo něco jako pár růžiček do dlaně mezi vykvetlými stvoly. A květák byl žlutohnědý a rozvětvený.. :promin:

Javorko, to je prostě taková nádhera, když to u Tebe rozkvete! :srdicko:
Těším se, až postupně vypěstuji také okrasné koutky a budeme mít kolem domu spoustu barev! :andel:

Javorka
Dal poděkování: 1576 poděkování
Dostal poděkování: 685 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Javorka »

Děkuji, teď je těch nádherných květů opravdu hodně.

Matně si pamatuju, že jsem měla nádherné velké brokolice. Ale jen jednou.
Každý další rok hrůza, ani jedna růžička.
Už pár let se ani nesnažím a brokolici nepěstuju. Květák by dopadl ještě hůř.
:433:

Jana P.
Kontaktovat uživatele:

Javorko nádherné květy. Ta Pivoňka a růže! Já holt pěstuju hlavně to, co se dá sežrat! :vytlem:
Zde videjka ze zahrady ze 14.6.

Nevím,jak je možné, že mi vyrostla taková brokolice a květák. Pohnojeno naším kompostohnojem na podzim, zryto, semínka velmi raných odrůd zaseta 21.2. Do skleníku, pod netkanku, pak sadba ven někdy koncem března, zalévání deštovkou, ochrana před slimáky.
Před pár lety jsem se rozhodla, že všechna zelenina i ovoce, které skonzumujeme, musí pocházet z naší zahrady. Takže jen rajčata, okurky, dýně, to by bylo málo.
Nekupuji ovozel. Nanejvýš cibuli, když se mi nezadaří vypěstovat dostatek na celý rok.
Takže se musím pokusit vypěstovat rozličné druhy čehokoliv. A když to vyroste, tak se toho přejíme a zbytky dávám do mrazáku nebo sklepa.
Letos jsme se přejedli zatím ředkvičkou, kedlubnem, salátem, jíme květák, brokolici. Zelené natě.

Hhippie
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Janinko, moc ráda koukám na Tvou zahradu! Je to jedna radost! Jak to máš ve stínu stromů, drží se tam vlhčeji a tolik netrpí na vysychání, když zrovna praží (tak jako dneska!!). Na to téma už delší dobu přemýšlím, jestli nezasadit nějaký strom poblíž záhonů, aby se vytvořilo vlhčí mikroklima… ale nevím si s tím rady. Kdyby to bylo takové terno, tak to asi lidé dělají častěji, ne…? Vážně nevím :nevim:
Každopádně vždy obdivuji Tvou výraznou zeleň. Ale možná to bude kombinace víc věcí - taky složení půdy a výživa rostlin, počasí, častost zálivky i kvalita sadby… je toho ještě mnoho, co se musím naučit :andel:
Ale i tak jsem moc ráda, jak to spolu se zahrádkou zvládáme a že máme co čerstvého na stůl. Teď už je i pár krabiček jahod v mrazáku a zavařeno několik skleniček marmelády. Každý den je co uštípnout. Začínám zas dělat radost koprem, který rozdávám… třeba mi zas někdo uvaří kulajdu :vytlem:

Františka.
Dal poděkování: 2542 poděkování
Dostal poděkování: 1958 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Františka. »

Hhippie, taky mám radost, když něco nemusím vařit nebo péct já a z toho, co někomu dám, dostanu desátek.
S těmi stromy je to tak, že někdy je pod nimi stínu až moc. Lepší jsou vyšší stromy, tam se přece jen nějaké světlo dostane. Taky je tam vyčerpaná půda, takže to chce navážet, jako to dělá Kouťák. Spíš je dobré, když tam nějaké stromy jsou poblíž, aby stínily část dne. Když se slunce otočí, může na tom místě být zase světlo. Celý den slunce vydrží máloco a celý den stín taky.

Jana P.
Kontaktovat uživatele:

Pravda je, že v sadu i na zahradě máme stromů i keřů hodně. Ale záhony jsou umístěné tak, že na ně velkou část dne slunce svítí. Vůbec celá orientace pozemku je výborná. Dlouhou stranou na jiho západ. I dům je tak.
Chystám se na týden pryč, záhony jsem přeplela, vyjednotila řepu, vyházela brukvovité, co zbyly, protože se objevily molice. V pařeníku saláty nahradily cukety, nejsou moc velké, všude velmi škodí hryzci. Ale něco sklidíte.
Taky jsem vyhrábla první cca kilko nových brambor. Jsou pěkné, ale bude jich troška, celý záhon je podkutaný hryzcem.
Ti hryzci, jsou opravdu letos všude v mé zelenině. Tak jsem už zastrčila pár jedů do děr. :cert:
Začaly konečně rodit okurky. Nyní k jídlu okurky, špenát, hrášek, zelené natě,jahody. Zimolez. Začínají rybízy, angrešt. A až se vrátím, bude se sklízet česnek.
Přílohy
54809D42-DB49-4C4E-8C4F-D8CB42019C14.jpeg

Františka.
Dal poděkování: 2542 poděkování
Dostal poděkování: 1958 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Františka. »

Bráníte se nějak proti molicím kromě vytrhání rostlin?

Hhippie
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Brambory máte obrovské! Kort na to, že nejsou ještě dorostlé! :souhlas: takové bychom si jen mohli přát! Nám teprv začínají kvést, takže ještě nejsou ke sklizni..
Ale česnek začíná také pomalu kvést, tak to budu muset oškubat. A zkusím tedy ocásky zpracovat. Mám z něj radost! Jak jsem předchozí roky ani nesázela, protože se mi to zdálo marné, tak letošní česnek vypadá velmi zdařile :souhlas:

Odpovědět