Cena elektřiny

čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od čobanak »

Alena šilerová neňí ekonom,ale právňík.Ňicméňe stanjura přece taki neňi ekonom,ale elektrikář.Možná, profesore,tomu rozumíte lépe než ministr.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Profesor1 »

Myslíte?
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Profesor1 »

No když myslíte :bublina:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Profesor1 »

:)) :)) :)) pravdu sice nemáte, ale čte se to hezky :hura:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od čobanak »

On má stanjura dobře vivinuté instinkti,to ano.V dobje gdi působil na radňici v opavje,dohazoval zakázki firmňe eskon,ve které mňel třeťinovej poďíl.Jeho taťka vilibald zase v technickejch službách.Ale schopnost hospodařit?Tu máte určiťe vjetší.Mam pravdu a vůbec se to nečte dobře,protože on je ve vláďe. Tadi popisuje sergej kurgiňan tu situaci za kovidu v rusku:"to znamená,že v mnohem vjetší míře,než je obviklé,jsou přivlastňované tito prostředki,které se odebírají ze socijálňe nezbitné sféri do sféri osobňí spotřebi.Náš představitel eliti se právje ťímto zabejval v minulé éře.Je proto úspješnej,že se ťím zručňe zabejval.Ňic jiného neumí,ale toto umí.Pokud v přízňivé situaci může bejt míra přivlastňeňí např.50%,pak v této situaci bude 80%,99%. https://kob-forum.eu/2021/01/28/4a-kurg ... virus-jeho jeďiná schopnost ruské,stejňe jako naší eliti je schopnost privatizovat .Taki třeba popisuje,že ňekteré stavebňí normi bili vitvořené jen pro to,abi bilo možné brát úplatki....
čtenářka
Příspěvky: 358
Registrován: 09 dub 2020 08:59
Dal poděkování: 1185 poděkování
Dostal poděkování: 541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od čtenářka »

Vrátím se k ceně elektřiny - končí nám tříletá fixace v listopadu a předpokládám, že to tou dobou bude mazec. Pro co nejoptimálnější odběr (nehodlám žít v jeskyni, na to je snad času dost :blazen: ), jsme domů v červnu zakoupili Solight DT26 měřič spotřeby. A po proměření spotřeby skoro 30 let starého mrazáku :udiv: jsem zjistila spotřebu 2,5KW za den. Už mám nový (WHIRLPOOL UW4 F2Y WB F) :souhlas: se spotřebou 0,3KW /den. Vím , že jsem to měla vyřešit dříve, ale nechtěla jsem menší mrazák a stejně velký, který by se vešel, už nevyrábí, takže to bylo spojeno s převěšením kuchyňských skříněk :hrabeti: ,nikomu se do toho nechtělo. No a najednou je hotovo :hura: a já jdu zkoumat další spotřebiče :))
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od čobanak »

Jee,právje mi čez poslal zprávu,že se nemám bát,že na mém odbjerném mísťe je fiksace.Ale se starím mrazákem se chistám taki zatočit.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od čobanak »

Choďim teď krmit telata den za dnem,zaskakuju za dovolenkáře.V dojírňe je pušťenej radijožurnál.Bila tam včera ňejaká debata o té podpoře a jestli jsem to dobře pochopil,tak zaťím neňí jasné koho všeho budou podporovat.Je obava,že podporu přiďelej plošňe.Předvčírem bila reportáž ze seconhandu.Prej tam choďí čím dál víc liďí,abi ušetřili.Na konci hláška,že pokud budou všichňi choďit do secondhandu,tak nebude vlastňe časem žádné oblečeňí,protože ňigdo nebude kupovat to nové a odkládat ho.Že bi se pak pletli svetri z naší vlni?
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Hhippie »

Čobi: zajímavá hypotéza. “Naštěstí” se oblečení do secondhandů vozí ze zahraničí, takže toho, že budeme chodit v bederních rouškách z našich ovcí, se bát nemusíme. :mrzak:
:Hhippie: Bubáci forever!
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od čobanak »

Bederka z ovčí vlni neňi pravda nejlepší.Gdiž jsem jezďil do teepee,jeden kamarád si jí virobil z vlňené deki a opravdu se v tom nedalo existovat! :vytlem: no ale odkud se to vozí?Mňel jsem za to,že z británije.Dovedu si představit,že při útlumu dopravi se objem zmenší.
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od mastnacek2 »

čtenářka píše: 03 srp 2022 14:28 Vrátím se k ceně elektřiny - končí nám tříletá fixace v listopadu a předpokládám, že to tou dobou bude mazec. Pro co nejoptimálnější odběr (nehodlám žít v jeskyni, na to je snad času dost :blazen: ), jsme domů v červnu zakoupili Solight DT26 měřič spotřeby. A po proměření spotřeby skoro 30 let starého mrazáku :udiv: jsem zjistila spotřebu 2,5KW za den. Už mám nový (WHIRLPOOL UW4 F2Y WB F) :souhlas: se spotřebou 0,3KW /den. Vím , že jsem to měla vyřešit dříve, ale nechtěla jsem menší mrazák a stejně velký, který by se vešel, už nevyrábí, takže to bylo spojeno s převěšením kuchyňských skříněk :hrabeti: ,nikomu se do toho nechtělo. No a najednou je hotovo :hura: a já jdu zkoumat další spotřebiče :))
Blbe je, ze ten starej by jel dalsich treba 10let a ten novej klidne odejde za dva, tri. To si clovek ale musi zpocitat sam jak to celkem vyjde.
čtenářka
Příspěvky: 358
Registrován: 09 dub 2020 08:59
Dal poděkování: 1185 poděkování
Dostal poděkování: 541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od čtenářka »

Spočítala jsem to kupeckými počty: od listopadu při tomto vývoji předpokládám cenu za 1Kw za 10 Kč. Při spotřebě 2,5 kW x 10Kč x365 dní=9125,-Kč u starého a 0,3kw x 10Kč x365dní=1095,-Kč. Rozdíl je 8030,-Kč. Nový mrazák mě stál i s dopravou (byla zdarma) 10.027,-Kč. :mrk:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Hhippie »

Čtenářko, to je opravdu dobrý tip, projít si staré spotřebiče! To je dost šílená částka toto! :udiv: člověk si myslí, jak šetří za maso, zeleninu, ovoce, když má svoje, že… :ajeje: a ono to taky může být úplně jinak!
:Hhippie: Bubáci forever!
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Kde ten mrazak stoji? Chodba, severni strana nebo nekde v hycu? Pokud je v teple tak spina daleko castejs.
čtenářka
Příspěvky: 358
Registrován: 09 dub 2020 08:59
Dal poděkování: 1185 poděkování
Dostal poděkování: 541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od čtenářka »

Stát bude na stejném místě - v kuchyni. Jinak nemám možnost, jediná nevytápěná mistnost v přízemí je vstupní chodba o rozměru,1.2mx1.4m :blazen: , další možností je nezateplená část podkroví, kde je v létě výheň. Stěhovat ho 2x ročně nehodlám. Každý musí vycházet z toho co má k dispozici.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Františka. »

Akorát je opravdu otázka, jak psal mastňáček, jestli výsledný efekt bude dlouhodobá úspora nebo jen okamžitá úspora energie. Starý mrazák nebo lednička vydržely 20 let a zřejmě by ještě něco vydržely, nové vydrží 5 let a abyste kupovali nové. To se asi ani spočítat nedá, protože je mnoho neznámých. Teď budete mít nižší spotřebu, ale jak dlouho by Vám vydržel starý spotřebič a kdy budete muset měnit ten nový, to není známo. Na druhou stranu - každý šetří, jak umí a podle svých nápadů. Nezavrhuju výměnu :usmev: .
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Ctenarko, to je jasny. Aby jste me spatne nepochopila, udelala jste dobre s merakem, treba i s vymennou. Jakou znacku jste vzala? Me nedavno odesel zanovni Haier. Ptal jsem se servisaka co vzit, aby to bylo jakz takz servisovatelny, tak poradil... Cokoli s 5 let zarukou a pak novej. Jeste tak rozumnej je Liebheier a Philco. Philco je prej uz cina, ale ta lepsi. Pracku a susicku jsem vzal Siemens. Nova lednice nedano Whirlpool. Nemaly investice, ale snad aspon na tech 10 let. Nekdy se zaruky prodlizujou az po registrsci na netu.
Mrazaky jsem hodil uz pred lety na severni stranu do chodby, letos premejslim i o sklepu, rozdil cca 4 stupne. Ale vemte si ze masina musi mrazit aspon na -18 z + 20 co mam v chodbe. Ve sklepe cca 16 u zeme a to muze byt velkej rozdil ve spotrebe.
Kdo ma trosku penez navic a prostor, daji se poridit solary, menice a baterky a jet tyhle zrouty hlavne ze slunce. Akorat menic musi pokryr velkou spicku, kdyz mrazak zacne makat. Pak uz odber neni tak velkej. Muj ma myslim odber kolem 300w
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Profesor1 »

Když jsem před léty vyhodil mrazák starý víc než 20 let, tak mě za necelý rok vraceli přes 6 tis. více než jindy. Tak že i kdyby to bylo z té navýšené částky jen tři tisíce kvůli mrazáku, tak se to vyplatilo.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
čtenářka
Příspěvky: 358
Registrován: 09 dub 2020 08:59
Dal poděkování: 1185 poděkování
Dostal poděkování: 541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od čtenářka »

Mrazák je Wirlpool, běžná záruka 2roky, po registraci záruka 15 let na kompresor. Vybírala jsem dlouho, porovnávala parametry a znala svoje možností. Jsem s výměnou spokojená, samozřejmě doufám, že přežije víc než 2 roky, tou dobou bude zaplacen úsporou. Sdílím to, aby ten, kdo s tím dlouho váhá jako já, měl inspiraci. :vytlem:
Měřič spotřeby za 300,- Kč byla dobrá koupě, jen manžel říkal, že mi to brzo zabaví (chtěla jsem změřit odběr u televize) :blazen: :)) :))
Vedra
Příspěvky: 285
Registrován: 05 led 2020 19:19
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 518 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Vedra »

Liebherr šel kvalitou dost dolů co přesunuli výrobu do Bulharska. Vybíral jsem tehdy lednici a internet byl plný lidí kterým lednice za 30 tis odešla po 3 letech. Možná se to zlepšilo nevím, kdysi bývali absolutní špička.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů