Cena elektřiny

mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Staci se podivat na prikon prutokace. Na koupani je to nesmysl. Kdyby to mel tahat solar, tak dostane peknou cocku. Bojler je neekonomickrj, kdyz od nej vede dlouha a treba neizolovsna trubka. Jinak bojler a solar je nejlepsi vyuziti solaru ktere existuje. Jeste lip poradna armada akunadrzi. Sviti, jede plnej vykon do vody, ztraty izolaci jsou zanedbatelny. Solar a prutokac???
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Jan »

pokud pod pojmem bojler a solar je myšleno solární kolektor a ne elektro panely, tedy ukládám rovnou ohřátou vodu.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Jane, ne. U trubek musis zajistit prehrati.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Jan »

myslíš expanzkou a termostatem? Pokud je dost kapacity v nádržích, třeba 20 m3 , to bude chvíly trvat, než se nahřeje.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Františka.
Příspěvky: 8364
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Františka. »

Píše se tu o ceně elektřiny takže jsme psaly s Janou o elektrickém průtokáči. I bojlery mají lidi často na elekřinu nebo kombinované.
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Jane, trubkace jsou prezila technologie. Co myslis, jal velky kroupy prezije trubka a jak velky panel? Ohrev z fve ma najaky ztraty myslis? Neni to jednoucelovka jako trubky. To si muzes natrit stary radiatory na cerno a dat je do zaskleny skrine na strechu :) vis jak to myslim. Fve ma vyhodu, treba prijdou lepsi baterky . a treba ne. Kazdopadne prutokac je dobrej na dohrati, lkdyz mas dlouhy trubky z bojleru. Ja mam a budu ho davat do kuchyne. Bude to po rekonsteukco dal nez ted.
ivan613
Příspěvky: 994
Registrován: 26 led 2019 16:11
Dal poděkování: 355 poděkování
Dostal poděkování: 517 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od ivan613 »

Bojler mám doma i na chate 50l a je dostačující pre sprchovanie troch ľudí. Riešil som pred nedávnom prietokáč u seba na baráku. V kuchyni mám 3,5kw a je to tak akurát na umývanie riadu,ale nesmie bežať moc dlho lebo strelí istič. Chcel som prietokáč i na sprchu,vaňu nevlastním. No to je finančne pre mňa neprijateľný náklad. Musel by som robiť nový rozvod elektriny,a i hlavný istič mám slabý. Ja mám 3x25 a to je málo. Musel by som ísť do minimálne 3x32 ale úplná istota by bola až pri 3x50. Tie slabšie prietokáče sú na 220v no na sprchu treba 380v.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Jan »

bojler máme doma 200l a pro dva syny je to málo. Nevím, co dělají ti, co mají dcery. Sprchovat se 25 min. není problém a to pak voda z bojleru jde do ... a měřák se točí a točí. K tomu průtokáči. Měli jsme (ještě to mám demontované) nějaký izraelský na 240V , ,mělo to tuším 1000W a 2500W spirály, tedy buď 1,druhá, nebo obě dohromady. Bylo to jedno v kuchyni a jedno sprcha. Výhoda byla, že tam nebylo potom mísení se studenou vodou, tekla pouze teplá. Jistič to utáhl 16A jednofázový.
něco jako toto:

Obrázek

https://www.mall.cz/sprchove-baterie/ti ... zLEALw_wcB



Pokud se člověk koupal rozumně, spotřeba byla minimální.

pokud bydlí člověk v domě je zajímavé řešení toto, než to zdražilo na nynější ceny

Obrázek



problém s trubicema a kroupama vyřeší pojištění. Třeba u nás mi kroupy nic nerozbily.
Naposledy upravil(a) Jan dne 06 srp 2022 19:33, celkem upraveno 1 x.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Co tam delaj, vzpomen na mlady leta, kdy jsi zkoumal svoje telo :))) sorry, musel jsem. Jsou to canilove. 250kou se d prehledem vykoupeme cela 5cl rodina a jeste zbude. Vana.

Ivane, mas 380V na baraku. U mamy na statku je vsecko v hliniku, jistice jsou tak tak. Takze narocnejsi stroje beru z rozvodnice 380. Svarecka, ktera ze zasuvly na 230 jen smrkala jede z tohodle jak fik.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Jan »

ne, koupou se jednou po ránu , před fotbalem, po fotbale, před prací , po práci, před spaním, ráno ..... Starší syn je možná starší, než ty.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Jane to jsem myslel ze jses mladsi jura, to ti snad zacnu vykat. Kluci to prehanej s hygienou.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5317 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Hhippie »

Jane, to nevím… dcery se koupou rozumně, jednou denně a jediná větší spotřeba je, když se myjí vlasy.
Jsme naučení se prostě koupat převážně až před spaním. Jinak stejně makáme, tak jsme zpocení, tak je nesmysl se koupat a pak zas zpotit… ale chápu… jestli máš doma fotbalisty… pak takový slečinky jsou horší než kdejaká puberťačka :)) ( :mir: )
Máme 200l bojler. Nestane se, že bychom nevystačili. Ohřev zajišťuje tepelné čerpadlo.
:Hhippie: Bubáci forever!
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Profesor1 »

Oznamuji že nejsem fotbalista, tak doufám že už mě nebudete zazlívat splachovací hajzlík :))
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Fotbalista dnes neni co fotbalista pred 25 lety :)) tohle je sila.
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od čobanak »

Vlaďimír puťin viďel ten schematickej obrázek,co višel v ňemecku,abi se liďi naučili,kterí místa si maj mejt,abi šetřili vodou.Komentoval to ve svím projevu.Pjakin zase komentoval prohlášeňí olafa šolce,že se meje jen 10 minut:"oňi se v evropje ňigdi nemili". :blazen: :vytlem:
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od čobanak »

Kolegiňe přelaďila z radijožurnálu na impulz.Je tam méňe zpráv.Ale přesto jsem nad ránem zachiťil zprávu,že se buduje síť energetickejch poradců! :vytlem: -místo zlevňeňí budem ješťe živit partu psichologů :)) :blazen: :vytlem: :udiv: :otraveny: :soufl: :hura: :otraveny: :usmev: :vytlem:
Uživatelský avatar
irčan
Příspěvky: 2771
Registrován: 28 črc 2019 14:43
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 401 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od irčan »

čobanak píše: 23 srp 2022 19:17 Kolegiňe přelaďila z radijožurnálu na impulz.Je tam méňe zpráv.Ale přesto jsem nad ránem zachiťil zprávu,že se buduje síť energetickejch poradců! :vytlem: -místo zlevňeňí budem ješťe živit partu psichologů :)) :blazen: :vytlem: :udiv: :otraveny: :soufl: :hura: :otraveny: :usmev: :vytlem:
5.jpg
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Jana P. »

Bylo by zajímavé napsat kolik kaček kdo z nás dnes za kilowatu platí. Včetně všeho, víme li to vůbec. :vytlem:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Jan »

Bylo 4,50 a teď asi 7 , pokud zruší podporu fotovoltaiky a bude tam ta slibovana podpora,můžete být i míň.

Ovšem do budoucna může být vše jinak. Už jsem někde četl, že MS kraj nakoupil pro školy loni 1 MWh za asi 2000 a letos za 16000. Cifry si možná nepamatuju přesně. Teda loni kWh za 2 a letos za 160.
Uhlí bylo loni za 370 a přišlo mi drahý letos 510 ( viděl jsem i za 700) orech2.

Bohužel cena elektřiny je z důvodu fotovoltaiky, větrníku a spol vázaná na cenu plynu, protože s pomocí plynových elektráren se vykrývání špičky.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 6 hostů