Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Zelenina
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2884
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7236 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Kouťák »

Přidám pár fotek do Bosorčiny zahrádky.Zimolez kamčatský už modrá,ostružinu "triple crown",kterou jsem ještě neochutnal snad letos ochutnám,vrba bílá září a budu muset uvařit ovar,protože křen v hrázi krásně roste.
IMG_1386.JPG
IMG_1396.JPG
IMG_1376.JPG
IMG_1378.JPG
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Hhippie »

Kouťáku, můžeme tak leda závidět, tyhle keře na zobání.
Ta kamčatská borůvka je pořád stejně malinká, jak jsem jí loni zasadila a bojuje stále o život. Myslím, že mi dojde dřív trpělivost! :mrzimeto:
A s těmi ostružinami jste to viděli sami… :smutek: … maliny jsou tak invazivní, že to zatím zvládají - množit se rychleji, než je něco poddoluje… tak na ty se těšíme moc! Na borůvkách byly květy, ale uschly a většina upadla. Nerozumím. Ale přesazovali jsme je loni jako veliké dospělé keře, tak třeba si ještě potřebují letos oddychnout… :jakoby:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Jana P. »

Pro mne je toto nádhera, úspěch. Děkuji, jsem vděčná.
Přílohy
20220606_102232.jpg
20220606_101303.jpg
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Javorka »

Javorčina zahrádka. :usmev:
kosat dáma.jpg
kosat cuba.jpg
růže 2.jpg
růže raph.jpg
růže grah.jpg
:433:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Hhippie »

Bosorko, tu brokolici fakt nechápu! Máš jí nádhernou! A ten květák! Radost pohledět!
Já když jsem je zkoušela, tak z nich vyšlo něco jako pár růžiček do dlaně mezi vykvetlými stvoly. A květák byl žlutohnědý a rozvětvený.. :promin:

Javorko, to je prostě taková nádhera, když to u Tebe rozkvete! :srdicko:
Těším se, až postupně vypěstuji také okrasné koutky a budeme mít kolem domu spoustu barev! :andel:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Javorka »

Děkuji, teď je těch nádherných květů opravdu hodně.

Matně si pamatuju, že jsem měla nádherné velké brokolice. Ale jen jednou.
Každý další rok hrůza, ani jedna růžička.
Už pár let se ani nesnažím a brokolici nepěstuju. Květák by dopadl ještě hůř.
:433:
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Jana P. »

Javorko nádherné květy. Ta Pivoňka a růže! Já holt pěstuju hlavně to, co se dá sežrat! :vytlem:
Zde videjka ze zahrady ze 14.6.


Nevím,jak je možné, že mi vyrostla taková brokolice a květák. Pohnojeno naším kompostohnojem na podzim, zryto, semínka velmi raných odrůd zaseta 21.2. Do skleníku, pod netkanku, pak sadba ven někdy koncem března, zalévání deštovkou, ochrana před slimáky.
Před pár lety jsem se rozhodla, že všechna zelenina i ovoce, které skonzumujeme, musí pocházet z naší zahrady. Takže jen rajčata, okurky, dýně, to by bylo málo.
Nekupuji ovozel. Nanejvýš cibuli, když se mi nezadaří vypěstovat dostatek na celý rok.
Takže se musím pokusit vypěstovat rozličné druhy čehokoliv. A když to vyroste, tak se toho přejíme a zbytky dávám do mrazáku nebo sklepa.
Letos jsme se přejedli zatím ředkvičkou, kedlubnem, salátem, jíme květák, brokolici. Zelené natě.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Hhippie »

Janinko, moc ráda koukám na Tvou zahradu! Je to jedna radost! Jak to máš ve stínu stromů, drží se tam vlhčeji a tolik netrpí na vysychání, když zrovna praží (tak jako dneska!!). Na to téma už delší dobu přemýšlím, jestli nezasadit nějaký strom poblíž záhonů, aby se vytvořilo vlhčí mikroklima… ale nevím si s tím rady. Kdyby to bylo takové terno, tak to asi lidé dělají častěji, ne…? Vážně nevím :nevim:
Každopádně vždy obdivuji Tvou výraznou zeleň. Ale možná to bude kombinace víc věcí - taky složení půdy a výživa rostlin, počasí, častost zálivky i kvalita sadby… je toho ještě mnoho, co se musím naučit :andel:
Ale i tak jsem moc ráda, jak to spolu se zahrádkou zvládáme a že máme co čerstvého na stůl. Teď už je i pár krabiček jahod v mrazáku a zavařeno několik skleniček marmelády. Každý den je co uštípnout. Začínám zas dělat radost koprem, který rozdávám… třeba mi zas někdo uvaří kulajdu :vytlem:
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Františka. »

Hhippie, taky mám radost, když něco nemusím vařit nebo péct já a z toho, co někomu dám, dostanu desátek.
S těmi stromy je to tak, že někdy je pod nimi stínu až moc. Lepší jsou vyšší stromy, tam se přece jen nějaké světlo dostane. Taky je tam vyčerpaná půda, takže to chce navážet, jako to dělá Kouťák. Spíš je dobré, když tam nějaké stromy jsou poblíž, aby stínily část dne. Když se slunce otočí, může na tom místě být zase světlo. Celý den slunce vydrží máloco a celý den stín taky.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Jana P. »

Pravda je, že v sadu i na zahradě máme stromů i keřů hodně. Ale záhony jsou umístěné tak, že na ně velkou část dne slunce svítí. Vůbec celá orientace pozemku je výborná. Dlouhou stranou na jiho západ. I dům je tak.
Chystám se na týden pryč, záhony jsem přeplela, vyjednotila řepu, vyházela brukvovité, co zbyly, protože se objevily molice. V pařeníku saláty nahradily cukety, nejsou moc velké, všude velmi škodí hryzci. Ale něco sklidíte.
Taky jsem vyhrábla první cca kilko nových brambor. Jsou pěkné, ale bude jich troška, celý záhon je podkutaný hryzcem.
Ti hryzci, jsou opravdu letos všude v mé zelenině. Tak jsem už zastrčila pár jedů do děr. :cert:
Začaly konečně rodit okurky. Nyní k jídlu okurky, špenát, hrášek, zelené natě,jahody. Zimolez. Začínají rybízy, angrešt. A až se vrátím, bude se sklízet česnek.
Přílohy
54809D42-DB49-4C4E-8C4F-D8CB42019C14.jpeg
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Františka. »

Bráníte se nějak proti molicím kromě vytrhání rostlin?
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Hhippie »

Brambory máte obrovské! Kort na to, že nejsou ještě dorostlé! :souhlas: takové bychom si jen mohli přát! Nám teprv začínají kvést, takže ještě nejsou ke sklizni..
Ale česnek začíná také pomalu kvést, tak to budu muset oškubat. A zkusím tedy ocásky zpracovat. Mám z něj radost! Jak jsem předchozí roky ani nesázela, protože se mi to zdálo marné, tak letošní česnek vypadá velmi zdařile :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2884
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7236 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Kouťák »

Kde zase je ta Bosorka?Od té doby co se z ní stala babička na plný úvazek,tak se tu nic neděje. :vytlem: Tak musím dát pár fotek já.Maliny rostou jako blázen,borůvky pěstuji v kleci,abych kosákům udělal radost,okurky a kopr jsou v přípravě a kocour si klidně chrápe. :vytlem:
IMG_1688.JPG
IMG_1690.JPG
IMG_1695.JPG
IMG_1710.JPG
Uživatelský avatar
irčan
Příspěvky: 2771
Registrován: 28 črc 2019 14:43
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 401 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od irčan »

Kouťáku dyž vidím toho Tvýho pana kocóra tak sem si vzpměl že nekeří z méch kočičáků jako výraz spokojenosti párkrát hrabli tlapó vedle misky.. Obvykle po tom co se nafutrovali krmením, negdy aj během žraní a sem tam jenom tak bez zjevnýho důvodu. Hrábne si aj ten Tvůj?
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Hhippie »

Kouťáku, zrovna jsem taky chtěla sdílet radost, že už máme i my okurky. Venkovní. Akorát jsem zjistila, že mi vylezly jen nakládačky. Tak snad děti vezmou za vděk i těm. Akorát to strouhání do salátů bude pakárna :ajeje:
Jooo… a dnes jsem nedočkavě urvala první rajče! Mňam!
Před barákem. Na záhonu nemají tolik tepla, tak tam jsou ještě zelená. Tak doufám, že se dočkáme. Už jsem našla počátky plísně na krajích spodních listů. Tak jsem do půlky rostlin listy ostříhala a pak ještě nechala na radu kamarádky jen půlku délky listů… tak uvidíme, co to udělá :nevim:
Přílohy
D24E678F-DA97-463A-8998-0E2D17C2BED7.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2884
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7236 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Kouťák »

Taky jsem zaznamenal jedno rajče červené,ale syn také. :vytlem: Venku ještě nečervenají,ale myslím si,že mají přijít vedra a tak to červenat začne.Po tom mokru očekávám plísně a tak jsem to letos pojistil a na záhon jsem dal také okurky polní,protože ve skleníku okurka odejde první.Půlky listů u rajčat jsem nezkoušel,ale odzkoušet se má všechno.Těším se na ostružinu.Ještě není zralá,ale je obalená.
Irčane,můj kocour nehrabe,pouze o pařez brousí drápky.
IMG_1681.JPG
IMG_1711.JPG
IMG_1712.JPG
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Profesor1 »

Tak já už měl první rajče před týdnem.
Na to že jsem myslel že z nich nic nebude, tak se díky teplu zmátořily. Většinu mám ze zakořeněných vršků.
Taky jsem četl že rajče má raději sucho, než přelití.
Přílohy
IMG_20220713_162000.jpg
IMG_20220713_162014.jpg
Cukety vyrostly snad během týdne.
Cukety vyrostly snad během týdne.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Františka. »

Co to máte u té cukety, to černé plastové?
čtenářka
Příspěvky: 358
Registrován: 09 dub 2020 08:59
Dal poděkování: 1184 poděkování
Dostal poděkování: 541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od čtenářka »

Já vidím jen cukety :blazen: :vytlem:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosorčina zahrádka 🥕🍎🧄

Nový příspěvek od Hhippie »

… černé jako plastové… :)) :mrzak:
To jsou makety… aby vypadalo, jaký je dobrý zahradník… :vtipalek:

S těmi cuketami… jak jsem doma sama… a cukety rostou jak zjednané, vůbec nevím, co a nimi… :ajeje: Někdo z nich dělal takové jakoby nakládané okurky… nebo jsem měla recept na nakládané v kari - ty mi děsně moc chutnaly - ale upřímně se tím zpracováváním teprv prokousávám… takže tři druhy letošních marmelád je pro mě zatím nejlepší výkon v mých dějinách!! :blazen:
Teď jsem si zrovna přinesla 10litrový kýbl mrkví. Sice jsem si dnes naordinovala pohodový večer… ale nějak mi to nedalo a když jsem viděla, jak už jsou některé veliké a naopak jak se někde, kde nebylo dobře vyjednoceno, tísní… musela jsem “zasáhnout” :ajeje:
Letos mám nejkrásnější a největší mrkve, jaké jsem kdy měla! :srdicko: a je jich hodně rovných. Tak to mě těší. Páč ty rozvětvené jsou na prd. To je děsného odpadu… sice to sežerou zvířata… ale radši bych byla, když by byla většina pro rodinu :andel:
Přílohy
33C82A03-FC66-4753-B8CA-F19BF7A38E04.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů