Pederipra spray

chov koní...
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pederipra spray

Nový příspěvek od Lisbeth »

Kamarádi chovatelé, nevíte jaká je v současné době náhrada za Pederipru?
Včera se u nás konal kovář a protože jsem kobylám dobře tři týdny na kopyta nesáhla (jako vůbec, neboť jsem chytla jakýsi moribundus, covid bohužel ne, tže mě doktor na "rýmečku" neuznal, neboť nejsem covid pozitivní ani nejsem občan zajímavé národnosti, jinými slovy, peníze ze mně nekapou, tak táhni dělat), tedy už to kolikátý den rozcházím, je mi fakt na :soufl: kobyly jen nakrmím a zhroutím se na otoman. A protože tu každou chvíli prší, kobyly už čekal termín strouhání, tže kopyta spíše přerostlá a díky mě nečištěná, má velká ve všech 4 hnilobu střelu, malá je OK. Včera kovář vše odstranil, nechal jen čistou rohovinu, kolem všech střelů jsou černé smrduté rýhy, naštěstí ne hluboké a nikde jinde také nic není, je vidět, že se to ještě chytlo "včas". Řekl ať to hned zastříkám Pederiprou, což jsem včera hned po strouhání také udělala a právě při tom mi došlo, že tento spray už se nedá koupit, já jsem tak lehce pod půlkou lahvičky, tže na tento problém ještě mám a doufám, že mi to bude stačit a že to hlavně pomůže, ale ráda bych se pro všechny případy předzásobila, protože včera jsem fakt byla vděčná, že to mám ve skříni!! No, jo ale čím? Co používáte na hnilobu kopyt/paznehtů vy? Aby to byl spray ideálně, kvůli snadné aplikaci a aby v temnu a chladu vydržel i několik let?
Díky moc!
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pederipra spray

Nový příspěvek od Hhippie »

Na hniloby nejlépe funguje chytrá houba. Ale je s tím matlání.
Podle mě Pederipra není úplně ten nejsprávnější postup. Jen nejjednodušší a nejrychlejší pro chovatele :nevim:
Předpokládám, že na náhradu je lepší se ptát veta…?
Taky se používá sprej se stříbrem. Ale ten neobsahuje ATB. A o to asi jde… omezit jejich nadužívání.. :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
jupik
Příspěvky: 847
Registrován: 16 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 81 poděkování
Dostal poděkování: 751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pederipra spray

Nový příspěvek od jupik »

A opravdu už se nedá koupit? U koňů se jinak používá bukový dehet https://www.google.com/search?q=bukový+ ... s-wiz-serp , mám ho vyzkoušený i u ovcí, jen se musí nanášet štětcem a jen na kopyta a mezi, slejzaj po něm chlupy. Vysušuje a udělá film, že se do toho nedostane bordel. Nebo Alamycin ve spreji (funguje dobře na hniloba jako pederipra) případně Kubatol ve speji
Naposledy upravil(a) jupik dne 14 zář 2022 08:59, celkem upraveno 1 x.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pederipra spray

Nový příspěvek od Františka. »

Chytrou houbu jsem vyzkoušela, je dobrá, možná nejlepší a u 2 koní to nebude problém, až se zase vzchopíte.
Měla jsem taky jednou Klauen-Sprint, ten je moc dobrý, pokud má člověk vybírat z chemikálií. https://ronchem.cz/produkt/klauen-sprin ... roduct-tab
Jenže je jen ve velkém balení. Ale dohodili mi jednoho chovatele poblíž, který mi prodal 2 litry.
Pederipru jsem nikdy nepoužívala na nic, takže odpovídám jen takhle oklikou místo přímé rady.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pederipra spray

Nový příspěvek od Lisbeth »

Jupiku, kdepak koupit už se nedá. Nevím jestli moje vet má nějaké železné zásoby, ještě jsem s ní nemluvila, neboť jsem ze včerejška na dnešek přišla i o hlas, o tom kašli ani nemluvím, tže jí nechci volat, když by mě ani neslyšela, na konci září se k ní mám zastavit pro moxidectin, tže mluvit s ní budu a určitě se zeptám, jen to nebude teď, když jsem marná...Proto jsem to zkoušela napřed zde. O dehtu vím, ale taky vím, že se s ním musí opatrně a troufám si říct, že tak rozjeté to ještě nemá, tak snad dehtu nebude potřeba. Ale zaujaly jste mě s tou chytrou houbou, vy co s ní máte osobní zkušenost, jak se s ní zachází? Koukala jsem že v Benu lékárnách je k dostání, koupila bych to. Stačí tím kopyta postříkat nebo v tom kůň musí nějakou dobu stát, třeba v kýbli? Pokud je potřeba lázeň, jak s rousy? Nevadí, že se také namočí? Kovář mi říkal, že teď musím denně čistit, i když je mi blbě a aspoň obden to stříknout tou Pederiprou, že by to mělo stačit, můžu tomu chvíli nechat a uvidím, zda se to vylepší tímto, pokud ne, musím to udělat jinak. Mám doma i hypermangan a modrou skalici, ale ta vím, že se má nacpat do postižených míst a u mě jí naštěstí není kam nacpat, má jen chycené střelkové rýhy, tam když jí dám skalici, tak to hned jak jí položím nohu na zem, vypadne. Tže to nemá efekt.
Díky všem za rady!
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pederipra spray

Nový příspěvek od Lisbeth »

Jupiku, ještě mě tak napadá, jestli právě ten Alamycin není náhrada za Pederipru, je tam sice jiná účinná látka, ale kovář mi sám říkal buď zelený sprej nebo modrý, tak tím modrým určitě myslel tento!
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pederipra spray

Nový příspěvek od Františka. »

Měla jsem chytrou houbu ne z lékárny, ale asi je to to samé. Uděláte roztok a v něm buď zvíře musí stát nějakou chvíli nebo mu namočený hadr omotáte kolem kopyt a tak stojí. Už si to nepamatuju, ale nebylo to strašné a dělala jsem to kdysi u dvou koz a stály celkem dobře. Můžou s tím hadrem chodit, ale měla jsem je zvlášť, abyh jim to pak lehce mohla sundat. Opakuje se to několikrát, vždycky den přestávka. Mám pocit, že ta doba stání je asi 15-20 minut, s hadrem nebo v roztoku. Nemusí se to vylít, ale použít na další zvíře nebo další den. Hezky to odstraní bakterie z kopyt a za pár dnů se kopyto vysuší. Docela to i vydrží plsobit, je pak nějaké odolnější. To jsou mé zkušenosti pár let staré, proto už detaily nevím, ale všechno je v návodu.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pederipra spray

Nový příspěvek od Hhippie »

Jo, Františka to popsala hezky. Ustájený řešil fakt hodně shnilá kopyta a pomohlo to krásně za pár týdnů. :souhlas:

Kubatol mám ráda a používám ho při střihání paznehtů jako prevenci (3x ročně).
Naopak dehet jako takový kdejaký vet a kovář nedoporučuje. Právě už pak při fakt velkém postižení kopyta, kdy se vezme gáza, namočí do dehtu a háčkem vmáčkne do díry.
Pro ovce jsem měla Klauzol. Je to vlastně ta Valachova tinktura nebo jak se to jmenovalo, kterou ani v lékárně nejsou většinou ochotní namíchat, protože je to směs kyselin a žíravin.. :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pederipra spray

Nový příspěvek od Lisbeth »

Tak jste mě s tou chytrou houbou hodně potěšily! Tento týden budu zatím postupovat dle rad kováře, v případě, že se to do neděle nijak nezlepší, nebo naopak zhorší, zkontaktuji ještě vet (snad už budu mít hlas) a koupila bych toto:https://www.benu.cz/chytra-houba-ecosin-3x3g#hodnoceni
pokud jsem tedy vybrala tu správnou houbu.
Ale i všechny ostatní rady a přípravky, co jste mi tu vypsaly, tak si je opíšu a až pojedu za vet fyzicky, tak se na všechno optám ještě jí!
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pederipra spray

Nový příspěvek od Františka. »

Já ji měla tady odtud:
:plac: https://www.chytra-houba.eu/pro-zvirata,108.html
Koukám, že je to stejné.
Ještě k tomu dehtu. Ten by se měl dávat na úplně zdravá kopyta, protože zabraňuje přístupu vzduchu. Sice i vlhkosti, ale už se nic nezachrání, spíš opačně, když tam bude bakterie hniloby uzavřená pod dehtem. Vzduch místo aspoň vysušuje. Na úplně zdravé kopyto jako ochrana pře hnilobou funguje, jinak je účinek spíš opačný.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pederipra spray

Nový příspěvek od Lisbeth »

Františko, jj, je to to samé, Benu je právě otevřená i u nás o víkendu, proto většinu věcí směřuji tam, je to pro mne snadno dostupné :souhlas:
Dám tomu pár dnů a uvidím, dnes, když vidím ty provazy vody, co padají z nebe, tak mě to tedy trochu děsí, ale co naplat, musím to nějak přežít, nesmím to nechat více rozjet.
Právě z tohoto důvodu se mi do dehtu nechce, mnohokrát jsem před tím byla varována, že opatrně a že to je hlavně pro těžké případy a to mi doufám nejsme!
Jak velké balení chytré houby byste doporučila?
To motání do hadrů je mi takové snesitelné, mám doma mnoho různých houbiček na nádobí, které bych tím mohla nechat nasáknout, přiložit a omotat handrou :souhlas:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pederipra spray

Nový příspěvek od Františka. »

Musela jsem se jít podívat, co mám v šuplíku. Je to 10x3, ale je toho asi 2/3 ještě v tubě. Ale má to lhůtu spotřeby 5 let a většínou to všechno vydrží déle, takže bych objednala buď 5x3 nebo zase 10x3. To se dá použít na leccos, když si člověk vzpomene, že to má doma.
Nedávala jsem to jen na to místo, ale na celé kopyto, takže houbička by asi pro koně byla malá. Měla jsem jeden mokrý hadr a na něm druhý, aby ten první držel.
Uživatelský avatar
Berrynator
Příspěvky: 344
Registrován: 22 říj 2018 09:43
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 296 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pederipra spray

Nový příspěvek od Berrynator »

náhrada je Cyclospray, stejná účinná látka, podobná cena, jen bych řekl, že je takový tekutější než pederipra, takže tak dobře nezasychá
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pederipra spray

Nový příspěvek od Hhippie »

Nevím, na kolika nohách to máš, ale nejlépe postavit do lázně. Možno použít nějaké nízké třeba pevné přepravky na podestýlce, ty pod tlakem kopyta neprasknou.. já moc nedávala pozor, když to dělal, ale zeptám se :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pederipra spray

Nový příspěvek od Lisbeth »

Berrynatore díky moc! Je to taky modrý spray jako ten Alamycin, ale stejná činná látka jako u Pederipry, to bude nejspíš ono!
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pederipra spray

Nový příspěvek od Františka. »

Jestli ten kůň je schopen a ochoten stát bez přešlapování, jde to tak. Kozy tak dlouho nestojí a i v návodu je ten hadr napsaný. Navíc je větší spotřeba.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pederipra spray

Nový příspěvek od Lisbeth »

Hhippie, pochopitelně, že na všech, ale v různé intenzitě, PP celkem dobrá, LP nic moc, oba zadky jen střelkové rýhy, ty bahnité střelky na zadkách hodně odstranil a ořezal včera, tže tam kromě rýh není moc co řešit. Ten zábal se mi jeví takový snesitelnější, přivedu je do stáje omotám a nechám je tam na žrádlo, to tam klidně přes hoďku jsou a to by mělo stačit, nikdo je u toho nemusí hlídat ani nic podobného. Jedno kopyto bych určitě řešila kýblem, ale všechny, to si nedovedu moc představit. Třeba se stane zázrak a ani to nebudu potřebovat...kéž by...včera jí vyřezal fakt hodně, bordel se tam tedy ani nemá moc kde držet, když není v čem, proto zdůrazňoval hlavně to každodenní čištění, aby k tomu mohl vzduch a zástřik, aby to co tam nemá být, pochcípalo a rychleji se to hojilo.
Aspoň tak pravil kovář.
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pederipra spray

Nový příspěvek od Hhippie »

Lis, to není “pochopitelně”. Pokud má kůň v pořádku imunitu a alespoň průměrnou zoohygienu v místě ustájení (to máš super), tak by se neměla hniloba objevit najednou na všech čtyřech. :nevim:
Můj ustájený prý dělal lázně. Sehnal si kovový škopíček, aby to kůň neprošlápl, ten dal na měkký podklad (kobereček), do škopíčku rozmíchal houbu a koby v tom stála.
Ale chápu, že zábaly budou asi jednodušší. Tam jde o to, použít dobrý ten léčivý materiál, aby co nejlépe vyplnil to kopyto uvnitř, aby se po celou dobu léčení dotýkal léčivý materiál míst, kam je třeba, aby se houba dostala. Jinak je to zbytečná práce. Asi nejlépe klasická vata, veliké množství, nebo něco jiného s jemnou strukturou, co drží. Protože pokud mám dostat něco tekutého proti zemské gravitaci a navíc do malých skulinek, pak by bylo třeba, abych použila něco, co se mi jakoby vmáčkne do těch míst, kde to chci. Nejdřív. A pak obvážu tlakáčem, aby to drželo, kde má.
Tož tak bych to viděla :mrk:
:Hhippie: Bubáci forever!
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pederipra spray

Nový příspěvek od Lisbeth »

Hhippie, já to taky vůbec nechápu, co jsem udělala špatně?
Tím pochopitelně jsem myslela, jakože jasně všechny 4, protože kdyby to byla jen jedna, mohla bych mít třeba málo práce nebo bych se mohla nudit že, jo? :)) To byla spíš ironie k tomu, že mě to štve a mám toho plný zuby. Hnilobu jsem řešila 1x v životě u Čůzy v jednom kopytě, kam stačilo 1x nacpat skalici a bylo navždy po problému, pak už jsem to nikdy ani neviděla. A musím říct, že když jsem třeba loni měla toho covida, koně jsem neviděla pomalu měsíc, když jsem nebyla schopná vylézt z postele a rozhodně jí nohy nikdo nezvedal, protože nebyl prostě kdo, tak se nic nestalo, tže tohle mě upřímně fakt nas*alo :vztek: Že už mi jako nemůže bejt ani blbě, protože když těm dvěma přestanu dělat služku, tak se hned něco pos*re :vztek: Tak jsem si tak říkala, jak tohle řeší lidé v ustájení, kteří nemají čas a objeví se ve stáji 1x za 14 dní? A že takové znám!
Právě teď jak to píšeš, tak mě akorát napadlo, jestli to nemůže mít souvislost i s těma červama, jakože kobyla toho měla plnou prdel toho odčervení, dost jí to sejmulo a já prostě neměla peníze ani na ten nejlevnější vitmin na trhu, až před třemi týdny jsem jí koupila ten Cobs Health, což by mělo být na míru pro ni jako tinkeru. Ale třeba už prostě bylo pozdě, protože ten deficit vitminů tam rozhodně byl, to jsem viděla jen na té blbé soli, jak valem ubývala a po tom Cobs Healthu se může utlouct. Upřímně nedivila bych se, kdo ví, kolik toho v ní pochcípalo + se k tomu přidala už přerostlá rohovina, mokro a nečištěná kopyta. Miníska problém nemá, ta je jen tlustá jako vepř a má trošku vydrbaný ocas, koprolka u ní vyšla čistá, tže jestli to je jen z olupující se kůže, prachu a potu, nebo tam furt má roupa (teď už jí nemeju tak často, páč mě to hrozně prudí už), tak to vážně netuším, vím, že roup se zjišťuje blbě, nikdo z nás ji nikdy neviděl se o cokoliv drbat nebo se někde třít, tže těžko říct :nevim: ?
Pořád doufám, že to nebudu potřebovat (tu houbu), protože jestli jo, tak mě asi klepne, ale je dobré býti informována, abych se pak nedivila. Zatím, co jsem je koupila, jim jenom sloužím a ta kýžená zábava furt nikde...Asi soudružka Lisbeth dělá někde chybu... :otraveny:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pederipra spray

Nový příspěvek od Františka. »

Lisbeth, neříkala bych, doufám, že to nebudu potřebovat, ale hned bych tu houbu koupila, protože jsem na kopyta neviděla nic lepšího.
Hhippie, ta kapalina nejde proti zemské tíži :usmev: , ale hadr se nevyždíme a jak kopyto tlačí na to mokro, dostane se to všude. Já jsem používala froté, to hezky nasákne. Lázeň je samozřejmě ideální, ale já jsem to dávala na všechny nohy, i když nebyly postižené. Ničemu to neublíží, naopak, leckdy člověk nevidí, co tam už je. Pochybuju, že by kůň stál všemi čtyřmi nohami v lavórech, když většinou nechce ani projít kaluž. Koza ani za nic.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti