Cena elektřiny

čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od čobanak »

Znám jednu ďívku,ta má dukáti,má dukáti!A chalupu,a chalupu dostane od táti.....
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Jana P. píše: 30 črc 2022 08:11 A to vlastním ještě chalupu a dvě auta. :vytlem:
Nezavidim :)) ale doufam ze nepujdete zebrat od statu.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Hhippie »

Jani, jaké dotace? :blazen:
My dostaneme dotaci na půlku nádrže na dešťovku. Do nedávna jsem byla ten blbec, co si říkal, že přeci nebudu brát něco, co bezpodmínečně nutně nepotřebuju k přežití… ale upřímně… když vidím, kolik vyžírků žije z našich daní, aniž by kdy v životě hnuli prstem, my celý život makáme a platíme… tak jsem se rozhodla od té doby, že ne, že bych se pídila po tom, co kde můžu navíc získat (dotace jako zemědělec taky neberu), ale když něco lidem až “nutěj”, tak si to klidně vezmu. Nevím, proč bych měla nechat ležet jednorázový příspěvek dětem kupříkladu, když jim za to můžu koupit třeba novou matraci, kterou potřebují… :nevim:
(ani nevím, zda to fakt odklepli, těch 5tis. na dítě…?)
:Hhippie: Bubáci forever!
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od mastnacek2 »

A vo tom to je, pridat se do proudu natahovacu pacicek, kdyz oni, ja taky. To jsou veci, ktery maji lidem zavrit hubu, kdyz velci kradnu.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od čobanak »

www.youtube.com/watch?v=i_f_JBq0O7M zde je projev petra fijali.Elektřina bude drahá,protože akcijonáři čezu chťej viďelávat.A zde je fijalův projev komentovanej jindrou rajchlem: www.youtube.com/watch?v=pOzlwGhwmul mňe nepřijde,že bi to mohli dlouhodobje viřešit dotace.Dopadne to jako na srí lance.Přijdou vjeřitelé a začnou zabírat zemi.Je to sistémovej problém,ale bilo to už za babiše.Jen to teď vigradovalo.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Jan »

Tuším, že to už schválila vláda, sněmovna,i senát, o 30000 se nebude zadat, přímo to odečtou všem bytovým odběrům. Nevím jak to bude konkrétně se spravedlností, jestli je to na místo, nebo odběr a jestli se to sčítá, pokud někdo má plyn i elektřinu, tak jestli to dostane 2*?
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Jana P. »

Stát bude vyplácet automaticky dle tarifu. Přímo dodavateli el a ten promítne automaticky do faktury.
S tím příspěvkem na děti se to má tak, že kdo bere přídavky na děti ho dostane automaticky a kdo ne, musí žádat v aplikaci, po 15.8.
Ani jedno není dotace.
Mám starý dům po rodičích. V Radotíně. Ve spodním patře bydlí moje matka, neplatí v domě nic. Žije tam už léta zdarma, přestože má pěkný důchod. Uprostřed nyní bydlí paní s dvěma dcerkami z Ukrajiny. A nahoře, v podkroví, které jsme s mužem postavili, bydlí náš syn s paní a třemi dětmi.
A závist je ošklivá vlastnost. :vytlem:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Hhippie »

Jane! To kecáš! 30.000 Kč na každé odběrné místo???? A z čeho to jako budeme hradit?? To není možné toto, že projde??? Já se z tohohle Absurdistánu zblázním!!

Pardon, ale asi to nechápu.
Kde ten stát vezme peníze na zaplacení takových stovek milionů nebo kolik to může dělat…? A proč toto?? Kdo se jich žádal?? Ať kompenzují chudým lidem, ať nepřejdou do chudoby, aby se ještě víc nerozevíraly nůžky mezi vrstvami… ale toto…? Je prostě veřejně schválená likvidace už tak nalomené ekonomiky…? :zed:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Jan »

chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Hipi, dyt rikam, zavrit lidem huby. Aby zapomneli, za kolik se u nas dela kW a kolik za ni platime. Zmrd vedle zmrda ta Fialova vlada.
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Jana P. »

Nebude to třicettisíc na odběrné místo. Zde modelové příklady, ale ještě nic není jisté. Uvidí se.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekon ... ete-208876
ANO chtělo rozdávat více a hned. Prý toto bude nedostatečné.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od čobanak »

Jedni za 18 a druhí bez 2 za 20.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Františka. »

Nejlepší by bylo nedat nic a jen těm, kteří už fakt nemají, to kompenzovat sociálními dávkami. Jenže obyvatelstvo má na to jiný názor, jestli jste si nevšimli, málokdo se shoduje s tím, co tu píšete. Lidi mají pocit, že mají právo na všechno levné a lehce dostupné. Jsou na to zvyklí. Přitom někdy, dřív nebo později a z jakýchkoliv důvodů, musel přijít nějaký zlom. I v ceně realit, které jsou nesmyslné, v ceně jídla, které je hodně často nesmyslně levné a málokdo si to uvědomuje a váží si ho. Jsme ve vleku civilizační představy, že musíme mít vždycky všeho dost bez starostí a vděku. To neznamená, že chci drahou elektřinu, aby to zase čobanak neotočil :usmev: .
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od čobanak »

No franťiško,já pro to dotováňí taki nejsem.Ale já bich nedotoval aňi chudé.Ňigdo si přece nemůže do nekonečna pujčovat na zboží,které je pro jeho finančňí možnosťi.Choďíme ňegdo každej den večeřet do alkrónu?Asi ťežko.Elektřina z burzi v lipsku je moc drahá.Tak proč jí tam nakupujeme?Stejňe jako si dáme k večeři to,na co máme,tak nekupujme elektřinu,na kterou nemáme.Takové řešeňí neviďíte?Netipuju vás na človjeka,kterej se zadlužuje kvůli luxusu. :nevim:
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Františka. »

Tipujete mě dobře. Já jsem taky psala, že by měli dost jen ti, kteří to nutně potřebují. Chudí existují, i když jich je málo. Chudí nejsou ti, kteří nemůžou na dovolenou na stejná místa jako jejich sousedi, nemají stejně drahé auto apod. Podle mě by měli být chudí podporování z milodarů ostatních, ne ze státních odvodů. Ale naše společnost není tak vychovávána, lidé dávají druhým velmi málo.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od čobanak »

No a nekupovat příliš drahou elektřinu-to neňí pro vás řešeňí?Budete dávat milodari chudákovi,abi moh choďit na večeře do alkrónu?Nebo mu spíš dáte chleba,máslo,mléko...?Ňemecká elektřina je luxus.Kupujme elektřinu jinde.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Františka. »

Vaše otázka mě odvedla trochu od elektřiny, konkrétně k tomu Alcronu nebo jinak tedy drahým zbytečnostem. Co je pro jednoho zbytečnost a přepych, pro druhého být nemusí. Často si lidé říkají, že bezdomovci a žebráci jsou jen alkoholíci, kteří si svůj život způsobili sami. Že není dobré jim dávat peníze, i když říkají, že to mají na polévku, na jídlo, na noclehárnu. Že je lepší jim jídlo koupit, jinak peníze utratí za alkohol. Kdysi jsem v duchu této ideologie chtěla přilepšit jednomu z nich, často jsem ho vídala na jednom místě, mluvívala s ním, jeho osud v jeho verzi znala. Spával v malé boudě kousek od mé cesty do práce. Na důchod měl exekuci, posílali mu nezabavenou část na účet a ten mu kvůli exekuci zablokovali, tak neměl nic. Bál se přicházející zimy, neměl ani pořádné boty ani spacák do zimy. A já jsem se cítila povolaná mu pomoct. Jaká pýcha ode mě :blazen: . Šla jsem do obchodu a nakoupila potraviny. Taky paštiku, hovězí konzervu, hotová jídla. Dala jsem mu to a on mi poděkoval a povídá. Ale jak si to otevřu? Nemám otvírák. Neohřeju si to, pro teplé jídlo musím jít do bufetu. Nemám opravdu nic. Tehdy jsem si uvědomila, že nikdo neví, co druhý člověk opravdu potřebuje a co ne. Otvírák, nůž, deka. Běžné věci, pro někoho nedostupné.
Omlouvám se za odskok od tématu.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od čobanak »

Neomlouvejte se,k tématu to patří.Kamarád taki nakupoval potravu,podle toho,co si bezdomovec vibral,ale peňíze mu do ruki nedal.Na druhou stranu,život u bufetu je nakonec docela drahej.Mi se možná najíme levňeji,ne? :vytlem: ale vraťme se k příliš drahé ňemecké elektřiňe!Stát je zadlužen.Má si půjčovat,abi moh ňekomu dotovat luxusňí ňemeckou elektřinu?Vi jste se tenkrát zadlužila,abi jste mohla koupit bezdomovci pašťiku?Předpokládám,že ne.Pokud se zadluží stát,je to i váš dluh.A tedísek popisovala,jak to bilo na srí lance.Přišel vjeřitel a začal zabírat....
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Františka. »

Neumím posoudit, jak je obtížné se izolovat od evropské sítě a jestli je to vůbec výhodné. Ale státní dluh mi vadí a snad jediný, kdo s ním zacházel opatrně, byl Kalousek. Ta nána Schillerová o financích nevěděla vůbec nic, teď je to trochu lepší, ale populismus nabyl takových rozměrů, že kdyby vláda teď začala státní dluh snižovat nebo aspoň udržovat ve stejné výši, vrátila by se nejspíš Schillerová :soufl: . Ačkoliv to měli v programu a asi i v úmyslu. Takže nevidím řešení současné situace. Často se argumentuje tím, že všechny státy mají dluh, koukněte se na Ameriku atd. Ale to není omluva, protože dluh má úroky, všechno se musí platit a proto, aby byli teď spokojení občané, budou nejspíš nešťastní jejich potomci.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od čobanak »

Státňí dluh ďelal v dubnu na každého občana čtvrt milijonu.Jak chcete ňekoho podporovat,gdiž dlužíte čtvrt milijonu?Tak nejdřív splaťte dluh!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti