slepice dominant

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: slepice dominant

Nový příspěvek od čobanak »

Stačí 2-3 tučné larvi denňe...Šumavanki jsou taki víborné!
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: slepice dominant

Nový příspěvek od Hhippie »

Nojo… jsem fakt zvědavá! Zdají se drobnější než ty moje, ale jsou krotké, nechají na sebe sáhnout, což mi je sympatické.
Slepice dostávají granule pro nosnice, na chuť trochu zrní na zem a občas maso. Už jim nedávám zbytky. Některé mívaly průjem. Zeleného mají, co si napasou, zrovna tak hmyzu. A skořápky. Zrovna se mi plech skořápek “dopéká” v troubě po buchtě k snídani :vytlem:
:Hhippie: Bubáci forever!
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: slepice dominant

Nový příspěvek od čobanak »

Jsou mazlivé?To bi oceňila jana.Ďeťi si gdisi ochočili jednu slepici.Říkali jí raketa a chťeli ji pořád chovat až jsem jim v tom musel bráňit,abi se vůbec nažrala.
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: slepice dominant

Nový příspěvek od Jana P. »

Čobi mazlivé možná jsou, ale nemají hebký kožíšek. Jemnou krásnou dlouhou srst. Asi to bude tím, že jsem kadeřnice. :vytlem:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: slepice dominant

Nový příspěvek od Hhippie »

Jani! Mají hebké peří! Miluji dotek na peří! :srdicko:
Manžel se peří štítí :))
Každý to máme jinak holt :vytlem:
Třeba i hadí kůže je moc hedvábná, přesto jí lidé nesnášejí… :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: slepice dominant

Nový příspěvek od Jana P. »

Ano překvapilo mne kdysi, když jsme chovali červenou užovku, jak je teplá a hebká. Suchá, hladká.
Měli jsme ji pár let. Jednou nám utekla z akvária. Asi týden jsme ji nemohli najít. Tehdy jsme s mužem ještě spali na zemi na matracích, cca 2007. Takhle v noci se pobudím a milá užovka se ovíjela kolem mé ruky mezi loktem a ramenem. Fakt je to škrtič! :vytlem: Měli jsme radost.
Stále žije. U bývalého přítele manželovy dcery, jakož i jejich dva kocouři.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: slepice dominant

Nový příspěvek od PavelIV »

Kamarád jednou přes tejden nemohl najít asi 1,5m dlouhou anakondu - byla omotaná kolem záchodový mísy :vytlem:
:PavelIV:
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: slepice dominant

Nový příspěvek od Františka. »

Jana P. píše: 31 kvě 2022 07:25 Čobi mazlivé možná jsou, ale nemají hebký kožíšek. Jemnou krásnou dlouhou srst. Asi to bude tím, že jsem kadeřnice. :vytlem:
Musím říct, že mi kadeřnice připadaly vždycky jako třeba zdravotní sestry. Hrabat se cizím lidem ve vlasech, ošetřovat je, dotýkat se jich, to by pro mě byla opravdu oběť. A pro Vás to asi nic nepříjemného není.
Nesnáším i takové ty "kamarádíčky", co každého berou kolem ramen nebo na něj poklepávají :vztek: .
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: slepice dominant

Nový příspěvek od Hhippie »

Pavle, to je vtipný příběh! Ale první, co mě napadlo, bylo, co jí k tomu přinutilo, protože hadi jsou chladnokrevní živočichové, co potřebují vnější dotaci teplem a mísa chladí.. :vytlem:
To je prostě hrozné se mnou, že jsem “tak děsně praktická”, že ve všem hledám realitu.. :ajeje: a pak mě mají lidi za škarohlída, když přijdou třeba s nějakým nápadem a já jim vyjmenuji, jaké technické komplikace mě k tomu napadají… :blazen: Anakonda kolem záchodové mísy je boží představa! :))
Mě jednou zdrhla agresivní užovka taiwanská, asi 1,5 metru dlouhý dospělec, a několik dní taky nebyla k nalezení. Pak jsem přišla domů a našla jí viset zapletenou v takové té hrubě krajkované zácloně! Vlastní vahou měla zařezaná vlákna pod šupinami kde všude a jen bezmocně visela! :ajeje: Vystříhala jsem jí manikurovými nůžtičkami. Záclony získaly zcela nový design! :))
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: slepice dominant

Nový příspěvek od Hhippie »

Akorát teď koukám, že jsme se od nosnic dostali jaksi úplně mimo téma! :)) :blazen:
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: slepice dominant

Nový příspěvek od Františka. »

Kuřaty se hadi krmí, tak nejste tak daleko :usmev: .
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: slepice dominant

Nový příspěvek od PavelIV »

Bylo to papundeklový jádro, byl ve 2 patře ze 6ti. Bylo to v zimě a to je tom jádru docela teplo od trubky s teplou vodou, co vede nahoru, jestli si to ještě dobře pamatuju. Pravda je, že samotná mísa je chladná. Třeba měla potřebu se jen kolem něčeho omotat :vytlem:
:PavelIV:
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: slepice dominant

Nový příspěvek od Františka. »

Kdyby se tam omotala, když tam právě někdo trůnil a ten by pak nemohl odejít :vytlem: .
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: slepice dominant

Nový příspěvek od Hhippie »

Upřímně… já jsem z těch slepic úplně nešťastná! Vůbec nevím, co dělám špatně. A všechno je špatně. :nesouhlas:
Mají granule pro nosnice, vitamíny do vody, kryté popeliště, trávu ve výběhu.. přesto některé trpí průjmem (dlouhodobě), snůška je nízká (cca poslední 3 měsíce) a teď jedna z nejlepších nosnic přestala snášet, hubne a ztrácí peří (nezobou se navzájem). Chytila jsem jí, ale nic jsem na ní nevykoukala… :smutek: už fakt nevím, co pro ně víc udělat.
Jediné, co mě napadá, je je odčervit.
Děláte to? Čím odčervujete? Co má nejkratší ochrannou lhůtu na vejce?
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: slepice dominant

Nový příspěvek od Hhippie »

Aaaa, máme tu vlákno speciálně na to. Tak si to pročtu a nějak to vymyslím :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Dena
Příspěvky: 251
Registrován: 21 úno 2020 20:11
Dal poděkování: 1133 poděkování
Dostal poděkování: 363 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: slepice dominant

Nový příspěvek od Dena »

Zabila jsem včera slepici. Byla to hezká kropenatá hybridka, bohužel s neprůchodným voletem. Už před vánoci měla potíže, potom se stabilizovala a teď zase vole nacpané, tvrdé, přitom hubla. Dřív jsme zabíjeli s manželem, on už to dělat nechce, musím sama, no nemám z toho radost. Ale nemůžu jí nechat trápit.
Další adeptka na sekyrku je osmiletá maranska měděněkrká, krásná mohutná slepice s chutí do života. Ještě loni utrousila občas vejce. Není to ekonomické ale dopřejeme jí ještě nějaký čas.
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: slepice dominant

Nový příspěvek od Jana P. »

Taky bych nejradši všechno chovala až to sejde stářím. Ale to je nesmysl jasan.
Slepice tedy mám také tři už matadorky. A ostatním jsou dva až tři roky. Od vánoc nyní snáší tak šest vajec denně, je jich devět. Která kdy nevím. :usmev:
Nechám je zatím tak. :usmev:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: slepice dominant

Nový příspěvek od arus »

Nedávno jsem se bavila s jednou paní, která říkala, že u ní končí na dožití slepice od jejich známých. Pobavilo mě, že mají v kurníku plakát kohouta, prý aby věděly, jak vypadá a z venku mají na kurníku plakát lišky, aby si dávaly pozor a netoulaly se daleko. Byla to moc příjemná paní, obě jsme se dost nasmály. :vytlem:

No a teď potřebuji radu. Mám kohouta, už jsme rozhodli o jeho osudu, že skončí v mrazáku. Ale projevila o něho zájem moje sestra. Má loňských 6 slepiček. Kohout je taky loňský.
Jak se to dělá? Máme ho nechat zavřeného s novými slepicemi pár dní v kurníku nebo ho můžeme rovnou vpustit ven mezi slepice a on se přizpůsobí a půjde za slepicemi do kurníku? Nebude to pro slepice, které kohouta ještě neviděly moc velký šok a koneckonců i pro něho?
S kohouty nemám skoro žádnou zkušenost ale vy určitě ano, tak se těším na vaše rady. Díky! :ruzicka:
:arus:
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: slepice dominant

Nový příspěvek od Jan »

Jako u všeho ostatního, můžou mu dát do těla. Já bych ho večer přidal na hřad a hotovo .
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: slepice dominant

Nový příspěvek od Františka. »

6 slepic není žádné velké hejno. On byl u Vás se slepicemi, tak si s nimi poradí. Slepice nejsou staré a tím přezíravé a nafoukané, když jsou teprve roční, jako ten kohout. Šok mít nebudou, jestli je dobrý kohout, naopak se jim zalíbí a bude jim imponovat. Já bych ho mezi slepice pustila tak, aby měl dost času na seznámení, takže nejlíp dopoledne, aby pochopil, kde je teď jeho kurník a šel tam pak se slepicemi sám.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů