Sušení sena

Louky a pole
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Me chcete nasrat s tema balikama pod strechou? Vcera jsem to zkulil v tom nejvetsim hice aby to jeste prosklo, cekam 5 hodin, 6ta hodina, 7,8,9 a do prdele. Kamarad telefon nedostupnej. Tak jedu a lis na dvore a stelujou tam novej telefon. Starej se mu rozbil a rozbil se i lis. Tak se dam na modleni, aby to do dopoledne spravili. Rano samozrejme uz rosa, tak cekam az me reknou jak jsou na tom a poletim to domu prekulit aby to jeste proschlo. Dest ma prijit kolem 13 hodiny.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Františka. »

Profesor1 píše: 20 čer 2022 06:00 No jó, jenže včera večer nebyla rosa, tak se dalo lisovat i večer.
Jo, to je taky hledisko, pravda. Když je rosa, zase ale nebývá tak vedro. U nás už není rosa pár dní.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Hhippie »

S těmi seny a službami… kamarádka se svými novými 6 ha stále čeká… protože jiní klienti byli důležitější… a kvalita porostu klesá a klesá… by jeden brečel.
Ale já jí to říkala předem. Že jsem si to vyzkoušela a že už bych na to neměla nervy. Navíc když si na tom člověk neudělá ani prd. Když má alespoň základní techniku a jen si to nechá zabalit, je to taky jiná. Ale službou od sekání po balík… to už je něco zařizování a doprošování… :mrzimeto:
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Františka. »

Tady si sekají všichni sami a lis nemá nikdo široko daleko, jezdí sem jeden z daleka a sbalí postupně všem. Pak se, chudáci, dívají, jak jim prší na krásně usušené seno a nemůžou dělat vůbec nic.
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Tak to je lepsi varianta kdyz nic nema a ceka a ceka. ja se na tom nachodil celej vikend, jeste ze mam cikanskou kuzi, takze spalenej nejsem, ale hnedej jak cikan, trosku to boli ale nic zasadniho. O to vic nasere takova komplikace a jako na potvoru jim ta predoved dnes jiste dopadne.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od čobanak »

U nás už bouří
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Hhippie »

U nás už leje. Což je moc dobré. Na konci týdne jsem posekala nedopasky a vůůůbec se mi nechtělo je shrabávat a odnášet je na hromadu. V tom vedru už absolutně ne.
Je mnoho lidí, co i plnou nepasenou louku posekají a ono to proroste novou… ale já jak jsem takový detailista, mám to ráda hezké… ale ta dřina a vedro mi bralo motivaci… navíc kvalita toho “sena” je tak mizerná, že mi to nežralo nic. To už máme leta odzkoušené. Takže by to stejně bylo leda na podestýlku pod prasata.. tak to za mě dnes nakonec počasí vyřešilo samo! :souhlas: tak můžu tuhle dřinu pustit z hlavy. Juchů! :vytlem:
:Hhippie: Bubáci forever!
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Je to v pi...
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Františka. »

Hhippie, proč by se neměly sekat nepasené louky? Nějak jsem Vás nepochopila :stydim: .
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Posekat vzrostlou louku a nechat to lezet je prasarna. Vidim vzdycky prvni travu jako neskutecnou dzungli, kdyz se to neprepasa. Tomu se pak rika ta prirodni sukcese :))) zadelavaj si na koprivniste.
Uvazuju ze ten muj novej 1ha vezmu listovkou co mam na traktoru ve vesjce 10-15cm a necham to zarust. ¨Seno by to hezky nebylo, kamos to na senaz nechce. Na tech 10-15cm muzu smele pustit ovce. Akorat je to na kopci kde neni kapka stinu. Seknu to, az vykvetou bodlaky, par mist tam je.

Neskutecne se snad stava skutecnosti, kamarad za sebe sehnal nahradu z polska a pred chvilej me zensky z domu volaly, ze uz se lisuje. To bude s mokrejma zadama jestli to dopadne. Asi se na pristi rok podivam po nejakym unibalu nebo sipme, na tech mejch 15-20 baliku. Muj vchrni lisovac ma skvelej lis McHale, ale odesla mu tam nejaka jakasi brzda, vyrobni vada o ktery vyrobce vi a prodejce to ma udajne za ukol odstranovat pred prodejem. Nestalo se. Ty moje 2ha jsou malina, ale on ma naslibovano kupu a jeste svoje a to je pak na palici.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Hhippie »

Františko, to byl povzdech, že jsou lidi čuňata, že posekají hustou louku, co na ní nic nepáslo a nechají to ležet, protože o hmotu nemají zájem. Jen aby dostali dotace. A taky si s tím ten pozemek poradí. Jak, nekomentuji.
A že já to mám pasené, někde i do mrti, a posekala jsem jen ty ocásky, co už ovce jíst nechtějí a bodláky a kopřivy, takže na zemi neleží žádná veliká vrstva, aby si s tím porost pod tím neporadil a nesnížila se kvalita pastviny :mrk:
Přepást to sušené jsem nezvládla. Škoda, z těch kopřiv, co zavadlé milují, by měly spoustu železa na dorovnání jarního náporu parazitů… ale prostě nejsem všude a nezvládám milion věcí naráz :nevim: ovce jsou ve skvělé kondici i po březosti a kojení, takže výčitky asi mít nemusím :vytlem:
:Hhippie: Bubáci forever!
ivan613
Příspěvky: 994
Registrován: 26 led 2019 16:11
Dal poděkování: 355 poděkování
Dostal poděkování: 517 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od ivan613 »

Tak já mám seno síce v balíkoch no ešte na lúke.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Františka. »

Hhippie, já jsem nepochopila, že myslíte posekat a nechat ležet. Myslela jsem jen posekat nepasenou louku, že se prostě podle Vás každá louka musí přepást :vytlem: . Tojo, samozřejmě, oni to dělají lidi i na zahradách. Kdyby měli mulčovač, je to jiné, ale posekat a nechat... Ono to shnije taky, ale už se tam neudrží nic než ta nejhnusnější tráva. Luční kytky se tam neudrží, potřebují vzdušnost.
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Ivane, jestli mas kulaty tak se prd deje, to zase vyschne. Ale jestli hranaty, tak to je tak na hnuj.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Františka. »

ivan613 píše: 20 čer 2022 11:22 Tak já mám seno síce v balíkoch no ešte na lúke.
V balíkách na louce, když teď se položily na suchou zem, to chvíli vydrží. Kdybyste balili mezi dvěma dešti a zem byla mokrá, je to horší. Hranaté dobře utažené taky uschnou, ale nesmí moc zmoknout. Na to jsou ty kulaté lepší.
Kdyby se tak někdy mohl člověk rozdvojit. Ale pak by se chtěl ještě rozčtvrtit atd. Taky by bylo blbé, kdybychom se rozdvojili z té hmoty, kterou na sobě máme. To by nás bylo některých víc, ale byli bychom prťaví :vytlem: . A ti rozčtvrcení už tuplem.
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od mastnacek2 »

No to nevim jestli malej hranatej balik vydrzi dest. Mozna tak ty velky, co jsou tezky jak mrcha, Ale maly i kdyz lisovany vysokotlakem, tak proste jsou jak houba.
ivan613
Příspěvky: 994
Registrován: 26 led 2019 16:11
Dal poděkování: 355 poděkování
Dostal poděkování: 517 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od ivan613 »

mastnacek2 píše: 20 čer 2022 11:29 Ivane, jestli mas kulaty tak se prd deje, to zase vyschne. Ale jestli hranaty, tak to je tak na hnuj.
Práve mám tie guľaté. Tak som relatívne v kľude. Seno je krásne. Keby neklakla hriadeľ na obracáku tak už je pod strechou.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Františka. »

Já jsem měla jednou malé balíky, které vážily přes 30 kg, ty byly skvělé, hodně utažené, něco přece jen snesly. Na mě teda byly dost těžké. Ale ty, co mají 10 kg a jsou celé rozježené, ty ne, to je jasné. Kulaté utažené vydrží všechno kromě vlhkosti odspodu.
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1302
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od andre.marek »

Tak všech 530 balíků pod střechou. Žene se déšť, ale mohl by počkat, než to sbalí ještě soused. Dnes ráno teprve shrnoval, má toho kolem 10 hektarů odhadem.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od čobanak »

Mňe rozčilujou mraveňišťe v louce.Na jednom čtverečňím metru i 5 mraveňišť
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů